28 Marca 2024 21:08:59
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.223.31.148
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Synology DS212+
Gordon10
Witam,

A co drodzy forumowicze myślicie na temat QNAP TS-219P II?
To chyba ta sama półka co DS-212+ ...

PS. Jeśli to pytanie nie ma miejscy to sorry, ale zastanawiam się nad kupnem więc biorę różne opcje "pod lupę"

PZDR
Gordon
 
numalek
Sprzętowo to praktycznie to samo, wszystko rozbija się o soft. A tutaj musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto miał do czynienia i z Synology i z Qnap'em.
WNR3500Lv2 - tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--099-AIO
 
anonim747874734

Cytat

numalek napisał(a):

Sprzętowo to praktycznie to samo, wszystko rozbija się o soft. A tutaj musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto miał do czynienia i z Synology i z Qnap'em.


synology, bezapelacyjnie... DSM w nim wymiata funkcjonalnością.
 
numalek
@house widzę, że jesteś zorientowany w temacie softu Smile
Jakie są różnice w funkcjonalności między Synology a Qnap?
Pomijając interfejs użytkownika, np. co ma Synology a brakuje w Qnap'ie i na odwrót.
WNR3500Lv2 - tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--099-AIO
 
anonim747874734

Cytat

numalek napisał(a):

@house widzę, że jesteś zorientowany w temacie softu Smile
Jakie są różnice w funkcjonalności między Synology a Qnap?
Pomijając interfejs użytkownika, np. co ma Synology a brakuje w Qnap'ie i na odwrót.


w funkcjonalności chyba znikome, i tu i tu to samo ale w synology cały Disk Station Manager jest raczej wzorowany na "niby" system operacyjny.
układ pulpitu, panelu sterowania, menadżera aplikacji itp - całość złożona w ładnie wyglądającą całość z mnóstwem opcji i największą ergonomicznością...
nie gubisz się w gąszczu opcji, wszystkie są pogrupowane odnośnie przydatności i funkcji... za każdym wydaniem dostajesz jakiś fajny dodatek, np vpn server, syslogsrv, w najnowszym możesz stworzyć swoją "chmurę" na nim.. naprawdę fajne środowisko, często aktualizowane i co najważniejsze bardzo stabilne... miałem już 2szt synology (ds110j i ds212+) i nigdy z nimi nie było problemów a np z takim qnapem TS-419U męczę się średnio raz na 2-3 miesiące - co zaktualizacja to się coś posypie...

mając do wyboru 2 modele o takich samych parametrach sprzetowych (cpu,ram) to wybrałbym synology właśnie ze względu na DSM Smile

dodam ,że nie wiem jak jest w qnap z aplikacjami ,ale w synology "just like that" Smile
 
numalek
@house, czy w Synology jest coś takiego jak kosz sieciowy? Usuwa się plik, a on ląduje w odpowiedniej lokalizacji.
WNR3500Lv2 - tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--099-AIO
 
anonim747874734

Cytat

numalek napisał(a):

@house, czy w Synology jest coś takiego jak kosz sieciowy? Usuwa się plik, a on ląduje w odpowiedniej lokalizacji.


tak :
i.stack.imgur.com/jmbsh.png
 
staszko0
Witam. Przymierzam się do zakupu DS213. Moje pytanie brzmi czy próbował ktoś uruchomić środowisko Java na DS213 bądź DS212+? Z tego co widzę to bebechy mają zbliżone.
 
czaja
witam

była by możliwość sprawdzenia ściągania torrentów za pomocą rtorrenta , rutorrenta ? nie wiem czy to nie ten sam klient .
Gdzieś przeczytałem że zużycie proca jest mniejsze , ale jak macie maszynkę na stanie może by się dało sparawdzić ?
 
branetre

Cytat

staszko0 napisał(a):
Moje pytanie brzmi czy próbował ktoś uruchomić środowisko Java na DS213 bądź DS212+?


DS112 jest na Marvell Kirkwood mv6282 i z tego co widzę to DS213 też Jeżeli mi się udało to pewnie tam też się uda Dodam że robiłem to na świeżym systemie dopiero co po formatowaniu dysku Wcześniejsze próby instalacji i konfiguracji JAVA na już skonfigurowanym DSM 4.1 były nieskuteczne Teraz syn mojej szwagierki może się kolegą pochwalić że wujek ma odpalony server Minecrafta Smile

Połączony z 22 listopad 2012 19:20:26:

Cytat

czaja napisał(a):



była by możliwość sprawdzenia ściągania torrentów za pomocą rtorrenta , rutorrenta ? nie wiem czy to nie ten sam klient .
Gdzieś przeczytałem że zużycie proca jest mniejsze , ale jak macie maszynkę na stanie może by się dało sparawdzić ?


Mija się to z celem bo może i sam rtorrent z lighthttp jest lżejszy od download manager ale niestety w synology domyślnym serverem http jest apache2 z którym powiązane są inne aplikacje.
a jak wyżej napisałem rtorrent wymaga zainstalowania lighthttp Mało tego W repo synology nie znalazłem rtorrenta więc zostaje instalacja przez ipkg które z kolei też trzeba zainstalować Jeżeli faktycznie serwer synology jest bardzo obciążony to lepiej doinstalować transmission które jest portowane na bieżaco i można je zainstalować z nieoficjalnego repo synocomunity.

