29 Marca 2024 11:56:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
35.173.181.0
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Prośba o wpsarcie przy starcie.
Malciszek
Witam.
Poległem. Proszę o wsparcie.
Posiadam WRT54GL v1.1 i chciałbym wgrać alternatywę. Siedzę i czytam i nadal nie wiem jak. Utknąłem na samym początku. Nie wiem który soft pobrać, żaden nie jest opisany jako WRT lub podobnie.

Proszę o wsparcie.
Dzięki
 
hermes-80
https://en.wikipedia.org/wiki/Linksys...es#WRT54GL
Niestety to już jest bardzo wiekowy sprzęt, a najbardziej boli go flash 4MB.
Pobierasz sobie ten plik https://sourceforge.net/projects/toma...z/download
I pakujesz - plik za pomocą WWW WRT54G_WRT54GL.bin na ten router.
Potem czyścisz NVRAM 30/30/30
Następnie jeśli będziesz chciał nowszą wersję to daj znać - jeśli opisana tutaj operacja zakończy się sukcesemSmile

Podany tutaj FW jest z samych początków ze źródłowego projektu Tomato.

Poza tym co chcesz na tym ruterze osiągnąć instalując Tomato?
Edytowany przez hermes-80 dnia 27-10-2021 12:15
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Malciszek
Dzięki.

Po pierwsze chcę odpalić server VPN na własne potrzeby (1 user).
Po drugie potrzebuję swobody konfiguracji jakiej nie daje mi fabryczny soft, np konfigurację jako czystego AP.
Po trzecie chcę poznać czego jeszcze mogę chcieć.

PS Jaki sprzęt jest teraz polecany? Pytam w kontekście możliwości postawienia routera z VPN na GSMie w przysłowiowym "szczerym polu". Tak, wiem, mam kartę ze stałym zewnętrznym ip.
 
hermes-80
VPN jest ale będzie dosyć mały transfer. Ja myślę, że do takiej kombinacji jakiś porządny router GSM z antenami zewnętrznymi + Router z interesującymi cię usługami. Jeśli to ma działać stacjonarnie.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
jurekk

Malciszek napisał:

Dzięki.
PS Jaki sprzęt jest teraz polecany? Pytam w kontekście możliwości postawienia routera z VPN na GSMie w przysłowiowym "szczerym polu". Tak, wiem, mam kartę ze stałym zewnętrznym ip.


Moim zdaniem kup sobie używkę rt-ac68u dla twoich celów idealna lub jeżeli nie potrzebujesz pasma wifi 5 Ghz rt-n18u

Nie spodziewaj sie cudów po VPN liczy sie moc obliczeniowa procesora nie pamietam juz ale ale 50 Mbps nie bodAjze na tej klasie sprzętu nie przekroczysz na routerach z procesorami arm sdk 6
Co do modemu kup sobie jaks używkę huvei itp modemo router LTE z agregacja pasma, ktory mozna przestawnic w tryb bridge ( po ewentualnej drobnej przeróbce) wiem ze sa takie, choc nigdy nie używałem.
Edytowany przez jurekk dnia 28-10-2021 07:16
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Malciszek
Ok. Dzięki za rady.
Potrzebuję do łączności ze sterownikami na nowych inwestycjach zanim pojawi się docelowe łącze. 50 Mbps to bardzo rozsądna prędkość.
Stawiałem swego czasu takie stacje na NND i podobnych na słabych, ale jednak PC-tach. Teraz szukam rozwiązania bardziej kompaktowego niż lapek z modemem GSM (i mniej "chodliwego"Wink.
 
jurekk
Jezeli będziesz mial łącze na tyle bogate a kupujesz nowy sprzet to kup sobie taki jak ja mam ax56u - cztery redzenie ma procek i taktowanie 1500 , ponoć 100 Mbps idzie po VPN wyciągnąć . Nie testowale mbo mam łącze asymetryczne i wysłanie stanowi o VPN.
Aczkolwiek pozostaje oprogramowanie na to alternatywne RMerlin tylko.
Jezeli zostajesz z tomato i ac68u to zorb mu OC procesora do 1200 to troche podniesie jego moc obliczeniową.
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Malciszek
Ok. Dzięki za radę.

Potrenuję z tomato na WRT54GL, a później zobaczę.
Na prędkości średnio mi zależy, bardziej na pewności połączenia i stabilności sprzętu.
WiFi będzie użytkowane okazjonalnie, bo urządzenia podłączam po lanie. Tylko jak jestem lokalnie używam WiFika, więc może być "średni", nie to jest priorytetem doboru sprzętu.
Wolałbym natomiast rouetr z obsługą modemu gsm, lub nawet z wbudowanym. Mniesz szpejów na wierzchu, mniejsze zainteresowanie osób postronnych.. Smile
 
hermes-80
W podanym obrazie nie ma VPN-a dopiero po wyczyszczeniu NVRAM-u i upgradzie do najnowszej kompilacji pedra - https://freshtomato.org/downloads/fre...021.7/K26/ - https://freshtomato.org/downloads/fre...iniVPN.zip powinien się pojawić.

Scalony z 29 października 2021 10:53:24:
https://freshtomato.org/downloads/fre...niVPN2.zip
Edytowany przez hermes-80 dnia 29-10-2021 10:53
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 1
cold_demon

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,441,160 unikalnych wizyt