18 Kwietnia 2024 03:25:19
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
· RT-N18U - nie mo... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.139.70.131
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
Zabezpieczony PAP2T za 99 zł !
matii
Witam.
Moze ktos udostepnic wsad do flesha z bramki PAP2T?
 
snipers
wiem że to nie ogloszenia ale potrzebuje odblokowac bramke pap2-TB przez wgranie nowego flasha programatorem kto chetny do zarobku info na pm

dzięki
 
henia888
Z fotografii jakie załączyłeś (oraz ze składni nazwy PAP2-TCool wygląda, że jest to po prostu bramka pap2 (nie pap2t), prawdopodobnie rev1 z 1 megowym flashem. TB to po prostu oznaczenie wersji na konkretny rynek lub operatora. Ze względu na brak wiedzy o operatorze dla jakiego została prekonfigurowana trudno coś sugerować - w necie pełno jest różnych opisów dla konkretnych przypadków. Jeżeli rozwiązanie z programatorem to należałoby wykonać zrzut z niezablokowanej bramki pap2 z takim flashem (mx29lv081) na tsop40.

Pozdrawiam! Smile
Edytowany przez henia888 dnia 31-07-2007 16:56
 
a_jaco
Snipers na czym polega blokada tych bramek PAP2-TB (czego nie można a co można zmieniać)?
Podziel się szczegółowymi zdjęciami tych urządzeń (mogą też być zrzuty ekranu panelu www), przyda się.
 
henia888
snipers już zamieścił fotki Tutaj

Smile
 
snipers

Cytat

a_jaco napisał/a:
Snipers na czym polega blokada tych bramek PAP2-TB (czego nie można a co można zmieniać)?
Podziel się szczegółowymi zdjęciami tych urządzeń (mogą też być zrzuty ekranu panelu www), przyda się.


polega na tym że bramka jest całkowicie zablokowana. Nie dostepu przez WEB. nic tylko DHCP działa. Znalazłem kolesia co jest w stanie to odblokowac jest z USA . potrzeba dump z tej bramki i on ja potem odblokuje zdalnie

pozdr
 
henia888
Jak już wylutujesz kość do "zrzutu", to najłatwiej po prostu wgrać niezablokowany wsad Smile

 
matii
Czy ma ktoś wsad do bramki PAP2T? Albo od razu zaprogramowaną kość kupie? HELP
 
henia888
Po wielu zapytaniach sprawdziłem flashowanie bramek PAP2 (tylko v1 nie v2) i wszystko chodzi bez problemów. PAP2-TB to nic innego jak bramka pap2v1. Więc jak komuś wciśnięto taką bramkę jako niezablokowaną, lub zapomniał do niej hasła to można pytać o naprawę, oczywiście to samo dotyczy pap2t. Nie zapomnijcie najpierw skonsultować Waszego problemu z operatorem, który bramkę zablokował - może to najprostsze rozwiązanie?

Pozdrawiam! Smile
 
wicio75
Witam
mam bramke pap2-BP czy ktos moze wgrac nowego flasha - info na pw
Edytowany przez wicio75 dnia 12-08-2007 14:24
 
krecik
a co z tym fałszywym serwerem ?
pewnie by i to działało tylko że zainteresowanie tym sposobem rozkodowania jest znikome Sad

a tak z ciekawości czy ten pap2t ma jakiś boottloader który po złym wgraniu softu zgłasza sie tak jak to ma miejsce w wrt 54 g
Edytowany przez krecik dnia 15-08-2007 09:12
 
ronnnk
witam, mam bramkę pap2-tb (czyli starsza), niestety, jest zablokowana. nie mam programatora ani wiedzy, żeby sobie z tym poradzić. poproszę o pomoc, chętnie zapłacę. jestem z warszawy
dzięki i pozdrawiam
 
venice
Tutaj jest opis jak odblokowac PAP2
ciekawe czy tez odblokuje sie tym ten zablokowany przez tlenofon PAP2T-EU
jak ktos odblokuj prosze dac znac to zakupie sobie taki Smile

http://www.telephreak.org/PAP2/
 
jimmy
Raczej nie - w linku jest soft do PAP2 a nie 2T. Spora szansa na skopanie bramki. Chyba że ktoś znajdzie pełny wsad (fw) niezablokowanej bramki PAP2T. Na sieci jest sporo opisów odblokowania bramek rozprowadzanych przez Vonage, ale rodzime są pewnie zabezpieczone nieco inaczej. W sumie chyba lepiej dołożyć kilkadziesiąt PLNów i mieć bramkę bez blokady (choćby z allegro). Szkoda że nikt nie podjął się zrobienie alternatywnego fw na bramki voip.
 
henia888
Jako ciekawostke informuję, że Tlenofon wprowadził nową bramkę oznaczoną jako PAP2T-R. Różnica to przede wszystkim nowe firmware, które zaczyna łaczenie z serwerem tlenofonu natychmiast po wykryciu połaczenia z Internetem, i dąży do uaktualnienia ustawień oraz ewentualnie samego fw.
 
solanek
witam posiadam ta wersje ale najlepsze jest to ze na bramce pisze pap2t-r na pudelku wydrukowane pap2t-r2 a na naklejce ktora pewnie tlenofon dal pap2t-eu i komu tu wierzyc ??
 
henia888
Tak naprawdę to zwykła PAP2T-EU, to samo hw, ten sam flash itd.... można spokojnie zmieniać f/w.

Pozdrawiam! Smile
 
sq3hta
Zaczytałem dziś flasha ze swojej bramki PAP2T-R (odblokowanej) z najnowszym softem 5.1.5(LS) i po analizie flasha jest:
Adresy

MAC: $1F0000-$1F0005 HEX
$1F0529-$1F0535 TEXT

S/N: $1F0020-$1F002B
$1F0516-$1F0521
$1F0547-$1F0552

by Pawel SQ3HTA
WRT54GS v1.1 -I like it Smile
 
henia888
Smile orginalne firmware dla pap2t-r to 3.1.15, strukturalnie nieco się różni od pozostałych pap2t. Firmware o którym piszesz to standardowa wersja z niezablokowanej bramki pap2t, która została wgrana do pap2t-r, dlatego wszystkie adresy s/n i MAC zgadzaja się z tymi podanym wcześniej w tym wątku. I nie patrz na HW revision (3.5 zamiast 1.5), bo to tylko wpis, tak żeby wszystko się zgadzało jak w tym fabrycznym 3.1.15 do pap2t-r.
Zgaduję, że w historii aktualizacji masz przejście z od 3.1.9, przez 5.1.2, 5.1.3 na 5.1.5 Smile

Pozdrawiam, Smile
 
SpecPC
Siemka,
jest ktoś z Wrocka kto robie flesha tej bramki? Chyba że mógłym dostać soft na maila to zrobie soboe flasha u znjaomego albo na uczelniWink
PS. Jak ktoś może to proszę na GG: 3808839 lub mail specpc@gmail.com
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,133,875 unikalnych wizyt