20 Kwietnia 2024 13:06:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.85.33
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N16
obsy
Kompletnie nic. Też mam E51 - scan sieci, wybrać ją, wpisać hasło i tyle. Łączy i działa.

Inna sprawa - nie ustawiłeś "tylko N" w ruterze?
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
Sobalus
Obsy nie jest też B i G. Dlatego mnie to dziwi, bo sieć wykrywa, jednak gdy chce połaczyć się z siecią nie mam mozliwości wpisania hasła, bo wyskakuje komunikat "nie znaleziono sieci wlan" hmm nie wiem popróbuje i może coś zdziałam. Ale mniejsza z tym wazniejsze dla mnie jest to dlaczego tak jak pisałem spadła mi prędkośc łącza po stronie pobierania z 4 do 1 Mb/s. Miał ktoś tak? Co może być powodem?
Edytowany przez Sobalus dnia 04-02-2010 17:57
 
edoos
A soft masz orginalny, czy moze ta bete ze strony asusa ???
moze wgraj dd wrt i obadaj.
 
Sobalus
Soft Asusa ten który był w routerze tego beta nie sciągałem narazie, bo chciałem najpierw dojśc do ładu ze wszystkim ... no ale właśnie co raz jakieś problemy spotykam. DD-wrt też nie ruszałem. Szczerze to nawet nie wiem, który i jak to zrobić. Ktoś wcześniej wspominał o jakimś ale narazie z moja wiedzą nie brałem się za to.

Edit:
Ale sadzicie, że soft może byc za to odpowiedzialny? No chyba by takiego bubla nie zrobili. Zreszta obsy go testował, może niech On się wypowie, czy miał problem z predkością netu.
Edytowany przez Sobalus dnia 04-02-2010 18:26
 
obsy
Ja nie. Łącze mam 8/1, grzał pełną parą.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
Sobalus
No to niezły zonk. Teraz to już zupełnie zgłupiałem.
 
edoos
MI na becie asusa router zwisy mial, na orginalnymnie dzialal download menager Pfft

A co do dd wrt to nawet dziecko zainstaluje 4 h cyztania pomoc z forum i zainstalowalem i wsio bangla tylko z samba nie mam czasu powalczyc.

ps w sobote bede instalowal od nowa ddwrt najnowsza wersje to napisze co i jak po kolei robic Grin.
Edytowany przez edoos dnia 04-02-2010 19:14
 
Sobalus
Byłby bardzo wdzięczny. I jak rozumiem nie miałeś żandego problemu ze spadkiem prędkości łącza?
 
edoos
Nie z laczem nie mialem problemu.
Tylko jak podlaczylme router do modemu kablowego. To musialem 2 razy restart modemu zorbic zeby serevr przyja mac adres routera ale to problem mojego ips Grin.

Mam tylko pytanko .. czy jak zrobie takie cos .. podepne disk zewnetrzny sieciowy ( wlasne Ip dysku ) to czy moge podmontowac jego partycje pod router i na ten dysk sciagac torrentem. Jednak predkosc usb mi spadla i jest to moze rozwiazanie Grin
Edytowany przez edoos dnia 04-02-2010 20:23
 
obsy
@edoos: ale nie na oryginale. Jak alternatywnym możesz jaki kombinacje wykonać.

(jak masz trochę bardziej inteligentny ten dysk z RJ45 to być może da sie i tam jakiegoś klienta torrentów uruchomić)
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
edoos
obsy ale ja nie hcce uruchamiac klienta torrent na dysku sieciowym tylko zeby tam zapisywal klient uruchomiony na routerku.
 
obsy
No to możesz.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
shibby
Jak wgrac tomato na asusa - instrukcja w 7 krokach:
1) przywrocic ustawienia domyslne routera
2) wgrac ddwrt mini przez www (link: http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/downlo...RT-N16.trx)
3) wrzywrocic ustawienia domyslne ddwrt, zalogowac sie na www i ustawic jakies haslo np root/root
4) polaczyc sie telnetem do ddwrt i wydac komende: nvram get http_passwd. Zapisac wynik. To bedzie nasze haslo pierwszego logowania do tomato!
5) Zmienic rozszerzenie obrazu tomato z trx na bin i wgrac przez gui ddwrt.
6) zalogowac sie do tomato podajac wczesniej zapisane haslo i koniecznie zrobic erase all data in NVRAM memory.
7) gotowe, teraz mozemy zalogowac sie do tomato na domyslne dane admin/admin.

