29 Marca 2024 11:57:28
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.232.108.171
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus 4G-N12 - prosty router 4G/LTE
shibby
Wstęp

Tematyka technologii LTE jest obecnie bardzo na czasie. Pomimo limitu transferów jakie wymuszają na abonentach operatorzy, często jest to jedyny sposób by w oddalonej od dużych miast lokalizacji mieć szybki dostęp do internetu. Nie ma się co dziwić, gdyż postawiona na szali najbardziej rozpowszechniona w Polsce Neostrada przegrywa z kretesem z operatorem komórkowym pod względem uzyskiwanych prędkości. Od dłuższego czasu na forach bardzo często poruszanym tematem jest obsługa LTE w naszych domowych routerach. Widać to również i na naszym forum. Asus poszedł o krok na przód i zaczął wprowadzać do swojej oferty routery z rodziny 4G-xxx. Jednym z nich jest dziś prezentowany model Asus 4G-N12. Zapraszam do recenzji.

openlinksys.info/images/4g-n12/front.jpg



Unboxing

Standardowo już czarne, kartonowe opakowanie i powiew świeżości w postaci sporego napisu LTE. Boczna specyfikacja zdradza dodatkowo kilka istotnych szczegółów odnośnie funkcjonalności testowanego sprzętu.

openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0110.JPG openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0111.JPG


openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0112.JPG



W środku również standardowo, znalazł się jedynie:
- router 4G-N12
- zasilacz
- instrukcja i karta gwarancyjna
- adapter kart Nano

Przekazana mi na potrzeby recenzji sztuka to egzemplarz testowy i nie zawierał kabla LAN. Specyfikacja na opakowaniu twierdzi, że takowy powinien się znaleźć w zestawie.

openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0113.JPG



Sam router jest stosunkowo niewielki. Ma dwie, niedemontowalne anteny zewnętrzne a jego pozycja została z góry wymuszona na stojącą. Z prawej strony widać szereg diód. Wszystkie są koloru zielonego i są statyczne. Jedynie wskaźnik siły sygnału jest dwukolorowy - zielony lub błękitny - ale do tego jeszcze wrócimy.

openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0115.JPG



Z tyłu znajdziemy:
- czteroportowych switch 10/100Mbps, z czego port 1 może pełnić rolę portu WAN dla internetu przewodowego
- przycisk Reset
- włącznik i gniazdo zasilania

openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0121.JPG



Z lewej strony umieszczono przycisk WPS. Z prawej natomiast gniazdo na kartę SIM. Gniazdo jest pełnowymiarowe, a kartę wciskamy bezpośrednio do niego. Osobiście wolę rozwiązanie na wcisk aniżeli rozwiązanie z tacką. Może i racja, że rozwiązanie to jest mniej estetyczne ale bardziej funkcjonalne, gdyż dostęp do karty jest dużo prostszy i szybszy.

openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0122.JPG openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0123.JPG



Wróćmy jeszcze na chwilę do wskaźnika siły sygnału. W moim odczuciu kolorystyka została niepotrzebnie lub nieświadomie zamieniona. Otóż połączenie LTE objawia się zieloną kolorystyką, natomiast połączenie 3G błękitną. We wszystkich testowanych przeze mnie modemach 3G/4G było zawsze odwrotnie. Kolor zielony oznajmiał nam niższą prędkość niż kolor błękitny. Nie wiem jaki Asus miał cel w ich zamianie ale jeżeli był to niefortunny błąd programistyczny, to liczę, że w najbliższej aktualizacji kolorystyka diód zostanie naprawiona.

openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0148.JPG openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0144.JPG

