24 Kwietnia 2024 11:22:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.217.220.114
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
RT-N18U - ARM z jednym radiem
ciah
mógłby ktoś podać maksymalne transfery w transmission na tym routerze?
 
majkel152
też bym się chciał dowiedzieć
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
smereka
Niestety zabrakło mi czasu w ten weekend na testy odnośnie zasięgu ów sprzętu. W najbliższą sobotę zanim oddam RT-N18U do stałej pracy u koleżanki postaram się to sprawdzić. Odnośnie transsmition to niestety nie mam jak tego przetestować. W domu mam wolne łącze 1Mbit/s.
 
shibby
to zależy od wielu czynników. Oczywiście ważne jest twoje łącze, to czy używasz bw limitera lub qosa czy też nie, no i na miejscu zapisu kończąc. Wiadomo, że zapis plików na dysk USB dodatkowo obciąży procesor routera. Zapis na CIFS jest mniej obciążający. Oczywiście tracker i ilość peerów ma różnież bardzo ważne znaczenie.

Masz łącze ponad 100mbps?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
majkel152
mogę pomóc w teście, mam shella 1/1gbit Smile
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
ciah
lącze 30, ale chciałbym router który uciągnie szybszego neta od upc (250 Mb/s)
dysk zewn 5400 obr na usb 3.0
trackery prywatne wiec pewnie pełna przepustowość łącza

jeżeli n18u będzie ściągał z prędkością 10 - 15 MB/s bez większego zamulenia to jest to produkt którego szukam, ew zastanawiam się nad odroidem u3 w roli serwera ale to już odrębny temat Smile
 
Adooni
ja u siebie na Asus RT-AC56U czyli ten sam procek i oprogramowanie oczywiscie tez tomato mam ustawiony transmission na 4MB do 23 i 8MB 23-6 rano i jest OK. Nie myslalem aby ustawiac wiecej Smile tym bardziej ze mam dysk na USB 2.0 i nie zamierzam go zmieniac. To narazie jedyny ktory juz ponad 3 lata pracuje inne co testowalem a sciagam bardzo duzo 30-100 GB na dzien padaly jak muchy do pol roku.

wszystkie limity w transmission ustawione w polowie limitu jakie pokazuje gui i transmission z optware.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
smereka
Zrobiłem testy zasięgu RT-N16 i RT-N18U. Postawiłem je obok siebie i poszedłem w pole. Sygnał przechodził przez szybę i dalej już nie było żadnych przeszkód. Sygnał z obu łapałem telefonem Nokia N79. Aplikacja która jest weń wbudowana pokazuje zasięg w %. Wyniki były takie, że naprzemiennie raz jeden raz drugi miał lepszy zasięg. Różnica nie była większa niż 3% raz na korzyść jednego raz na korzyć drugiego. Tak samo sytuacja wyglądała po przejściu sygnału przez ściany i stropy. Tu również 3% różnica. Wyniki mało miarodajne, wiem ale z laptopem nie chciałem chodzić. Dodam, że tym telefonem łapię i korzystam z wifi, których laptopie z kartami wifi obojętnie z jakim chipsetem czy to atheros, ralink, intel czy broadcom nie da się już złapać (nie na wszystkich oczywiście są modele które mają na prawdę dobre parametry i doskonale łapią sygnały nawet z daleka) RT-N18 już nie posiadam poszedł do pracy. Bee do niego zaglądał już tylko jak shibby zrobi aktualizacje na tomato. Pozdrawiam.
 
badmoon
Witam wszystkich forumowiczów i użytkowników RT-N18U - to mój pierwszy post.

Czy ktoś się orientuje, czy w tym modelu można bez problemu mieć wybrany port LAN otagowany w jednym VLAN i nieotagowany w drugim?

Zależy mi na uruchomieniu konfiguracji pod Multiroom przez vpn opracowanej przez Shibby'ego:
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=16352, do której jeśli się nie mylę, jest potrzebna powyższa funkcjonalność.
 
JFH
jak jest z zasięgiem ?
potrzebuję szybkiego połączenia WiFi pomiędzy dwoma routerami
N18U ma N600

w tej chwili mam N66U + N15U
zasięg N66U jest ok, ale połączenie N300
N15U - Freshtomato 2020.3 MIPSR2 MiniVPN
N18U - Freshtomato 2020.3 AiO
 
roccogiani
RT-N18U oryginalne firmware mam problem z download master przy ściąganiu plików rar. kilka partów zawsze zamienia na jeden plik PHP jak to wypakować
 
mirekjus
Witam.
Chciałbym zapytać, czy w oryginalnym firmware jest możliwość przydziału prędkości do pobierania i wysyłania dla danego ip jeśli dany klient jest podłączony po wifi ?
 
