25 Kwietnia 2024 19:58:37
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.222.125.171
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N16
shibby
zdaje sie ze openwrt nie wspiera rt-n16 Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
pureasetq1
Witam. Szukam routera do domu jako AP z podłączonym dyskiem 500GB. Mam 2 lapki jeden w G drugi w N. Zależy mi na szybkim WiFi, żeby dobrze sobie radził z torrentami i żeby miał dobry zasięg. Obecny router linksys WRT54G2-EE ma straszne problemy żeby wyciągnąć więcej niż 1MB/s gdzie bezpośrednio po kablu mam 2MB/s Zastanawiam się nad askiem RT-N16 lub ng WNR3500L chodz piszecie w testach ze tp-link TL-WR1043ND całkiem dobrze sobie radzi z USB-WiFi.
 
shibby
wszystko zalezy od tego jaki chcesz soft na tym uzywac.
Netgear dla ciebie chyba odpada ze wzgledu na zintegrowane anteny to zostajemy na placu boju z asusem i tplinkiem.

oba routery to inna bajka jezeli chodzi o procesor a od niego zalezy wybor oprogramowania.
Na asusa masz tomato i ddwrt. Jezeli nie znasz sie na linuxie i wolisz wiekszosc sobie wyklikac to polecam tomato.

Na tplinka masz openwrt i ddwrt. Przy czym zaznacze ze openwrt to w wiekszysci wypadkow konfiguracja przez konsole. Nawet jak sie doinstaluje GUI to i tak wiekszosci sie nie wyklika. Natomast na ddwrt sa problemy z instalacja optware. Czesc paczek (m.in. transmission - klient torrenta) przekompilowalem i dzialaja na ddwrt pod tplinkiem ale to tak naprawde kropla w morzu.

Reasumujac jak masz kase to bierz asusa - bedziesz zadowolony.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
pureasetq1
Ok. Dzięki za porade. Zostaję przy asusie z tomato. Możesz mi jeszcze doradzić którą wersje ściągnąć? Na stronce producenta http://www.polarcloud.com/tomato jest już 1.28 i stare 1.27...
 
shibby
zadna z powyzszych. One nie wspieraja tego asusa.

Jedyny soft tomato ktory wspiera ten router to modyfikacja K2.6 USB pisana przez teddy_beara. Po wiecej informacji zapraszam do dzialu tomato, tam jest podwieszony temat o tomato k2.6.

i pamietaj ze twoj router to wersja MIPS2 a nie 1 Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ziomq
Jestem przed zakupem rutera.Jeżeli nie ten Asus to co polecacie?Ciężko znaleźć coś odpowiedniego i sprawdzonego "gotowego" na rynku np. urządzenia posiadają tylko USB 1.1 a coraz więcej miejsc ma HSPA+ (chodzi o to że w przypadku HSPA+ ruter będzie ograniczał wydajność). Inna kwestia to brak modemu na liście kompatybilności.
Chciałbym zakupić jakiś ruter z 4 portami LAN i WiFi w standardem N a następnie podłącze 2 komputery do portów LAN, 3 port do drukarki LAN. Modem to Sierra USB 306.Mój modem znajduje się na liście urządzeń Direct IP
 
ghost123
Tu masz cos taniego i dedykowanego pod 3G. http://www.edimax.pl/pl/produce_detai...&pd_id=281
Jeden minus ze to nLite jest.
Edytowany przez ghost123 dnia 26-08-2010 16:59
 
ziomq
Na forum Edimaxa znalazłem informację że ruter nie współpracuje z moim modemem.Potwierdzone u 2 osób:http://forum.edimax.pl/viewtopic.php?f=22&t=1662
 
shibby
bo routery 3G to nowosc i dopiero to wchodzi na rynek SOHO. Ciezko bedzie ci cos znalezc odpowiedniego.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ziomq
Rozmiem że ciężko znaleźć coś odpowiedniego ale czy mimo to macie jakieś propozycje?
 
jarek7714
Nie przesadzajmy: 1-takie firmware do routerów najbardziej popularnych z portami usb asusa jest dostępne za free od 3lat http://koppel.cz/cdmawifi/hardware/ , 2-problemem był koszt modemów, które jeszcze 2lata temu kosztowały ok. 500zł-dziś taki sam modem kosztuje 5razy taniej, ale i tak takich routerów dedykowanych do modemów 3g nie będzie dużo, bo w to miejsce wejdą rozwiązania kompaktowe (modem+router) producentów modemów, ale i tak tego sprzętu jest trochę np. http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1263500510006 , 3-osobiście korzystam z asusa wl-500gp v2 z czeskim firmware obsługującym modemy i mam podłączonego huawei e-220 z iplusem od ponad roku i działa to rewelacyjnie!!! net dostępny 24h/dobę przez lan i wifi, nawet telefon voip śmiga, hsdpa transfer w dół 3-4mega w górę 200-350kb/s Grin
jareq
 
piotrg
propozycja dla - ziomq na ten sprzęt jeszcze nikt nie nażekał
http://draytek.pl/index.php?k=produkt...&n=220&m=0

http://www.draytek.pl/?k=produkty&d=1...d=14&n=215


NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
maax990
Witajcie mam kilka pytan odnosnie tego asuska:

1 potrzebuje go do sciagania torrentow,jak wyglada udostepnianie takiego sciagnietego torrencika (widac go normalnie w sieci?)
2 Dziele lacze na kilku uzytkownikow wiec musialbym miec mozliwosc przycinania predkosci (jest taka opscja w oryginalnym oprogramowaniau?)
3 Czy sprzet wytrzyma podpiecie dysku 2.5 bez dodatkowego zasilania?

