15 Maja 2024 00:46:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.156.204
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
Syn 112j i drukarka usb nie reaguje
ded
Po skonfigurowanie NAS Synology 112j wszystko dziala bardzo sprawnie, ale mam problem z drukarka usb podpieta do urzadzenia. Drukarka to HP LJ 1018. Podpieta jest na kablu i przedluzaczu usb, wiec moze nie najszczesliwsze wyjscie, ale jak instalowalem to dzialala, w systemie byla widoczna i poprawnie rozpoznana. System w Synology najnowszy ze strony www, doinstalowany tylko antywirus i logi.

Jakies 3 dni temu podpialem drukarke do gniazda usb, w NAS ustawilem ja jako drukarke sieciowa, w systemach poinstalowalem na rozne sposoby, na win8 jako lpr (tak zelecali w jakims oficjalnym PDF). W efekcie wszystko ladnie dzialalo, ale po kliknieci u drukuj trzeba bylo poczekac 10-20 sekund zanim drukarka zaczela reagowac. Troche wkurzajace ale juz sie tym nie zajmowalem. Podlaczona do kompa miala dla porownania opoznienie max 2 sekundy. Z reszta to popularny model, wiec pewnie wiekszosc go zna.

Dzis userzy raportuja, ze drukarka nie dziala. Kabel sie nie rozpial, restart drukarki nie pomogl, restart serwera tez nie. W systemie drukarka jest widoczna, jedyna sensowna opcja do klikniecia to bylo czyszczenie bufora, ale bez skutku. Nie mialem czasu nad tym siedziec, ale chcialbym problem rozwiazac. Na poczatku zmienie kabel na porzadny, bo wiem, ze HP lubia miec fochy na kiepskich kablach, ale skoro system widzi srukarke to moze nie tedy droga...

Jak puszczam wydruk, to szybko znika on z kolejki, tak jak by byl wyslany na drukarke, a ona nawet diodami nie mrugnie... W systemie widac drukarke, nie widac zadnej kolejki wydruku (nie wiem czy powinna byc, bawie sie tym od niedawna). Generalnie chcialbym rozwiazac do razu problem z wolnym dzialaniem, bo jak tak bedzie dalej, to normalnie podlacze i udostepnie ze stacji roboczej- i tak ich nie wylaczaja w godzinach pracy.

Macie jakies pomysly jak to ugryzc?
 
boba
minęło kilkanaście miesięcy od Twojego postu, ale może jeszcze szukasz rozwiązania Wink

mam podobny problem u siebie, tyle że drukarka to ploter hp 500 DesignJet

wszytko działało bezproblemowo do czasu (chyba) jak zaktualizowałem DSM do nowszej wersji..

ploter przestał być jakby 'widziany' przez komputery i trzeba było go na nowo instalować, choć to i tak nie zawsze działało a jeśli już to tylko do czasu włączenia wyłączenia komputerów/plotera..

w sumie przypadkowo, zrezygnowany znalazłem rozwiązanie (półrozwiązanie):

na komputerze z którego chcemy drukować należy włączyć program synology assitant i kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonce tego programu na pasku zadań windowsa i powinno pojawić się krótkie menu z którego wybrać należy tę drukarkę co jest tam widoczna i nas interesuje i wybrać "połącz skaner/faks" wtedy nagle drukarka z trybu offline jest widoczna jako gotowa do użycia i drukuje... ale tlyko z teog komputera, żeby drukować z innego należy ją odłączyć i na innym komputerze przeprowadzić tę samą procedurę.

Może jest jakiś prostszy sposób ale na razie tylko taki znalazłem


PS jeszcze jedna uwaga..
drukarka wolno drukuje jak się ją zainstaluje tak 'automatycznie' poprzez wykrywanie z windowsa i kreatory.. żeby działała prawie bez opóźnień trzeba (przynajmniej w moim przypadku) zrobić to zgodnie z instrukcją ręcznej instalacji dostępnej chyba na stornie synology... drukarka lokalna> podanie nazwyserwera/usbprinter1 i itd..

pozdrowienia,
boba
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,795,841 unikalnych wizyt