28 Marca 2024 13:12:50
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.94.150.98
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki router kupić? Zestawienie routerów obsługujących TOMATO.
Jasziu
Witam.
Panie i Panowie, poradźcie jaki routerek nabyć pod łącze światłowodowe 600/600. Wczoraj podpięto mnie pod takie łącze i stary Asus RT N16 nie daje rady. Dziwne bo nawet po kablu nie uzyskuję 600 a jedynie ~100mbit.
Radio - wiadomo.

Obecny stoi od lat i działa więc z chęcią zamienię na coś równie stabilnego.
Tomato bardzo pożądane choć nie upieram się jeśli ma mnie zabić cena...
Fajnie jakby wspierał dualWAN - mam jedno łącze które aktualnie tylko wystaje ze ściany.

Czytam i już przyznam że nie robię się mądrzejszy.
znalazłęm Router Tenda AC18 - absolutnie mi nie znany i chyba bez tomato. Za to cena fajne ale brak testów wydajności.
Jakieś inne propozycje lub rady - będę wdzięczny.
Asus RT N16
Merlin LTS fork 374.43_34E3j9527
Powoli - do przodu.
 
jurekk
Wgraj ten soft na leciwy n16u
jak nie wejdzie normalnie to poprzez asus restoration lub poprzec cfe mini web
https://www.snbforums.com/threads/fork-asuswrt-merlin-374-43-lts-releases-v34e3.18914/
Wg wieści akurat takie łącze dasz nim radę obsłużyć.

Ta tenda fajna ale wolałbym uzywke r7000 - kolo 400PLN niż nią bo soft producenta ubogi tomato jakoś nikt na nią nie robi a wgrywanie nieoficjalnego softu RMerlina na to, to zawsze ryzyko bo można ja na ament uwalić - widziałem takie wpisy w necie.
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
bigl
Z Tomato i portami gigabitowymi na WAN i LAN (konieczne do 600/600) najtańszy jest Asus RT-N18U. Za 299 zł nowy. Ale nie ma WiFi 5GHz. Z WiFi 5GHz najtańszy jest Tenda AC15 za 329 zł nowy. Tenda AC15 ma oficjalny obraz FreshTomato ale ma mniej flash więc nie ma do niej obrazu AIO. Asus nie ma z tym żadnego problemu - 128MB.
Oba polecam - Asus-a mam od 1,5 roku i jest bardzo stabilny. Z TomatoAnon widać że jest bardzo popularny. Tendę kupiłem 2 miesiące temu i też chodzi dobrze. Oba mają porty USB (Asus nawet dwa) więc są możliwości podpięcia dysku, drukarki, modemu 4G/LTE.

Jeśli potrzebujesz radia 5GHz a nie chcesz tyle wydawać to najtańszy solidny router z 5GHz i gigabitem na WAN i LAN to chyba Xiaomi Router 3G (ale koniecznie z G - jest parę innych modeli), do ściągnięcia z Chin za około 150 zł. Podobno naprawdę dobry. Na niego jest OpenWRT (oficjalne stabilne od 18.06 w górę) i Padawan (źródła do samodzielnej kompilacji na PC lub w gotowej maszynie wirtualnej).

Natomiast żaden z tych routerów nie ma 2 portów WAN. Nie znam taniego routera który by to miał.
Edytowany przez bigl dnia 05-09-2018 23:28
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
proper

Cytat

Natomiast żaden z tych routerów nie ma 2 portów WAN. Nie znam taniego routera który by to miał.



Asus BRT-AC828 ma 2 WAN-y, ty tylko ta cenaWink
 
Jasziu
Tenda 18 ma opcję zmiany LAN1 na WAN.
Tylko nic mi nie wiadomo w jaki sposób zarządzane są te pasma.
więcej można zobaczyć tu: simulator.tendacn.com/ac18/
Asus RT N16
Merlin LTS fork 374.43_34E3j9527
Powoli - do przodu.
 
majkel152

Cytat

Jasziu napisał(a):

Witam.
Panie i Panowie, poradźcie jaki routerek nabyć pod łącze światłowodowe 600/600. Wczoraj podpięto mnie pod takie łącze i stary Asus RT N16 nie daje rady. Dziwne bo nawet po kablu nie uzyskuję 600 a jedynie ~100mbit.
Radio - wiadomo.

