18 Maja 2024 10:34:50
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.249.154
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Ruter RB711-5Hn-MMCX
gala27a
Witam
Mama problem Mama ruter Asus RT-N56U Jest postawiona sieć i ja korzystam z niej jak i wujek mieszkający naprzeciwko mnie zasięg był dobry ,ale musiałem przestawić ruter w inne miejsce co z automatu pogorszył się zasięg diametralnie i albo teraz łapie u wuja albo nie. Posiada on nieużywany ruter/antena RB711-5Hn-MMCX. Wpadłem na pomysł żeby wykorzystać go go jako AP i kupić ruter do stworzenia u wuja nowej sieci. Musiałem przywrócić domyślne ustawienia tego urządzenia. winbox nie mogę połapać się z ustawieniami. A konfiguracja w tym urządzaniu jest dal bardziej znających się w temacie RB711-5Hn-MMCX ma służyć jako odbiornik sygnały wifi będzie on przekazywał sygnał przez kabel Rj45 do rutera z nową siecią. Proszę o pomoc z konfiguracją.
w załączniku obrazek pokazujący jak to ma wyglądać
Dzięki za odpowiedzi Cool
gala27a załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
belliash
Pierw napisz to po polsku, bo niewiele da sie z tego zrozumiec
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
gala27a
Mam ruter Asus RT-N56 i mam zrobioną sieć z której korzysta również wujek który mieszka w domu na przeciwko. Wszystko było dobrze i był sygnał sieci u wujka ale musiałem przestawić ruter w inne miejsce z którego już nie łapie sygnału albo jest słaby sygnał po wifi (wujek korzysta z laptopa). Wujek miał kiedyś internet drogą radiową bo po kablu nie dało rady(Ten internet obecnie ja mam) i ma ruter/antene RB711-5Hn-MMCX która jest nie używana. Chce ją wykorzystać jako odbiornik sieci którym będzie przekazywała internet do rutera(kablem) u wujka . Wtedy wujek by miał dobry zasięg w całym domu i osobną sieć. Lecz nie mogę połapać się z konfiguracją jest zbyt trudna i nie za bardzo wiem co i jak.
gala27a załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez gala27a dnia 07-09-2013 16:45
 
majkel152
najpierw stwórz bridge'a ,ip ->adress przypisz ip dla bridge'a, w zakładce ports dodaj wireless i ethernet.wireless daj station, w wireless-> security profile stwórz nowy profil i wpisz tam swoje hasło i rodzaj szyfrowania ustaw, daj skanowanie i wybierz swoją siec po czym kliknij connect .chyba tyle

http://www.youtube.com/watch?v=D6FjlH...6FjlHP_Syc
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
gala27a
Zaraz spróbuję skonfigurować ale mam jeszcze takie pytanie nie działa mi adres dostępu do rutera RB711-5Hn-MMC czyli 192.168.88.1 tylko jak wejde do winbox i z listy wybiorę po adresie mac to wtedy łączy ale jak z ip adres to błąd daje
 
majkel152
tak bo nie nadałeś mu ip, jak utworzysz bridge i przydzielisz mu adres ip i to wtedy w winboxie pojawi się to ip Smile
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
gala27a
Pojawił się problem. Winbox ogóle nie widzi już urządzenia a urządzenie pika tylko raz a wcześniej 2 razy pikało. Próbowałem przywrócić domyślne ustawienia ale nic to nie daje. Jak rozwiązać ten problem???

Połączony z 09 wrzesień 2013 20:10:07:
Jakieś pomysły???Frown
Edytowany przez gala27a dnia 09-09-2013 20:10
 
majkel152
a netinstall ci go widzi? wgraj mu przez netinstall soft
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
gala27a
netinstall nie widzi.
 
RaTaJ
tak offtopic, musze pochwalić Gala27a -a za piękną grafike Grin
 
jack78
Masz RS232 w kompie??
Jeśli masz to sprawdź co się z nim dzieje po starcie i wrzuć screen.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
majkel152
spoko , bez problemu podepnie seriala...http://img.routerboard.com/mimg/470_h...hi_res.jpg

żeby netinstall zobaczył erbeka to chyba się zwierało te dwa pola na płytce od resetu i wpinało zasilanie, dopiero wtedy chyba pokazywał się, poszukaj w necie
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
jack78
Nawet nie wiedziałem że 711 nie miały seriala Smile

To w takim wypadku :
"In case you wish to boot the device from network, for example to use MikroTik Netinstall, hold the S301 button of the device
when starting it until it beeps and the LED light turns off and RB711 will look for Netinstall servers. "


Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
majkel152
711 to padaka okrojona jak się da... lan w procku, to jak poleci przepięcie to baju baju, tak samo tor rf pada...
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
jack78
A już chciałem pozbyć się moich zapasowych 411 i kupić 711. Właśnie się wyleczyłem. Smile

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
majkel152
był by to strzał w stopę...
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 31

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,070,940 unikalnych wizyt