18 Kwietnia 2024 14:34:45
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.21.104.109
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
[Fotorecenzja] ITX na Gigabyte H61N-USB3 + G530 + Loop LP-301
edoos
Filmy, Prasa www. Może czasem Quejk 1 albo jakieś www ogame czy coś. Grac nie mam czasu a z lapem nie chce się łazić i podłączać pod TV (problematyczne jest Asus K53sj, na sony'm nie mam full hd Bez restartu a to jest czas którego mi brak)

// Edit a nie zorozumiałem
Obudowa http://allegro.pl/aio-dic0104-mini-itx-black-zasilacz-60w-nowa-fa-gw-i2616648115.html tam wiele nie zmiescisz

Połączony z 30 wrzesień 2012 16:30:02:
http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=155719
Celeron z T ma nisko profilowy Cooler ..
Edytowany przez edoos dnia 30-09-2012 16:30
 
spetial

Cytat


http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=155719
Celeron z T ma nisko profilowy Cooler ..


Może któryś z tych Ci podpasuje :

http://geizhals.at/de/?cat=cpucooler&..._30#xf_top
 
anonim747874734

Cytat

spetial napisał(a):

Cytat


http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=155719
Celeron z T ma nisko profilowy Cooler ..


Może któryś z tych Ci podpasuje :

http://geizhals.at/de/?cat=cpucooler&..._30#xf_top


akasa omijajcie... awaryjny szajs... thermaltake x3 slim - mam, używam z prockiem IC3 2105 i działa rewelacyjnie.

Cytat

Wymiary wentylatora SxGxW 80x80x15 mm
Wymiary radiatora SxGxW 99x92x36 mm



brainspike.files.wordpress.com/2010/08/htpc4.jpg
http://cenowarka.pl/556890
 
edoos
house a jak z natężeniem dźwięku ?? mowie o iddle (torrent w tle).
 
anonim747874734

Cytat

edoos napisał(a):

house a jak z natężeniem dźwięku ?? mowie o iddle (torrent w tle).


wierz mi, można spać w pobliżu - ja po nocach oglądam filmy w fullhd na nim (grafika zintegrowana HD3000) i ciszaaaa.... Smile, jest naprawdę cichutko - chcociaż tanio nie było bo zapłaciłem za niego ponad 100zł jak mi akasa padła i prawie się itx ugotował w m350 Smile
 
edoos
Ok dzięki będę szukał taniej bo jakimś portalu zjechali go ale mieli i5 albo i7 Grin. pewnie około środy będzie ..
Kupiłem tez adate usb3.0, zanim będę miał ssd to czasu minie troszkę .. no choć z drugiej strony fucha była w sobotę to za 4 h zarobiłem 6 stów Pfft no ale wydatki mam ...
Chce na USB zainstalować XBMC narzazie mam nadzieje ( jeszcze nie szukałem) ze będzie możliwość jakiegoś klienta torrent tam dodać. + Quejk 1 Pfft + przeglądarka, a jak nie to po prostu linuch będzie Grin Jak pamiętam pisał Shibby żeby na USB formatować EXT2 wiec w środę za spamuje pytaniami jak nie znajdę na guglach Pfft

Połączony z 03 październik 2012 17:28:52:
No i 1 zonk .... płytę zainstalowałem w obudowie ale brak miejsca na zasilacz :>

Połączony z 03 październik 2012 19:24:08:
Xbmc Live mi nie poszło pewnie brak sterowników wyjmę DVD z łapa i zobaczę czy się da zainstalował na usb WIN 7

//edit
Oj tam oj tam Pfft Zainstalowałem XBMC normalne na dysku ze zwalonym Bootsektorem i działa Pfft teraz tylko konfiguracja i Oglądanie filmów Pfft
Edytowany przez edoos dnia 03-10-2012 21:15
 
anonim747874734
Mamy live from @edoos pc building adventure Smile
 
edoos

Cytat

house napisał(a):

Mamy live from @edoos pc building adventure Smile


Oj tam oj tam Pfft za duzo bylo by wygwiazdkowane Pfft

Koniec końców jest taki ze obudowę AIO DIC0104 mini będę sprzedawał, bo mi sie w niej nie mieści płyta + zasilacz nawet jak wyjmę coller procka , a tu jeszcze dysk trzeba zmieścić Pfft. Może napiszę do sprzedawcy i zamieni mi na coś większego.
XBMC chodzi fajnie tylko dźwięku nie mam, no i czasu nie mam tez żeby poświęcić na konfiguracje. Śmieszne jest to ze Bootuje mi się dysk który nie chciał się bootowac na windowsie.