3G - błękitny kolor, 4G - kolor zielony



Wnętrze i specyfikacja

Z widocznych elementów wiemy, że router posiada dwie zewnętrzne, niedemontowalne anteny, switch FastEthernet oraz wbudowany modem 3G/4G. Specyfikacja na opakowaniu doszczegóławia nam iż modem mobilny potrafi pracować z maksymalną prędkością 42,2/5,76 (DL/UL) dla połączenia 3G oraz 100/50Mbps (DL/UL) dla połączenia LTE. Układ sieci bezprzewodowej natomiast pracuje na paśmie 2,4GHz z maksymalną prędkością 300Mbps w standardzie 802.11 b/g/n. Dowiadujemy się również, iż wspomniane zewnętrzne anteny o zysku 2dBi są dedykowane modemowi 3G/LTE. Do komunikacji bezprzewodowej producent zamontował dodatkowe dwie anteny wewnętrze o zysku 3dBi. By dowiedzieć się więcej odnośnie specyfikacji 4G-N12 musimy zajrzeć do jego środka.

Po zdemontowaniu obudowy i odkręceniu płyty PCB zauważamy wspomniane dwie anteny Wi-Fi, umiejscowione po lewej stronie routera (nad przyciskiem WPS).

openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0182.JPG


Sama płyta wykonana została poprawnie, bez większych niespodzianek. Anteny wewnętrzne są przylutowane na stałe, natomiast zewnętrze zostały wpięte w złącza u.fl. Modem 3G/4G osadzony został w slocie mini PCIex. W centralnej części płyty znajdziemy wyprowadzenie serialowe J3 (od dołu): VCC, RX, TX, GND. Prędkość połączenia to 8in1 115200.

openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0203.JPG openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0180.JPG



Modem 3G/LTE pracuje na chipsecie Qualcomm MDM9200.

openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0201.JPG



Testowane urządzenie posiada procesor Broadcom BCM5357 o taktowaniu 500MHz

Cytat

CPU: BCM5357 rev 2 at 500 MHz
Embeded clock CPU:500MHz, DDR:166MHz, Aix:83MHz



Pamięć RAM 64MB

Cytat

Tot mem: 65536 KBytes



oraz kość flash 8MB

Cytat

Found a 8MB ST compatible serial flash



Oprogramowanie

Soft jaki znalazł się na prezentowanym urządzeniu to AsusWRT, uzupełniony o elementy niezbędne do obsługi wbudowanego modemu sieci mobilnej.

openlinksys.info/images/4g-n12/gui1.PNG openlinksys.info/images/4g-n12/gui2.PNG



Nowością i zarazem przyjemnym dodatkiem jest wbudowana obsługa SMSów

openlinksys.info/images/4g-n12/gui3.PNG



Typ połączenia WAN możemy wybierać między wbudowanym modemem 3G/4G lub portem WAN RJ45 (pierwszy port LAN). Asus zadbał by użytkownik miał pełny dostęp do statystyk aktualnej sesji połączenia oraz informacji o modemie. Użytkownik może zdefiniować również limit transferu danych oraz preferowany typ sieci połączenia mobilnego

openlinksys.info/images/4g-n12/gui4.PNG openlinksys.info/images/4g-n12/gui5.PNG


openlinksys.info/images/4g-n12/gui6.PNG



Z funkcjonalności, których mi definitywnie brakuje w tego typu routerze to na pewno DualWAN, IPv6 oraz QoS. Interfejs ponadto nie jest w pełni przetłumaczony, co może nie tyle przeszkadza w użytkowaniu routera co wygląda nieprofesjonalnie. Większym natomiast problemem są błędnie lub myląco przetłumaczone zwroty. Przykładowo zakładka widoczna na jednym z rzutów "Wykrywanie naruszenia" to po prostu "Przekierowanie Portów" (Port Forwarding). Podobny przypadek napotkamy przy okazji zapisu ustawień, gdzie pojawia nam się licznik. Zamiast pokazywać on przykładowo: "Pozostało 30 sekund", pokazuje "30Pozostało xxx sekund". Kolejny raz nie są to rzeczy strategiczne dla funkcjonalności urządzenia ale bardzo proste do poprawienia w miejmy nadzieję najbliższym wydaniu firmware dla tego routera.