Esper
Na jednym z większych serwisów ogólnie o newsach ze świata IT pojawiła się recenzja tego modelu, zawsze można rzucić okiem na inną opinię - też pozytywną.

Info - pobór mocy około 8W
 
grzechu84
Cześć!Z góry przepraszam za proste pytanie ale niestety muszę szybko znać odpowiedź. Chciałbym w domku jednorodzinnymi zestawić ze sobą 3 AP. Jak idę z laptopem między piętrami to lapciak sam mi się przełącza między AP w zależności, który bliżej. RT-N18U wygląda ciekawie.
1) Czy będzie miał taką funkcję? W starszym Tomato widziałem taką opcję.
2) Czy ewentualnie możecie mi polecić coś innego w tej kategorii cenowej?
3) Czym się różni pasmo 2.4GHz od 5? Czy faktycznie warto szukać innego sprzętu?

Serdeczne dzięki za wsparcie Smile

P.S. Kiedyś ostro siedziałem w Tomato ale wypadłem i czuje się w tym momencie jak laik.
Asus WL-500g Premium v.1 || Tomato version v1.27.8741 ND USB Extra
 
shibby
może tomato zostaw jako główny router a w domku zrób sobie sieć na Ubiquiti UBNT UniFi AP Long Range.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
grzechu84
też się nad tym zastanawiałem Smile dzięki za podpowiedź
co to znaczy zostawić sobie tomato jako główny router?

Połączony z 02 październik 2014 13:52:14:
Oki już zrozumiałem Smile Tomato jako sam router a WiFi polecieć na UniFi - dzięki za info. Nie wspominałem, że mam router na WiFi stąd nie załapałem na starcie. Miłego!
Edytowany przez grzechu84 dnia 02-10-2014 12:52
Asus WL-500g Premium v.1 || Tomato version v1.27.8741 ND USB Extra
 
may
Witam Szanowne grono.
Mam problem z uzyskaniem czytelnego pliku konfiguracyjnego z mojej osiemnastki.
Przy użyciu komendy:

nvram export --set >/tmp/config.txt

dostaję pusty plik i pouczenie o dostępnych komendach.
Używając:

nvram save --set >/tmp/config.txt

efekt ten sam - pusty plik

nvram save /tmp/config.txt

daje mi plik backup z nieczytelną treścią ( "ptaszki" )

Bardzo potrzebuję uzyskać treść tego rodzaju:

ciach
nvram set wl0_country_code="PL"
nvram set qos_appport7="0"
nvram set pppoe_keepalive="0"
nvram set filter_web_host4=""
ciach

Potrzebuję wyjąć z konfigu najważniejsze ustawienia, żeby wgrać je potem hurtowo do kilkudziesięciu routerów. Działało to ślicznie na 54 od linksysa i 16 od asusa. Na 18u już nie chce działać.

Tomato 122AIO od Shibby
 
kille72
Administration-Debugging-Download NVRAM Dump nie dziala w ARM?
 
may

Cytat

kille72 napisał(a):

Administration-Debugging-Download NVRAM Dump nie dziala w ARM?

Jakby to ująć...Dziękuję Smile

Pytanie kolejne - dwa VLANy:
1 - 192.168.11. - na portach LAN 1-3
2 - 10.8.4. - na porcie LAN 4

Oczywiście (tak jak w Linksys 54 Port 4 na zakładce VLAN jest zaznaczony dla obu (br1 i br0) po zapisaniu.
Na starszych Tomato działało, a tu nie dostaję adresacji z DHCP na portach 2-4 (co jest dziwne).
Czy VLANy nie są jeszcze dopracowane w wersji dla ARM ? Czy może moją sztukę dopadła jakaś niemoc ?
Edytowany przez may dnia 07-10-2014 17:06
 
shibby

Cytat

Oczywiście (tak jak w Linksys 54 Port 4 na zakładce VLAN jest zaznaczony dla obu (br1 i br0) po zapisaniu.


nie ma takiej opcji. W załączniku jako dowód konfiguracja VLANów u mojego kolegi na RT-N18U na v121. Zrzut zrobiony dokładnie przed sekundą.
shibby załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 25

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,285,544 unikalnych wizyt