29 Marca 2024 00:42:15
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.80.129.195
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
Jakość polskiego torrentowania.
amikot
Jest do niczego! Polscy torrentownicy zwykle:
1. Ograniczają prędkość wysyłania do minimum,
2. Przestają seedować zaraz jak skończą pobierać,
3. Łączą się z siecią tylko na określony czas - czasem bardzo nieregularnie.
Do tego strony torrentowe każą sobie płacić za pobrane pliki.
Nie wylewam tu żalu, bo nie o to chodzi. Ze mnie jest marny torrentownik,
bo ściągam mało i same starocie.
Chcę raczej pokazać pewien aspekt polskości.
To co ktoś wymyślił aby ułatwić ludziom dzielenie się treśćmi.
Polacy wykożystują do celów zarobkowych.
To co miało usprawnić i przyspieszyć pobieranie -
w polskim wydaniu jest najwolniejszą możliwą formą przesyłu danych.
Taki Polski paradoks Grin
Zresztą może nie tylko polski.
Przypuszczam, że podobnie sytuacja może wyglądać też gdzie indziej, choć nie w wypadku treści angielskich.
O dziwo te można pobierać na full speedzie.
Dziwne co ?
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
tamtosiamto
Skad takie wnioski? Bo nie da sie tego stwierdzic bez patrzenia komus przez ramie. Ja tez ograniczam, bo przy laczu 60/15 jak zostawie up na max to mi wysycony up nie pozwala odpaliic chocby googli. No stary nie kazdy ma up jak ty down, wiec biadolenie o wolnym sciaganiu gdzie masz 1 czy 2 zrodla to mazganie sie. Komp z seedowaniem na prywatnym trakerzr zostawiam wlaczony 72h, na ogolnodostepnym jak malo zridel to j/w a jak jest 1000 zrodel wylaczam od razu.Nie mam nasa, a lapek nie bedzie chodzil 24/7, szkoda mi go. Co do platnych stron- sa i bezplatne , ale wolalem wyslac platny premium i miec dostep do naprawde sporej bazy- chodzi mi glownie o polskie tresci.
nic nie mam
 
Adooni
ja tam nie mam zadnych problemow z torrentami sciagam je z predkoscia ponad 40MB/s tylko fakt raczej nie sicagam nic polskiego

a szczerze to ostatnio samo sie sciaga bo mam ustawione wszystko np seriale na Sonarr. glownie piratebay i eztv
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
tamtosiamto
Tresci angielski sa na cym swiecie, polskie maja tylko Polacy i mysle ze ograniczeniem jest wlasnie mala ilosc zrodel a nie dlatego, ze Polacy sa tacy itp. Ja nie sciagam nic ang, wiec nie wiem jak to bangla. Mam ten jezyk na codzien dookola i wole cos krajowej produkcji coby nie zapomniec ojczystego jezyka Wink.
nic nie mam
 
majkel152
"1. Ograniczają prędkość wysyłania do minimum,
2. Przestają seedować zaraz jak skończą pobierać,
3. Łączą się z siecią tylko na określony czas - czasem bardzo nieregularnie.
Do tego strony torrentowe każą sobie płacić za pobrane pliki." Twoje argumenty są inwalidami, inaczej mówiąc obracasz się po wątpliwej jakości stronach.
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
amikot

Cytat

tamtosiamto napisał(a):

Skad takie wnioski? Bo nie da sie tego stwierdzic bez patrzenia komus przez ramie. Ja tez ograniczam, bo przy laczu 60/15 jak zostawie ...


Oczywiście że się da stwierdzić. Przcież widzę połączenia nawiazane przez mojego klienta. Widzę, że ja wysyłam z prędkością średnio 10x większą niż wysyłają inni.
Widzę, że osoby dochodzące do 100% danego zasobu znikają zwykle bardzo szybko.
Widzę, że osoby mające 100% pojawiają się zwykle na bardzo krótki czas.
Ja rozumiem że w twoim wypadku łącze 60/15 to za mało, ale podobno w Polsce są obecnie najlepsze łącza w Europie - ludzie mają podobno przeciętnie najszybszy internet.


Cytat

Adooni napisał(a):

ja tam nie mam zadnych problemow z torrentami sciagam je z predkoscia ponad 40MB/s tylko fakt raczej nie sicagam nic polskiego.


No i ja właśnie też nie mam problemów z zachodnimi torrentami - jedynie z polskimi.

Cytat

tamtosiamto napisał(a):

Tresci angielski sa na cym swiecie, polskie maja tylko Polacy.


Czasem tak jest, ale nie zawsze. Gdyby to była jedynie różnica w ilości a nie prędkości poszczególnych peerów to nie temat by mnie nie zaciekawił.Tu wyraźnie są jaja że polskie treści taki peer wysyła przeciętnie z prędkością 20-30kB/s, a jak się pobiera coś z zachodu to pojedynczy nadawca nie schodzi poniżej 200kB/s, a bardzo często wysyła 1-2MB/s

Cytat

Majkel152 napisał(a):

Twoje argumenty są inwalidami, inaczej mówiąc obracasz się po wątpliwej jakości stronach.


Nigdzie się nie obracam. Szukam interesujących mnie treści (np w starym kinie) i cóż mogę poradzić, że jedyne źródła to wątpliej jakości strony?
Znasz lepsze? Jestem bardzo ciekawy jakie to są.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
dar3k
Jak zależy Ci na prędkości to musisz poszukać stron z wymogiem seedowania, gdzie statystyki są naliczane i im więcej wysyłasz tym lepiej bo jak nie wysyłasz to kasują konto tam masz zawsze max prędkość pobierania. Ale na takie strony to trudno się dostać.
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
majkel152

Cytat

dar3k napisał(a):

Jak zależy Ci na prędkości to musisz poszukać stron z wymogiem seedowania, gdzie statystyki są naliczane i im więcej wysyłasz tym lepiej bo jak nie wysyłasz to kasują konto tam masz zawsze max prędkość pobierania. Ale na takie strony to trudno się dostać.


nonsens, trzeba zagadać do kogoś kto ma zaproszenie lub chody u załogi ;p lub szukać na torrentinvite ;p
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
amikot
A ja sobie pomyślałem teraz, że może to jest klęska urodzaju? Przynajmniej w jakimś stopniu.
Może to nie jest ograniczenie prędkości, tylko jeśli taki seeder ma nie 10 a 1000 torrentów z czego połowę ktoś chce ściągać - wtedy prędkość musi spać, bo łącze nie jest z gumy.
Ja patrzę z perspektywy osoby mającej bardzo skromny zasób i to takich treści których mało kto poszukuje - jak już się ktoś znajdzie, to wtedy mu wyzyłam na maxa, bo po prostu nie ma nikogo innego.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 40

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,432,152 unikalnych wizyt