20 Kwietnia 2024 12:48:19
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.219.236.199
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-AC68U
jurekk
Coz przed dalszymi kombinacjami , standardowa rada reset 30/30/30 ewentualnie z gui reset nvram i wprowadzenie ustawień od nowa z "palca".
Jak to nie pomoże (w oryginalnym firmware zdążają się przecież bugi tez).
Testuj soft RMerlina to rozwiniecie oryginalnego
https://www.mediafire.com/folder/bkfq2a6aebq68/Asuswrt-Merlin#qc4e5xc252czd
Jak nie pomoże to testuj Tomato, ma większą funcjonalność ale osiągi ma mniejsze niż OFW.
Dwa niekoniecznie to wina routera a może karty wifi - bo do tanga trzeba dwojga .... musiałbyś potestowac na innej karcie.
A może sygnał masz za silny spróbuj moc sygnału obniżyć.
Edytowany przez jurekk dnia 01-03-2017 23:21
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
krzych181
Dziękuje za odpowiedz tylko muszę poszukać informacji jak wgrać to oprogramowanie bo jestem zielony w tym temacie.

Czy wgranie tego softu nie ma wpływu na gwarancje?

Zapomniałem dodać ze stacjonarke z routerem łącze przez repeater który odbiera sygnał i przekazuje przez kabel ethernet (media bridge morde).
https://www.asus.com/us/Networking/RPN12/

Oczywiście mogą zdarzać sie bugi, ale takie skoki pingu co 7min do 10000-30000 i chwila lagów po czym wraca do normy i potraf rozłączyć..

Wcześniej na fritzboxie 3272 podlaczenie identyczne i nie bylo takich problemów...

Ręce opadają ... Może karta pci z dwoma zakresami i na 5ghz sprawdzić bo teraz nie mam takiej możliwości ...?

W jaki sposób obniżyć ? próbowałem na 20mhz na 40mhz na 20 i 40 na auto, manualnie kanały i dalej to samo?
 
jurekk
Nie pamietam czy OFW ma ta opcję , zazwyczaj szybko rezygnuje z OFW
ale na merlinie to jest tu na dole taki suwak
https://blog.usro.net/how-to-improve-the-signal-on-asus-rt-routers/
Nie jestem na 100% pewny ale niema wpływu na gwarancję wgranie Merlina.
A to normalnie wygrywasz szukasz w OFW opcji upgrade odnajdujesz plik wgrywasz , jak każe prąd wyłączyć to wyłączasz logujesz sie do routera , resetujesz do ostawień fabrycznych i po kłopocie.
Ten układ co masz to sie nie nadaje , chcesz sobie dobrze pograć wierć ściany i puszczaj skrętkę możesz więcej kasy wydać to kup sobie komplet urządzeń power line (po gniazdku internet), ewentualnie nie repeter tylko karta wifi jakas bedzie lepsza a szczególnie krata ac wifi.
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
krzych181
A no faktycznie masz rację jest suwak.. zmieniłem na połowę czyli Balance i zaraz sprawdzę..

Wcześniej grałem normalnie na wifi i ping po kablu moze o 1 , 2 mniejszy więc nie chce mi sie puszczać kabla chociaż jak wiadomo kabel to kabel ..

Dlaczego wiekszosc zmienia oprogramowanie? Ja wychodze z założenia, że skoro firma wypuszcza taki router to on powinien chodzić dobrze na oryginalnym oprogramowaniu.. nie jestem wymagającym użytkownikiem praktycznie 3 sprzęty jak narazie polaczone na 2,4 ghz a on gubi mi sygnał i co chwila skoki pingu..

Właśnie zastanawiam się nad karta pci do stacjonarnego mysle nad tym tp linkiem: http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-11_TL-WDN4800.html
tylko dobrze by bylo najpierw sprawdzic czy to wogole cos zmieni bo jesli nie to kolejne ok 150zl wydane bez sensu.

Czy może coś innego polecisz? wtedy mam mozliwosc sprawdzenia pasma 5ghz.
 
Adooni
ogolnie to do grania Online sie uzywa tylko i wylacznie kabel

wi-fi jest do przegladania internetu Smile

a dodatkowo wielokrotnie juz na forum widzialem ze osoby pisza na starym routerzez wszystko chodzilo OK a na nowm juz nie. Przeciez kilka lat temu wprowadzili normy emisji fal i teraz wszystkie routerki maja slabsze wi-fi.

niestety co ASUS WRT sie nie wypowiadam bo po 1 uruchomieniu od razu wgrywam tomato Smile
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
krzych181
Tylko, że wcześniejszy "stary"router miał 1,5 roku.
Jeśli zmiana nie wpływa na gwarancje to na pewno zmienie oprogramowanie..
Dlaczego zmiana akurat na tomato ?
 
jurekk
bo ..... moze ? .... jest cool ;-)

a na poważnie jest bardzo funkcjonalne . OFW jest wydajniejsze a RMrlin to tomato w skórce ofw ( w dużym skrócie tyle z z niewygodnym interfejsem ofw) i sterowniki ma takie jak OFW (mowie o Rmerlinie) i tu ma plus bo deweloperzy nie maja dostępu do oryginalnych sterowników
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
krzych181
Coool to powienno chodzic na oryginalnym oprogramowaniu Grin

Dzwoniłem do asusa niestety ingerencja w oprogramowanie może skutkować nie uznaniem gwarancji.