Czasami po wgraniu tomato mozna napotkac na problem z niemozliwoscia otrzymania adresu ip dla WAN. Ja tak np mialem. Jezeli tak sie zdarzy to przy wlaczonym routerze nalezy przytrzymac na pare sekund przycisk RESTORE z tylu obudowy i jak dioda PWR zaczeni mrugach lub zgasnie to puscic. Czynnosc powtarzac parukrotnie az WAN dostanie ip. U mnie meczylem sie z tym z dobre 15min az zadzialalo. Pozniej warto jeszcze raz wyczyscic nvram i gotowe.

ww sposob jest zalecany dla tomato. Oryginalna instrukcja jest dostepna pod adresem:
http://www.linksysinfo.org/forums/sho...tcount=278

Mozna tez wgrac tomato przez Asus Firmware Restoration ale jak pokazal obsy, czasami moze cos pojsc nie tak Smile wiec polecac jednak powyzszy sposob z wykorzystaniem ddwrt.

Obecnie testuje niepublikowana bete3 w najbogatrzej wersji Ext. Chodzi wybornie, szybko i bez problemu. Soft ma jeszcze pare niedociagniec jak np przy sejwowaniu ustawien, dioda pwr gasnie na czas restartu uslugi i czesto powrotnie sie nie zapala.

Mój notebook laczy sie radiowo na 144mbps a wiec deczko wiecej niz tplink. Do tego dziala bardzo stabilnie, stabilniej niz na tplinku. Trasnferow po wifi jeszcze nie sprawdzalem. USB dziala bez problemu. Trasnfery po ftp mam ok 7.0/5.5MB/s (odczyt zapis) ale to taki szybki test. Wiecej powiem za pare dni gdy wytestuje router Smile
Edytowany przez shibby dnia 06-02-2010 18:07
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Exeqtor
Czy w fabrycznym firmware RT-N16 ma wbudowaną opcję WakeOnLAN ?
 
shibby
powiem ci ze oryginalnym softem nacieszylem sie cala minute Smile Co do WoL to chodzi ci by router moj wzbudzac komputery czy moze by komputerem wzbudzic router?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Exeqtor

Cytat

shibby napisał/a:
... Co do WoL to chodzi ci by router moj wzbudzac komputery czy moze by komputerem wzbudzic router?

chodzi mi o wzbudzanie komputerów przez router? To co Tomato i dd-wrt ma w standardzie :-)

czy gdy zdecydujemy się na dd-wrt lub tomato to da radę łatwo wrócić do oryginalnego softu ?
Edytowany przez Exeqtor dnia 07-02-2010 10:52
 
shibby
nie sprawdzalem ale pewnie da wgrac powrotnie oryginalny soft przez firmware restoration. Warto potwierdzic ta informacje na forum ddwrt lub linksysinfo.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
edoos
Idzie wgrac ... ja wczoraj powiesilem router przy instalacji nowego dd wrt .
POtem nie odpowiadal nie wstawal nic ... po 1 h 2 raz zrobilme 30/30/30 i poszlo Grin tyle ze na poprzednim sofcie:,
 
adriaanek

Cytat

Sobalus napisał/a:
Byłby bardzo wdzięczny. I jak rozumiem nie miałeś żandego problemu ze spadkiem prędkości łącza?


sprawdź w zakładce QoS czy Twoja prędkość została właściwie oszacowana, jeśli nie wpisz ją ręcznie...

jeśli idzie o podłączenie dysku i zapuszczenie choćby jednego torrenta to muszę podzielić się moją opinią - niesamowicie zaczyna wszystko mulić cała sieć sie przycina, pingi rosną z 20 do 1000 ms ! mimo , że na P2P ustawione jest tylko 10 %, hmm jestem trochę zawiedziony ... Frown nie chce na razie wgrywać alternatywnego softu, bo obawiam się utraty gwarancji Wink
 
shibby

Cytat

nie chce na razie wgrywać alternatywnego softu,

nie wiesz co tracisz Smile

na tomato mam lazce 6mbps podzielone na 12userow skryptem htb. dodatkowo na routerze wgrane transmission (klient torrenta) dziala 24h i wszystko chodzi bardzi stabilnie i szybko. Nie ma problemu mulenia lacza o ktorym piszesz.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,187,935 unikalnych wizyt