Połączony z 03 listopad 2012 20:08:43:
Witam mam taki problem ze przestawiłem jakoś kartę sieciową w tryb Deep sleep mode. I według rozwiązań znalezionych w internecie mam w zakładce karty sieciowej włączyć ja w power menagment ... tylko ja nie mam tej zakładki .

Kiedyś miałem taki problem z PC nie pomaga tez wyjecie baterii (bios) i odłączenie kompa na 10 minut. Ale własnie kiedyś znalazłem komendy jakieś i z CMD włączyłem .. teraz za cholerę nie mogę włączyć.
Edytowany przez edoos dnia 03-11-2012 20:08
Asus RT 16N Oprogramowanie Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-102-PL K26 USB AIO
 
shibby
widzialem na shoutboxie ze ci sie udalo. Napisz co i jak dla potomnych Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
edoos
OK w wikend napisze bo czasu malo 10 h pracy io na nocke ide
Asus RT 16N Oprogramowanie Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-102-PL K26 USB AIO
 
martinforester
Witajcie, jestem zainteresowany złożeniem ITX-a.
Celem jest zmontowanie urządzenia które:

* będzie serwerem strony www, wszelkich ftp, samba itp tutaj zależy mi na niskim poborze prądu w całości (płyta + procesor)

* od czasu do czasu posłuży jako odtwarzacz wszystkich rodzajów plików podłączony do TV ( na ten czas pobór może być większy)

Zamierzam kupić płytę Intel DH61AG lub Intel DQ77KB i procesor prawdopodobnie któregoś celerona.

Czy taki zestaw (płyta +procesor) używany jako serwer www itp. będzie pobierał max 25W? jak np dn2800mt, i czy dałoby się tak zrobić żeby dynamicznie zwiększył taktowanie gdy będzie potrzeba.

Shibby podał pobór samego procesora g530 a nie całości
 
shibby
Stawiałbym coś na B75. Zasilacz nie musi być wbudowany, wystarczy obudowa z zasilaczem typu pico. Do tego celeron na Ivy Bridge. Będzie cicho, chłodno, oszczędnie i wydajnie.

Cytat

i czy dałoby się tak zrobić żeby dynamicznie zwiększył taktowanie gdy będzie potrzeba


Nic nie musisz robić. Obecne procesory same zaniżają tantowanie i napięcie gdy nie jest potrzebna pełna moc. Przykładowo mój Celenor lata od 1.55GHz do 2.6GHz.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
martinforester
@up B75 to model płyty? do tej pory podobały mi się płyty z zasilaniem zewnętrznym jak w DH61AG, gsejtach i innych, a to pico psu działa cicho?

Intel DQ77KB też ma sata3 zintergrowane zasilanie ale cena najtaniej 512zł
Edytowany przez martinforester dnia 23-03-2013 18:10
 
shibby
no i właśnie do tego zmierza. Za zintegrowany zasilacz placisz extra jakies 200zł. B75 to chipset intela tak jak H61 czy Z/Q77.

Przykładowo:
http://proline.pl/?p=PLYGIG1550103

plus
http://proline.pl/?p=INTEL+G1610

i masz płytę z prockiem, sata3, usb3 i 2x gigabit za śmieszne 484zł czyli taniej niż twoja Intel DQ77KB. Kupujesz teraz obudowę z wbudowanym zasilaczem (bo obudowę przeciez musisz kupić) i gotowe.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
martinforester
czy faktycznie te płyty biorą w spoczynku ok 55W? jak w testach na
http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_plyt_glownych_intel_b75_miniitx_lga_1155_tanie_maluchy?page=0,14

a może ta płyta http://www.camino.pl/plyta-socket-lga1155-msi-z77ia-e53,twr,65200.html ?

nie ma 2x lan ale ma wifi Grin
Edytowany przez martinforester dnia 23-03-2013 19:48
 
SynC
55w ale zobacz na jakim sprzęcie:
proc Intel Core i7-3770K czy grafa Zalman HD 7950 3GB

tu pelna konfiguracja http://www.purepc.pl/plyty_glowne/tes...y?page=0,8

ja osobiście zastanawiam się nad Gigabyte GA-Z77N-WiFi, ma wifi i bluetooth i dwa hdmi
a do tego niezłe możliwości oc, w razie gdy w przyszłości zabraknie mocy Smile
 
martinforester
@up wiem już odnalazłem dane o platformie testowej sam procek miał tdp 75W

Tą płytę też nalazłem, najtaniej 406zł ale jest też wersja h77n bez OC i chyba tą będę zamawiał 369zł i mam wifi za które też musiałbym dopłacić poza tym sprzętowy raid a mi głównie zależało na serwerze a nie HTPC. Jakbym chciał robić OC to raczej nie w takiej małej obudowie.

Czy na tym h77n będę mógł zrobić UV?

Także na tą chwilę mam tą płyte Gigabyte GA-h77n, procek g1610, a teraz szukam ramu do tego i obudowy, może coś polecicie?