Obecny stoi od lat i działa więc z chęcią zamienię na coś równie stabilnego.
Tomato bardzo pożądane choć nie upieram się jeśli ma mnie zabić cena...
Fajnie jakby wspierał dualWAN - mam jedno łącze które aktualnie tylko wystaje ze ściany.

Czytam i już przyznam że nie robię się mądrzejszy.
znalazłęm Router Tenda AC18 - absolutnie mi nie znany i chyba bez tomato. Za to cena fajne ale brak testów wydajności.
Jakieś inne propozycje lub rady - będę wdzięczny.


wywal tomato i wgraj mu ten fw https://onedrive.live.com/?authkey=%2...C159A7E129- to merlin fork by john i na tym dostaje kopa sporego

p.s tenda to badziewie ;p
Edytowany przez majkel152 dnia 06-09-2018 19:23
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
bigl

Cytat

proper napisał(a):

Cytat

Natomiast żaden z tych routerów nie ma 2 portów WAN. Nie znam taniego routera który by to miał.



Asus BRT-AC828 ma 2 WAN-y, ty tylko ta cenaWink


Cena masakryczna. To już lepiej kupić jakieś micro-pc z kilkoma portami i postawić na tym pFsense. Za 700-800 zł można mieć wtedy router z od 4 do 8 portami gigabitowymi (modele do wybooru) i dowolnie konfigurować ile ma być WAN. Do tego oczywiście kilka portów USB więc zero problemu z serwerem sieciowym dowolnych rzeczy (drukarka, skaner, NAS, modem 4G/LTE itp.). I można mieć zupełny brak problemu jaki soft na tym pójdzie bo jeśli pFsense się nie spodoba to otwartych dystrybucji na normalną architekturę 64-bitową jest mnóstwo.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
majkel152
merlin/tomato ma obsługę dual wan , pfsense fajna sprawa ale tam czasem dużo kombinowania żeby coś uruchomić
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
bigl

Cytat

majkel152 napisał(a):

merlin/tomato ma obsługę dual wan , pfsense fajna sprawa ale tam czasem dużo kombinowania żeby coś uruchomić


Wiem, że Merlin i Tomato mają obsługę ale jak rozumiem kolegę pytającego to problem w tym, że routery z dual wan i obsługą Merlin/Tomato są w zbyt wysokiej cenie. A tańsze (jak Tenda AC18) nie mają Merlin/Tomato. Stąd moja propozycja.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
majkel152
ten ale za jakość się płaci ;p można kombinować z tańszymi ale czy to się opłaci ? n16 z merlinem ogarnia 2 wany bez problemu. ja już jakiś czas temu rozdzieliłem router od ap i jestem zadowolony z tego Smile wydajność sieci wzrosła znacznie Smile
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
LegiaWarszawa
Koledzy,
poniewaz (chyba ze sie myle to poprawcie) srednio moj ovislink 1600gl sie nadaje dzis do zrobienia na nim czegos wiecej (na ddwrt nie moge odpalic openvpn, ma malo pamieci i cos nie chce dzialac) postanowilem zmienic sprzet w domu.
Chcialbym cos co obsluzy open/ddd/wrt i tomka, chyba ze warto sie zainteresowac jeszcze czyms innym?
Nie wykluczam tez mikrotika jakiegos.
Ewentualnie, polecono mi inne rozwiazanie - edgerouter ex + unifi ac lite - jak rozumiem to nie stoi na zadnym z w/w softów.

Z tego co poczytalem to polecany jest tez Asus rt-n18u.

Pytanie co wybrac, zakladajac ze i tak wszystko bedzie lepsze od tego co mamSmile Fajnie by bylo podlaczyc drukarke, zapasowy net z usb czy dysk jako miejsce do kopiowania backupu zdjec itp. Pierdoły.