Testy LTE

Posiadając karty SIM czterech głównych operatorów sieci komórkowych w Polsce: T-Mobile, Orange, Plus oraz Play, mogłem przystąpić do testów. Wyniki zestawiłem z pomiarami osiągniętymi na laptopie DELL E6420 z podpiętym modemem Huawei E3372 Hilink oraz routerem Asus RT-AC68U z zainstalowanym Tomato by Shibby v129 + wspomniany modem E3372 Hilink. Wszystkie testy zostały powtórzone trzykrotnie a do recencji wybrałem najbardziej uśrednione wyniki. A tak przedstawia się całość:

openlinksys.info/images/4g-n12/era-kr.png openlinksys.info/images/4g-n12/e3372-era.png openlinksys.info/images/4g-n12/tomato-era.png

T-Mobile - Asus 4G-N12 | Laptop + E3372 Hilink | Asus RT-AC68U + Tomato-ARM v129 + E3372 Hilink


openlinksys.info/images/4g-n12/orange-kr.png openlinksys.info/images/4g-n12/e3372-orange.png openlinksys.info/images/4g-n12/tomato-orange.png

Orange - Asus 4G-N12 | Laptop + E3372 Hilink | Asus RT-AC68U + Tomato-ARM v129 + E3372 Hilink


openlinksys.info/images/4g-n12/plus-kr.png openlinksys.info/images/4g-n12/e3372-plus.png openlinksys.info/images/4g-n12/tomato-plus.png

Plus - Asus 4G-N12 | Laptop + E3372 Hilink | Asus RT-AC68U + Tomato-ARM v129 + E3372 Hilink


openlinksys.info/images/4g-n12/play-kr.png openlinksys.info/images/4g-n12/e3372-play.png openlinksys.info/images/4g-n12/tomato-play.png

Play - Asus 4G-N12 | Laptop + E3372 Hilink | Asus RT-AC68U + Tomato-ARM v129 + E3372 Hilink



Podsumowanie

Router Asus 4G-N12 to model udany. Łączy w sobie prostotę konfiguracji i stabilną pracę. Skierowany jest raczej do ludzi, którzy nie wymagają od routera zbyt wiele i którym w zupełności wystarcza jego podstawowa funkcjonalność. Jak pokazał powyższy test, router poradzi sobie bez problemu z każdą kartą SIM, bez względu na wybranego operatora a konfiguracja jego nie przysporzy żadnych problemów nawet osobom niezaznajomionym z tematyką sieci a to niewątpliwie atut. Niestety cena routera na chwilę obecną to ok 739zł ... Za tą cenę oczekiwalibyśmy jednak trochę większej z funkcjonalności jak chociażby Gigabit LAN, Dual-Band czy USB.

Plusy
- wbudowany modem 3G/LTE
- alternatywna obsługa łącz przewodowych (pierwszy port LAN jako WAN)
- banalna obsługa i wręcz automatyczna konfiguracja połączenia sieci mobilnej
- wskaźnik siły sygnału na obudowie
- gniazdo kart SIM na "wcisk" - proste i niezawodne
- obsługa SMS z poziomu GUI
- możliwość wyboru typu pracy sieci (tylko 2G, 3G, 4G lub automatycznie)

Minusy
- brak funkcjonalności DualWAN, która aż się prosi o implementację w tego typu routerze
- brak przydatnych funkcjonalności typu IPv6 oraz QoS
- cena ...


Podziękowanie

Podziękowania należą się firmom ASUS i Sieciovo, które dostarczyły sprzęt do testów.

openlinksys.info/images/banners/asus_logo.jpg


openlinksys.info/images/baner_ol_sieciovo.jpg



Dziękuję i pozdrawiam
Edytowany przez shibby dnia 13-05-2015 14:25
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sylweku
Asus trochę przegina z tą reklamą 4G, która jak wszyscy wiedzą znajduje sie na każdym pudełku routera który ma usb.
Jednak już na oficjalnym forum Asusa na pytanie dlaczego modem wymieniony na liście kompatybilnych nie działa w trybie LTE...... odpowiedz jest jedna ze LTE nie jest wspierane.
albo wspierane tylko przez najwyższe modele.
 
shibby
nie rozumiem trochę twojej odpowiedzi w kontekście tej recenzji. 4G-N12 ma modem LTE wbudowany i gniazdo SIM, zatem musi wspierać i wspiera transmisję LTE bez problemu.