Także pozostało mi przetestować inne karty wifi jeśli problem będzie się powtarzał oddanie sprzętu na gwarancje.
 
jurekk
http://anon.groov.pl/ 30 pare tysiecy ludzi uwza inaczej a drugie tyle ze Rmerlin haha
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
krzych181
Chyba bede musiał komuś postrawić piwo!!...

Po zmianie na balance mocy wifi jest lepiej skok zauwazylem raz i to tylko do 100 musze jeszcze dokładnie potestować...
Nie wiarygodnePfft ale nigdy bym na to nie wpadl ze ten sygnal moze byc za mocny...Shock
 
morcio
Wlasnie kupilem Rt-AC68U i niestety okazalo sie, ze jest w rewizji C1. @Shibby Jest jakis konkretny powod, dla ktorego Tomato nie wspiera tej edycji?

Procesor to Arm7:
admin@(none):/tmp/home/root# cat /proc/cpuinfo
Processor : ARMv7 Processor rev 0 (v7l)
processor : 0
BogoMIPS : 1998.84

processor : 1
BogoMIPS : 1998.84

Features : swp half thumb fastmult edsp
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 7
CPU variant : 0x3
CPU part : 0xc09
CPU revision : 0

Hardware : Northstar Prototype
Revision : 0000
Serial : 0000000000000000

Nie udalo mi sie znalezc jakie sa roznice pomiedzy tymi edycjami. Router wyprodukowany w 2016.

Jest szansa na zainstalowanie Tomato lub czegos do Tomato podobnego? Wolalbym pomidora, bo jestem do uzywam go od lat.
 
jurekk
jest Rmerlin na c1 a na tym zrobisz to samo co na tomato tylko obsługa jest jak dla mnie utrudniona
http://asuswrt.lostrealm.ca/about

E1,E2,C1 to inne sdk procesora i jak widac po koscuiach jak Shibby sie nie zlituje nie będzie toamto na to i tomato zacznie usychac jak na flagowy router pod toamto nie bedzie tomato, mam nadzieje ze do tego nie dojdzie
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
pasazer
To ja Wam napiszę coś ciekawego. Byłem i jestem wielkim zwolennikiem Tomato. Używam go już z 10 lat od czasów niebieskiego linksysa.

W jednym bardzo dużym mieszkaniu jednak router Ac68 miał kłopot z zasięgiem. Był w jednym rogu, a sypialnia jest w drugim. Nie było zasięgu, co mnie wkurzało, bo każdy coś tam poprzegląda przed pójściem spać. Telefony ciągle przęłączały się międzu wifi i lte.

Wróciłem z Tomato (132) do Merlina i powiem Wam, że doznałem szoku. Zasięg jest wszędzie. W tym samym miejscu w sypialni speedtest pokazuje mi 60mbps na 5ghz! Po wifi!

Moim zdaniem w tomato skopane jest wifi. Pisałem nawet o tym na forum, że w jednym routerze netgeara po 5ghz wszystko jest ok (speedtest 90-95 mps), a na 2.4ghz (10-15). W otoczeniu tylko 2/3 sieci 2.4 Ghz.

Nie chcę wywoływać jakiejś burzy, bo Tomato jest znakomite i kibicuję temu projektowi. Ale merlin jest lepszy - szczególnie jak masz duży dom/mieszkanie. Jak masz małe to bez znaczenia.
I nawet jest już obsługa torrentów poprzez Download Master, VPNy są od dawna, media server też.. Merlin działa teraz na tym routerze miesiąc. Zero kłopotów, zero zwisów, ciągłe szybkie wifi. Po prostu bajka. Brakuje mi serwera www, by postawić ownclouda. Wkurza mnie interfejs, bo jednak od 10 lat dłubałem w czerwonym tomato no ale naprawdę najwyższy czas coś fundamentalnego pozmieniać w tomato, bo... odstaje.

Trzymam kciuki
 
Asusguy

Cytat

pasazer napisał(a):
Nie chcę wywoływać jakiejś burzy, bo Tomato jest znakomite i kibicuję temu projektowi. Ale merlin jest lepszy ale naprawdę najwyższy czas coś fundamentalnego pozmieniać w tomato, bo... odstaje.

