26 Kwietnia 2024 03:38:47
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.58.82.79
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
Zyxel NSA310 i wymiana dysku
kingu
witam kolegów na forum. jestem zupełnie świeżym posiadaczem NSA310, pracuje jako serwer DLNA, to jego główne zadanie, na drugim końcu telewizor Samsung i wszystko było ok. miałem w nim zamontowany dysk 2,5" bo akurat taki był do użycia. wczoraj udało mi się zorganizować w końcu właściwy dysk 1 TB 3,5" i on docelowo będzie w tym urządzeniu. i tu prośba o pomoc, jak najszybciej przenieść dane z dysku 2,5" który był w urządzeniu. włożyłem go tak na krótko do obudowy zewnętrznej i po podłączeniu do NSA pod USB widzi tylko folder , dysk jest oczywiście sformatowany na EXT4 przez NSA. czy można jakoś wykonać kopiowanie bezpośrednio na urządzeniu, zapewne można zmobilizować urządzenie aby widziało na USB dysk z partycją EXT4. tak na szybko podłączyłem poprzez notebooka ten dysk do Windowsa XP za pomocą Ext2Fsd ok, działa widzi dwie partycje ale dostęp do danych jest. tylko trwa to okropnie długo, uzbierało mi się kilka pozycji w mkv 3D - wiadomo są duże, sieć normalna 100 Mb, gigówki się nie dorobiłem jeszcze. poradźcie jak temu zaradzićSmile i uprościć drogę. w urządzeniu firmware po aktualizacji 4.50.
a jeszcze jedno, tak na szybko dziś rano sprawdziłem i co mnie zaskoczyło, kilka pozycji które wczoraj skopiowałem własnie przy użyciu notebooka: w avi chodzą, natomiast kilka mkv'ów które przekopiowałem...na telewizorze dodam, że pozycje te wcześniej chodziły bez problemów.
kopiowałem przy użyciu otoczenia sieciowego z poziomu Windowsa.
dzięki za pomoc i sugestie, pozdrawiam Piotr
 
chudyxxx
Ja bym na Twoim miejscu podpiął NSA310 bezpośrednio pod notebooka i wtedy nic Ci nie ogranicza transferu np. router z lanem 100Mb (bo to raczej wąskie gardło) bo ZyXel ma LAN 1000Mb i przypuszczam że notebook też ma LAN 1000MB. Ja tak u siebie robiłem zanim miałem switch 1Gb.
Wtedy podpinasz dysk pod USB w lapku i lapka przez LAN łączysz z NSA310 i kopiujesz z Dysku na serwerek Smile

Natomiast co do problemu z odtwarzaniem to nie pomogę niestety bo ja takiego nie doświadczyłem. Pozdrawiam Łukasz
 
kingu
dziękuje, jest to jakaś podpowiedź.

pozdrawiam Piotr

Połączony z 23 październik 2012 20:21:02:
to dopowiem co zaobserwowałem. na około przegrałem kilka filmów i to w avi i w mkv i w mkv 3D, z dysku 2,5" (z którym wszystko działa) za pośrednictwem zewnętrznego dysku USB, prosto łatwo i szybko. ale po wgraniu tych samych plików na świeżo sformatowany pod NSA dysk 1 TB pozycje avi działają, natomiast pozycje mkv tyle widzę na telewizorze. czy z takim przypadkiem ktoś z kolegów się spotkał. ustawienia urządzenia identyczne, dysk to Seagate Barracuda SATA III - a reszta to czarySmile
Edytowany przez kingu dnia 23-10-2012 20:21
 
chudyxxx
A restartowałeś NSA po skopiowaniu plików? Wyłącz i włącz ZyXel'a i spróbuj ponownie odtworzyć nieobsługiwany plik/pilki.
 
kingu
dziekuje za sugestie!
ale udalo sie wreszcie zamknac problem, przypadkiem cos mnie wzielo i zrobilem aktualizacje firmware ale w dół, znaczy downgrade.
zadzialalo i wszytsko smiga.

dzieki i chyba mozna zamknac temat.

pozdrawiam Piotr
 
dragon79
Na jakim FW teraz działa Twój NSA310?
Jak wyglądało podłączenie dysku 2,5"? Pasowały gniazda?
Jak ogólnie się sprawdza Zyxel?
TL-WR1043ND V1.8 + Gargoyle 1.5.10.12 by obsy
TL-WDR3600 V1.2 OFW 130320
NSA310 (OFW 4.51) + WD20EARX
 
drawsko

Cytat

dragon79 napisał(a):
Jak wyglądało podłączenie dysku 2,5"? Pasowały gniazda?

