29 Marca 2024 01:54:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.236.219.157
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaka bramka VOIP
eRd
nie napisales czego od bramki wymagasz, ile aparatow telefonicznych ma buc do niej podlaczonych. Czy bedziesz korzystal z jednego operatora dla polaczen wychodzacych i przychodzacych, czy dwoch (jeden z numerem do odbierania, a drugi do pol. wychodzacych). Czy chcesz podlaczyc istniejaca linie PSTN (jak masz np tel w tp w tej chwili).
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
SHV

Cytat

eRd napisał/a:
(jeden z numerem do odbierania, a drugi do pol. wychodzacych)

tez można mieć 2 do odbierania i dzownienia przeciez
ja mam w jednym porcie tlena a w drugim gg i mozna na stacjonarny do mnie zadzwonic od kazdego z komputera za free ;P
Edytowany przez SHV dnia 03-09-2007 17:29
 
jimmy
eRD ma rację. Choćby wśród linksysów wybór jest - jeśli dwie osobne linie VoIP to PAP2T, jeśli jedna ale z rozdzieleniem na innego operatora przychodzącego i wychodzącego to SPA10001 (chyba) lub PAP2 przerabiana na firmware od tej SPA. Jeśli dodatkowo ma obsługiwać zwykłą linię pstn to jeszcze co innego itd. itp.
 
arturb
Teraz będzie służyć tylko do dzwonienia. W przyszłości będę chciał mieć możliwość odbierania telefonu a przy obecnych cennikach oznacza to używanie dwóch operatorów. Nie chcę podłączać pod bramkę telefonu stacjonarnego. Chciałbym w miarę uniwersalne i niezawodne urządzenie. Czy nie będzie żadnych problemów z współpracą z moim routerem? Czy nie lepiej np: sprzedać WRT54GL i kupić All in One czyli wifi, router i bramkę w jednym (np: WRTP54G)?
 
jimmy
Ze współpracą PAP2T(voip) z WRT54GL (router + wifi) nie ma najmniejszych problemów - sam mam taką konfigurację. Cenowo (pół roku temu) to mnie wyszło około 450 PLN (250 wrt + 200 za bramkę). Korzystam tylko z jednego operatora in/out. Nie wiem ile kosztuje obecnie alternatywa WRTP54G. Zastanów się tylko bo często na takie kombajny nie ma alternatywnego firmware - zatem będzie problem z zarządzaniem przepustowością łącza. Sam QoS na uploadzie dla voipa nie wystarcza jak ściągasz coś dużego pełną mocą łącza - ktoś Ciebie słyszy dobrze ale Ty już nie. Jeśli chcesz mieć opcję na jednej linii innych operatorów in i out to zostaje SPA10001 albo PAP2 (teraz już chyba nieprodukowany) ze zmienionym fw od SPA (w dziale jest wątek na ten temat).
 
SHV

Cytat

arturb napisał/a:Nie chcę podłączać pod bramkę telefonu stacjonarnego. Chciałbym w miarę uniwersalne i niezawodne urządzenie. Czy nie będzie żadnych problemów z współpracą z moim routerem?

jeśli nie chcesz podłączać obecnego analogowego telefonu stacjonarnego możesz kupić od razu telefon IP który nie potrzebuje bramki, np Linksys SPA941-EU, albo jeśli wolisz jakiś bezprzewodowy np. CIT400, lub też coś tańszego innej firmy, na allegro najlepiej poszukaj
www.spa942-eu.linksys-voip.info/gfx/img_123_mid.jpg
www.pcmag.ru/upload/iblock/1e1/Linksys_CIT400_iPhone_Dual-Mode_Internet_Telephony_Kit_for_Skype.jpg

telefon ip podlączany bezpośrednio do rutera można kupić już za około 180 zł, wpinasz do wolnego portu na ruterze, podłączasz zasilanie konfigurujesz i działa bez dodatkowych sprzętów Smile
 
TroyX
Tym razem mam konkretne pytanko.
Znalazłem podobne funkcjonalnie urządzenia, tj. 2xSIP + PSTN:
1. Linksys SPA3102
2. Siemens AG-188 SIP/IAX2

Co do Linksysa, to już trochę poczytałem, zdecydowana większość to pozytywySmile
Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z produktem Siemensa?
A może jakieś porównanie?

Dzięki za wsparcie duchowe Smile
Edytowany przez TroyX dnia 13-09-2007 12:05
tym razem bez podpisu Wink

DGT RGW VDSL2 G - VDSL2 Modem, Router, AP, VoIP, NAS
WRT54GS v4.0 + Tomato 1.28 - AP
 
misb
Ja mam AG188 i jako bramka sprawuje się dobrze. Jej wewnętrzny router jest niestety dość kiepski, i łatwo go zabić przy pomocy połączeń P2P. Ale w Twoim przypadku masz router zewnętrzny, więc nie potrzebujesz routera zawartego w AG188.
Co do dialplanów to jest to realizowane w bardzo prosty sposób i działa wyśmienicie. Numery skrótowe, automatyczne dodawanie prefiksow, kierowanie konkretnych numerów lub prefiksów na jedno z dwóch obsługiwanych kont VOIP działa idealnie.
Jedyna drobna wada to sposób obsługi PSTN. Bramka nie przełącza się samoczynnie na PSTN w przypadku niedostępności VOIP, a wiec w tym przypadku po wybraniu numeru masz w słuchawce ciszę. Przełączanie na PSTN jest realizowane ustawionym przez siebie prefixem (ja mam np cyfre 9). A więc po wybraniu 9 dostaję sygnał z centrali miejskiej i dalej dzwonie normalnie przez miasto.
Nie da się ustawić dialplanu dla dzwonienia poprzez PSTN - bramka sama z siebie nie potrafi generować DTMF'u na wyjściu PSTN, tylko przepuszcza to co wygeneruje aparat. A więc o skrótach dzwoniących poprzez PSTN zapomnij.
Za to odbieranie rozmów jest OK, telefon dzwoni niezależnie od tego czy rozmowa przychodzi z VOIP czy z PSTN (nie ma rozróżnienia). Jak rozmawiasz poprzez VOIP i w tym czasie ktoś zadzwoni poprzez PSTN to słyszysz sygnalizację, i można się przełączyć na rozmowę przychodzącą z PSTN.
 
