29 Marca 2024 01:13:33
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
54.144.81.21
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Motorola wr850g v2 uwalona
jacbelfer
Problem z moją mtką Smile

Wgrałem do niej najpierw mini wrt.
Potem unstable 24
Potem zechciałem wgrać 23 i ...kicha.
Brak komunikacji przez www 192.168.10.1
Kiedy wydaję ping -t -w 10 192.168.10 kominikat upłynął ....
Po wyjęciu zasilania i włączeniu mam 5 pingów poprawnych i potem znowy upłynął limit...

Próbowałem (po odłączeni zasilania i powtórnym włączeniu), ale to krótko trwa i ...upływał limit.
tftp -i 192.168.1.1 PUT c:\dd-wrt.v23_mini_moto.bin

A potem soft wszedł przez tftp. Tylko, że pożytek z tego żaden.
Router prawidłowo pinguje.
Przez tftp wchodzi wszystko (byle na chwilę odłączyć zasilanie.
System pokazuje, że poprawnie nastąpiło przesłanie pliku.
Zawsze jest jednak to samo- pali się czerwona dioda.
Próbuję wyciągania zasilania, resetu- zawsze zapala się czerwona i zawsze są pprawidłowe pingi (mruga przy nich zielona dioda od portu w którym siedzi kabel.

Co idzie z tego jerszcze zrobić.
 
dakol
Pare postów wczesniej było o budowie jtaga i rs'a.Googlnij i poszukaj na forum i wszystko znajdziesz.Smile
 
jacbelfer
Na forum czytałem już chyba wszystko, ale te wszystkie rady (wszystko próbowałem) nic nie dały...Sad

Chciałbym uzyskać info czy po wysłaniu do motki softu poleceniem tftp jest mozliwość aby on dokonał samodzielnego resetu. Może jakaś inna składnia komendy ?

Resety z palca nic nie dają. Jeszcze o resecie- w instrukcji wgrywania dd-wrt jest napisane aby NIE RESETOWAĆ z tyłu bo uszkodzi się sprzęt. Próbując tych wszyskich porad- resetowałem. Czy postawię tą motkę na nogi itagiem ?


Motorola 850g (v3.)
Flash- intela
Wgrałem najpierw dd-wrt mini. Potem wgrałem dd-wrt-2.3 sp2
Poprawnie się wgrało, ale po wyłączeniu pali mi się tylko czerwona dioda (zasilanie) oraz port lan do którego wpinam kabel.

Motka pinguje prawidłowo.
Nie można dostać się poprzez www.
Przez tftp wysłać można do niej wszystko- może to być zdjęcie gołej baby i tak informuje o prawidłowym zakończeniu transferu...PfftPfftPfft


Robiłem różne resety- 30 s, 10 sek itd. Nie robiłem jednak ŻADNEGO resetu po wgraniu za pierwszym razem dd-wrt mini oraz sp2 a i tak padła.

Jeżeli nie potrzeba do tego naprawy żadnego sprzętu- napiszcie kanu5@op.pl
mi to w mailu. Ja w zamian przeleję wynegocjowana kwotę na Twoje konto za naprawę.

Choć wolałbym aby to było gratis.... Dzięki takim forom ludzie sobie pomagają a nie zarabiają. Szczególnie daje to pod rozwagę tym wszystkim, którzy wgrywają do swoich zabawek alternatywne softy udostępniane przez pasjonatów za darmo....

Pozdrawiam
Jacek
Edytowany przez jacbelfer dnia 16-11-2006 22:53
 
dakol
Teraz dopiero doczytałem,że masz wersje v3 wiec jtagiem narazie nic nie rób bo nie widziałem do tej wersji zadnych plików.

