01 Maja 2025 16:47:27
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Router do światłow...
· r6400v2 bład przy u...
· [sprzedam] Asus RT-A...
· Netia IPv6
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Ubiquity Edgerou...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Nowe routery: UX, UC...
· asus rt-ax86u pro z ...
· Zmiana OpenVPN na wi...
· [S]UBIQUITI EdgeRout...
· Zaawansowana konfigu...
· ByPass VPN dla wybra...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Komputer Serwer
· Ciągle rozłączani...
· Wersje Freshtomato d...
· FreshTomato- WAN inn...
· Pojemniki na FreshTo...
· [K] Obudowę Kompute...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Router do świat... [6]
· Netia IPv6 [5]
· r6400v2 bład prz... [3]
· [sprzedam] Asus R... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [152 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [219 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 420
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.148.192.125
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Wifi 6 pięter - co z antenami
bodes
Witam
Proszę o pomoc w dobraniu anten. Aktualnie moja sieć wygląda tak:
UPC - Thomson TWG870UG - 1 stacjonarny po kablu i 3 laptopy po wifi
To wszystko w obrębie jednego mieszkania i działa ok.

Dalej - 2 laptopy po wifi

I tu zaczynają się problemy z poziomem sygnału. Komputery są oddalone o 6 pięter więc jakieś maks 25m i są po tej samej stronie bloku co antena. Do modemu wpięta jest standardowa antena z zestawu i antena zewnętrzna prawdopodobnie z zyskiem 8db - 12db.
Laptopy nie widzą bezpośrednio anteny. Transfer jaki udało się osiągnąć to ok 1,5mb w porywach do 2,5mb i połączenie nie należy do najbardziej stabilnych. Zmiany kanałów w routerze nic nie wnoszą. Do dyspozycji mam jeszcze router Linksys WRT54GL. Zastanawiałem się czy Linksys nie może odbierać wifi i rozdzielić go na te dwa laptopy (też wifi) ale dostaję sprzeczne informację i zaczynam się w tym wszystkim gubić. Proszę o jakąś radę.
 
buniaczek
A masz możliwość przeciągnięcia kabla te 6 pięter wyżej?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
bodes
Nie mogę bo mohery tną nożycami.
 
hermes-80
Jedynym sensownym rozwiązaniem w takiej sytuacji to gdy okna tych mieszkań są po tej samej stronie i widzą się.

Wtedy wystawiasz antenki za okno tak by się widziały w obu mieszkaniach i sprawa załatwiona - np: 2x NanoStation Loco M5 inaczej to kicha.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
bodes
Okna są po tej samej stronie, a laptopy nie posiadają anten zewnętrznych. Zastanawiam się jak wykorzystać linksysa.
 
hermes-80
Napisałem o dwóch dodatkowych do zastosowań zewnętrznych urządzeniach, które musiałbyś dokupić i odpowiednio skonfigurować i umieścić za oknami by się widziały.

Wybrałem NS bo są niewielkie, stabilne, estetyczne, nie wprowadzają strat sygnału, do zastosowań zewnętrznych, o.d.p.o.r.n.e na warunki atmosferyczne.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
bodes
Do słów "by wystawała poza obrys budynku" wszystko jest dla mnie jasne. Generalnie nawet jest to wykonane. Co do dalszej części to rozumie to tak, że w linksysie instaluje DD-WRT ale reszta to już mniej. Może jakiś tutek co do reszty bo to totalnie nie moja broszka.

Problem chyba rozwiązany udało mi się zainstalować DD-WRT i skonfigurować jako REPEATER BRIDGE, połączenia działa na razie mogę się łączyć z oboma sieciami bez problemu zarówno jedna jak i druga dają dostęp do internetu. Jutro testuje jak się to będzie miało do mojego problemu.
Edytowany przez bodes dnia 29-03-2012 11:00
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 74

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,126
· Najnowszy użytkownik: goldi111
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

servee
24-01-2025 18:18
Światłowód + mediakonwenter. Ekranowana skrętka nie jest wymagana, taką sytuację już zastałem. Zamierzam ją wymienić na zwykłą. Da to coś?

shibby
17-01-2025 07:45
a ta skrętka ekranowana o której piszesz to jakiś wkopany przewód do bramy/furtki/kamer
y zewn? Jak tak to jego też przez zabezpieczenie podepnij.

shibby
17-01-2025 07:43
no to pora zabezpieczyć kable LAN zabezpieczeniami przeciwprzepięciow
ymi - tanio nie będzie. Jak przychodzi ci internet? Skrętką czy światłem? Jak skrętką to zacząłbym od tego.

servee
12-01-2025 12:52
Ponownie padły mi wszystkie porty sieciowe w routerze - to już 3-ci w 6 m-cy. Podejrzany to ekranowana, nieuziemiona skrętka - 12mb. Czy jest to możliwe?

dawidt
21-12-2024 01:09
siema Grin

Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !Grin

maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia

Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa

overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.

maxikaaz
04-10-2024 09:38
@overflow2 patrząc po dostępności funkcji w nowych kompilacjach, to chyba nawet WRT54G/GL jeszcze ma OpenVPN, albo jakiś odpowiednik... zależy, na jakie transfery liczysz.

115,579,953 unikalnych wizyt