19 Kwietnia 2024 22:57:37
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.135.202
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki router kupić? Zestawienie routerów obsługujących TOMATO.
shibby

Cytat

Kompilacje moje wzorowane na tomatousb tez posiadają wsparcie dla Ovisa


hehe, nie wiedziałem ze sam kompilujesz Wink Poprawiłem. Poprawiłem też parę innych rzeczy: Przy wl500w napisane było mips2 zmienilem na mips1. W paru miejscach np przy rtn16 pisalo tylko k2.6 bez wskazania na mips2 wiec dopisalem. Ogolnie art się robi coraz dokladniejszy.

Proponuję dodac link lub tabelke buildtype z tomatousb oraz moja tabele buildów.

Cytat

Hmmm wersje MEGA i MEGA VPN też są wielkie. Czy je można instalować???


tak, można. W wersji 055Mega-VPN juz lekko odchudziłem (nie ma jffs) i się mieści w pełni. W wersji -053Mega-VPN może wystepować problem brakiem lączności. Tu trzeba wgrać Mega.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Makaron
ASUSa RT-N10 już niegdzie nie można dostać w starej rewizji pod tomato. Prosiłbym o dopisanie do niego odpowiedniej adnotacji i dodanie linka
http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=12207&pid=85992#post_85992
 
Piaer
Nie do końca wiadomo jak to jest z tymi RT-N10, ale myślę, że adnotację informującą o istnieniu routerów niedziałających z tomato powinno się umieścić przy opisie w/w routera.
 
anonim747874734
@GoGi - brawo ! jestem pod wrażeniem ...
 
GoGi

Cytat

Makaron napisał(a):

ASUSa RT-N10 już niegdzie nie można dostać w starej rewizji pod tomato. Prosiłbym o dopisanie do niego odpowiedniej adnotacji i dodanie linka
http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=12207&pid=85992#post_85992

Dodane. Wartościowa informacja. Faktycznie można przeoczyć i się nadziać na wersję B. Eh... dlaczego asus tak utrudnia życie wielbicielom pomidorów....

Cytat

house napisał(a):

@GoGi - brawo ! jestem pod wrażeniem ...

Pochwała od admina - niecodzienna sprawa. Czuję się zmotywowany Grin
Netgear WNR3500L v1 + tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR2-085V-PL-BT-VPN + Dysk zewn?trzny 3,5' Western Digital 1 TB.
Asus RT-N10U v2 + tomato-K26USB-1.28.RT-N-MIPSR2-088V-BT
 
carecki

Cytat

Makaron napisał(a):

ASUSa RT-N10 już niegdzie nie można dostać w starej rewizji pod tomato. Prosiłbym o dopisanie do niego odpowiedniej adnotacji i dodanie linka
http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=12207&pid=85992#post_85992

No nie zupełnie "nigdzie", gdzieniegdzie jeszcze mają. Ja dokładnie wczoraj kupiłem w starej wersji (post), a nie był to wcale mały sklep na zadupiu, wręcz przeciwnie, więc jak się poszuka to można znaleźć.
Ale owszem, adnotacja o trudnej dostepnośći na pewno się przyda Smile
 
goabroad
Witam,

Czy asus rt-n12 także występuje w dwóch wersjach? Czy też bez obaw można kupować tam gdzie najtaniej...?
Pozdrawiam,
Goabroad

-------------------------
- RB2011UAS-2HnD-IN ROS 6.38.1
- RB951U ROS 6.38.1
- RT-N10U + Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-109 K26 USB Nocat-VPN
- Fritz7170
- Hik DS-2CD2032 3Mpix
- Raspberry Pi 3B
- QNAP TS-251
 
Kori
Witam!!
Ten Asus występuje w dwóch wersjach: rt-n12 i rt-n12B1. Osobiście posiadam rt-n12B1 i nie wiem jakie tomato będzie do niego pasować... próbowałem wgrywać od rt-n12 i niestety nie działa. Proszę o jakieś info Wink i jeszcze jakąś instrukcje jak wgrać tomato na ten router. ;P

