19 Kwietnia 2024 05:51:36
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.218.127.141
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
WAG200G - alternatywny firmware !
woytekm

Cytat

bono75 napisał/a:
Witam Panie Woytekm

Podczas dalszych Pana prac proszę o zwrócenie uwagi na separacje sieci.
Sam dopiero zacząłem się bawić naprawdę Pana dobrym softem lecz mam trochę problemów.
1. Z zapisem:
np. Kiedy ustawiam wdsdw0 działa tylko do komendy reboot.
np. tworzę pliki i jest to samo do reboot.
Byłoby fajną funkcjonalnością możliwość tworzenia różnych sieci na portach lan.
thx


- Co do wdsw0 - co dokładnie ustawiasz ? WDS ? Sam chętnie bym się dowiedział jak ustawić WDS na wag'u - proszę o kontakt mailowy wag200@gmail.com
- Gdzie tworzysz pliki ? Jak restartujesz router (czy poleceniem reboot ?).
- na portach LAN nie będzie można tworzyć interfejsów IP, jedyne co się da to oddzielić wireless od LAN'u.
pozdrawiam
WM
 
witgit

Cytat

Czy ktos ma problem ze statycznymi DNSami w wersji 0.9 ? u mnie po upgradzie z 0.8 nie dzialaja...


Mi też nie działa. Nie zapamiętuje poprawnie wprowadzonych IP i MAC.
Co bym nie kombinował to zawsze przypisze inny IP do danego kompa.
Dobrze chodziło przez ok 3-4 dni potem zaczeło się kaszanić , zaczeło mi nawet wywalać że istnieje w sieci konflikt IP. Więc wróciłem do 1.01.05-woytekm07 bo na 06 nie moge ujechać
 
mgaczkowski
Witam,

Wgrałem do routera zmodyfikowane oprogramowanie w wersji 0.9.
Z poziomu telnetu wykonałem polecenie "make_mtd5" co zakończyło sie komunikatem że wszystko poszło ok, potem reset routera. Przy próbie wyświetlenia zakładki MySetup pojawia się pusta strona.
Czego nie zrobiłem, albo co zrobiłem źle?

Problem rozwiązany, to Kaspersky.

Pozdrawiam,
Marcin
Edytowany przez mgaczkowski dnia 18-01-2009 18:05
 
khain
Mi zapamiętuje wpisy w DHCP. Trzeba MAC wpisać w formacie xx:xx:xx:xx:xx:xx
Nie mogę za to ustawić oddzielnego DHCP dla WLAN.
Ciągle przypisuje mi adres dla WLAN z puli dla LANa.
Sprawdziłem wpisy w plikach DHCP przez telnet -są poprawne.
I jeszcze jedno, nie mogę napisać skryptu, który wpisywałby statyczne ARP.
Szukałem też pliku, w którym przechowywane są wpisy ARP i nie mogę go znaleźć.
Proszę o pomoc.
 
lamborghini1991
Witam!
Wlasnie wgralem wersje 09 i mam problem z tym statycznym dhcp, jak juz wczesniej ktos pisal zalogowalem sie przez ssh podalem login haslo i zrobilem mdt5, w interfejsie mysetup\ether zaznaczylem Mount /dev/mtdblock/5. Kiedy juz wpisuje MAC bez dwukropków i ip i klikam save to za chwile sa same puste pola ;/ co robie nie tak?
 
fredek
Mac wpisujemy z dwukropkiem.
W wersji 0.9 poprawnie działa crontab niestety popsute jest static dhcp.
Aby ustawienia zapisane na mtd5 nie ginęły po resecie (jak robiliśmy jakieś zmiany) wystarczy odmontować mtd5 - umount /mnt/mtd5 (zapisze wtedy wszystkie dane na niej, później można spokojnie zresetować router).
 
katar14
wiec wgralem 0.9 - przez putty przypisuje statyczne IP do Macka i trzyma do czasu restartu routera potem wpis ginie - z pozycji menu routera DHCP nie da sie przypisac ststycznego IP - po daniu SAVE wszystko ginie i zostają puste pola - jedynie przez putyy sie da ale do czasu restartu routera , zauwazylem jeszcze ze dosc czesto srednio raz dziennie router sie zawiesza, niby diody wskazuja ze ma polaczenie z netem ale niestety nie ma i trzeba restartowac router - czy tez ktos cos takiego ma i czy jest na te oba przypadki jakis sposób?? i jeszcze jedno na 0.9 jest zła godzina w routerze (dokładnie o 1 godz do tyłu)
Edytowany przez katar14 dnia 30-01-2009 18:26
BMW jest jak pi?kna kobieta - potrafi ogo?oci? portfel
 
katar14

Cytat

111lisu napisał/a:
Mi niestety na sofcie woytkam nie dała vpn do pracy, pomimo
poprawnych ustawień routera.
Ogólnie soft w miarę stabilny i fajne opcje.
Przydałoby się dzielenie pasma tak aby VoIP miał wyższy priorytet.