Przejrzałem też zdjęcia opakowań routerów RT-N18U, RT-AC56U, Rt-AC68U i RT-AC87U i ani słowa o 3G, 4G czy LTE nie znalazłem. To, że router oferuje wsparcie jako dodatkową funkcjonalność to tylko dobra wola producenta.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Boczek
Shibby na stockowym firmware mojego RT-N18U nie działa nawet 3G. Na kartoniku jest info "3G/4G dongle supported". A w firmware formatki są ale to nie działa.

Kupiłem ten router dlatego, że na stronach Asusa i sklepów internetowych była informacja o wsparciu modemów 3G, 4G i dual Wan.

Z polskiego supportu Asusa dostałem odpowiedź, że w Polsce nie działa 3G z ich routerami. To jest bardzo nie w porządku. Jeśli nie działa w Polsce to nie powinno być takich informacji o sprzęcie sprzedawanym w naszym kraju.

Asus powinien wyraźnie napisać w materiałach o sprzęcie, że ich routery obsługują to wszystko na Tomato by Shibby ;-)
EdgeRouter X: EdgeOS
RT-AX56U: AsusWRT
EA6900: tbd
EA6350: tbd
 
sylweku

Cytat

Boczek napisał(a):

Shibby na stockowym firmware mojego RT-N18U nie działa nawet 3G. Na kartoniku jest info "3G/4G dongle supported". A w firmware formatki są ale to nie działa.

Kupiłem ten router dlatego, że na stronach Asusa i sklepów internetowych była informacja o wsparciu modemów 3G, 4G i dual wan

Asus powinien wyraźnie napisać w materiałach o sprzęcie, że ich routery obsługują to wszystko na Tomato by Shibby ;-)


Dokladnie o to chodzi ......
@shibby - to tak ogolnie o polityce asusa . Ten z recenzji jest chyba pierwszym ktory dziala zgodnie z opisem z pudelka w zakresie 3g/4g.
 
gmx
Może to jakaś logika. Jak ma napisane że zgodny z 3G to nie działa w PL. Jak ma napisane LTE to działa w 3G, ale LTE niekoniecznie.

Dziwna jest polityka Asusa na PL
 
jano872
Testowałem E3372 z oryginalnym softem AC68U i nie widziałem problemów (działał). Na tomato również mi działa.

Testowałem też E3372 z RC-N10U i tu niestety potwierdzam - na pudełku 3G/4G modem support i fajnie. Opcja w oryginalnym sofcie chyba też była że mogłem się połączyć w ogóle Sad Na tomato modem chodzi.

Swoją drogą inną sprawą jest że mój AC68U ma 2 gniazda USB i jak podłączę pendrive i modem (modem do USB3.0) to transfer mi spada z 30MBit do 5MBit Sad Nie ma prądu wystarczająco. Obszedłem to przedłużaczem USB 3.0 z zasilaczem, ale wydaje mi się że tu mogli się bardziej postarać Sad

Szkoda też że modem LTE wyciąga pod routerami dużo niższe transfery niż podłączony do komputera - na laptopie z E3372 wyciągam 60-70MBit, a podłączony do AC68U już maksymalnie widzę 30MBit Sad

Tego Asus 4G-N12 też testowałem i muszę powiedzieć że za taką cenę spodziewałbym się zewnętrznych wymienialnych anten wifi, zewnętrznych wymienialnych anten GSM i faktycznie tego gigabita na lanie o którym shibby wspomina. Ogólnie miałem też wrażenie że ten modemorouter jest wykonany dość tandetnie (porównując do N10u, N66 i AC68U które były tańsze od niego.

