27 Kwietnia 2024 09:57:00
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.28.50
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki modem do neostrady ?
lgolebio
Witam
W związku z wymianą częstowieszającego się routera z modemem (TP-Link) u znajomej, postanowiłem kupić jej osobno modem i router z tomato (w tym wypadku WL-1600GL). Jaki polecacie modem, który ustawiony w trybie bridge będzie stabilny ? Wiadomo siemens speedstream 4100 to sprzęt legenda, świetnie się sprawdza w każdych warunkach. A jakie wy polecacie oprócz tego siemensa, który trochę niestety kosztuje.
 
TF
Obserwuj i szukaj okazji. Ja mojego 4101 kupiłem za 40zł (używkę oczywiście).

Poszukaj trochę po forum - były już takie tematy - może znajdziesz w nich coś dla siebie.

Powiedz jakie prędkości łącza wchodzą w grę i jaka jest jakość linii (orientacyjna odległość od centrali). Powiedz też jak się sprawował obecny sprzęt (stabilność połączenia, ilość błędów) nie licząc zawieszania. Powinno to pomóc zorientować się ludziom, co Ci doradzić (czy wystarczy jakiś prosty sprzęt, czy naprawdę nie ma wyjścia i musi być coś super).

Mogę powiedzieć jeszcze tyle, że mój wiekowy Planet ADE-4400A trzymał się ładnie na mojej dość kiepskiej linii, ale tylko do prędkości 7 Mb/s (na 10 już się nawet nie synchronizował).
2 x TP-Link WR1043ND (Gargoyle PL by obsy) + SpeedStream 4101
 
mirekjus
Używałem modemów Linksys Am200, Edimax AR7081, jakiegoś Netgara i ostatnio standardowy, który można dostać w tepsie Combo ZTE ZXDSL831AII lub allegro za 30zł, wszystkie pracowały w trybie bridge. Mam słabą linię 4km od centrali, inne gubiły często synchronizację na 6M, a z tym ostatnim Combo ZTE który podałem zero problemów. Niby to chińszczyzna ale ma linuksa i wiele parametrów regulacji z konsoli w tym regulacje SNR. U mnie pracuje na ustawieniach fabrycznych i jest wszystko ok.
 
lgolebio
Jeśli chodzi o parametry łącza to są wzorowe, dodatkowo mieszkanie jest prawie, że w centrum wrocławia. pingi sa na poziomie 10-13ms, więc wszystko jest tak jak ma być. Urządzenie poprostu ma uszkodzony modem, bo wiesza się codziennie. Trochę boję się tego ZTE, ale może uda mi się od kogoś pożyczyć. Speedstream, obecnie na allegro jest po 95zł, i nie mam czasu na szukanie okazji, bo problem jest do rozwiązania natychmiast. Obecnie jest 6Mb, dlatego szukam też modemu który udźwignie przyszłościowe prędkości, które mogą się zwielokrotnić. Nie mam ochoty co 2 lata zmieniać modem na inny.

Pytanie generalnie służyło celom ankiety, w stylu jaki modem macie i czy się sprawdza czy nie.
 
spec21
siemka jestem tu nowy

sorki że odgrzebuję temat ale jestem w takiej samej sytuacji.

otóż mam linię długości 3.5km na której mam tłumienie 49 dB

SNR 9-15

prędkość 6Mb/s


router airlive wt-2000ARM

dziś rano zmieniłem prędkość na 10Mb/s bo podobno dostępna w mojej lokalizacji.

i teraz tak router nie daje radu max synchro jakie osiągnołem to 9270kbps

a co ciekawe jak zmienię na adsl2 zamiast ADSL2+ to mam tłumienie 46 ale SNR strasznie spada. prędkość synchronizacji taka sama.

potrzebuję jakiś modem lub router który pozwoli na regulację SNR najlepiej jak najlepszy stosunek ceny do jakości

a czy jeśli wezmę modem to czy jeśli będzie on podłączony do routera TL-WR941ND będę mógł regulować SNR?

z góry dzięki za pomoc
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,400,013 unikalnych wizyt