19 Kwietnia 2024 18:35:14
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.1.232
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Intel D945GSEJT (Intel Atom N270)
setHI
Jakby ktoś potrzebował to tu http://wiki.xtronics.com/index.php/Raid jest opis jak zrobić RAID-1 mając zainstalowane już debiana.

Ja natomiast przymierzam się do postawienia na D945GSEJT VMWARE i dwóch wirtualnych systemów. Jak znajdę chwilę to postaram się opisać efekty. Co prawda z rodziny procesorów Atom lepszym wyborem są płyty z procesorami serii Z5xx bo i mały pobór energii oraz wspierają wirtualizację. Aczkolwiek jedyne płyty, które są dostępne z tymi procesorami to te do komputerów przemysłowych - ceny od 1500 zł Sad a i standard płyty to nie żadne micro/miniATX czy też ITX tylko płyta przemysłowa okrojona z różnych przydatnych interfejsów stosowanych w domu.

Pozdrawiam
 
Adik
Zrobiłem testy Intel'a D945GSEJT w nieco innym zastosowaniu. Sprawdziłem jak płyta poradzi sobie jako domowy dekoder TV-SAT w odbiorze najnowszych kanałów HD.

Konfiguracja testowa:

Hardware

Intel D945GSEJT + zasilacz 12V 5A
Pamięć SODIMM Kingston 2 GB 800 MHz
Broadcom BCM70012 Mini PCI-e HD Decoder
Technotrend DVB-S2 3200 PCI
Obudowa M350 mITX + Riser Card

Software:

Windows XP SP3 ENG
SmartDVB 0.1.5.0

Obciążenie procesora: rozdzielczość full HD, przy scenach dynamicznych (np. mecz) 45-47%, przy scenach statycznych 33-37%. Obraz wyświetlany bez najmniejszych zacięć (należy jedynie odpowiednio skonfigurować filtr Broadcoma do współpracy z programem SmartDVCool. Czas przełączania kanałów: 0.5-1.5 sek (w zależności czy kanał jest kodowany czy FTA).

Całość może być obsługiwana pilotem od karty.

img220.imageshack.us/img220/3110/d945gsejtdvb1.th.jpg img693.imageshack.us/img693/6210/d945gsejtdvb2.th.jpg img514.imageshack.us/img514/1944/d945gsejtdvb3.th.jpg
Edytowany przez Adik dnia 04-03-2010 22:44
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
arteq
Potwierdzam. Również mam CrystalHD. 720p, 1080p działa bez zacięć. Uzywam linuxowego XBMC z przekompilowanym wsparciem dla crystalhd.
Edytowany przez arteq dnia 04-03-2010 22:52
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
b3rok
Bosiak lub Adik - napiszcie cos wiecej... Tzn. co, gdzie, jak i za ile Smile. Na powaznie zainteresowalem sie rozwiazaniu opartym na Intel D945GSEJT.

Troche sie naczytalem, bralem pod uwage Synlogy DS110j, D510MO i D945GSEJT. Wygral ostatni - pasywny, cichy, energooszczedny.
Edytowany przez b3rok dnia 11-03-2010 19:23
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
domeld
@Adik jakie kodeki musisz używać. Czy to są jakieś specjalnie od broadcoma czy np cyberlink?
Edytowany przez domeld dnia 11-03-2010 19:55
 
arteq
instalując XBMC nie musisz żadnych kodeków instalować :-)
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
domeld
Używam MediaPortal!
 
Adik
@domeld

Instalujesz drivery od producenta:
http://www.broadcom.com/support/crystal_hd/

W MediaPortal musisz prawdopodobnie wskazać filtr H264 Broadcoma do dekodowania materiału HD.
Edytowany przez Adik dnia 12-03-2010 14:36
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
Bartko
Czy karta sieciowa płyty Intel D945GSEJT obsługuje Wake On Lan?
 
Adik
Tak, opcja WoL jest dostępna w Biosie.
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
Adik
Płyty nie wytrzymują ilość danych, jakie przepuszczasz przez LAN codziennie. Grin D945GSEJT sprzedałem grubo ponad 150 sztuk i to pierwszy taki przypadek.

Znalazłem prezentację kombajnu: VDR + xineliboutput + XBMC postawione na Ubuntu:

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl...uQ5Eo_H_0Y

Podejrzewam, że możnaby wykorzystać CrystalHD w takim zestawie i stworzyć niezły HTPC do telewizji satelitarnej z obsługą kanałów full HD włącznie. Smile
Edytowany przez Adik dnia 15-03-2010 20:50
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
SynC
po ile obecnie chodzi ta płytka?
 
Adik
Dla forumowiczów 345 zł. Smile
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
domeld
@Adik to wideo jest kolegi anti2k z pewnego forum, jak chcesz to daj znać dam Ci namiar na to forum.
 
Adik
Chyba znam to forum. Smile Jest tam również opis całej instalacji.

Z ciekawości zapytam. Planujesz zainstalować XBMC + VDR w najbliższej przyszłości. Można z tego sporo wycisnąć, szukam informacji czy taki tandem działa w miarę stabilnie przy pracy wielogodzinnej i skakaniu po kanałach.
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
domeld
Jak dla mnie to Mediaportal działa wystarczająco stabilnie. Linuksa dopiero się ucze.
Wiem że jest "how to" jak się zdecyduje to będę musiał kupić jeszcze jeden dysk aby na nim eksperymentować.
Jeżeli chodzi o xbmc to n tym forum jest sporo osób które maja to zainstalowane.
 
Adik
A orientujesz się czy na xbmc pod Windowsem jest możliwość uruchomienia karty DVB? Od kilku dni nie działa strona projektu (uderzenie pioruna w serwerownię), więc niewiele można się dowiedzieć.
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
domeld
Wydaje mi się że jest obsługa kart dvb przez xbmc pod Windowsem, ale głowy nie dam sobie uciąć.
 
alvaro99
@domeld przez Mediaportal można ściągać torrenty i inne pliki?
ISP WiFi 5GHz >><< Ubiquiti NanoStation M5 Smile <---> FRITZ!Box Fon VoIP <---> AP+BT+FTP+SAMBA OVISLINK WMU-6500FS i C009-M2 by JKR >><< 3 Kompy po WiFi
 
mka2004
Właśnie zakupiłem tą płytke od Adika ale mam problem jak uruchomie komputer to ekran biosu widac prawie 1min żadne klawisze nie działają.Jak wejde w konfiguracje biosu to jest bardzo zamulony stronki biosu ładuja się bardzo wolno zlatują z góry na dół.
W zakładce advancet
jest na dole taki komunikat

Setup warning:
setting items on this screen to incorret values may cause system to malfunction

Prosze pomózcie może musze cos zmienic w ustawieniach albo niech ktos poda jakie ma swoje ustawienia
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,173,286 unikalnych wizyt