Jesli istnieje jakas tansza alternatywa chetnie bym ja poznal,jest jeden warunek porty musialy by byc gigabitowe

Z gory dziekuje za pomoc
 
shibby
oczywiscie wszystkie odpowiedzi tycza sie tomato.

Cytat

1 potrzebuje go do sciagania torrentow,jak wyglada udostepnianie takiego sciagnietego torrencika (widac go normalnie w sieci?)


tak od tego masz sambe ktora konfigurujesz przez www.

Cytat

2 Dziele lacze na kilku uzytkownikow wiec musialbym miec mozliwosc przycinania predkosci (jest taka opscja w oryginalnym oprogramowaniau?)


w tomato tak. w oryginale nie.

Cytat

3 Czy sprzet wytrzyma podpiecie dysku 2.5 bez dodatkowego zasilania?


na podwojnym usb bez problemu.

Cytat

Jesli istnieje jakas tansza alternatywa chetnie bym ja poznal,jest jeden warunek porty musialy by byc gigabitowe


jezeli chodzi o tomato to netgear wnr3500L.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
maax990
dzieki za tak szybka odpowiedz,mowisz o podwojnym usb,rozumie ze jakas przejsciowka istnieje?odnosnie wgrania tomato,ograniczenie predkosci dostepne jest z menu czy trzeba jakigos generatora uzywac?
Jestem leszcz w tym temacie wiec prosze sie na mnie nie denerwowac Smile
 
shibby
w asusie masz dwa porty usb a do dyskow 2,5" przewaznie jest juz dodawany podwojny kabel usb. Jezeli nie to znaczy ze dysk powinien sobie dac rade na jednym zasilaniu.

Co do ograniczania predkosci to masz generator skryptow. Chyba ze zdecydujesz sie wgrac tomato RAF k2.6 od victeka (czytaj news) to on ma dzielenie lacza juz z poziomu gui.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Quave
Jestem nowym uzytkownikiem RT-N16 i zastanawiam sie nad wgraniem do niego tomato. Niestety wersji tego oprogramowania jest tak wiele, ze trudno jest cokolwiek wybrac (tym bardziej, gdy jest sie laikiem, ktorego poprzedni router mial 1/10 funkcji - jesli nie mniej, co w standardowym sofcie ASUSA). Interesuje mnie przewaznie ubsluga:
- usb
- klient torrent (choc pewnie bedzie sie tym bawic juz samemu)
- printserwer
- ftp
- qos (najlepiej w formie graficznej)

Po za tym jeszcze chcialbym sie dowiedziec, gdzie mozna znalezc dobry poradnik o zabezpieczaniu sieci wi-fi.

Z gory wielkie dzieki za pomoc,
Quave.
 
shibby
wgraj tą wersję
http://tomato.groov.pl/K26/tomato-K26USB-1.28.8054RAF-PL-MIPSR2-beta-031H-Ext.trx

bedziesz mial soft w spolszczonej wersji.
opis jak wgrywac tomato masz w dziale tomato -> tomato k2.6 -> drugi post.

co do zabezpieczenia wifi to nie ma co kombinowac tylko ustaw szyfrowanie WPA2 AES z dosc trudnym haslem i gotowe.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Quave
Dobra, udalo sie jakos samemu pokonac male problemy ze znalezieniem niektorych opcji i juz tomato smiga na routerku :D W instrukcji jest kilka bledow, albo to ja cos zle zrobilem ze troche to inaczej wygladalo. Otoz nie trzeba bylo podawac nigdzie w tomato kodu wygenerowanego przez telnet w ddwrt, tylko od razu logowanie.

Teraz tylko jeszcze kupno jakiegos dysku i instalka klienta torrent :D

edit: Jednak taki glupi problem mam. Gdzie mozne zmienic nazwe uzytkownika i haslo do logowania sie na router? Bo przeszukalem juz chyba wszystkie zakladki i nie moge znalezc (jedynie haslo chyba do uslug typu telnet, itp) :@
Edytowany przez Quave dnia 04-01-2011 21:29
 
Quave
Gdzie mozna znalezc info z opisem konfiguracji tomato pod UPC? W aktualnej ze standardowych ustawien zmienilem tylko zabezpieczenie wifi (wpa2 + haslo), filtrowanie uzytkownikow wi-fi po mac, przekierowania portu dla uTorrenta, uruchomienia UPnP i NAT. Mimo wszystko w uTorrencie polaczenia sa jakies niemrawe :/ Moglby ktos nie co pomoc w konfiguracji?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 20

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,335,072 unikalnych wizyt