Żeby wsadzić 2,5 musisz rozebrać urządzenie i wsunąć dysk w złącze.
 
dragon79
drawsko, dzięki za odpowiedź.

Jakie masz zdanie o NSA310? Do czego wykorzystujesz? Czy spełnia Twoje oczekiwania? Czy pracuje stabilnie?
TL-WR1043ND V1.8 + Gargoyle 1.5.10.12 by obsy
TL-WDR3600 V1.2 OFW 130320
NSA310 (OFW 4.51) + WD20EARX
 
szymko1995
Może ja odpowiem.
Działa bdb, ale powoli konieczność wgrywania prawie wszystkie ręcznie mnie dobija i chyba poszukam czegoś innego.
Używam ftp, samby, transmission 2.76 i jest szybkie oraz stabilne.
Próbowałem postawić serwer www (apache/php), ale nie podołałem, ze względu, że wszystko trzeba zrobić z ręki.
WNR3500Lv1+RT-AC56U @Tomato
Syno DS116+WD10EFRX
 
dragon79
Dzięki za info.
Co masz na myśli mówiąc o wgrywaniu wszystkiego z ręki? Dodawanie i konfigurowanie kolejnych pakietów/pluginów?
Mi najbardziej zależy na sambie i dlna, cała reszta do dodatek... chociaż pewnie jak będę miał czas to sobie pogrzebię Wink
TL-WR1043ND V1.8 + Gargoyle 1.5.10.12 by obsy
TL-WDR3600 V1.2 OFW 130320
NSA310 (OFW 4.51) + WD20EARX
 
jack78
Jeśli się go używa jako prostego NAS i serwera DLNA to jest super.
Instalowałem to u kumpla i miało służyć tylko jako magazyn na dane, taniej było dać jeden duży dysk do NAS, niż 3 dyski do kompów.
Kumpel jest bardzo zadowolony.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
dragon79
Dzięki za odpowiedź.
Właśnie o takie zastosowanie mi chodzi (dostęp do dysku sieciowego z laptopów + DLNA).

Miałem kupić WD My Book Live 2TB, ale zdecydowałem się na NSA310, bo za kwotę niewiele niższą mam po pierwsze możliwość zastosowania dowolnego dysku 3,5" a po drugie otwartą furtkę na dodatkowe funkcjonalności, z których może z czasem skorzystam.

Teraz jeszcze muszę się zdecydować na jakiś dysk o pojemności 2TB.
Standardowo (bo w sprzedaży są też gotowe NSA310 2TB) jest w tym NASie montowany dysk WD Caviar Green WD20EARX (350 zł) więc byłby to sprawdzony wybór.
Ale są też inne możliwości jak WD Caviar Red WD20EFRX (400 zł) zalecany do konfiguracji NAS.

Jakie dyski polecacie do tego NASa?



edycja:
Poszukałem w Internecie informacji na temat WD Caviar Red i chyba się na niego zdecyduję. Pomijając fakt, że jest droższy od Greena i ma długie czasy dostępu do danych, to wypada całkiem nieźle jeśli chodzi o transfery danych, zużycie prądu oraz okres gwarancji (3 lata) i warunki wsparcia technicznego.
Do tego dochodzi jeszcze dopracowany firmware, który np. wyklucza niepotrzebne parkowania głowicy.
Jeśli ktoś zna angielski, to czytałem tu:
http://www.silentpcreview.com/article...page1.html
http://www.tomshardware.com/reviews/r...,3248.html
http://www.pcper.com/reviews/Storage/...ull-Review
http://www.storagereview.com/western_...w_wd30efrx
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,...614,00.asp
Edytowany przez dragon79 dnia 30-01-2013 12:42
TL-WR1043ND V1.8 + Gargoyle 1.5.10.12 by obsy
TL-WDR3600 V1.2 OFW 130320
NSA310 (OFW 4.51) + WD20EARX
 
koparka
Panowie odkopie bo mam problem jak kolega w pirwszym poscie. Zmieniłem dysk na wiekszy w nsa310 i wszystko ok tylko teraz chce przegrać dane ze starego dysku i po podłączeniu go po usb do nsa widzi mi tylko katalog lost & found no bo partycja etx4. Jak to odczytać ?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 28

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,349,751 unikalnych wizyt