27 Lipca 2024 18:01:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Czy to jeszcze NAS?
· Jaki router do 1000/...
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
· Ustawienie domyślne...
· AX-88U - po wgraniu ...
· Szukam zaproszenia n...
· [S] Netgear AC2600 R...
· Openvpn+klient android
· Połączenie vpn i c...
· [HOWTO] OpenVPN serv...
· [S] edgerouter er-12
· Dostęp do urządzen...
· Brak dostępu do ust...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [32]
· Asus TUF-AX3000_V... [20]
· Czy to jeszcze NAS? [14]
· Switch zasilany p... [4]
· Kto "steruje" MAC... [2]
· Jaki router do 10... [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.63.7
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
Domowy Hot-Spot
eixiF3ah
WITAM

Posiadam Router Linksys WRT610Nv2 na którym śmiga DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) mega - build 14896.
Mam utworzoną sieć korzystającą z portów LAN i Wi-Fi 2.4GHz w której śmiga mi komputer, konsole do gier, Serwer plików, drukarka, telefon, TV i inne badziewia.
Chciał bym utworzyć coś na wzór hot-spotu dla znajomych którzy mnie odwiedzają (i dla sąsiadaSmile). Chodzi mi o to by utworzyć wirtualne połączenie które nie będzie udostępniać zasobów sieci Wi-Fi ani LAN w systemie 2.4GHz. Jedyne co będzie to dostęp do internetu i to też z ograniczonym transferem.

Zrobiłem tak:

1. W ustawieniach routera w zakładce Ustawienia -> VLANs ustawiłem tylko jeden z portów (4) do VLAN3 pozostałe 3 porty pozostawiając wspólnie na VLAN1. Potem trzeba zmienić zakładkę przy VLAN3 z ,,Brak" na ,,LAN". / Klikam ,,Zapisz ustawienia"
2. Wirelees -> Podstawowe Ustawienia i dodaję Wirtualne Połączenie. Zmieniam ,,Konfiguracja sieci" na ,,Niezmostkowany" i wpisuje mu adres ip. 192.168.2.1 mask 255.255.255.0. / Klikam ,,Zastosuj"
3. Ustawienia -> Tworzenie sieci dodaje jeden serwer DHCP i przyznaje go do połączenia uprzednio utworzonej Wirtualnej sieci. / Klikam ,,Zastosuj"

Po takim zabiegu wszystko działa. Powstaje odrębna sieć Wi-Fi z brakiem dostępu do zasobów innych sieci i z dostępem do internetu.
I tu pojawia się problem, bo gdy zrestartuje router wyłączając mu na chwile zasilanie to po ponownym uruchomieniu sieć ta jest widoczna ale nie mogę się z nią połączyć, pomimo iż nie zmieniają się ustawienia routera (zapamiętuje właściwe ustawienia na których działał przed restartem)? Przywrócenie prawidłowych ustawień na których działa wirtualna sieć kończy się tak samo jak sam reset routera. Tak powtarza się za każdym razem, nie wiem czemu.

Mam 4 pytania:
1. Co robię źle że po restarcie sieć przestaje działać prawidłowo.
2. Czy tak stworzona sieć wystarczy aby odizolować ją od zasobów innych sieci jeśli w tym nowo utworzonym połączeniu nie widać innych urządzeń w otoczeniu sieciowym. Czy jest konieczna konfiguracja firewall'a routera? (chodzi o to by w tej odrębnej sieci był dostępny jedynie internet)
3. Jak ograniczyć prędkość łącza internetowego dla takiego wyodrębnionego VLAN'a nie modyfikując przy tym zakresów pozostałej sieci.
4. Czy bezpieczniej jest stworzyć odrębną sieć do której dostęp możliwy będzie tylko i wyłącznie dla urządzeń z listy adresów MAC. Innymi słowy, aktualna sieć pozostaje otwarta, ale tworze odrębną wirtualną sieć do której dostęp mają tylko urządzenia z listy MAC przez co ani ja ani one nie mają ze sobą kontaktu dzięki c zemu będę pewniejszy o bezpieczeństwo mojej sieci przed dostępem osób z tej wirtualnej? Jeśli tak to jak to zrobić.

Z góry dziękuje za pomoc.
 
bynio
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Multiple_WLANs . Na wiki dd-wrt masz tutorial jak zrobić wielokrotny wlan na jednym radiu. Co do qos-a to w dd-wrt nie wyklikasz tego - co najwyżej priorytety. Coś tam piszą że się da to z konsoli ustawić, ale raczej nie licz na pomoc w tym temacie.
 
eixiF3ah
Dzięki serdeczne, wszystko działa jak trzeba Smile.
Problemem okazało się niezmostkowane połączenie które wywołuje błąd oprogramowania ale jest ładnie pokazane w załączonym przez ciebie poradniku jak zrobić to w inny sposób.
Pozdrawiam Grin.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 15:06
Szybkie pytanie dla posiadaczy niemodowanych DIR-868L pracujących na FreshTomato - jest tam Transmission..?

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

79,003,246 unikalnych wizyt