18 Kwietnia 2024 13:31:31
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.227.48.131
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N66u - powrót króla
evangelion69
CTF is the key... lub jak kto woli Fast Nat
Mikrotiki
 
Steel_Rat
Z tego co pamiętam to w tomato dla tego routera nie działa CTF i fastnat.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
OpenDM
Ja szukam rutera pod Tomato lub DD-WRT do usługi VPN. Z porad jakie zasięgnąłem na stronach providerów w grę wchodzą dwa modele, które zapewnią odpowiednią szybkośc
dla VPNa:

ASUS RT-N16
lub
ASUS RT-N66U

W najwyższej półce mieści się jeszcze najszybszy model to Netgear R7000 Nighthawk
jednak nie biorę go pod uwagę nie jestem zaawansowanym użytkownikiem i nie muszę mieć sprzętu high-end.

Ten pierwszy model ma wszystko ale jest dosyć wiekowy ale chyba ma wszystko co trzeba do mocnej sieci. Mogę dopłacić i wziąć ten drugi.

Czy nadal polecacie ten model Asus RT-N66u?
 
Steel_Rat
A ile chcesz wydać? Jak chcesz do VPN to raczej daruj sobie routery na mipselu tylko ARM wchodzą w grę. (Np RT-N18U zamiast RT-N16U). Po za tym na openVPN udało się wyciągnąć w tomato tylko 30 Mbit/s. Kille72 coś wie o tym Smile
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
kille72
Tak, 30 Mbps to max, ale problem jest taki ze OpenVPN uzywa tylko jednego rdzenia (czekamy na v3). Tak jak pisze @Steel_Rat, routery z procesorem ARM sa nowsze/szybsze.
 
OpenDM

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

A ile chcesz wydać? Jak chcesz do VPN to raczej daruj sobie routery na mipselu tylko ARM wchodzą w grę. (Np RT-N18U zamiast RT-N16U). Po za tym na openVPN udało się wyciągnąć w tomato tylko 30 Mbit/s. Kille72 coś wie o tym Smile


Jak kupuję tylko z drugiej ręki. Raz kupiłem nowy za 600 zł i potem się tylko marnował. Na sieciach się nie znam... za ten Asus RT-N66u dam max 250 zł za używany.
ARM to chodzi o chipset? Muszę doczytać też się na tym nie znam. VPN też wykupuję bo się na tym nie znam. No przynajmniej jestem szczery :-).

Moja sieć to 40Mb jesli Tomato wyciaga max. 30 Mb to chyba można spokojnie spać? Pozdrawiam.

P.S. Mam sflashowanego do dd-wrt rutera TP-LINK TL-WR743ND V1. Niestety okazuje się, że ma pamięć flash memory tylko 4MB a to za mało aby postawić w nim open VPN (min. 8MB).
Dlatego kombinuje dalej.

Jak się w czymś mylę to mnie nie oszczędzajcie.

Wiem tylko tyle ile coś tam przeczytam.
Edytowany przez OpenDM dnia 17-11-2016 22:11
 
Steel_Rat
ARM i MIPSEL to są rodzaje procesora które sterują routerem. Te 30 Mbit/s w OpenVPN osiągniesz tylko na ARM. Nowy RT-N18U to koszt około 300 zł. Ma radio tylko 2.4 GHz oraz procesor z ARM z 1 rdzeniem. Jest jeszcze Netgear R6400 który też mogę polecić.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
OpenDM

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

ARM i MIPSEL to są rodzaje procesora które sterują routerem. Te 30 Mbit/s w OpenVPN osiągniesz tylko na ARM.


Ha! Nigdzie o tym nie piszą. Tam gdzie dostawcy piszą, że obsługują rutery z Tomato MIPS/ARM tez żadnej wzmianki który lepszy... O tym, że ich VPNy spowalniają sieć też cisza!
Chyba trafiłem na solidne forum.

Ten Netgear R6400 ma na stałe zamontowane antenki. Pozdrawiam.
Edytowany przez OpenDM dnia 17-11-2016 23:26
 
kille72
Cisza bo wiekszosc ludzi ma klienty Open VPN zamontowane na komputerach ktore maja mocne CPU i szyfrowanie nie spowalnia sieci. Jak chcesz przekierowac cala siec przez klienta zamontowanego na zwyklym routerze to licz na max 30 Mbps.

Moj provider VPN pisze nawet o max 10-20Mbps
https://www.ovpn.se/en/guides/tomato

Z ich routerem do 600Mbps przez Open VPN za 299 eurasow Smile (oczywiscie sa tansze).
 
