25 Kwietnia 2024 17:15:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.217.73.187
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
[All-In-One] DLINK DNS-313
shibby
wgrywaj debiana i sie nie zastanawiaj Smile

oryginalyn soft duzo nie oferuje. o kliencie torrenta nie wspominajac.

debiana raz konfigurujesz i dziala. ja kupilem ta kieszen TYLKO dlatego ze mozna bylo wgrac debiana Smile

co do zmuszenia oryginalengo softu do montowania sda2 jako ext2/3 to na /dev/sda3 w /etc/hotplug/... byl skrypt do montowania partycji ktory sprawdzal czy partycja jest podmontowana, jak nie to montowal. pewnie wystarczy go przeedytowac.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ppi
Jeszcze mam pytanie o dwie sprawy Smile.
1. Czy pod Debianem wyłącza się dysk po jakiś czasie bezczynności i czy wentylatorek się też zatrzymuje (może jest sterowany sprzętowo)?
2. Czy po podłączeniu do kompa przez USB widać go w kompie tak jak w przypadku oryginalnego softu, czyli jako dyski USB? Może to też jest robione sprzętowo?
Pozdrawiam,
ppi
 
shibby
1) hdparm -S czas i juz masz wylaczanie dysku po jakims czasie nieuzywania. w moim debianie jest fancontrol (startowany s skrypcie /etc/rc.local) domyslnie ustawiony tak ze gdy temperatura jest <46 to wiatrak sie wylacza. miedzy 46-52st wlacza sie na polowe obrotow. powyzej 52 na max.

2) oczywiscie, do tego linux nic nie ma, mozesz miec czysty dysk i ci sie bez problemu podlaczy jako dysk usb.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ppi
Dzięki za szczegółowe odpowiedzi Smile.
Pozdrawiam,
ppi
 
Lebcio
witam
mam problem z wgraniem firmweru 1.03, po wskazaniu pliku bin jest komunikat o poprawnym wgraniu i restart, i potem jest dalej 1.02
czy ktoś może podać kolejność wgrywania firmweru bo nie mam ochoty uwalić sprzętu

pozdr.
grzegorz
 
shibby
ja wgrywalem normalnie przez strone. tylko po tych chyba trzeba od nowa zainstalowac wszystko z plytki.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Dezeus
Witam, panowie mam problem z zainstalowaniem tego debiana na windows, czy da się w ogóle? Próbowałem też linuxa z USB i Live CD ale nie wykrywał mi tego dysku po USB. czy zostaje instalacja normalnego linuxa? pozdro
 
shibby
nie, nie, nie.

Musisz to zrobic spod linuxa, poniewaz windows nie rozpoznaje partycji ext3.

Mozesz to zrobic spod gparteda lub knoppixa ale znajomosc linuxa to mus. Wkoncu musisz przeciez go sam zamontowac, sformatowac i skopiowac pliki z archiwum.

Jak sie nie znasz na linuxie to nie radze przechodzic na debiana (on nie ma gui, wszystko robisz z konsoli). Wtedy polece ci funpluga.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Dezeus
no właśnie tak myślałem:/ od tego dysku nic nie chce wymagać oprócz wgrania mu jdownaldera i może jakiegoś klienta bit torrent oraz podmontowania go do tunera SAT po NFS, CIFS lub SAMBIE

Czy mogę wykorzystać ten opis?
http://www.shadowandy.net/2008/05/running-fonzs-fun_plug-05-on-dns-313.htm

lub ten:

http://forum.tim-international.net/viewtopic.php?f=12&t=73
Edytowany przez Dezeus dnia 22-04-2010 12:58
 
ring-s
Może ma ktoś doświadczenie z tym urządzeniem. Mam wrażenie że coś stało się ze zintegrowaną pamięcią flash. Niemogę w żaden sposób odzyskać domyślnych ustawień. Działa tylko serwer samba. Podłączyłem przez Serial tak jak na którymś opisie ale wyskakują mi jakaś kaszanka.

Czy ktoś wie co z tym zrobić
 
shibby
jak ci "kaszanka" wyskakuje to moze wystarczy predkosc polaczenia zmienic. Sprawdz 115000 lub 57600
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ring-s
próbowałem z innymi prędkościami, i podobnie, ale podłączałem bezpośrednio do COM w kompie, to chyba niema różnicy, zresztą sprawdzę jeszcze po CA-42.
 
ring-s
po ca 42 wcale nic nie idzie
 
shibby
nie rozbierałem kieszeni a jedynie modyfikowałem go od strony software`owej, tak więc niestety nie bardzo potrafię pomóc :/
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ring-s
W sumie to chodzi o stronę softwarową. Muszę jakoś załadować domyślne ustawienia to wbudowanej pamięci flash, myślałem o jakimś skrypcie który uruchamiał by się jakoś z systemem. Ten serial chciałem podłączyć żeby zobaczyć logi systemowe. Czy oryginalny software zapisuje gdzieś logi systemowe (w debianie są one zapisywane do pliku) bo chciałbym zobaczyć czy jakieś błędy wywala. A może gdzieś w plikach systemowych jakąś konfigurację trzeba poprawić żeby jakoś to działało.

Debian też nie działa poprawnie.

Możliwe że ta wewnętrzna pamięć jest jako urządzenie widoczna w oryginalnym sofcie i można się do niej jakoś odwołać tylko nie bardzo wiem jak.
Edytowany przez ring-s dnia 20-05-2010 21:04
 
tomaszek71
Czy ktos próbował już webiana 3.05? Znalazłem toto w sieci. Wszystko ok tylko projekt jest hmmm.... w języku węgierskim. Towarzystwo na forum only hungary to i sie boje odezwaćSmile. Mam wersje dns-313 B1 z obsługą bittorrent. Spisuje sie toto w miare ok ale łapy mnie świerzbią
Edytowany przez tomaszek71 dnia 20-06-2010 11:34
NETGEAR WNR-3500L @tomato-K26USB-1.28.90xxRAF-MIPSR2-xxx-VPN
 
sasukepl
jak nie wgrasz to nie będziesz wiedział czy się opłaca.
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
tomaszek71
Nikt tego z forum nie postawił a jakby co to chciałbym wrócić do oryginalnego softu, chyba że jest to proste jak budowa cepaSmile
NETGEAR WNR-3500L @tomato-K26USB-1.28.90xxRAF-MIPSR2-xxx-VPN
 
sasukepl
po tftp powrót chyba że ma upgrade online
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
shibby
@tomaszek71 bo nie ma czego przywracac Smile oryginalny soft nie jest zmieniany. Zauważ, iż zarówno funpluga jak i debiana instalujesz na dysk. Nic nie ruszasz w sofcie obudowy. Podczas inicjalizacji dysku twardego nastepuje jego sformatowanie i skopiowanie z pamieci flash plików systemu na dysk. Oczywiście jest to linux. Instalacja debiana lub funpluga sprowadza się do takiej modyfikacji plików na dysku (lub ich podmianie) by wystartował nasz system a nie oficjalny.

Reasumując - powrót do oryginalnego softu z funpluga lub debiana sprowadza się do ponownego przeprowadzenia inicjalizacji dysku twardego. Kieszeń odtworzy oryginalne pliki i gotowe.

Co do webiana to wgrywalem i uzywalem jeden dzien. Jak dla mnie za bardzo zakrecony i przybajerzony. Jezyk porazka. System tez bardzo mulil. Ogolnie nie polecam.
Edytowany przez shibby dnia 20-06-2010 15:48
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 15

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,332,288 unikalnych wizyt