19 Kwietnia 2024 06:53:02
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.85.33
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
potrzebny router Asus z dobrym/silnym zasięgiem poszukiwany
Steel_Rat
Na R7000P nie ma Tomato jest jedynie DD-WRT. Na R7000 już jest Tomato.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
jurekk
no kłopot z alterntywnym softem, chyba ddwrt jest na to tylko

pogldaj sobie ac86u to jest router na lata wg mnie jest obenie najlepszy cena /jakosc
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
magusone
rzeczywiście ac86u jest już nieźle wypasiony, ale jest tez R8000P i cenowo (przynajmniej dzisiaj) wypada podobnie.
ac86u https://www.amazon.co.uk/ASUS-RT-AC86...ac86u&th=1
R8000P https://www.amazon.co.uk/NETGEAR-Nigh...7000P&th=1

i teraz co wybrać... ten R8000P ma niby tylko dziś taką cenę
Edytowany przez magusone dnia 21-11-2018 11:55
 
jurekk
bez dwoch zdan ac86u , mialem kiedys R8000 ;-)

wiesz CFE asusa jest super nigdy takiego rutera w normalnych warunakch ni uwalisz a z Netgerem to roznie
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
magusone
yhym, właśnie czytałem przed chwilą jak ludzie narzekają na R8000P https://community.netgear.com/t5/Nigh...145/page/4
Prawdopodobnie problem z najnowszym firmwarem i ogólnie support słaby.
Ok to w takim razie chyba wezmę tego ac86u, tylko nie wiem czy czekać do poniedziałku aż jeszcze bardziej stanieje na amazonie UK (w co wątpię). Czy może poczekać aż pojawi się jakaś obniżka na amazonie DE (bo na DE jakoś słabo z tym w porównaniu do UK). Nie wiem jak to jest z tymi obniżkami na amazonie, nigdy nie kupowałem tam niczego w tym okresie.

Połączony z 22 listopad 2018 14:38:37:
a tak jeszcze na marginesie. Czy coś zmieniło się jeśli chodzi o kable (modem --> router --> PC)? Nawet nie wiem jaki obecnie mam 5 czy 6, ale raczej słabo ekranowany itp. Jakie kable teraz się kupuje, bo widziałem, że już 7 są. Macie jakieś ulubione, dobre, używane przez siebie, itp?

Połączony z 23 listopad 2018 09:58:30:
Wygląda na to, że ceny już chyba się nie ruszą na nie amazonie DE, więc będę musiał kupić z UK. W związku z tym, czy ktoś się orientuje czy tam są rzeczywiście te przejściówki do różnych standardów zasilania? Pytam, bo niektórzy piszą że są, a niektórzy, że jest wtyk UK.
Edytowany przez magusone dnia 23-11-2018 09:58
 
jurekk
róznie ;-) czasem sa przez producenta takie wtyki dołączane zalężnie od modelu.

Na allegro kupisz za kilka gorszy taka przejściówkę lub w sklepach stacjonarnych tez widziałem
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
magusone
pffff, po doliczeniu kosztów dostawy i przewalutowaniu przez amazona (chory kurs funta), to oszczędzam jakieś 50zł pfffffff... Mógłbym też próbować płacić kartą w funtach, ale też cholera wie jak by to polski bank przewalutował, a dowiedziałbym się o tym dopiero po zapłaceniu, więc... pfffff. Niezły black friday, nie ma co... Czyli obniżka ceny za ten router musi być rzędu chyba 50% żeby to miało sens, ehhh...
 
jurekk
https://www.revolut.com/pl/money-transfer to jest fajna rzecz aczkolwiek trzeba zrobic zdjecie dokumentu tożsamości , moze byc prawo jazdy ale mozna nawet z bankomatow wybierac jak sie ma fizyczna karte za darmo,
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
magusone
no dobra, udało się kupić rt-ac86u. Z pomocą przyszedł stary poczciwy bank pkobp. Otóż okazało się, że weszła niedawno usługa tworzenia kont walutowych. Wystarczy stworzyć sobie takie konto np w funtach i kupić odpowiednią ilość funtów w kantorze pko. Kursy prawie takie same jak w NBP. Wszystko można zrobić w iPKO (internetowa obsługa konta pkobp). Można to samo zrobić z euro i wieloma innymi walutami. W amazonie wybieramy płatność kartą i walutę taką samą w jakiej kupujemy dany przedmiot (w moim przypadku były to funty). Kwota za przedmiot zostaje potrącona z konta walutowego już bez przewalutowania (-1 funt, nie wiem dlaczego). Płaciłem tak samo w amazonie DE (tu już była dokładnie taka sama kwota jak w amazonie). Więc tak oto za jakiś tydzień stanę się (mam nadzieje) szczęśliwym posiadaczem rt-ac86u.
Do niego też warto wrzucić merlina? Jak tak to będę pewnie potrzebował pomocy w tym zakresieWink
 
jurekk
Nie potrzeba chyba niczego RMerlin trzyma sztame z Asusem i kojarzę, żę jego możesz poprzez gui nadal wczytać jako jedynego bezproblemowo.