OpenDM

Cytat

kille72 napisał(a):
Jak chcesz przekierowac cala siec przez klienta zamontowanego na zwyklym routerze to licz na max 30 Mbps.
Moj provider VPN pisze nawet o max 10-20Mbps


A czy jak podłączę pod taka sieć za VPN ruterem NAS Qnap to bedę czuł ten spadek przy pobieraniu z internetu ?
A czy coś bedzie jeszcze wyraźnie mulić?

Cytat

kille72 napisał(a):Tak, 30 Mbps to max, ale problem jest taki ze OpenVPN uzywa tylko jednego rdzenia (czekamy na v3). Tak jak pisze @Steel_Rat, routery z procesorem ARM sa nowsze/szybsze.


Czy przy moich spadkach downloadu w granicach 20Mb - 40Mb, zależnie od pory dnia, to czy przy takiej sieci ja mam patrzeć na wykresy wydajności ruterów?
 
kille72
Ty moze powinienes postawic serwer Open VPN na Qnap a nie na routerze? Powiedz nam dokladnie po co Ci ten serwer?

Cytat

Czy przy moich spadkach downloadu w granicach 20Mb - 40Mb, zależnie od pory dnia, to czy przy takiej sieci ja mam patrzeć na wykresy wydajności ruterów?

20-40 Mbps to niskie szybkosci dla nowoczesnych routerow.
 
OpenDM

Cytat

kille72 napisał(a):
Ty moze powinienes postawic serwer Open VPN na Qnap a nie na routerze? Powiedz nam dokladnie po co Ci ten serwer?


To jest Qnap starszy jednodyskowy na procesorze Marvel i on się nie nadaje do wielu zastosowań na raz... albo rybka albo pipka, bo bedzie mulił.
Wolę go zostawić jako serwer plików i na torrent.

Połączony z 18 listopad 2016 22:00:00:

Cytat

Jak chcesz przekierowac cala siec przez klienta zamontowanego na zwyklym routerze to licz na max 30 Mbps.
Moj provider VPN pisze nawet o max 10-20Mbps


Inne źródła z głębi internetu donoszą, że winowajcą jest szyfrowanie 256-bit Encryption. Jakby zmniejszyć na 128-bit
to z 10-20Mbps zrobi się od razu 50 Mbps. (na drugi raz bedę wklejał cytaty i źródła)
Edytowany przez OpenDM dnia 18-11-2016 22:00
 
kille72
Zgadza sie, mozna bezpiecznie miec AES-128-CBC, problem w tym ze wikekszosc providerow uslug z Open VPN oferuje tylko mocne szyfrowanie AES-256-CBC.
 
OpenDM

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

Te 30 Mbit/s w OpenVPN osiągniesz tylko na ARM. Nowy RT-N18U to koszt około 300 zł. Ma radio tylko 2.4 GHz oraz procesor z ARM z 1 rdzeniem. Jest jeszcze Netgear R6400 który też mogę polecić.


Ten ASUS RT-N18U to na benchmark.pl napisali, że to nastepca ASUS RT-N16

Mam jednak do wyboru albo ten nowy ASUS RT-N18U za ok. 300 zł albo używany ASUS RT-AC68U za 350 zł. Ten drugi to high-end z dual corem i będzie sie marnować wi-fi AC mi sie nawet za 5 lat nie przyda (brak takich kart i zero potrzeby). Rozsądna opcja za tym drugim to 2x800 proc. i drugi port USB 3.0 co załóżmy przy podłączeniu z tyłu obudowy dużego dysku na USB 3.0 + drukarka na USB 2.0 + OpenVPN= to wychodzi mi suma, że procesor dual NIE będzie sie przegrzewał więc wynik otrzymuję na TAK.

A i jeszcze z tego forum wynika, że ASUS RT-AC68U jest najlepszym wyborem.
Edytowany przez OpenDM dnia 23-11-2016 00:14
 
majkel152
to właściwie czego chcesz od tego routera? prędkości wyższe jak 20-30Mb/s przez vpn to raczej na czymś ze sprzętowym szyfrowaniem lub mocnym procem aka x86
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Steel_Rat

Cytat

OpenDM napisał(a):

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

Te 30 Mbit/s w OpenVPN osiągniesz tylko na ARM. Nowy RT-N18U to koszt około 300 zł. Ma radio tylko 2.4 GHz oraz procesor z ARM z 1 rdzeniem. Jest jeszcze Netgear R6400 który też mogę polecić.