na sofcie 0.9 vpn działa - do sciagniecia stad:
http://sourceforge.net/projects/openwag200

ale czy ktos mi odpowie na moj post powyzej?
BMW jest jak pi?kna kobieta - potrafi ogo?oci? portfel
 
marektorrent
katar14 jak przez putty przypisać IP do MAC?? Dodam tylko że nie działa mi przypisywanie IP do MAC ustawiane poprzez interfejs www. Zrobiłem mdt5, w interfejsie MySetup|other zaznaczyłem Mount /dev/mtdblock/5 (mdt5 działa na pewno ponieważ mam tam umieszczony skrypt dodający wpis do ARP), adresy MAC wpisuje prawidłowo z dwukropkiem i nadal nie działa statyczne DHCP. Tak dokładnie to dla jednego przypisuje prawidłowo ale już dla drugiego komputera zamiast przypisanej końcówki 100 daje 147. Serwer DHCP mam ustawiony że ma rozpoczynać numerację od 100, a dla 100 i 101 mam przyporządkowane adresy MAC (w sieci są dwa komputery więc adres IP 100 jest wolny). Sprawdzałem już ustawiając numer adresu IP z poza puli ustawionej w DHCP ale to też nie pomogło (czytałem że tak należy konfigurować tę opcję w tomato). Napiszcie co robicie że wam to działa.:(
Edytowany przez marektorrent dnia 31-01-2009 18:20
 
khain
Statyczne wpisy DHCP wpisz w plikach o nazwie zaczynających się od udhcpd. Możesz podać ten skrypt dodający statyczne wpisy w ARP?
 
marektorrent
khain piszesz że masz problem ze skryptem który automatycznie przy starcie ustawia tablicę ARP potrzebną np. do budzenia komputera.

Instrukcja jak rozwiązać ten problem:
1. Na routerze musi być włączone mdt5. Jeśli nie masz włączonej tej funkcji to zaloguj się do ssh poprzez putty (login: root; hasło: takie jak do interfejsu www) i wydaj komendę:

make_mtd5

Potwierdź wykonanie operację naciskając "y" i "Enter".
2. W interfejsie www w zakładce "MySetup|other" zaznacz "Mount /dev/mtdblock/5" i "Run rc.local script".
3. Teraz najlepiej zrobić Reboot routera, tak aby sprawdzić czy prawidłowo jest montowane mdt5.
4. Zaloguj się do ssh poprzez putty i dodaj do skryptu uruchamianego podczas startu routera dwie linijki tekstu, zrobisz to wydają następujące polecenia (ustaw swój adres MAC i IP):

echo '#! /bin/sh' > /mnt/mtd5/rc.local


echo 'arp -v -H ether -i br0 -s numer_ip adres_mac' >> /mnt/mtd5/rc.local

5. Aby skrypt działał poprawnie musisz ustawić mu uprawnienia do wykonania, aby to uczynić wydajemy w konsoli ssh polecenie:

chmod +x /mnt/mtd5/rc.local

6. Reboot routera.
7. Sprawdzamy czy wszystko działa poprawnie. Logujemy się do ssh poprzez putty i wydajemy polecenie:

W wyniku dostajemy tablice ARP. Jeśli masz "PERM on br0" to znaczy, że wpis jest statyczny (trwały), został on dodany podczas uruchamiania routera (wpisy ARP giną przy ponownym uruchamianiu routera).
Edytowany przez marektorrent dnia 03-02-2009 21:07
 
marektorrent
A czy po wpisaniu i zapisaniu IP do MAC w interfejskie www też macie puste rubryki. Czy powstawiane są wprowadzone przez was wartości??
 
khain
Wielkie dzięki Marku, chociaż jedna osoba nie tylko zadaje pytania, ale również udziela odpowiedzi Smile
Co do pytania to przeczytaj mój post powyżej.
Ja wpisuje IP i MAC adresy z dwukropkami przez www i zapamiętuje.
Jak wpisywałem MAC adresy bez dwukropków to nie zapamiętywało.
 
katar14

Cytat

khain napisał/a:
Statyczne wpisy DHCP wpisz w plikach o nazwie zaczynających się od udhcpd. Możesz podać ten skrypt dodający statyczne wpisy w ARP?