TroyX
Dzięki serdeczne Smile
Heh, wada bramki, o której piszesz, dla mnie jest nawet zaletą, czegoś podobnego szukałem. Grin
Ja prowadzę długie połączenia, więc warto wiedzieć po jakim łączu (VoIP , PSTN) aktualnie rozmawiam, a skoro sam muszę je wybrać, to sprawa jest już prosta Smile))

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
tym razem bez podpisu Wink

DGT RGW VDSL2 G - VDSL2 Modem, Router, AP, VoIP, NAS
WRT54GS v4.0 + Tomato 1.28 - AP
 
jajekbonk
Chciałbym odgrzebać troszkę ten temat. Mam pytanie, Sieć jest zrobiona na zasadzie ROUTER LINKSYS WRT potem kablowo do AP. W sumie są 3 AP (nie linksys) w WDSie

Sygnał w całym domku jest bardzo dobry. Czy to urządzonko będzie mi działać z APkami nie LINKSYSA?
 
gRRuby
Raczej tak. Choć zawsze istnieje niebezpieczeństwo z trudności z komunikacją AP <-> WBP54G wynikające nie poziomu sygnału tylko z szyfrowania, ale w wypadku WBP54G mi się nie przytrafiło i działał ze wszystkim.
 
Radi
Witam,

Posiadam routerek WRT54GL. Chce zalozyc VOIPa ..ale nie wiem jaka bramke wybrac. Mam internet z NETII - modem DLINK DSL-300T.

Widze, ze dosc popularna jest bramka Linksys PAP2-T.

Z tego co wyczytalem - mozna na niej skonfigurowac dwoch operatorow.
Jakie sa Wasze opinie ? Czy ta bramka jest ok? Czy sa moze na nia alternatywne firmware'y ?

Bardzo prosze o Wasze rady.

Pozdrawiam

Radi Smile
Asus RT-N66U - FreshTomato Firmware 2020.7 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
TENDA N60 - FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26 USB Max
 
jimmy
Alternatywnych fw nie ma - zresztą nie jest potrzebny. PAP2t jest popularna bo wielu dostawców ma ją w swojej ofercie w niezłej cenie. Ma dwa porty (czyli można mieć dwa numery). Z dostawców poszukaj takich co dają numer w Twojej strefie numeracyjnej i przydzielają loginy alfanumeryczne (musi zaczynać się od literki). Netia promuje halo interia ale tam masz tylko login cyfrowy. Login alfanumeryczny potrzebny Ci będzie od betamaxów (tańsze rozmowy wychodzące). Główny problem z voipem to dobre ustawienie QoS i zarządzania pasmem na routerze i oczywiście w miarę dobre łącze od providera (upload!).
 
Radi
co do predkosci ..

mam 1mbit :

DSL Speed:

320 Kbps Upstream,
1280 Kbps Downstream


Czy to wystarczy ?

Radi
Asus RT-N66U - FreshTomato Firmware 2020.7 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
TENDA N60 - FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26 USB Max
 
rzuku
www.testyourvoip.com
 
kamoreks
Mam pytanie, kupiłem Router Linksys WRT54GL i chce mieć bramkę VOIP taką, żebym mógł korzystać z wielu operatorów. Np z Tlenofonu, albo Freeconecta i innych. Oczywiście nie naraz tylko pojedyńczo. Chce żeby bramka była konfigurowalna pod każdego z nich. Czy PAPT-2 bedzie dobry. Jak sprawdzić czy jest konfigurowalny. Czy zablokowany jak Tlenofon?
 
pork
najlepiej pap2t nie zablokowana sa na allegro za 115 zł.
z tlenofonu jak kupisz jest zablokowana i trzeba wylutowac kosc i zaprogramowac zeby ja odblokowac wiec gra nie warta swieczki
Netgear R7000
WAN1 TK Telekom 20/10 Mbit/s, WAN2 downd
Tomato Firmware
Proud winner of Netgear WNR3500L
 
kamoreks
A w sklepach też takie są? Bo w komputroniku nie widze Sad
 
pork

Cytat

kamoreks napisał/a:
A w sklepach też takie są? Bo w komputroniku nie widze Sad


z komputronika chyba sa wszystkie zablokowane z tego co widze. ale na allegro jest tego full np. http://allegro.pl/item319938362_bramk...okad_.html
Netgear R7000
WAN1 TK Telekom 20/10 Mbit/s, WAN2 downd
Tomato Firmware
Proud winner of Netgear WNR3500L
 
jimmy
Kupno bramki to jedna rzecz. Drugą jest ustawienie takich samych loginów i haseł u obu operatorów. Inaczej nie zrobisz na jednej linii dwóch operatorów (chyba, że z zewnętrznym "wspomaganiem" typu voxalot albo freeconet)
WRT54 GL v1.1 + Tomato + NetGear 3500L + PAP2T
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,432,692 unikalnych wizyt