20 Kwietnia 2024 17:59:03
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.59.36.203
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N16
Ropuh
Witam,
Wrzuciłem do Rt-N16 wersję 88 (późniejszych nie chciało). I w końcu się udało. Tyle, że teraz mam problem bo nie moge się zalogować - nie przyjmuje hasła dla usera admin:admin. Co robię źle i jak to ominąć?
 
majkel152
zrób reset 30/30/30 i ma działać
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
chans
Zastanawiam się nad zmianą obecnego WL-500gP v2 na RT-n16 głównie z uwagi na lepsze transfery po wifi i usb<>wifi, dobry stosunek cena/możliwości (rt-n66u jest za drogi a docelowo i tak mały serwer lub nas będę chciał uruchomić). Jedna z rzeczy którą chcę zrobić to dodanie radiatorów na cpu, ram i kontrolery z uwagi na fakt iż na poddaszu mam dość ciepło latem - całość prosta i łatwa w wykonaniu.

Na http://wl500g.info/showthread.php?302...z-DualBand znalazłem info o modyfikacji ram na 256MB i zastanawiam się nad jego zasadnością, inaczej mówiąc, co zyskuję po zastosowaniu tej modyfikacji przy założeniu iż sprzęt będzie służył do dostarczania sygnału wifi, magazyn danych i obsługi tortów?
Drobną niedogodnością związaną z tą modyfikacja jest fakt iż jest instrukcja po chińsku - ale od czego tłumacze.
Edytowany przez chans dnia 20-02-2013 10:31
 
majkel152
robił ktoś z Was moda na dodatkowe wifi w mini pcie ? nabyłem tego asusa i mnie korci wlutować złącze i pobawić się z nim puki go mam Grin

damn, nie przeczytałem treści wyżej, ja jutro kupie stabilizator 1,5v bo tylko to mi brakuje oprócz karty wifi i wlutuję gniazdo, stabilizatory 3,3 i 1,5 bo widać nie wspierają odłączania zasilania na pcb to łatwiutko pójdzie, jak skończę to podzielę się wrażeniami Smile

@ up - ja ramu nie tykam i tylko wifi dołożę , ram jakbyś wymieniał to chyba przydatny tylko przy torrentach bd, wifi drugie to wiadomo- ja szukam 3x3 ale na razie na test wsadzę 2x2 żeby 5n było, lub jakiś modem 3g i dysk na test, bo mnie zaciekawił ten asusek Grin
Edytowany przez majkel152 dnia 07-03-2013 02:33
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Bross
Witam wgrałem oprogramowanie tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-108-PL-AIO.trx
Mój internet to netia z modemem tp link-(tryb bridge)
Asus w trybie pppoe i tutaj jest taki problem że dobiero jak się zaloguje pobierze IP to wtedy dopiero się włącza wifi wcześniej nie działa czyli jak się nie zaloguj do neti to nie właczy się wifi... protokół wifi N.... Czy tak ma być czy może inna jakaś konfiguracja jest potrzebna ?
 
shibby
wyłącz dnscrypt-proxy i zobacz czy pomoze.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Bross

Cytat

shibby napisał(a):

wyłącz dnscrypt-proxy i zobacz czy pomoze.

Jest wyłączony jeszcze to posprawdzam...
A teraz pytanie mam. Jeden AP linksys airlive wla-5000ap który ma być jako klient. Tutaj wystąpił problem nie chciał działać na protokole N musiałem w routerze dać na automatyczny.... :/ Czy jeśli mam sprzęty które działaja w N to one same sobie go wybiorą czy ja to muszę im jakoś ustawić ?\dzięki za odp Smile ps. Tomato twojej przeróbki super.
 
shibby
auto oznacza autonegocjację.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Bross

Cytat

shibby napisał(a):

auto oznacza autonegocjację.

A jak długo powinno się załączać to wifi ? zrobiłem reboot routera i po 90 sekundach odliczania jeszcze przez ok. minuty nie mogło odszukać wifi

Połączony z 21 maj 2013 00:47:22:
Witam jest jeszcze jeden problem router chodzi 12 dni bez restartu i od wczoraj zauważyłem że rozłącza wifi na 15/20 sekund i potem znów łączy
gdzie w przypadku grania na necie rozłącza mnie z serwerem.... Co może być przyczyną ? Dodam że rozłącza na wszystkich sprzętach.. ? może wgrać jakiś inny soft ?
Edytowany przez Bross dnia 21-05-2013 00:47
 
SuchyX
Słuchajcie mam tego routerka świeżutkiego w domu i potrzebuje soft pod torrciki najlepiej tomato a z netem łącze się poprzez PPPoE.