Ustaw w PC na sztywno adres 192.168.10.5 maska 255.255.255.0
Zassaj oryginalny soft załaduj go przez tftp
Odczekaj z 2min odłącz motke od zasilania.
Na sam koniec zapodaj jej reset z palca no i powinna smigac...Smile

http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Hardware/Motorola/WR850G#head-4d114e07bcf2388eaed36d67f25cb9a4edfe8e01

w linku adres do oryginalnego softu zassaj w ver 4.03
 
jacbelfer
Niestety....
W czasie wgrywania mruga kontrolka od portu lan a sieciowa pali się sztywno w czerwonym kolorze.
Po wgraniu absolutnie nic się nie dzieje- kontrolka od portu lan cały czas zielona sieciowa pali się w czerwonym kolorze.
Po wyjęciu zasilania, włączeniu i resecie- zapalają się czasami wszystki konrolki (prócz wan). Wtedy ta od lan pali się na różowo, pozostałe na zielona i sieciowa- konsekwentnie w czerwieni.

Zastanawiam się też czy to normalne, że układy na płycie motoroli są tak ciepłe.

Za pomysł dziękuję i ...oczekuję kolejnych Smile
 
arteq
1)Jaki soft wgrywasz ?
2)Czy przycinałeś nagłówek softu ?
3)ile czekasz po wgraniu?
4)czy masz konsole sprzętowa 232 ?
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
jacbelfer
1) Wgrywam oryginalne Motoroli -4.13 i 6.14
2) Nie przycinałem bo nie wiem jak, ale wgrywałem Twój:

http://artekw.suwalki.kom.pl/pliki/files/moto_rc5_cut.7z

3) Po wgraniu różnie- 2,5,15 minut. Raz stała całą noc.
4) Nie wiem co to konsola sprzętowa. Wydawałem jednak komendę:
telnet 192.168.10.1 .
Dostawałem komunikat: "nie można nawiązać połączenia z hostem na porcie 23... itd".

Denerwuje i zastanawia ta czerwona dioda zasilania- pali się cały czas przedtem chyba była zielona, chociaż ja wiem... trochę mi się już w oczach od tego pindoliSad
Czy po wgrywaniu przeze mnie tych wszystkich softów motka nie powinna mrugać kontrolkami, że coś tam w sobie robi - bo zachowuje się ciągle tak samo. Już pisałem- mogę do niej wgrać dowolny plik z dowolnym rozszerzeniem zawsze mam info że przesłano plik poprawnie.

Pozdrawiam Was
Jacek
 
arteq
wysłałem na maila 6.14 przyciety
try this :]
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
jacbelfer
Zapodaj jeszcze raz... Miałem załadowaną skrzynkę i prawdopodobnie dostałeś przesyłkę z powrotem.
Z góry thx

Pozdrawiam
Jacek
 
jacbelfer
ArteQ Sad:|WinkSmile Pfft

Tutaj nie ma co dyskutować- macie problem- ON go rozwiązuje.

Na koniec - CO WGRAĆ ?

Moje potrzeby:
-ap client
-klonowanie MAC

Chce do tej motki połączyć się po lan a do wan podłączyć jakiś taniutki ap aby rozesłąć sygnał radiowo na 2 inne komputery.


Pozdrawiam
Jacek
Edytowany przez jacbelfer dnia 19-11-2006 11:18
 
jacbelfer
W innym temacie- CO WGRAĆ dostałem rady i
znowu to g...wno zamilkło.

Wgrywałem openwrt z poziomu oryginalnego softu. Po samoczynnym zresetowaniu motka zapaliła czerwoną lampkę POWER. Na zielono świecą się wirales oraz lan od odpowiedniego portu.
Oczywiście nie przestraszyłem się i normalne zapodałem skrócony (przez tftp) oryginalny soft (wchodził zawsze) a tutaj niespodzianka- PRZEKROCZONO LIMIT TRANSFERU. Mogę tak cudować 200 razy i ...nic (jest fajny programik tftp.exe w download). Robiłem to jednak również w konsoli- była zwykle bardziej niezawodna.

Motorola pinguje bardzo fajnie ! Po odłączeniu zasilania i komendzie:
ping -t 192.168.10.1 są 4 odbicia bez sygnału (limity czasu żądania) a potem motka CAŁY CZAS pinguje prawidłowo wyświetlając:

Odpowiedź z 192.168.10.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.10.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.10.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64
itd...