Upartych odsyłam do poradnika jak postawić rtorrenta na synku http://forum.synology.com/wiki/index....rent_HowTo
Edytowany przez branetre dnia 22-11-2012 19:20
 
anonim747874734
@branetre-a nie można configfileeditor'em dostać się do apache'a i dodać virtualhost dla ruTorrent? Coś mi się zdaje że powinno się udać. Wtedy można zaprzac ten tandem do torrentow.
 
branetre
Pliki sa w pełni edytowalne więc raczej tak Można się pokusić o testy ale na moim 20/1 to ja obciążenia zbytniego nie łapię ... No i do tego dochodzą bolączki ipkg Z tego co pamientam to rtorren fajnie chodzi skompilowany a pod tomato nawet jak udało mi sie dokończyć instalacje to pojawiały sie problemy Nie mniej jednak jutro postaram sie to odpalic i potestować chociażby na stabilność
Edytowany przez branetre dnia 22-11-2012 21:54
 
dombera
Ja mam DS213+ juz ponad dwa miesiace i musze powiedziec ze jestem niesamowicie zadowolony Wink Naprawde dobra maszyna Wink
Asus RT-N66u | 3.0.0.4.246.20 (Merlin build)
Synology DS213+ | 2x3TB Hitachi 5K3000
 
poldekk
Nikt się nie wypowiedział na temat ReadyNAS Ultra 2. Najtańszy na tym poziomie wydajności, a wygląda, że wcale nie gorszy, a może wręcz lepszy. Atom 1,8 GHz, 1 GB RAM, 2 porty LAN, system na karcie CF.
Miło też się obcuje z urządzeniem, które ma porządną metalową obudowę.
Edytowany przez poldekk dnia 23-11-2012 00:02
--
WNR3500L v2, ReadyNAS Duo v1
 
anonim747874734

Cytat

poldekk napisał(a):

Nikt się nie wypowiedział na temat ReadyNAS Ultra 2. Najtańszy na tym poziomie wydajności, a wygląda, że wcale nie gorszy, a może wręcz lepszy. Atom 1,8 GHz, 1 GB RAM, 2 porty LAN, system na karcie CF.
Miło też się obcuje z urządzeniem, które ma porządną metalową obudowę.


i dość dobrą cenę Smile jedzie już do mnie na test Smile
 
czaja
test już jest dla ciekawych
http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/netg...r-rndu2000

wczoraj na niego wpadłem
 
anonim747874734

Cytat

czaja napisał(a):

test już jest dla ciekawych
http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/netg...r-rndu2000

wczoraj na niego wpadłem


no tak Smile ja będę miał 3 modele netgear'a w teście Smile
 
poldekk

Cytat

czaja napisał(a):

test już jest dla ciekawych
http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/netg...r-rndu2000

wczoraj na niego wpadłem


We wstępie autor pisze m. in.

"W tej recenzji sprawdzimy jak ReadyNAS Ultra 2 radzi sobie w codziennym użytkowaniu i czy może on konkurować z potentatami na rynku NASów, jakimi są Synology i QNAP. "

No więc według danych za 2011 rok (ostatni rok, za który są dane, bo 2012 jeszcze trwa)

http://www.storagenewsletter.com/news/marketreport/gartner-top-nas-vendors-in-2011

Netgear sprzedaje więcej NASów niż Synology i Qnap. Więc chyba powinno być odwrotnie - Netgear to potentat, a inni z nim próbują konkurować.

Poza tym, myślę że w takim teście warto napisać, że nie jest konieczne korzystanie z programu Raidar, ani w ogóle instalowanie żadnego dodatkowego oprogramowania na komputerze, aby korzystać i zarządzać ReadyNASem. Wystarczy przeglądarka i/lub klient SSH. Ja np. nie lubię instalować rozmaitych softów, które przychodzą z urządzeniami. Do myszki - specjalny program, do drukarki - specjalny program... itd. Po co zaśmiecać sobie komputer, jeżel to wszystko działa bez specjalnego oprogramowania.
Oczywiście, jak ktoś lubi, to Raidar może nawet coś tam ułatwić, szczególnie na początku.
Edytowany przez poldekk dnia 23-11-2012 15:26
--
WNR3500L v2, ReadyNAS Duo v1
 
shibby
w synologi tez nie musisz nic instalowac zeby nim zarzadzac ale zarówno w netgearze jak i synologi musisz zainstalowac program przy pierwszej instalacji (inicjalizacji) NASa zaraz po włożeniu czystych dysków.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
marolman
Witam

Czy tego NAS DS212+ można jeszcze gdzieś kupić, bo przeglądam różne sklepy i tego modelu nigdzie nie można znaleźć. Czy ten NAS dalej jest tak dobry jak pisaliście czy już został wyparty przez coś nowszego. Szukam czegoś dom/mała firma.

Dzięki
..::Linksys WRT54GL::..

..::Ovsilink WL-1600GL::..

..::D-Link DIR-320::..
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 23

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,428,224 unikalnych wizyt