Co do kwoty 500/600 pln na nastepne 10 latWink
?
 
bigl
Asus RT-N18U jest za 299 zł nowy. Ale nie ma WiFi 5GHz. Z WiFi 5GHz najtańszy jest Tenda AC15 za 329 zł nowy.
Ale za te 500/600 pln możesz chyba mieć nawet coś nieco lepszego - np. Asus RT-AC68U za 650 pln (jest to taka Tenda AC15 z większą pamięcią, dodatkowym - czwartym - portem LAN, drugim portem USB)
Edytowany przez bigl dnia 10-09-2018 23:53
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
Jasziu
Postawiłem na RT-N16 merlina - dziękuję za radę.
Bez problemu łącza oba wpięte w DualWAN. Stare łącze jako backup, światło jako podstawowe. Po testach na kablu udaje się z serwerownią ISP uzyskać 660/650 więc hula aż miło.

Następny krok to będzie jakiś AP z 5GHz (rozważam Archer C1200) w centrum budynku żeby pokryć zasięgiem całość i chyba na razie na tym poprzestanę.

dzięki za pomoc.
Asus RT N16
Merlin LTS fork 374.43_34E3j9527
Powoli - do przodu.
 
LegiaWarszawa
A co do edgerouter ex + unifi ac lite jest ktoś w stanie się odnieść? Miał ktoś kontakt bawił się? Ponoć to znacznie lepsze rozwiązanie niż szanowne tomato, ddwrt?
 
dudijack

Cytat

Jasziu napisał(a):

Postawiłem na RT-N16 merlina - dziękuję za radę.
Bez problemu łącza oba wpięte w DualWAN. Stare łącze jako backup, światło jako podstawowe. Po testach na kablu udaje się z serwerownią ISP uzyskać 660/650 więc hula aż miło.

Następny krok to będzie jakiś AP z 5GHz (rozważam Archer C1200) w centrum budynku żeby pokryć zasięgiem całość i chyba na razie na tym poprzestanę.

dzięki za pomoc.


Pytanie z innej beczki Smile Merlin ma wbudowane transmission lub cokolwiek innego do obsługi p2p?
 
mosfit
wbudowane nie , trzeba zainstalować entware-ng i następnie transmission
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
dudijack
Dziękuję za info . Szkoda swoja droga poszukuje czegoś "ala" tomato by shibby z wbudowanym tomato, troszeczkę szybszego w szczególności jeśli chodzi o WiFI.
 
Steel_Rat

Cytat

dudijack napisał(a):

Cytat

Jasziu napisał(a):

Postawiłem na RT-N16 merlina - dziękuję za radę.
Bez problemu łącza oba wpięte w DualWAN. Stare łącze jako backup, światło jako podstawowe. Po testach na kablu udaje się z serwerownią ISP uzyskać 660/650 więc hula aż miło.

Następny krok to będzie jakiś AP z 5GHz (rozważam Archer C1200) w centrum budynku żeby pokryć zasięgiem całość i chyba na razie na tym poprzestanę.

dzięki za pomoc.


Pytanie z innej beczki Smile Merlin ma wbudowane transmission lub cokolwiek innego do obsługi p2p?


Jest jeszcze
Download Masterver. 3.1.0.104
Download tools
Obsługuje bittorenta. Instalujesz z poziomu routera na nośniku USB
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
pasazer
Download Master działa bardzo dobrze - polecam.

Mam jednak inne pytanie. RT AC-68 wydoli na łączu 1000/1000? Czy raczej potrzebuję coś mocniejszego?
 
jurekk
chyba wsztstkie routery ARM ocierają się o tą granicę tj są od 800 do 1000 ale przy przyspieszeniu sprzętowym - tj CTF on co pozbawia routery pewnych funkcji QOS itp.

Z tego co piszą w necie najlepszym wyborem chyba obecnie jest ac86u niestety to z 3 generacje jest do przodu w stosunku do tomato a nawet DDWRT więć pozostaje RMERLIN
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,418,683 unikalnych wizyt