Jak miałem takie pingi to zwykle nie było problemów z wejściem przez WWW. Tutaj niestety porażka- absolutnie NIC.

Sama Motorola żyje i "sieje" sygnał radiowy. Na mojej karcie WiFi mam sieć o nazwie Motorola 71a.

Macie jakieś pomysły ? Może trzeba resetnąć ten flash ? Robiłem to paluchem z różnymi czasami, ale efektu nie ma. Mam flash intela -4mb . Które ewentualnie piny zewrzeć ?

To co Polacy - POMOŻECIE ?


Pozdrawiam
Jacek
Edytowany przez jacbelfer dnia 20-11-2006 20:57
 
arteq
procedura ta sama jak jest tftp to jest dobrze(wgrywasz soft przciety oficjalny lub openwrt) jak nie to jtag koniec tematu.

wgrywaj z oficjalnego z www przyciety openwrt
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
jacbelfer
"wgrywaj z oficjalnego z www przyciety openwrt"

Gdybym mógł to zrobić ArteQ to bym Tobie głowy nie zawracał...
Nie mogę się dostać przez www do motki. Pozostaje jtag ? Tylko, że w tym moim g..wnie nie ma nawet złącza pod coś takiego. Jest to Motorola w v.3.
Link do obrazka:
[url]
http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Hardware/Motorola/WR850G?action=AttachFile&do=get&target=wr850gv3_open.jpg
[/url]

Moja różni się od tej na zdjęciu brakiem jakiegokolwiek złącza... Mam same dziury w płycie głównej.

Jacek
Edytowany przez jacbelfer dnia 20-11-2006 23:16
 
gerygery
Witam !
Widzę że z tymi Motorolami więcej problemów niż pożytku ...
Kupiłem takie coś parę dni temu wgrałem DDWRT bo potrzebowałem przezroczystego AP i miałem go przez chwilę tzn. do momentu gdy nie wyłączyłem go z prądu :-)
Teraz brak dostępu przez www, nie mam żadnych pingów, nie działa tftp, podczas uruchamiania różnie zachowują się LEDy ale zazwyczaj zostaje Zielony power i mrugaja te od switha ( jak wepnę przewody) :-)
Podłączyłem JTAGa i mam taki komunikat:

D:\jtag>wrtjtag -erase:kernel

====================================
WRT54G EJTAG DeBrick Utility v2.2
====================================
Reading the configuration file.

=======================================
Using the pin configuration:
TCK = 1
TMS = 2
TDI = 0
TDO = 4
Invert TDO = FALSE
=======================================

Probing bus...
CHIP ID: 00010100011100010010000101111111 (1471217F)
*** Found a Broadcom BCM4712 Rev 1 chip ***

Enabling Memory Writes...Done

Configuring Memory...Done

Resetting Processor...
Done


*** You Selected to Erase the KERNEL.BIN ***
=========================
Erasing Routine Started
=========================
Probing for Intel Flash...IDSad00000817)... *** Unable to Locate Intel Flash Chip
***
D:\jtag>

dodam że w motce siedzi SST 39VF3201 a soft od jtaga szuka flasha Intela ?

Jak połączyć się przez COMa, czy ktoś próbował zwierać piny przy flashu ?

Proszę o podpowiedź ...
 
arteq

Cytat

gerygery napisał/a:
Witam !
Widzę że z tymi Motorolami więcej problemów niż pożytku ...