ponizej inny sposób niz marka powyzej ale skuteczny i szybki
Jeśli masz wgrany soft polecam 0.9 od woytkam ściągasz putty np.
stąd http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html uruchamiasz putty i wpisujesz w zakładce SESION w polu HOST NAME
ip routera (czyli w tym przypadku 192.168.1.1) i dajesz OPEN , otworzy sie okno poleceń - następnie w oknie tym zapyta o LOGIN - wpisujesz root a hasło jest takie samo jak przy gui czyli takie jakie sobie sam ustaliłes albo jezeli nie zmeiniałes nic to dajesz poprostu admin (tak jak fabrycznie miał router) następnie kolejny krok - po zalogowaniu w tym samym oknie (bo po podaniu root i hasła powinien sie zalogować) w linii komend wpisujesz:
arp -v -H ether -i br0 -s adresip adresmac (z zachowaniem małych i dużych liter)
czyli np.
arp -v -H ether -i br0 -s 192.168.1.100 00:1B:FC:01:01:01
(czyli ip stałe jakie ustawiłes w karcie np jak powyżej oraz jej mac)

aby sprawdzić czy wpis jest prawidłowy wpisz pożniej arp -a , jeśli masz "PERM on br0" to znaczy, że
wpis jest statyczny (trwały).
Jeśli router straci zasilanie lub zrobisz mu hard reboot to wpis statyczny zniknie.
Edytowany przez katar14 dnia 01-02-2009 00:32
BMW jest jak pi?kna kobieta - potrafi ogo?oci? portfel
 
khain
Katar14, dzięki za chęci, ale napisałeś to samo co ja w poście na stronie 4, a poza tym to skrypt Marka jest lepszy, bo po restarcie routera wpisy w ARP nie znikają.
 
katar14
tak przpisalem to z 4 strony
faktycznie wpis marka nie ginie po resecie - ale czy dziala wam wpisywanie przez www - no niby trzyma w pamieci bo wpis zostaje ale czy to działa po sprawdzeniu arp -a? nie mam jak sprawdzic i jeszcze jedno jak taki wpis skasowac pozniej?
BMW jest jak pi?kna kobieta - potrafi ogo?oci? portfel
 
witgit
W sofcie Version: 1.01.05-woytekm07 wszystko działa z poziomu przeglądarki internetowej , nie wiem poco te kombinacje przez putty.
Młodsze softy od Woytka mają coś namieszane i ciągle statyczne dhcp się wysypuje.Wink
 
khain

Cytat

katar14 napisał/a:
faktycznie wpis marka nie ginie po resecie - ale czy dziala wam wpisywanie przez www

Przez www nie można dodać wpisu do tablicy ARP.
Mylisz ARP z DHCP.
 
katar14
To fakt - sadziłęm ze przez www w dhcp to to samo co arp a jednak to cos całkiem innego Wink
BMW jest jak pi?kna kobieta - potrafi ogo?oci? portfel
 
marektorrent
Instrukcja jak uruchomić static DHCP (przypisanie adresu IP do MAC).
1. Na routerze musi być włączone mdt5. Jeśli nie masz włączonej tej funkcji to zaloguj się do ssh poprzez putty (login: root; hasło: takie jak do interfejsu www) i wydaj komendę:

make_mtd5

Potwierdź wykonanie operację naciskając "y" i "Enter".
2. W interfejsie www w zakładce "MySetup|other" zaznacz "Mount /dev/mtdblock/5".
3. Przejdź do zakładki "Administration|Reboot" i kliknij "Save MySettings", aby restartować router.
Po restarcie mdt5 zostanie automatycznie zamontowany.
4. Uruchom interfejs www i przejdź do zakładki "MySetup|DHCP".
5. Dla każego komputera, który ma mieć statyczne IP wprowadź: adres MAC w formaci 12:34:56:78, adres IP i nazwę komputera ale bez spacji.
6. Po uzupełnieniu tablicy kliknij "Save MySettings" na dole strony.
7. Aby ustawienia zostały fizycznie zapisane zaloguj się do ssh poprzez putty i wydaj następujące polecenie:

umount /dev/mtdblock/5

(dzięki fredek, z tym miałem największy problem).
8. Wykonaj Reboot routera wydając w ssh polecenie:

lub przejdź do zakładki "Administration|Reboot" i kliknij "Save MySettings".
9. Po restarcie routera przejdź do zakładki "MySetup|DHCP", aby sprawdzić czy ustawienia zostały zapisane.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,152,388 unikalnych wizyt