Będzie to mój drugi router z softem Tomato w chwili obecnej korzystam z WRT54GL i jeśli można prosić o jakiś łopatologiczny opis wgrywania softu abym potem nie musiał zadawać głupich pytań na forum że coś skopciłem Smile
 
grz3si3k
@SuchyX, Twoja ignorancja poraża:
http://openlinksys.info/forum/viewthr...post_59855
żeby trzeba było szukać, ale masz pod .... i zadajesz głupie pytania! To jest ten sam wątek w którym piszesz.
Czytając dalej, są tam jeszcze ze 2 przepisy, znacznie łatwiejsze, ale poszukaj sam!
Edytowany przez grz3si3k dnia 21-05-2013 19:19
 
SuchyX
Znalazłem

Jak wgrac tomato na asusa - instrukcja w 7 krokach:
1) przywrocic ustawienia domyslne routera
2) wgrac ddwrt mini przez www (link: http://www.dd-wrt...RT-N16.trx)
3) wrzywrocic ustawienia domyslne ddwrt, zalogowac sie na www i ustawic jakies haslo np root/root
4) polaczyc sie telnetem do ddwrt i wydac komende: nvram get http_passwd. Zapisac wynik. To bedzie nasze haslo pierwszego logowania do tomato!
5) Zmienic rozszerzenie obrazu tomato z trx na bin i wgrac przez gui ddwrt.
6) zalogowac sie do tomato podajac wczesniej zapisane haslo i koniecznie zrobic erase all data in NVRAM memory.
7) gotowe, teraz mozemy zalogowac sie do tomato na domyslne dane admin/admin.

oraz

Restoration tool:
1. Ustawiasz w kompie statycznie IP 192.168.1.2
2. Wciskasz przycisk reset na obudowie w czasie gdy zasilanie masz odłączone
3. Trzymając ciągle przycisk podpinasz zasilanie
4. Czekasz aż kontrolka zasygnalizuje przejście rutera w tryp odzyskiwania.
5. Odpalasz Asus Restoration i wskazujesz plik z odpowiednia wersją tomato
6. Czekasz
7. Odpalasz sprzęt i robisz czyszczenie NVRAM
8. Konfiguracja sprzętu

i z tego co wyczytałem to chyba lepszym wyborem będzie Restoration tool a chciałem się upewnić.
 
grz3si3k

Cytat

SuchyX napisał(a):
i z tego co wyczytałem to chyba lepszym wyborem będzie Restoration tool a chciałem się upewnić.

Tak, pewnie tak będzie..
 
SuchyX
A więc tak poradziłem sobie z wgraniem Tomato a mianowicie tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-108-PL-AIO.

Teraz do was prośba bo tak czytam o tym USB + klient torrenta i taka lekko mówiąc czarna magia wychodzi :/

Jest jakaś prosta konfiguracja aby uruchomić klienta na dysku podpiętego do USB ??
 
grz3si3k

Cytat

SuchyX napisał(a):
Jest jakaś prosta konfiguracja aby uruchomić klienta na dysku podpiętego do USB ??

Wystarczy uruchomić, jaki w tym problem ?
Ścieżek do katalogów nie umiesz ustawić?
 
SuchyX
Problem w tym że Tomato dysk widzi i jest zamontowany a np w komputerze fizycznie go nie widzę i nie wiem czy mam widzieć czy nie bo pierwszy raz mam styczność z p2p przez router.
 
grz3si3k
jak chcesz go widzieć w otoczeniu sieciowym uruchom File Sharing
 
posucha
Napaliłem się na tego Asusa, chciałbym kupić dwie sztuki i na jednym z nich oprócz standardowego podziału łącza na dwa kompy uruchomić dodatkowo dwie usługi.
1. Planuje wgranie tomato i skonfigurowanie dwóch tuneli VPN.
2. Do USB będzie podłączony phoenix na ftdi i zainstalowany oscam jako serwer kart.
Czy jest to realne na tym routerze?

Wi-fi, torrenty i inne bajery mi zbędne.
Łącze stałe z kablówki z publicznym adresem IP.
 
gurek
Witam, wgrałem Tomato K26USB-1.28.RT-MIPSR2-110-PL-AIO, wszystko chodzi dobrze, ale na jednej karcie sieciowej (Atheros AR9002WB-1NG) osiągam max 54mbits mimo, iż nawet ustawiłem tryb N. Na oryginalnym sofcie osiągam bez problemu 150mbits, na innych kartach nie ma takiego problemu. Gdzie szukać przyczyny?
 
sivy19wlkp
probowales wymusic na karcie tryb n ? ewentualnie instalowales karte od nowa ?
2X ASUS RT-N16 Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-11x PL K26 USB AIO
QNAP TS-112
MediaDroid MT7005K Dual Sim Z działającym AERO2 - ANDROID 4.04
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,193,897 unikalnych wizyt