28 Kwietnia 2024 10:47:03
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [9]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.222.121.170
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Media Konwerter
maxi77
Obecnie mam Dasan GPON ONT H665 który pracuje w trybie bridge i do tego podłączony router Mikrotik 4011iGS+5HaxQ2HnD.

Chciałbym wymienić tego Dasana H665 na media konwerter i kupić do niego wkładkę LEOX LXT-010S-H SFP GPON

Pytanie moje, jaki jest dobry media konwerter? Czy ma znaczenie producent czy raczej nie?
W sumie zamienia światło na sygnał elektryczny. Łącze mam synch 600/600 , wkładka max ma download 2.5 i upload 1.2
Zastanawiam się, czy taki media konwerter do 1G wystarczy mi?
*****************
Router 1: Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN
*****************
Wi-Fi: Ubiquiti UAP-AC-HD
*****************
 
shibby
a co chcesz w ten sposób uzyskać prócz pozbycia się kilku stów z portfela? Bo sama wymiana ONT na media konwerter + wkładka GPON nie przyniesie ci kompletnie żadnych korzyści.

Ja widzę dwie sensowne opcje:
1) wywalenie ONT i użycie wkładki wpięte wprost w router - twój router ma port SFP, więc można by go użyć jako WAN
2) ta wkładka Leoxa ma 2.5g więc zastosowanie media konwertera również 2.5g i routera z portem 2.5g i komputer z kartą 2.5g pozwoli wykorzystać neostradę 2000mbps z pełną przepustowością na jednym komputerze.

Ale ty ani neostrady nie masz ani nie chcesz media konwertera 2.5g... Więc po co wydawać pieniądze na coś co nie przyniesie żadnego rezultatu?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
maxi77
@shibby
a co sądzisz o gotowym pudełku ONT od Leoxa, które działa tak samo jak wkładka i ma interfejs 2,5GbE?
https://www.leolabs.pl/ont-leox-lxt-010h-d.html

Niestety światło jest w przedpokoju w skrzynce, a tam mam mało miejsca. Poprowadzona jest skrętka 1G od skrzynki do pokoju, gdzie mam Mikrotika i tam wiele urządzeń podpiętych do niego kablami. Wkładkę SFP nie mogę wpiąć do routera, bo jak będzie wpięta, to muszę światło podprowadzić od skrzynki z przedpokoju do pokoju, a to nie wchodzi w grę. Mam już poprowadzony przewód-skrętkę do 1G. Dlatego komunikacja między routerem a dasanh665-bridge obecnie odbywa się przez skrętkę 1G.

Pytanie, czy operator jest w stanie zablokować urządzenie media konwerter czy podobne urządzenie na końcu. Myślałem o wkładce SFP bo można sklonować SN i inne informacje z routera/modemu Dasan, a admin po drugiej stronie nie będzie miał pretensji i nie będzie wiedział o tym.
*****************
Router 1: Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN
*****************
Wi-Fi: Ubiquiti UAP-AC-HD
*****************
 
majkel152
po pierwsze najsampierw to się dowiedz, czy operator dopuszcza wkładki do olt, po drugie jeśli tak to jakie. Jeśli powyższe jest spełnione to dopiero można myśleć co dalej.
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
shibby

Cytat

a co sądzisz o gotowym pudełku ONT od Leoxa, które działa tak samo jak wkładka i ma interfejs 2,5GbE?


tylko ja dalej nie wiem co chcesz osiągnąć? Zamienić ONT operatora (które jest przeźroczyste w sieci) na konwerter + wkładkę, czyli dokładnie na to samo.

Wkładka 2.5g nic ci nie da, bo raz że nie wiem w jaki port jesteś wpięty po stronie operatora (czy nie jest to port 1gbit), no i masz router 1gbit.

Jakbyś miał router z portem gpon od operatora to jeszcze widziałbym sens pozbywania się takiego urządzenia na rzecz własnego gpona ale w twoim przypadku to strata pieniędzy Smile

Chyba że robisz to dla sportu, dla zabawy, kasa nie zna znaczenia, no to działaj Smile

PS ja jeszcze nie miałem okazji bawić się wkładkami które można by podmieniać u operatorów właśnie z uwagi na ich cenę, choć znalazłbym u kilku klientów dla nich zastosowanie (ich routery mają port SFP).
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,415,697 unikalnych wizyt