19 Kwietnia 2024 05:39:59
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.160.154
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500Lv2
tamtosiamto
ten sprzet powinien juz przejsc na emeryture, czas na cos nowszego, bo ten sprzetowo juz nie wyrabia
nic nie mam
 
jurekk

Cytat

LDevil napisał(a):

a potrzebuje gdzieś tak 600Mbit/s. Jest w ogóle szansa na to na tym sprzęcie czy nie?


Nie ;-)

używkę n18u panie bierz Wink
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
majkel152

Cytat





używkę n18u panie bierz Wink


mamy 2020 a ty polecasz router , który ma tylko jedno radio 2.4GHz no litości...
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
jurekk
Pardoks co?
A w czym on gorszy od ac3200 np jak ktos nie potrzebuje radia 5GHz
a jesteśmy w temacie tomato
Poza tomato
Miałem ac86u i jakos w warunkach domowych nie wiedzę sensu wydawania 800 PLN na niego.
uzywka n18u do okolo 150 PLn a nawet ponizej 100 mozna znalesc kojarze
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
tamtosiamto
a po co komus ruter bez 5GHz w tych czasach? Grin Co do cen, tendy sa tanie i dosc dobre , po co od razu nowy asus za tysiaka?
nic nie mam
 
jurekk
Na duzy dom itp mieszkanie nic ci nie daje jedno 5GHz. I tak 2.4 jest ważniejsze.
Ale wybor jest szeroki i kazdy ma inne priorytety.
Natomiast widoczny jest zastój w technologii bo routery arm klasy ac68u wystarczają szaremu użytkownikowi wifi
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
majkel152
@up - Twój argument jest inwalidą, a kupno routera / ap bez radia 5GHz dziś głupotą, wyjątkiem jest router tylko przewodowy / sfp
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
LDevil
Coś zepsułem w tych moich pomiarach, bo podczas testu na speedtest.net udało się wycisnąć trochę więcej:
www.speedtest.net/result/c/9dc53eca-8147-433c-ab6d-b87b1eee1821.png
Tyle wyszło z klienta CLI, bo ten w przeglądarce nie potrafił tyle wyciągnąć.
Sprawdzę jeszcze dlaczego test iperfa w sieci lokalnej dał takie słabe wyniki.
Taki rezultat na razie mi wystarczy, co prawda przy podłączeniu bezpośrednim jest prawie 900Mbit/s ale trudno.
Zaletą tego staruszka jest jego kompaktowość, jak znajdę coś równie małego to pewnie zrobię podmiankę.
Jeszcze nie wiem na co go wymienić, wydajność radia nie jest dla mnie priorytetem, ma być niewiele większy niż WNR, obsługiwać VLANy oraz kilka interefejsów WIFI i mieć 5 portów.

Połączony z 07 czerwca 2020 18:11:22:
Sprawdziłem jeszcze raz tego iperfa i wyniki są dziwne.
Jeżeli podłączę serwer i klient bezpośrednio do WNR3500V2 to wyniki mam takie:
366 Mbits/sec
Natomiast jeżeli klient będzie wpięty do drugiego routera (podłączonego do jednego z portów WNRa) to wyniki będą zauważalnie lepsze:
551 Mbits/sec

Pewnie wynika to z tego że serwer ma już interfejs sieciowy skonfigurowany do pracy w VLANie a klient nie.

I w pierwszej konfiguracji klient jest co prawda podpięty do tego samego VLANa co serwer, ale z wykorzystaniem portu accesowego w WNR. Tak więc w przypadku pierwszym WNR musi odtagować pakiet przed wysłaniem go do klienta.
Natomiast w przypadku drugim zatagowane pakiety są przesyłane do innego routera i to on zajmuje się ich odtagowaniem przed wysłaniem do klienta.
WNR nie musi ich odtagowywać i stąd pewnie ta różnica w wydajności.
Edytowany przez LDevil dnia 07-06-2020 18:11
Tomato v2020.3 MIPSR2 K26 USB VPN
 
Robek
Podpowiecie jaki najnowszy firmware jest dla WRT3500L V2 ?
(możecie dać link, bym nie pomylił wersji?) - dziękuję.
 
tamtosiamto
https://freshtomato.org/downloads/fre...5/K26RT-N/
nic nie mam
 
LSU007
Witam. Potrzebuję router, który będzie po wi-fi udostępniać internet (www i multimedia - urządzenia w zasięgu kilku metrów) oraz chciałbym go używać do torrentów. NETGEAR WNR3500L V2 wystarczy, czy w cenie 100zł jest jeszcze coś ciekawego? Zastanawiałem się jeszcze nad nowym R6220, ale chciałbym mieć Tomato, bo mam je na głównym routerze i się już przyzwyczaiłem.
 