po 1) pożytku jest dużo jak sie czyta doświadczenia innych z forum,
po 2)miej pretensje do softu dd-wrt, a nie sprzetu, warto tez czasami włączyć bootwait zanim sie wgra jakis soft to podstawa z kazdym AP opartym na brakcom
po 3)Twój soft do jtaga jest przestarzały, obecne jest juz wersjq 4.8, a ty masz 2.2!!! nowa wersja jest na opemwrt.org -> downloads
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
gerygery
Witam ArteQ i pozostałych !
Dzięki że zainteresowałeś się moim postem, sprawa wygląda tak, że przeglątałem tę stronkę ale jakoś nie znalazłem nic wcześniej na temat włączenia boot wait, napewno bym to uczynił, pozatym nie ma podanej konkretnej - sprwdzonej na motoroli wersji DDWRT (chodzi o przezroczysty AP - nie koniecznie na DDWRT, ale taki mam w linksys i chula Super) najlepiej byłoby kiedy byłaby zamieszczona w Download. Idąc dalej zamieściłem przebieg działania programu w wersji 2.2 dlatego że ten łączy się z moją motką, a wersja 4.5 i 4.8 nie chce się połączyć - czy podłączenie jest takie samo jak w wersji 2.2 - dodam tu iż używam JTAGa z rezystorkami po 100 om, i schematu z WIKI, mam też na 74hc244 a elektroniką zajmuję się od kiedy pamiętam jednak zdarzają się przypadki że potrzebujemy pomocy innych ;-) To moja pierwsza motka, kupiłem ją na Allegro i jest wersji 2, a osoba która ją sprzedaje nic niestety nie pisze o boot wait itd. Wcześniej robiłem kilka LINKSYSów i ztąd moje stwierdzenie iż z tą motką same problemy - troszkę się zraziłem bo się z.....a zaraz jak sie za nią wziąłem :-) nie odbierz tego źle i nie myśl że nic nie szukałem na w/w temat tylko poprostu ją uwaliłem - tak staram się nie robić.

dziękuję i czekam na podpowiedź.
 
gerygery
Witam !

Zrobiłem port COM w motoroli, mam połączenie przez Hyperterminal:

CFE version 1.0.37 for BCM947XX (32bit,SP,LE)
Build Date: Tue Jan 13 14:34:16 CST 2004 (xavier@localhost.localdomain)
Copyright (C) 2000,2001,2002,2003 Broadcom Corporation.

Initializing Arena.
Initializing Devices.
CPU type 0x29007: 192MHz
Total memory: 0x2000000 bytes (32MB)

Total memory used by CFE: 0x8032BAD0 - 0x804313F0 (1071392)
Initialized Data: 0x8032BAD0 - 0x8032E040 (9584)
BSS Area: 0x8032E040 - 0x8032F3F0 (5040)
Local Heap: 0x8032F3F0 - 0x8042F3F0 (1048576)
Stack Area: 0x8042F3F0 - 0x804313F0 (8192)
Text (code) segment: 0x80300000 - 0x80309510 (38160)
Boot area (physical): 0x00432000 - 0x00472000
Relocation Factor: I:00000000 - D:00000000


*CFE for Motorola WR850G v2.03, Release date: Jan. 13, 2004

Reading :: Failed.: Error

Proszę o podpowiedź JAK przestawić BOOT WAIT na ON, bo z tego co wyczytałem w postach pozwoli mi to na uzycie TFTP ...
Jeżeli źle myślę proszę o wyjaśnienie jak mogę postawić na nogi ten sprzęt.

Będę wdzięczny, pozdrawiam
 
Dabit
nvram set boot_wait=on
nvram commit

Pozdrawiam

Asus RT-N16 z Tomato
 
arteq
z tego wynika ze niemasz ustawionego interfejsu lan, aby pobrał soft.
trzeba wejść do konsoli bootloadera i ustawić interfejs aby wgrac soft. Nie pamietam jaka to komenda. Do konsoli bootloadera wchodzisz trzymając ESC i włączajac motke do zasilania lub mozna tez CTRL-C
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
gerygery
Ustawiłem boot wiat=on za pomocą konsoli

nvram set boot_wait=on
zapisałem
nvram commit

Niestety podczas uruchmiania niemam pingów i nie działa tftp, myślę że kolega ARTEQ ma rację twierdząc że motorola nie ma ustawionego adresu IP i dlatego PC się z nią nie może komunikować

Pytanie jak ustawić podstawowe parametry LAN IP za pomocą konsoli ?

Komendy nvram są tutaj http://wiki.openwrt.org/OpenWrtNVRAM ale nie wiem jak się nimi posługiwać ...

Wszelkie próby nie dały pozytywnego efektu ...

Może ktoś ma jakiś pomysł

Pozdrawiam.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,432,402 unikalnych wizyt