A Rmelin daje pewne możliwości bo można troche może mniej wygodnie niz w tomato instalować dodatkowe funkcje np. postawić Plex media serwer na routerze, ja kiedyś próbowałem na R8000 i nawet uruchomiłem ale wolno to chodziło ten twoj jest wlasnie tu do tego użyty: https://hqt.ro/plex-media-server-on-asuswrt-armhf-routers/

Połączony z 24 listopad 2018 22:49:30:
a sam rmerlin jest tu dostepny: https://sourceforge.net/projects/asuswrt-merlin/files/RT-AC86U/Release/
Edytowany przez jurekk dnia 24-11-2018 22:49
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
magusone
Czyli w zasadzie przy pierwszym uruchomieniu tego routera będę mógł wrzucić od razu merlina? Czytałem, że muszę mieć co najmniej 380.61 firmware, żeby wrzucić najnowsza wersję, ale pewnie taka będzie bo to w sumie całkiem świeża produkcja. Nie potrzebny jest też chyba factory reset?
A co do Plexa, to w sumie całkiem spoko rzecz, ale jeszcze nie wiem czy będę potrzebował od razu. Może się więc okazać, że zajmę się tym trochę później, zwłaszcza, że instalacja wymaga trochę roboty. Wiem, że jest niby krok po kroku wszystko opisane, ale tak jak wcześniej pisałem nie jestem sieciowcem, a z linuxem miałem ostatnio do czynienia chyba na studiach. Przejrzałem tą całą ścieżkę instalacji tego wszystkiego i mam kilka niejasności, wiec pewnei jeszcze się odezwę w tym temacie Wink

Połączony z 30 listopad 2018 01:17:18:
ok, jutro na 99% pojawi się u mnie router. Co robimy na wejściu? Jaka procedura ipt?
Edytowany przez magusone dnia 30-11-2018 01:17
 
Steel_Rat
Na wejściu to ja bym to potestowal na OFW ta 1-2 dni i zobaczył czy wszystko działa jak trzeba. Potem wgrał Tomato.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
jurekk
steel on ;-) kupił ac86u a na to tomato jakby bylo sam bym moze kupił a chce rmerlina wczytac

generalnie to jak sie nie uda poprzez gui to poprzez mini web cfe jak ci sie uda wywołac to wczytasz i nowa i stara wersje i dokonasz dwongradu jakbys potrzebował
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Steel_Rat
Ok. I tak podtrzymuje co napisałem ale pomijam punkt z Tomato. Już miałem nowego Asusa z uwalonym WAN.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
magusone
Też myślałem o tym czy nie potestować oryginalnego firmware (może okaże się, że mi wystarczy). Czy ASUSWRT ma jakąś opcję sprawdzania i pobieranie aktualizacji? Czy trzeba manualnie za każdym razem wgrywać? Robić factory reset i generalnie samemu sprawdzać i martwić się o aktualizację? Rozumiem, że właśnie z merlinem mnie to również czeka?
 
Steel_Rat
W tej chwili Merlin ma powiadomienia, że jest aktualizacja. Pobrać i zainstalować trzeba ręcznie.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
magusone
Hej,
trochę czasu minęło i router sobie chodzi bez większych problemów. Straszne dzięki za pomoc! Smile Nie wrzucałem Merlina, bo nie miałem jeszcze takiej potrzeby i nawet czasu żeby się tym zająć na spokojnie.
W związku z tym, że niedawno odebrałem już nowe mieszkanie (stan developerski) to chciałbym pociągnąć z routera, który będzie prawdopodobnie nad drzwiami wejściowymi, kabli zakończonych gniazdkami w 3 pokojach. Mam niestety straszny dylemat jakie kable wybrać. Raczej widzę tu kategorie 6a, ale nie wiem czy UTP, FTP czy może STP. Jak to jest z tym ekranowaniem? Czytałem, że może zrobić gorzej niż lepiej jak nie będzie na jednym końcu uziemiony? Zupełnie nie wiem jaką decyzję podjąć, a mój elektryk, który ma się tym zająć nie jest przecież sieciowcem Sad RT-AC86U ma niby blaszki na gniazdach i komp też na sieciówce, ale czy to wystarczy? Plz help!...
 
magusone
Jeszcze dodam, że najdłuższy kabel będzie miał ok 10m. i będzie prowadzony wzdłuż aneksu kuchennego z piekarnikiem elektr., płytą indukcyjną (3 fazową), zmywarką itp. Myślałem żeby zrobić to raz a dobrze i wykorzystać możliwość żeby całkowicie ukryć kabel i do niego nie wracać. Dlatego myślałem o kat 6a i FTP albo STP (+dobry drut 100% miedź). Tylko czytałem różne opinie o tym ekranowaniu. Generalnie co musi być spełnione żeby ten ekran pomagał a nie przeszkadzał, co musi być spełnione? Mam zamiar podpiąć do routera przez usb 3.0 hdd w kieszeni. Gdzieś natknąłem się na jakimś zagranicznym forum, że to też może mieć wpływ na transmisję danych, a ekran rozwiązuje sprawę.
 
magusone
Ok, jeśli chciałbym mieć 100% pewność, że nie będzie w transmisji żadnych zakłóceń/strat pakietów, żeby kabel starczył na lata, nawet jak technologia pójdzie do przodu, żeby mieć spokój nie martwić się, że coś jest nie tak i to może być wina kabla, to jaki kabel wybrać na czym się skupić przy wyborze?
A jeśli uparłbym się na ten ekranowany, czy ten ekran u mnie by zadziałał prawidłowo?
 
Marco76
Żeby ekran spełniał swoje zadanie to przede wszystkim musi być podłączony. Tzn wtyki muszą być ekranowane i wetknięte w gniazda, które to ekranowanie "obsłużą". W popularnym sprzęcie do domowego użytku gniazda zwykle są plastykowe.
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,153,269 unikalnych wizyt