Adooni
szczerze do torrentow to za slabe - no chyba że Ciebie satysfakcjonuje obciażenie routerka 100% przy 4MB/s

jak nie potrzebujesz wi-fi 5GHz to najlepszym rozwizaniem bedzie uzywka Asus RT-N18U - u nas nawet na forum w dziale sprzedam jest taki wystawiony za troche ponad 100zl a jest sprzetem X razy (przez duże X, pewnie przynajmniej z 5 razy) wydajniejszym od NETGEAR WNR3500L V2. O RT-N18U mozesz poczytać w dziale tutoriale. Asus dodatkowo jest nie do uwalenia - masz opcje tz firmware restoration.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
yascoos
Witajcie,

Posiadam WNR3500Lv2 od kilku ładnych lat i bardzo sobie go chwalę. "Niestety" jakiś czas temu mój ISP postanowił podnieść mi łącze do 600Mbs i w związku z tym pojawił się problem znany i opisywany, także tutaj. Po wielu przemyśleniach postanowiłem zmienić router na nowszy, ale zanim się na coś zdecyduje to chciałem powrócić do oryginalnego FW, żeby przestać słuchać stękania domowników. No i tutaj zaczynają się schody. Przeszukałem "cały" internet i nigdzie nie trafiłem na jakiś opis czy inny faq. Dobrze myślę, że majac TomatobyShibby mogę to zrobić przez webgui i z użyciem pliku ze strony netgeara? A jeśli w ten sposób nie można to jak się do tego zabrać?

model: WNR3500Lv2
obecny fw: Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-140 K26 USB AIO

ofw pobieram z tej strony: https://www.netgear.com/support/product/WNR3500Lv2.aspx#download

Proszę o pomoc lub potwierdzenie moich przypuszczeń, bo już głupi jestem jak tabaka w rogu.

Pozdrawiam!
 
Osimaru
Cześć,

Obecnie użytkuję WNR3500Lv2 na oryginalnym firmware. Jakie realne prędkości powinienem być w stanie osiągnąć po Wi-Fi na tym sprzęcie, przy założeniu że mam czysty kanał?

Obecnie jest to do 20Mbps przy 20Mhz i ~40Mbps przy 40 Mhz... Czy jestem w stanie wycisnąć więcej przy tym routerze?

Problem nie dotyczy jedynie prędkości Internetu, ale i transferów w sieci lokalnej.
WNR3500L v2
 
Adooni
sry ale Ty masz router ktory ma ponad 11lat Sad. Widzisz router teraz jest wazniejszy od smarphone a zaloze sie ze czesciej go zmieniasz.

na takim sprzecie transfery po LAN to max 150-180Mbit. Wi-fi nie powinno az tak zalezec od pasma czy 20 czy40. ale i tak nie powinnienes uzyskac wiecej niz 100Mbit. Test wi-fi robi sie w odleglosci 2-5m od routerka. a pasmo sprawdza sie wi-fi analyzer na adroidzie. To ze producent zrobli scieme marketingowa i napisal ze to router 1Gbit to juz zostawie bez komentarza

mozesz sprobowac wgrac tomato bedzie bardziej stabilny transfer po wi-fi ale za duzo nie zrobisz. Twoj roter ma CPU MIPS z 1 rdzieniem 480MHz a routerki teraz maja CPU ARM 4 rdzeniowe o taktowaniach 1-1.7GHz. Jak cos chcesz zmienic to albo cos z Ubiquiti albo pod tomato albo RMerlina.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Osimaru
Rozumiem, do tej pory to po prostu aż tak nie przeszkadzało bo Internet to nadal Neostrada, ale postawiłem sobie serwerek na malince i dopiero zauważyłem jakie osiąga transfery po Wi-Fi lokalnie..

100Mbps po Wi-Fi by mi nawet wystarczyło obecnie, tylko czy to jest na nim realnie? 20Mbps na 20Mhz to chyba trochę słabo nawet jak na 11-letni router zgodny ze standardem N?

Prędkość po kablu mi odpowiada Smile
WNR3500L v2
 
Adooni
a sprawdz na innym urzadzeniu PI nie ma dobrego wi-fi Smile
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Osimaru
PI jest podłączona po kablu. Laptop mam po wi-fi i problemem są wtedy transfery pomiędzy laptopem a PI Sad

Sprawdzę z innego laptopa.
WNR3500L v2
 
Adooni
ok a jak podlaczysz sie laptopem do routera po kablu to transfery sa OK (z PI)?
za tamtych czasow ten standard N to byl zazwyczaj tz N ready i w pewnych konfiguracjach nawet nie wygrywal urzadzenia np mialem tak z BR Samsunga
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Osimaru
Tak, jak zarówno laptop jak i malina są podpięte po kablu to mam transfery rzędu 100MB/s. Gdy laptop jest wpięty po Wi-Fi to mam do 5MB/s.. Ta różnica jest ogromna i dała mi do myślenia po prostu czy aby na pewno coś nie jest nie tak z konfiguracją lub softwarem routera.
WNR3500L v2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,152,278 unikalnych wizyt