28 Marca 2024 17:06:53
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.88.16.192
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
Zabezpieczony PAP2T za 99 zł !
komputerowylamer
Witam!
Vobis wprowadza właśnie do sklepów PAP2T skonfigurowaną i zabezpieczoną pod Tlenofon: http://sklep.vobis.pl/oferta/telefony_i_smartphone/voip/882663_linksys_voip_pap2t_tlenofon.aspx

Cena jest bardzo atrakcyjna tylko co z tego. Na nic dwa porty jeśli i tak można dzwonić tylko poprzez tenofon.

http://www.voip.gsm.pl/art_17093.html

Czy ktoś z was zetknął się już z zabezpieczonymi bramkami? Jak to wygląda w praktyce? Można ustawić drugiego operatora?
Edytowany przez stegano dnia 18-03-2007 16:40
 
p1vo
hmm no ciekawe ciekawe :)
przy takiej cenie bramka faktycznie bardzo uszaca :)
 
robsonn
Musicie zdawaćsobie jednak sprawę, że przy nowych firmware w PAP2 nie będziecie w stanie zdjąć blokady. A jak wiadomo nie każdy chce uzywać cienkiego tlenofonu ...
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
stegano
@robsonn - przecież to Polska właśnie, za jakiś czas ktoś znajdzie sposób na obejście problemu Smile
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
bigl

Cytat

robsonn napisał/a:
Musicie zdawaćsobie jednak sprawę, że przy nowych firmware w PAP2 nie będziecie w stanie zdjąć blokady. A jak wiadomo nie każdy chce uzywać cienkiego tlenofonu ...

W starszych FW też można było wprowadzić blokady, których nie można zdjąć. Tyle, że nikt tego nie wprowadzał bo każda blokada operatora powoduje konieczność implementacji mechsanizmów kontrolnych i panowania nad mini. Jedyne blokowane PAP2 sprzedawało Vonage i to te blokady i sposób na ich zdjęcie są wszędzie opisywane. Ale to nie oznacza, że każdą blokadę można było zdjąc w starym FW.

Myślę, że w tym przypadku ważniejsze jest to, że są to na razie zupełnie nieznane blokady (nikt nie wie co zrobił Tlenofon - które z mechanizmów blokujących PAP2 wykorzystał) ii że ilość osób próbujących złamać blokady będzie dużo niższa niż w przypadku Vonage.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
megon
Wlasnie sie zastanawiam nad tymi zabezpieczeniami - czy one sa wgrywane do FW ? jesli ktos ma cos ciekawego niech napisze - znajomy we wroclawiu ma powazny programator i wiele rodzaju flashy moze nadpisac - tak wiec prosze o info
dom: Asus RT-N16 + Tomato v1.28

praca: WAG200G 1.01.09 + ASUS RT-N16 + SPA1001 3.1.19(SE) + DNS-323 + 2 x 500 GB Raid-1 7200.12
+ VoIP Nokia E65 S60v3
 
Aniol
Witajcie!
Ktoś już wie co trzeba zrobić aby odblokować bramke? Może wgrać oryginalny firmware ze strony linksys`a ale jak to zrobić. Przecież to zapewne zabezpieczenie w firmware.
Może przez zewnętrzny programator lub zwore nogi i fimware przez tftp?
Edytowany przez Aniol dnia 14-03-2007 15:11
 
henia888
Firmware dostepny na stronach Linksysa to tylko upgrade - ma tylko 743kB, pełny wsad to 2MB - najprostszy sposób to wylutowanie kości, wgranie wsadu z bramki niezablokowanej i jej wlutowanie. Oczywiście firmware przed wgraniem trzeba by zmodyfikować, bo zawiera MAC i serial, a te wartości powinny byc własciwe dla danego urządzenia. W sumie, raczej mało opłacalne, bo mało kto ma sprzet do takiej operacji, a usługa zlecona kosztuje, lepiej kupić bramkę niezablokowaną za 174 na Allegro.

Wink
 
Aniol
henia888 częściowo masz racje, jednak firmware w sieci masz dostępne a gdybym wiedzial w której kości jest wgrany soft to sam próbowałbym to zrobić. Nie trzeba wylutowywać układu, zależy od programatora.

Pytanie. Mam taką bramkę i wersja firmware w niej to 3.1.15(LS) a przecież to model PAP2T powinien być firmware 5.1.3-LS. O co tu chodzi? Czy tlenofon mieszał i wgrany jest soft z PAP2 do PAP2T czy jak?
Edytowany przez Aniol dnia 16-03-2007 12:23
 
henia888
Aniol - OK, jak masz programator, który programuje kości w obudowie TSOP48LV bez wylutowania to super! To nie tajemnica, firmware siedzi w kości MX 29LV160CBTC-90G po spodem płytki. Firmware w sieci są, ale czy do PAP2T-EU? Jak chcesz to zrobić dokładnie, to musisz wyedytowac to firmware, znaleźć MAC, tak tekstowo jak i HEX, wpisać taki jaki powinna mieć bramka, podobnie z S/N. Dopiero potem mozesz wgrać to do kości. Co do wersji, to większość bramek (te niezablokowane też) wychodzi z softem 3.1.xx, a dopiero upgrade jest dostępne w wersji 5.1.3. Na mojej bramce z Vobis już jest 5.1.3 i żadnych ograniczeń, sprawdzane też factory reset i wstaje z nowym softem, żadnych problemów, jak to opisują przy wgrywaniu softu przez tftp, bo tu kopiujesz całość firmware, a nie tylko część jak przy upgrade.