Na koniec - mam problem taki że E3372 nie pamięta pinu jak jest podłączony do routera - jak straci zasilanie to trzeba się na niego logować i pinować, orange nie wydaje kart bezpinowych bo podpisana umowa jest na LTE i CDMA i tłumaczą że w związku z tym nie mogą dawać kart bez pinu, ale to inna sprawa.
 
shibby
po twoim opisie wnioskuję, że masz hilinka. To modemorouter i on odpowiedzialny jest za wszelką obsługę karty. Od strony routera widoczny jest jak zwykła karta sieciowa.

Poszukaj po necie, jest sposób by hilink pamiętał pin. Na naszym forum też o tym była mowa.

Pozdrawiam
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gartox
Hello,

Sorry to speak english in this polish forum, but it seems to be the only one to be really uptodate about asus router.
I searched a lot of forum previously, but I can't find and answer to my question : can I install tomato release on 4G-N12 ?

From what I saw, it should, because the mainboard is quite close to RT-N15U that is supported and 4G modems are now suppored too.

But I would prefer to have and answer from relevant people.

Thanks a lot
 
kinimod
Czy do tego urządzenia można wgrać alternatywny soft? Bo widzę, że jest dla Asus RT-N12 ale to zupełnie inny modem.
 
gartox
Actually, the answer is here for polish readers:

https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=20006

it says, no alternativ software for this router because it is too recent/fresh.

Połączony z 18 sierpień 2016 15:48:40:
By the way, I'm going to custom this router by adding 2 SMA pigtail fixed to the plastic box. I'll connect these pigtail to the LTE modem in place of the actual integrated antenna U.FL. Then I'll be able to connect an external antenna.

My coverage is not so bad actually (between 2 and 3 bars and around 15MBps), but maybe with that I'll be able to get a better reception and grab some MBbps, but mainly I hope to get better response time. Because LTE is not so good compared to DSL or fiber.
Edytowany przez gartox dnia 18-08-2016 15:48
 
shibby
please share us a result of your work Smile Maybe you will inspire someone else.

Best Regards.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gartox
Hi all, I finally managed to custom my 4G-N12.

Here's a little summary.

First, remove gently the plastic cover.
Then remove the mainboard (don't forget to remove the simcard before)
Remove the 2 screw that keep the modem board in place and remove really carefully the U.fl connectors that links the 2 integrated antennas.

Drill 2 holes in the plastic cover, I choose to put them over the simcard :

imageshack.com/a/img921/8038/hgSl75.jpg

Insert the SMA pigtail and screw them to the cover.

Then connect gently the U.fl connector to the modem board.

imageshack.com/a/img924/9949/UxlhoD.jpg

Finally, go back and firmly reinsert the modem board on the mainboard and put back the mainboard in place in the plastic chassis.

imageshack.com/a/img921/6140/P4wL09.jpg

Now you have the ability to connect an external antenna with SMA connector.

I now use a Poynting Xpol-10 :
http://poynting.tech/product/xpol-10/

It's not the better choise, because it's not a real external antenna but it has a better sensitivity than the standard antenna ( which are not so bad ! ). But, I'm living in a place where I cannot put external antenna on the balcony !
So I choose a little omni internal antenna that I can place anywhere I want !
The best should be to use 2 directional yagi correctly directed (if you have in a low coverage place that's you should do, on the roof, or in the attic).

Result are not the best because I can only use a little internal antenna, but it's better than the original antenna :

I'll post detailed result of before and after...
But I was around 2/3 bars of reception and now I'm around 3/4 bars !
It's more stable and responsive, but download and response time seems to be quite the same than before... But the 4G infrastructure is really difficult to test because of so much things that can change during tests : number of people connected on the base antenna at the same time, bandwidth used on the base antenna...
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 1
cold_demon

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,441,166 unikalnych wizyt