09 Maja 2024 14:57:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.22.242.141
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
karta usb dual band ? + rt-n66u
drawsko
witam,

potrzebuję kartę usb dual band (min. n300) do kompa stacjonarnego. Pasmo 2,4 trochę zaśmiecone.
Do pokonania, pomiędzy rt-n66u a docelową kartą usb, 2 ścinany.

Jakieś doświadczenia z:
- USB-N66
- X.USB-3

Co dobrze dogaduje się z rt-n66u (AIO 105)?
 
tedy50
Polecam tylko i wylacznie ASUS USB-N66U do routera RT-N66U ,umnie działa rewelacyjnie i ZERO!!!!!!!!!!!!!!!!problemów.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ASUS RT-N66U+ASUS USB-N66
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
drawsko
W jakiej odległości od siebie stoi sprzęt? jakieś ściany na drodze ?
Jesteś w stanie wykonać jakieś testy ?
 
tedy50
Powiem tak,mnie nie interesuja testy,jak juz to test lacza.Ja mam lacze 200Mb/s i interesuje mnie wylacznie szybki net.Napisze tobie ze po lanie leci sciaganie na maksa ,a po wi-fi z tego samego pokoju co router zalezy skad sciagam w granicach 10-20Mb/s.Nie widac tez wielkiej roznicy jak jestem w innym pokoju i dzieli mnie 1,2 lub 3 sciany.Aha zapomnialem ze te wratosci ciagne na 5GHz ,kanal 48 i 40MHz.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ASUS RT-N66U+ASUS USB-N66
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
drawsko
dzięki za info, zamówienie złożone Smile
 
przemasisko
Ja właśnie zastanawiam się nad Asus USB-N53. Widziałem recenzję na forum, ale może ktoś używa w boju tą kartkę i jest w stanie powiedzieć, jak po dłuższym okresie użytkowania się sprawuje.
 
przemasisko

Cytat

house napisał(a):

netgear wnda4100
http://www.netgear.com/home/products/...A4100.aspx
do kupienia za połowę ceny wspomnianego asusa... z rt-n66u działa idealnie...


Jak patrzę to ten Netgear kosztuje ok. 170 zł, a Asus ok. 107 zł. Hmmm... Różnica jest w cenie.
 
tedy50
przemasisko cos sie tobie pomylilo ASUS USB N66 kosztuje od 186 do 268 zl i naprawde jest wart kazdej ceny,ja go mam od tygodnia i ciagnie na maksa
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ASUS RT-N66U+ASUS USB-N66
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
przemasisko

Cytat

tedy50 napisał(a):

przemasisko cos sie tobie pomylilo ASUS USB N66 kosztuje od 186 do 268 zl i naprawde jest wart kazdej ceny,ja go mam od tygodnia i ciagnie na maksa


Nie pomyliło mi się. Nie chcę USB N66 bo nie podoba mi się jego wygląd i już. Chcę coś bardziej poręczniejszego.
 
przemasisko
Oj chłopaki umiecie czytać? Zapraszam raz jeszcze wyżej http://openlinksys.info/forum/viewthr...ost_116990 Gdzie pisałem o USB-N66U?
 
tedy50
tez przepraszam
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ASUS RT-N66U+ASUS USB-N66
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
drawsko

Cytat

house napisał(a):

netgear wnda4100
http://www.netgear.com/home/products/...A4100.aspx
do kupienia za połowę ceny wspomnianego asusa... z rt-n66u działa idealnie...

usb-n66 kupiłem za 199 zł z odbiorem osobistym w jednej z sieci sklepów, więc tak dużej róznicy cenowej nie ma.

usb-n66 i wnda4100 jest na tym samym chipsecie: RT3573

inne karty z RT3573 http://www.wikidevi.com/wiki/Special:...ble&eq=yes

edit ...
z kart z RT3573 EDIMAX EW-7733UnD jest całkiem tani
Edytowany przez drawsko dnia 06-02-2013 07:56
 
drawsko
Przez 2 ściany na paśmie 5 Ghz (rt-n66u + usb-n66) pokazuje mi w inSSiDer RSSi -81 :/
drawsko załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
tedy50
Po co patrzysz na wykresy programu inSSiDer ja masz caly czas monitoring w programie do karty USB-66N,tam masz caly czas podana rzeczywista predkosc i sile sygnalu oraz wszystkie wartosci jakie chcesz sobie sprawdzic.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ASUS RT-N66U+ASUS USB-N66
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
drawsko
@tedy50 a co za różnica gdzie patrzę tam też smutkiem wieje Smile

edit...
Czy 2 ściany mogą tak skutecznie popsuć jakość połączenia 5Ghz? czy szukać przyczyny w sprzęcie ?
drawsko załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez drawsko dnia 09-02-2013 18:11
 
tedy50
@drawsko nie wiem jak ty masz to poustawiane ale ja na wykresach co ty podajesz ,mam tak ,a lece na 5GHz,kanal 48 2 sciany:
moc sygnalu maam pomiedzy -9 a -11
bierzaca szybkosc to 450Mbps
to sa moje ustawienia i takie mam osiagi,acha zapomnialem tobie dodac ze nie lece na tomato tylko na orginalnym sofcie asusa(zarowno routera jak i karty usb wi-fi)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ASUS RT-N66U+ASUS USB-N66
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
drawsko
he he już się pogodziłem że to wina 2 ścian Grin

będę szukał rozwiązania:
1. Tomato 105 AIO (czyszczenie nvram) -> lipa dalej to samo :/
2. OFW 3.0.0.4.270 -> ciut lepiej, ale ogolenie szału nie ma
3. Merlin 3.0.0.4.270.24 -> jak wyżej, ale ogolenie szału nie ma

zastanawiam się czy coś ze sprzętem jest nie tak... jutro przyciągnę laptopa i po testuję w tym samym pomieszczeniu ...

edit ...
w tym samym pomieszczeniu co rt-n66u jest prawie wzorowo ale nawet się nie zbliżyłem do mocy sygnały na poziomie @tedy50 tj. -9/-11
Edytowany przez drawsko dnia 12-02-2013 08:02
 
Kolin
A to testy mojej karty Linksys AE3000

Test wykonany przez jedną ścianę jakieś 6-7 metrów, - 5GHz
i46.tinypic.com/33o5qbs.jpg

i piętro wyżej po przekątnej od rutera - 5GHz

i48.tinypic.com/2ebu3vn.jpg
Asus RT-AC87U Merlin
Asus RT-N66u Tomato K26USB 1.28.RT-N5x-MIPSR2 v131 -AIO
Synology DS415+, DS212j DSM - 5.2
 
przemasisko
@Kolin ładnie wyciąga ten Linksys. @house czy mógłbyś zrobić taki sam test dla Netgear wnda4100. Jestem ciekawy, czy pomimo tego samego chipsetu wyniki będą porównywalne.
 
przemasisko
Tylko ta cena jest trochę straszna... Sad
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 31

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,658,006 unikalnych wizyt