Pozdrawiam! Smile
Edytowany przez henia888 dnia 16-03-2007 14:47
 
Aniol
Osobiście posiadam programator bez łapy i trzeba wylutować, jednak istnieją łapki - adaptery aby to szło bez wylutowania. Co do zmiant nr seryjnych itd to nie wiem jak jest w tym modelu. Jednak w innym produkcie linksys`a po takim przeflaschowaniu działał tyle, że nr seryjny i mac miał produktu, z którego zgrałem (wgrywany oczywiście bez edycji). Nie wiem jak jest w tym modelu czy jest blokada na flash czy nie.
 
henia888
Tu też raczej nie ma blokady, jak wgrasz firmware bez modyfikacji, to będziesz miał dane z tamtej bramki, ja mam na myśli dokładną robotę, aby wszystko sie zgadzalo - Na dobrą sprawę to zmiana tych danych zjęła mi ok pól godziny bo w jednym miejscu MAC jest zapisany w HEX (ten widziany w sieci) i trochę zajeło zanim się odnalazł. Teraz jak juz wiem gdzie szukać, to minutka i po sprawie. Reszta już jest w trybie tekstowym i zamiana wyświetlanego w web config MAC i S/N to parę minut - dzięki temu wszystko się zgadza z danymi na obudowie. To tyle....

Pozdrawiam Smile
 
Aniol
Henia jak masz zgrany eeprom nie myślałeś o udostępnieniu go? Nie musiałbym kupować bramki dla ewentualnego zgrania flash`a i jak masz dokładne adresy MAC`a i danych web to również poprosze Smile Jakby co to na priv Smile
 
deep_forest

Cytat

henia888 napisał/a:
Na mojej bramce z Vobis już jest 5.1.3 i żadnych ograniczeń, sprawdzane też factory reset i wstaje z nowym softem, żadnych problemów, jak to opisują przy wgrywaniu softu przez tftp, bo tu kopiujesz całość firmware, a nie tylko część jak przy upgrade.

Pozdrawiam! Smile


Mam więc rozumieć, że masz już rozblokowaną tą bramkę?
 
henia888
Tak, dobrze rozumiesz. Smile
 
stegano

Cytat

henia888 napisał/a:
Tak, dobrze rozumiesz. Smile


Brawo, pierwsza bramka z hakowana! Grin
Edytowany przez stegano dnia 18-03-2007 16:42
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
czarecki
Henia888 czy byłbys tak uprzejmy i opisał dla laików krok po kroku jak odblokować te bramkę? Z góry dziękuje.
 
qba
polak potrafi B)
 
henia888
Hmm, sprawa przywrócenia pełnej sprawności bramki PAP2T-EU po zagubieniu lub zapomnieniu hasła administratora, które pozwala na zmiany i uaktualnienia konfiguracji jest stosunkowo prosta, choć wymaga sprzętu, w moich poprzednich postach jest w zasadzie wszystko.

Potrzeba programator zdolny do zaprogramowania kości mx29LV160cbtc w obudowie TSOP48, najlepiej pozwalający na programowanie bez wylutowywania, lub, jeżeli bez takiej możliwości, to kość taką należy wylutować. Kość z firmware, znajduje się pod spodem płytki.

Teraz trzeba zgrać firmware z bramki (tego samego typu), która nie ma takiego hasła (lub je znamy).

Potem trzeba (wskazane jest) wyedytować (np. WinHex-em) to firmware w trybie "zamień text" znaleźć i pozmieniać wszystkie wystąpienia numeru seryjnego (są 2) /zmieniamy na właściwe /oraz MAC (1), potem, trzeba w trybie "zamień HEX" odnależć i zmienić MAC zapisany w tej formie (1 raz) - jest w tym samym miejscu - popatrzcie pod 001F0000 Grin, dzięki tym zabiegom Wasza bramka będzie miała zachowany właściwy MAC i s/n, a nie będzie klonem tej drugiej. Zajmie to, ze sprawdzeniem parę minut, więc dla dokładności pracy warto. Zapisujemy zmiany i tyle.

Teraz można taki wsad wgrać do identycznej kości w bramce w której wystąpił problem. Oczywiście, w zależności od programatora, może być potrzeba wylutowania i wlutowania kości.

Uruchomić bramkę i sprawdzić działanie.

Uwagi: Nie wgrywać firmware ze stron Linksys bo to tylko upgrade! Pełny wsad dla PAP2T-EU ma 2MB!

Takiej operacji dokonujesz na własną odpwiedzialność, jeżeli jesteś pewien, że nie masz innej drogi rozwiązania problemu z bramką!

Zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia układu! Mogą wystapić problemy z gwarancją - jeżeli zlecisz pracę warsztatowi to kosztuje - przemyśl dwa razy zanim kupisz zablokowana bramkę, czy to na Allegro czy gdzie indziej, Nowa, niezablokowana bramka kosztuje już od 174 PLN, kupno bramki zablokowanej przez kogoś + koszty naprawy + ryzyko mogą być zbliżone, lub niewiele mniejsze - czy warto?

Jeżeli zawarłeś umowę z jakimś operatorem przy zakupie bramki, najpierw sprawdź, czy nie zawiera ona (umowa) zastrzeżeń prawnych w tym zakresie - mój opis odnosi wyłącznie sie do przywrócenia pełnej funkcjonalności bramki od strony technicznej!


Pozdrawiam! Smile
Edytowany przez henia888 dnia 18-03-2007 20:57
 
bigl
Z jednej strony gratuluję sukcesu a z drugiej strony szkoda, że nie udało się zgrać FW, które tam było. Być może w ten sposób udało by się poznać hasło administracyjne (pewnie na wszystkich bramkach jest to samo) i w ten sposób można by było każdą bramkę odblokować bez takich poważnych zabaw sprzętowych.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 30

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,422,873 unikalnych wizyt