24 Kwietnia 2024 16:42:43
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.58.82.79
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Funbox 2.0 I Problem z NAT,DMZ,Zamkniete Porty!
ufoludekcrezy
Witam mam następujący mam neta p.s " w końcu doczekałem się 80mb/s" Ale od jakiegoś czasu jest problem. Najpierw lost packet no ale technicy twierdza ze mam do szafy ONU 150m u mnie jest niby ok ale lost packet np w .battlefield4 Jest tragiczny jak robiłem trace do adresu ip serwera wywalało lost packet. Technik twierdzi że to wina nie ich że to firmy które dzierżawią orange łącza mają coś nie tak i to takie szukanie igły w stogu siana.. Trudno nie gram W tą grę bo grać się nie da skoro ciągle na ekranie świeci że są problemy z komunikacją s serwerami.. i taki to o to VDSL 80MB/s ..
No ale ostatnio kupiłem sobie PS4 i wszystko było fajnie do momentu aż przestały mi działać jak należy gry bo NAT zaczął wariować i jest teraz Ograniczony Smile ... Zacząłem drążyć temat kombinować z DMZ i wpisałem konsole do DMZ i podpiąłem ją do funboxa 2.o i porty pododawałem ale nic to nie dało i dałem zaporę sieciowa jako niski Smile ale co z tego jak wraz jest nat typu 2 w teście sieci a w grach wywala NAT ograniczony .. Więc zacząłem kombinować na PC Smile i to samo wszystkie porty zablokowane Smile przypominają mi sie czasy internetu osiedlowego Smile WIFI .....
DMZ nie działa do BOK zadzwoniłem przysłali techników oni twierdza o co mi chodzi strony się otwierają jest ok Smile buhaha ... PS4 to szczegół no ale ja uparcie że chce mieć porty otwarte to oni jakie porty na zmiennym ip Smile buhaha.. szczegół czy oni wiedzą o co w ogóle mi chodzi ? Wyszła jakaś aktualizacja ponoć na tego funshita i wszystko się powaliło .... Próbowałem wszystkiego natknąłem się na temat na tym forum ze niby bright zobaczymy gadałem z monterem elmo że mi może załatwi takie cuś spróbuje jeszce tego sposobu na starym adsl 20MB/s to działało i był NAT otwarty nawet a tu dupa ........ Smile Czy jest ktoś mi w stanie doradzić czy warto kupić np. ASUS DSL-AC56U 802.11ac VDSL/ADSL.. i inwestować kasę czy będzie to działać i będzie nat otwarty bo teraz to sam nie wiem w co wierzyć ... Teoria nie idzie w parze z praktyką albo ci co tam siedzą w tym BOK to studia za jaja maja pokończone .... Bo nie wiedzą o co mi chodzi nawet pan z elmo nie słyszał o takim czymś że można sobie wpisać przed loginem do Neostrady BEZ_OCHRONY- i jest to jakiś niby sposób który mi pewna pani na infolinii doradziła wpisać wpisałem ale wraz jest to samo porty po blokowane ... wyłączałem też zaporę Windowsa nawet Smile ale też nic to nie dało.... Może jeszcze ktoś zna jakąś magiczną komendę a może warto kupić ten router ?ASUSUA bo znalazłem filmik i też podobna sytuacja ale na asusie to gadało tylko że to był nie co inny asus. Dodam że speedtest wykonany na ps4 niczym nie odzwierciedla prędkości deklarowanej przez Orange nie raz nawet pokazuje 7MB/s Sad żałosne
http://www.speedtest.net/pl/results.php?sh=7962bbd0d85834e8196fc1048232f1e7&ria=0
 
kobrawerde
A jak sprawdzasz na laptopie czy porty są zablokowane ( pewnie dedykowane serwisy internetowe do tego celu ) .... Ja miałem taki problem z wymienionym routerem TC 7200 na modemo / router Ubee który po przestawieniu w opcję tzw bridge stawał się właśnie modemem i miał właśnie być "przezroczysty" nie blokować portów. I w sumie tak jest tylko oprócz przekierowania portów musisz jeszcze włączyć jakiś program który na tym porcie pracuje i wtedy dopiero na serwisach internetowych wyświetla iż port jest otwarty... inaczej lipa ...zawsze będzie pokazywało że jest poblokowane .... i to wszystkie porty :-)
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
need_password
Oddaj im ten router, bo płacisz za niego dzierżawę miesięcznie (chyba 1 zł). Kup sobie DGT VDSL FG4B uzywany na allegro i on sie pięknie przestawia w tryb bridge.
Asus RT-AC56U
Netgear R7000
Asus RT-N10U
Tenda N60
Linksys WRT54G
 
ufoludekcrezy
Problem rozwiązało uciążliwe dzwonienie i zgłaszanie nie należycie wykonanej naprawy porty po interwencji wyżej zaczęły działać Smile
 
majkel152
ja na Twoim miejscu bym zapytał czy nie podpili by cie światłowodem skoro mają tak blisko onu
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
ufoludekcrezy

Cytat

majkel152 napisał(a):

ja na Twoim miejscu bym zapytał czy nie podpili by cie światłowodem skoro mają tak blisko onu



Myślisz że nie chciał bym Smile Nawet bym sam przekopał Smile (^^) Ale to nie jest takie proste w ramach przeprosin dostał -30zł do abonamentu. Sad No i o dziwo spróbuje jeszcze w tego Bridge postawić to może ps4 będzie miało NAT open bo mimo odblokowania portów mam NAT średni.
Wiem co mówię bo i tak dzięki mnie doposażyli szafę ONU do karty VDSL jak napisałem pismo do Skierniewic nie obyło się bez potrzeby podwójnej prośby oraz zebrania kilku podpisów. Smile Nie wpuszczają drzwiami to trzeba oknami . Szkoda że to się tak nie da Sad tego świtał pociągnąć Smile.. Samemu...a do szafy mam 150mSad
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,293,490 unikalnych wizyt