Posiadam router Buffalo WHR-G54S i zainstalowalem na nim Tomato.
Teraz chcialbym ustawic go jako "clienta" zebym mogl laczyc sie przez niego z inna siecia wifii, tylko zastanawia mnie jak to zrobic.
Polaczenie ma wygladac mniejwiecej:
LAPTOP <--> ROUTER"client WIFII" <==> AP
-Laptop ma wbudowane wifii ale za slabe zeby sie polaczyc z AP Buffalo ma zmieniona antene wiec wykrywa AP bez problemu i dlatego chcem sie laczyc przez ROUTER"client WIFII" z AP
Zastanawia mnie tylko jak to zrobic i jak skafigurowac Router i Laptop zeby wszystko chodzilo tak jak chcem. Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu ...
na tomato nie da sie ustawic client + AP. Albo router dziala jako klient albo jako AP. kup drugi prosty AP i jego uzyj jako clienta a buffalo jako AP lub odwrotnie.
Router:Unifi Cloud Gateway Fiber Switch:Unifi USW-Lite-16-PoE Switch:Unifi USW-Flex-Mini - szt. 2 Wi-Fi:Unifi U6-Lite - szt. 2 Proxmox VE:i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 4x 2TB SSD VM #1:Synology SA6400 VM #2:Debian, WWW VM #3: Home Assistant OS
na tomato nie da sie ustawic client + AP. Albo router dziala jako klient albo jako AP. kup drugi prosty AP i jego uzyj jako clienta a buffalo jako AP lub odwrotnie.
????
tak sie sklada ze mam tez drugiego buffalo. czy moglbys mi pomoc to skafigurowac zeby ladnie chodzilo ????
wyjscie nr1
okresl ktory ma ci dzialac jako router i na nim ustaw wifi client, dhcp itd. Jak juz na nim bedziesz mial normalnie neta (po kablu) to na drugi APku wylacz dhcp, wylacz funckje NATa i WAN(jezeli sie da). Skonfiguruj wifi jako AP i polacz z routerem jako LAN-LAN.
w ten sposob pierwszy router bedzie laczyl sie z wifi jako client i rozdzielal neta po kablu a drugi tylko i wylacznie rozsylal podzielony juz net userow po wifi.
lub wyjscie nr2
ustawiasz pierwszy router jako wifi client i wylaczasz na nim dhcp. laczysz z drugim LAN-WAN i na drugim ustawiasz WAN na dhcp lub static (zalezy jak otrzymujesz adresacje od providera), stawiasz tez sobie dhcp i wifi jako AP. W tym wypadku pierwsze urzadzenie zamienia ci jedynie sygnal wifi na lan, ktory nastepnie dzielic juz normalnie routerem wifi tak jakbys mial net kablowy a nie od providera wifi.
polecam wyjscie nr2
Router:Unifi Cloud Gateway Fiber Switch:Unifi USW-Lite-16-PoE Switch:Unifi USW-Flex-Mini - szt. 2 Wi-Fi:Unifi U6-Lite - szt. 2 Proxmox VE:i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 4x 2TB SSD VM #1:Synology SA6400 VM #2:Debian, WWW VM #3: Home Assistant OS
· Łącznie użytkowników: 24,126 · Najnowszy użytkownik: goldi111
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Maniek91PL
15-05-2025 19:35
witam! było coś gdzieś o obsłudze asus mesh w tomato moze? chętnie bym przetestował u rodziców
servee
24-01-2025 18:18
Światłowód + mediakonwenter. Ekranowana skrętka nie jest wymagana, taką sytuację już zastałem. Zamierzam ją wymienić na zwykłą. Da to coś?
shibby
17-01-2025 07:45
a ta skrętka ekranowana o której piszesz to jakiś wkopany przewód do bramy/furtki/kamer y zewn? Jak tak to jego też przez zabezpieczenie podepnij.
shibby
17-01-2025 07:43
no to pora zabezpieczyć kable LAN zabezpieczeniami przeciwprzepięciow ymi - tanio nie będzie. Jak przychodzi ci internet? Skrętką czy światłem? Jak skrętką to zacząłbym od tego.
servee
12-01-2025 12:52
Ponownie padły mi wszystkie porty sieciowe w routerze - to już 3-ci w 6 m-cy. Podejrzany to ekranowana, nieuziemiona skrętka - 12mb. Czy jest to możliwe?
dawidt
21-12-2024 01:09
siema
Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !
maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia
Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa
overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.