Ten ASUS RT-N18U to na benchmark.pl napisali, że to nastepca ASUS RT-N16

Mam jednak do wyboru albo ten nowy ASUS RT-N18U za ok. 300 zł albo używany ASUS RT-AC68U za 350 zł. Ten drugi to high-end z dual corem i będzie sie marnować wi-fi AC mi sie nawet za 5 lat nie przyda (brak takich kart i zero potrzeby). Rozsądna opcja za tym drugim to 2x800 proc. i drugi port USB 3.0 co załóżmy przy podłączeniu z tyłu obudowy dużego dysku na USB 3.0 + drukarka na USB 2.0 + OpenVPN= to wychodzi mi suma, że procesor dual NIE będzie sie przegrzewał więc wynik otrzymuję na TAK.

A i jeszcze z tego forum wynika, że ASUS RT-AC68U jest najlepszym wyborem.

Rt-N18U tez ma 2 USB. 1xusb2 i 1xusb3. Różnice między nim a RT-Ac68U to brak wifi 5Ghz oraz procesor z 1 rdzeniem.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
solldat
a ja bym wziął pod uwagę Raspberry pi 3b i na tym postawił VPN'a
Zaprawdę wódka jest potężna, lecz bimber większą mocą włada.
 
kille72
Networking: 10/100 Ethernet, wiec wyciagniesz 10 w porywach wiatru moze do 12 MB/s.


Banana Pi BPi-M3:
www.banana-pi.org/images/bpi-images/M3/m3-hdw-label.jpg

Tez nie ma wow:

Cytat

Na spodzie płytki PCB znajduje się układ GL830 od GenesysLogic, który jest niczym innym, niż niskobudżetowym mostkiem SATA/PATA na USB 2.0. Ale dlaczego nie ma chociaż tych 30-40MB/s, które oferuje USB 2.0?
A no dlatego, że nie wiedzieć dlaczego i po co, producent zdecydował się na wykorzystanie tylko jednego z dwóch dostępnych hostów USB 2.0 oferowanych przez A83T...razem z pozostałymi dwoma gniazdami USB 2.0...z wykorzystaniem wbudowanego huba.
Efekt? Współdzielona przepustowość. Jest to zatem pierwszy raz w dziejach, kiedy pamięć eMMC jest szybsza od SATA i to dwukrotnie!
Jak się pewnie domyślacie, nie ma możliwości bootowania z dysku podłączonego do SATA. Więc "feature killer" w postaci portu SATA możemy uznać za nieistniejący.
 
solldat
To w takim razie odroid c2. cena podobna...
Zaprawdę wódka jest potężna, lecz bimber większą mocą włada.
 
OpenDM

Cytat

solldat napisał(a):

To w takim razie odroid c2. cena podobna...


Dobrze, że jest konkurencja w tej półce cenowej jeszcze BeagleBone.

Połączony z 29 listopad 2016 21:12:34:
Pewnie siedzący w temacie to wiedzą ale jako nowy w temacie to wklejam komentarz jaki ukazał się na niebezpieczniku:

Cytat

Tomato by Shibby, albo asuswrt-merlin i tyle w temacie. Miałem w swoich rękach RT-N66U, który jest na obrazku i powiem tyle, że szkoda go marnować z oficjalnym firmware. Zmiana na Tomato lub asuswrt-merlin, do tego jeżeli ktoś leje na gwarancję, można otworzyć obudowę, w slot microsd wsadzić kartę max 32GB i można eksperymentować, dzięki czemu zyskamy dużo miejsca np. na pakiety z optware. Dla kogoś doświadczonego w jakimkolwiek stopniu w elektronice dobra jest modyfikacja z dodaniem modułu przetwornicy lm2596 wlutowując jej zailanie w piny gniazda 12V a wyjście wyregulować na 5V i wlutować w zasilanie USB. Profit? Zwiększone natężenie prądu na USB, dzięki czemu możemy podłączać spokojnie dyski twarde itd. przez USB i BĘDĄ DZIAŁAĆ bezproblemowo, ponieważ w większości routerów przez małe natężenie za wiele urządzeń nie można podłączyć. To taki hardware hacking dla pasjonatów, którzy lubią robić z routerów urządzenia wielofunkcyjne. Osobiście jako były pasjonata takich rzeczy i po latach różnych eksperymentów twierdzę, że powinno separować się funkcjonalności urządzeń, zamiast na routerze mieć apache'a+nas+etc.. 1 sprawa, to wydajność, 2 security.


Padłem... :-D
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,140,212 unikalnych wizyt