Pozdrawiam
 
shibby

Cytat

Osobiście posiadam rt-n12B1 i nie wiem jakie tomato będzie do niego pasować


tylko i wyłącznie moje, eksperymentalne:
http://tomato.groov.pl/index.php?dir=K26RT-N%2Fbuild5x-079V-EN%2FRT-N12B1
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Kori
Dzięki Wink
A co do wyrywania to normalnie przez Firmware Restoration od Asusa, czy przed tym trzeba wgrywać jakieś DD-WRT?
Nie orientuje się w tym za bardzo...
 
krisr77
moj wrt54gl chyba powoli sie konczy. dzisiaj pozyczylem sobie z pracy dlinka dir 635 i powiem wam ze jest roznica.
co polecacie na dzisiaj? od razu zaznacze ze nie potrzebuje usb, samby, torenta udostepniania drukakrek czy np dlna. od tego mam w sieci Synology DS110j.
przydlaby sie switch 1000 dobry zasieg, pelna N w 5 GH (chociaz na razie moje lapsy nie sa wyposazone w karty N to planuje zakup jakis dongli na usb)
Chce miec jak najlepsza wydajnosc w zapsie z netu po WIFI na lapsy, dobre pingi itd po prostu zeby sie ruterek nie dusil z odpalonym Transmmision przy WWW. max do 4-5 kompuetrow z tego 3 po wifi.
nie musi byc alternatywny soft jak oryginalny zapewni mi odpowiednia wydajnosc i konfigurowalnosc Smile

ps moj net to max 30/2 (w nocy) w dzien 15/1
 
shyha
Mam obecnie WRT160NL który to moim zdaniem jest niewypałem - Atheros czyli brak Tomato, problemy z odnawianiem WAN IP po awarii na DD-WRT, zamulanie z torrentami, rwie DLNA, brak kolejnych edycji DD-WRT, itp.

Chciałem kupić porządny router do którego będę mógł załadować Tomato i DD-WRT. Dodatkowe wymagania to 4 porty Gigabitowe, USB 3.0 i wysoka wydajność (brak zamulania przy torrentach).
Do sprzętu będą podłączone:
Bezprzewodowo:
- 2 lapy (802.11n)
- drukarka WiFi HP (b/g)
- smartfon (n - streaming video HD)
- ramka na zdjęcia (b/g)
Przewodowo:
- Smart TV Samsunga (streaming HD 3D + inne) (Gb)
- Amplituner Yamahy (radia internetowe) (Gb)
- PS3 (Mb)
- oraz okazjonalnie PC (Gb).

Stream DLNA będzie z lapa (SERVIIO) oraz z dysku podłączonego do routera (DLNA)

Co polecicie aby to wszystko ładnie działało? Dużo jest streamowania materiału HD więc to jako priorytet traktuję.
Obecnie mój ISP Vectra daje 16/24 Mb/s DL oraz 2Mb/s UP
Edytowany przez shyha dnia 24-02-2012 14:28
 
shibby
shyha a wgrywales na niego gargoyle?

Jezeli kwota cie nie przeraza to Asus RT-N66u. z jedna uwagą - wbudowane w tomato dlna nie chce gadac z PS3.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
shyha
Dzięki za poradę. Cena jednak zaporowa :/ Tak do 500zł szukam max. Poczekam aż stanieją albo czegoś innego poszukam. Widzę, że na USB 3.0 jeszcze za wcześnie w routerach.
Co do Gargoyle to:
http://openlinksys.info/forum/viewthr...post_97711
 
ravaelo
http://allegro.pl/netgear-wndr3700v2-n-router-tomato-ddwrt-gratis-i2122665897.html

chwyt reklamowy ??

napisali:

"Możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania DD-WRT , TOMATO

TOMATO Shibby'iego z openlinksys.info (lepsza obsługa dysków sieciowych z automatycznym usypianiem i super działająca drukarka USB podłączona do aktywnego HUB'a i dzielona pomiędzy kilka komputerów bezprzewodowo)"

co to za procesor MIPS32 ??
 
hermes-80
To nie chwyt marketingowy tylko kłamstwo.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
anonim747874734
już im napisałem...
 
hermes-80
Chyba, że Shibby kompiluje Tomato na Atherosy Wink.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
kille72

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Chyba, że Shibby kompiluje Tomato na Atherosy Wink.


Hihi, ale sie usmialem, az do lez, w tajemnicy to robi przed nami Grin
 
ravaelo
i tyle osób w błąd wprowadzili....
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,178,751 unikalnych wizyt