03 Maja 2024 19:39:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.136.97.64
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Drugi router jako odrebna siec
LukasX78
Jako ze to moj pierwszy post przywitam sie ze wszystkimi. Sledze tematy na tym forum i naprawde duzo rzeczy dzieki temu przyswajam i wprowadzam w zycie. Pojawil sie jednak problem ktorego sam nie ogarne dlatego prosze o pomoc rade. Posiadam internet z Multimedii. Niestety router jaki jest zamontowany nie pozwala na zadne zmiany w ustawieniach. Zakupilem w ostatnim czasie serwer NAS Zytex 320s i postanowilem stworzyc w domu siec na wlasne potrzeby. Aby przysoieszyc troche lacze zakuplilem Tonde n60 zamontowalem Tomato. Tu pojawia sie problem poniewaz nie wiem jak skonfigurowac modem aby uzyskac jak najszybsza siec domowa. Schemat wyglada nastepujaco: modem Cisco 2420----Tonda n60----urzadzenia (komputer smartfone tablet. Jeszcze jedno pytanie ktore nasunelo mi sie czytajac opinie i recenzje: mam mozliwosc zwrotu Tondy i zakupu Asusa n56u. Czy przy prawidlowej konfiguracji routera jeszcze bardziej przyspiesze przesyl danych. Dziekuje bardzo za pomoc.
 
hermes-80
Co to znaczy przyspieszyć przesyłanie danych? Z pralki do mikrofali?
Jakie łącze od ISP? Nie Tonda tylko Tenda chyba jak również Zyxel, a nie Zytex 320s?

Asusa n56u - nie ma do niego Tomato i nie mylić z Asus RT-AC56U

Żeby przyspieszyć NAS-a (lektura) http://openrouter.info/forum/viewtopi...789#p15789
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
LukasX78
Przepraszam za literowki. Moja wina. Przyspieszyc tzn...jezeli mam podlaczony tylko router Cisco ktory jest routerem 100mb predkosc przesylu pliku 1Gb z komputera do NAS Wynosi 2-3 mb/s. Gdy podlacze Tende zwieksza sie ona 10krotnie . Wtodzona podejrzliwosc i pozytywne myslenie podpowiada ze moze byc wiecej i to chcialbym uzyskac. Nadmieniam iz zajmujemy sie tylko wewnetrzna siecia domowa
Edytowany przez LukasX78 dnia 09-02-2015 10:02
 
hermes-80
Ale nadal nie wiadomo czy to robisz przez kabel czy wifi.
I nie myl jednostek bo Mb/s to co innego niż MB/s.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
LukasX78
Co do jednostek ..tak wiem. Komputer jest na wifi NAS na kablu
 
hermes-80
Wymiana Tendy na n56u raczej nic tu nie da ponieważ są to porównywalne wydajnościowo sprzęty z przewagą bym powiedział dla Tendy chyba, ze podpasuje lepsza kompatybilność radia ralinka w twojej sieci.

Ale nadal nie wiemy, co chcesz przyspieszyć i jakim sposobem i nic o przepustowości łącza od ISP.

Wydajność z cisco zapewne wynika z jakiejś mniejszej kompatybilności sterowników wifi lub źle skonfigurowanym radiem/zakłuceniami.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
LukasX78
Komputer na wifinnAS na kablu. Podlaczylem tende pod port Lan z wylaczonym dhcp akle wowczas Tenda dolacza do sieci tworzonej przez Cisco i znow mam waskie gardlo jakim jest router Multimedii. Wlasnie znalazlem Natorski de dobra cenowo propozycje kupna Asus n65u i chyba go kupie z mysla o przysxlosci.

Połączony z 09 February 2015 10:30:22:
A nie wynika to z faktu iz Cidco jest routerem 100 Mb? Chcialbum aby przesyl danych z komputera do NAS i odwrotnie byl na poziomie dwucyfrowym. ISP 30 Mb/s. Przepraszam za literowki ale jestem w trasie a temat mnie tak nurtuje ze nie mam cierpliwosci aby czekac az bede w domu
Edytowany przez LukasX78 dnia 09-02-2015 10:30
 
hermes-80
Wifi w cisko nawet gdyby miało G to transfer powinien być na poziomie 20Mb/s przy jednym kliencie.
Na transfery wifi przekłada się liczba klientów podłączonych w tym samym czasie, standard i przepustowość na jakich spiął się link, zakłócenia środowiska, karty klienckie.
Więc... można w tej sprawie sobie gdybać.