Połączony z 24 marzec 2013 13:22:04:
Poszukuje obudowy podobnej do LP-301 60W albo K2 in+win

Połączony z 25 marzec 2013 18:36:51:
Jak myślicie czy taka obudowa EUROCASE mini ITX 850 (wymiary z http://www.alza.cz/eurocase-mini-itx-850-cerna-90w-d262770.htm i wentylatora z http://www.angela.pl/p8005,gelid-slim-silence-i-plus.html nada się na zestaw na płycie ga-h77n

Połączony z 25 marzec 2013 18:49:13:
Swietną ofertę ma firma http://www.ms-tech.de/eng/index.php/product/lists/pdcid/66 w Polsce przystępne ceny
Edytowany przez martinforester dnia 25-03-2013 18:49
 
Maniek91PL
witam, dołącze do tematu. Ha i nawet jakiś czaas temu dorwałem na allegro identyczną obudowę z zasilaczem piko (jak w pierwszym poście) za 120 zł(z wysyłką). Pozostaje dokupienie "środka"

Ale najpierw, czy to jest w ogóle możliwe.
Chce jako iż coraz to częściej siedze po nocach i męcze projekty w Autocad'zie a mój leciwy juz chyba 4-5 laptop już nie wyrabia z tym programem.
A wiec potrzebował bym do :

- Oczywiście server samba/ftp etc
- W pełni płynna obsługa Autocad'a (narazie płaskie układy - na uczelnie, bez projektowania w 3D)
- filmy full hd etc.
- oglądanie fullhd z youtube - na moim laptopie się nie da w 1080p (jakiś starszy intel 2 duo 2x1,86 Ghz)
- może jakaś gierka - typu dirt2,dirt3 czy inne troszkę starsze gry w multi (dla taty), bo na ps3 grać nie potrafi...

Jedno z ważniejszych spraw, da się płynnie robić projekty przez autocad'a przez pulpit zdalny ? bo mini-itx stał by oczywiście w domku a ja z laptopem czy to na uczelni czy coś bym mógł się dołączyć i coś porobić.

I jak że ważna kwestia ile takie coś może kosztować :> ?
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
shibby
w dekodowaniu materiału fullHD udział bierze karta graficzna. Jeżeli wspiera ona sprzętową akcelerację to odciąży ona procesor. Pewnie karta którą masz w lapku tego nie potrafi dlatego c2d nie potrafi płynnie odtwarzać fHD i yHD.
Każdy celeron (i wyżej) od sandy bridge począwszy, z kartą graficzną minimum HD2000 wspiera akcelerację sprzętową więc w tej materii nie ma problemu.

Samba i FTP to pikuś więc pomijam,

Autocad .... nie wiem jakie on ma wymagania więc dużo nie pomogę, nie wiem też czy karta graficzna odgrywa w nim jakąś rolę. Nie mnie jednak widziałem jak firma pracowała w autocadzie na słabszych sprzętach niż ten celeron i nie narzekali, więc myślę, że spokojnie celek lub pentium da radę

gry... i tu psujesz mi całą koncepcję Wink Wiadomo, że karta intela zintegrowana w procka nie grzeszy wydajnością. Na tym polu lepiej radzi sobie AMD. Ale z drugiej strony taki dwurdzeniowy AMD jako procesor jest słabszy od celeronka (i droższy). Tak więc tu już wybór do ciebie należy.

Czy da się używać autocada na zdalnym? Oczywiście, że tak. W win8/2012 RDP jest już tak dopracowany, że i filmy pooglądasz przez zdalny Grin Jedyna kwestia to stabilne łącze z niskimi pingami, że praca zdalna była komfortowa.

BTW Możnaby pomyśleć ewentualnie nad i3 ale ta obudowa ma jeden bardzo ważny mankament (a nawet dwa):
1) tak jak pisałem w recenzji nie mieści się do niej boxowy wiatrak więc trzeba szukać jakiegoś wydajnego low profile, który dałby radę z i3
2) zasilacz tylko 60W! i tu musisz uważasz.
Największe zużycie będziesz miał i tak w grach a taki celeron/pentium/i3 ma max TDP na poziomie 60-65W
Teoretycznie można by podłączyć silniejszy zasilacz 12V np. nie 5A tylko z 7.5A i w ten sposób mieć 90W ale nie wiem jak układ napięciowy to zniesie!

I jeszcze jedna uwaga na koniec: wydajność procesora w laptopie ma się nijak to procka desktopowego. Widziałem porównania, gdzie desktopowy Celeron bił na szyję mobilną i5tkę a nawet i7mkę! To nie ta liga! Weź to pod uwagę przy zakupie kompa.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,141,160 unikalnych wizyt