Tomato w przypadku Asusa odstaje przynajmniej od 2 lat, nic w tej kwestii się nie zmieniło bo skończyły się możliwości czerpania modułów z innych źródeł. Najbardziej na tomato skorzystały modele Netgear, nie grzeszące swoim genie. W kwestii wydajności tomato umarło gdzieś w okolicach wydania dla rtac3200. ac87 i ac88u już tomato nie dostały a kolejne na pewno nie dostaną. trzeba się przyzwyczajać ze za kilka lat i tomato nie będzie... odejdzie wraz z routerami jak kiedyś odszedł staruszek wl500gp. wydajność fajna sprawam, kombinacje z singapurem nie pomogaja niestety a sam asus nie zasypuje gruszek w popiele i wypuszcza coraz lepsze oprogramowanie fabryczne. poza tym od sierpnia zeszłego roku nie ruszyło się w samym tomato nic w poprawieniu błedow nie mówiać o wydajnosci. albo rybki albo akwarium, nie ma mozliwosci abysmy mieli wydajne i napakowane dodatkami routery
 
zilog
Jest w tym dużo racji również jestem wielkim zwolennikiem Tomato ale niestety, czasy się zmieniły, sprzęty i życie nie tylko @shibby-iego..... dlatego postanowiłem przejść na Merlina niż wierzyć, że coś nie tylko fundamentalnie się zmieni na lepsze w temacie Tomato ale i w sposobie jego wydawania.
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
grz3si3k
napisałem podobnie jakieś prawie 2 lata temu, ale nikt nie chciał słuchać ;-)
Powiem szczerze że na ruterach asusa rt-n16 czy rt-n66 nie wyobrażałem sobie życia bez Tomato, lecz na tych z ARM nie wyobrażam sobie by z nim żyć ...
Jak czytam ile ludzie poświęcają czasu na ciągłą konfigurację, to aż żal patrzeć.
Oczywiście to ich czas i chęci a najwyraźniej mi się już nie chce Wink
RT-AC68U
 
kapu10
Witam .

Jestem zainteresowany zakupem tego routera, jest dalej warty swojej ceny ? czy moze juz sa lepsze rozwiazania ?

Atkualnie mam linksys X3000 ktory kompletnie nie wyrabia, straty na wifi, utrata wifi.
Po paru godzinach uzyktowania torrenta ping do samego routera po kablu jest 50-500ms ... reset poprawia sytuacje ale za dzien dwa jest to samo.

Pozdrawiam Smile
 
kapu10
no nie chciałęm wiecej niz 800zł wydawać, chce router ktory nie zawodzi, zasięg wifi nie jest najwazniejszy... mieszkanie ok 100m, jeden poziom.


Gram, streamuje na chromecasta, i cos tam sie torrenta miedzy czasie uzywa. Ten router ktory mam po prostu nie daje rady...

Po prostu widze ze ten Asus niby taki polecany ale juz 2013 wyszedl , 4 lata w komputerach to bardzo duzo, moze routery sie innymi prawami rzadza ale niestety sie nie znam dlatego prosze o rade.

Dzieki.
 
djwujek

Cytat

kapu10 napisał(a):

no nie chciałęm wiecej niz 800zł wydawać, chce router ktory nie zawodzi, zasięg wifi nie jest najwazniejszy... mieszkanie ok 100m, jeden poziom.


Gram, streamuje na chromecasta, i cos tam sie torrenta miedzy czasie uzywa. Ten router ktory mam po prostu nie daje rady...

Po prostu widze ze ten Asus niby taki polecany ale juz 2013 wyszedl , 4 lata w komputerach to bardzo duzo, moze routery sie innymi prawami rzadza ale niestety sie nie znam dlatego prosze o rade.

Dzieki.


Do jakiego łącza ten ruter ma być ?
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
kapu10

Cytat

djwujek napisał(a):

Cytat

kapu10 napisał(a):

no nie chciałęm wiecej niz 800zł wydawać, chce router ktory nie zawodzi, zasięg wifi nie jest najwazniejszy... mieszkanie ok 100m, jeden poziom.


Gram, streamuje na chromecasta, i cos tam sie torrenta miedzy czasie uzywa. Ten router ktory mam po prostu nie daje rady...

Po prostu widze ze ten Asus niby taki polecany ale juz 2013 wyszedl , 4 lata w komputerach to bardzo duzo, moze routery sie innymi prawami rzadza ale niestety sie nie znam dlatego prosze o rade.

Dzieki.


Do jakiego łącza ten ruter ma być ?


Narazie jest 50/50 symetryk , ale mysle ze w przyszlosci to raczej 100-200.

Do malej firmy tez potrzebuje jakiegos solidnego rozwiazania, mamy cos taniego ale nie wyrabia tez , do 20 urzadzen wifi + 10 komputerow na LAN , nie ma dużych transferow głownie SQL i WWW. , łacze max 100mbit. Ważne zeby dało sie sprawdzic ktory komputer w danym momencie ile uzywa połaczenia , wiekszość tanich routerow tego nie ma , mialem kiedys Drayteka i mial taka funkcje.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,187,792 unikalnych wizyt