Jakie masz oczekiwania bo strasznie ciężko się ciebie ciągnie za język.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
LukasX78
W Cisco oprocz SSID i hasla nie moge zmienic nic. Dzwonilem nawet do centrali dostawcy proszac o wylaczenie wifi lub chociaz przestawienie kanalu na jakis skrajny ale nawet tam nie moga nic zrobic
 
hermes-80
To niech go w bridga przestawia - po co ma ci eter zaśmiecać.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
LukasX78
Test robilem bez specjalnego przygotowania tzn wszystkie domowe sprzety byly podpiete ...jakies 7-8 urzadzen. Oczekiwania...po podlaczeniu Tendy szybkosc wzrosla do 30 Mb/s. Zastanawiam sie tylko jak podlaczyc ten router. Czy w trybie accespoint pod Wlan czy Lan jakie ustawienia przyjac aby siec ktora utworzy dawala jak najszybsze transfery po wifi i kablu. Z racji tego ze kupie trgo asusa n65u to nie Tendy a jego ustawienia beda mnie interesowaly. Brak szczodtosci informacjii ktore przekazuje wynikaja jedynie z koniecznosci wykonywania czynnosci zwiazanych z prowadzeniem auta
Edytowany przez LukasX78 dnia 09-02-2015 10:48
 
hermes-80
Jeśli ustawisz go w trybie AP to będzie miał mniejsze obciążenie CPU co powinno troszkę przenieść się na wydajność sieci.

Cytat

koniecznosci wykonywania czynnosci zwiazanych z prowadzeniem auta

To jeszcze brakuje ci chyba do szczęścia wypadku.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
LukasX78
A ustawienia? Rozumiem ze ustawiv inny SSID niz stara siec inne haslo i wlaczyc czy wylaczyc DHCP. Rozum podpowiada ze nowa siec nowe przydzialy IP
 
hermes-80
By odróżnić sieci ustaw sobie inny SSID, kanał oddalony o 3 jednostki, szyfrowanie - to oczywiste.
Wyłączasz DHCP bo całą adresacją cisco będzie się zajmował. Przypisujesz z palca tylko IP na LAN AP-kowi i jeśli ma Tomato to wyłączasz WAN w nim przypisując go do switcha LAN.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
LukasX78
Pozostaje mi tylko bardzo podziekowac za pomoc i wyrozumialosc. Jeszcze pare dni temu bylem totalnie zielony jezeli chodzi o siec routery NASy i tym podobne. Zaczynam chlonac wiedze czytajac przede wszystkim forum tego zacnego portalu a wszystko zaczelo sie od kupna Zyxela i niedowierzania ze redkosc przesylu danych moze byc 10 krotnie wieksza niz ta ktora ja uyskiwalem. Jeszcze raz dziekuje za pomoc

Połączony z 09 February 2015 12:02:40:
Jeszcze tylko jedo pytanie podlaczyc Tende pod Lan?
Edytowany przez LukasX78 dnia 09-02-2015 12:02
 
hermes-80
Tak podłącz go pod LAN.

Te 30Mb/s i tak jest nie wiele z tym co powinieneś mieć.
Może zamiast n56u przemyślisz zakup:
RT-N18U
lub RT-AC56U i w końcówkach wymienisz karty wifi na AC.

Poza tym ważnym elementem są końcówki i aktualne sterowniki wifi.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
LukasX78
Pisalem wczesniej ze nie 56u a n65u za fajne pieniadze udalo mi sie znalesc i chyba kupie. To juz nie chodzi o ta siec ale patrze przyszloscioeo przy ew. zmianie dostawcy internetu.
 
hermes-80
To również Ralink - to samo co Asusa n56u tylko dodano mu radio 5GHz.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,546,059 unikalnych wizyt