06 Maja 2024 19:26:44
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.59.136.170
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Pytanie o L7 w Tomato
Slig
Mam takie pytanie o filtr L7, bawiłem się nim dobrą chwilę i zastanawiałem czemu nie działa - nic kompletnie nie klasyfikuje, już miałem pisać posta o tym na forum a tu wraz sobie pomyślałem że jak nic tam jest napisane Outboud Direction ! No to myślę sobie, zobaczymy... Włączyłem klasyfikację L7 dla połączeń http (outbound oczywiście), podpiąłem do klasy E i puściłem zapytanie do mojego serwera WWW poprzez zewnętrzne proxy tpsa (żeby zapytanie szło z zewnątrz). I co się okazało ?? A to że pięknie połączenie zostało wykryte i obcięty mu transfer ! Świetnie że działa, tylko mam takie pytanie:
Na jakiego grzyba potrzbny mi filtr który klasyfikuje outbound direction ? Nie czuję potrzeby ograniczania szybkości ściągania ode mnie np. plików flash ludziom z internetu. Za to przydało by się by ograniczyć szybkość ściągania plików flash przez ludzi w mojej sieci, włączałem opcję "Layer 7 Examines Inbound Direction (Debug)" ale nic ona nie daje. Podobnie w Access Restrictions L7 chce klasyfikować ruch wychodzący dzięki czemu nic nie klasyfikuje. Jakbym chciał zablokować np nie wiem, pobieranie obrazków jpg (bo mam powiedzmy zły dzień i chcę kogoś powkurzać), to mogę najwyżej zablokować wysyłanie tych obrazków.
Może mi ktoś wyjaśnić do czego ten filtr służy ?
Dzięki !! Grin
Pozdrawiam !

Ps. zaczęło się od tego, że chciałem tak ustawić transfery dla plików flash, aby bannery flashowe na www chodziły, ale już flash streaming video nie dało się oglądać

PS2 !!:
kod typu:

modprobe ipt_layer7
iptables -D FORWARD -m layer7 --l7proto http -j DROP

działa poprawnie - nie można otwierać WWW, natomiast dodanie reguły L7 w access restrictions nie blokuje otwierania stron, czy to nie ciekawe ??

Podobnie działają reguły:

iptables -I FORWARD -m layer7 --l7proto jpeg -j REJECT
iptables -I FORWARD -m layer7 --l7proto gif -j REJECT

nie ładuję się obrazki z netu

Jeszcze 1 edit Smile
powiem więcej, reguła:

iptables -D FORWARD -m layer7 --l7proto httpvideo -j DROP

blokuje oglądanie flash streaming video z netu, a normalnych flashy nie Smile (nie wszystkie flash filmy blokuje, niektórych nie łapie, działa np na youtube)
Tylko dlaczego to wszystko nie chodzi z GUI mimo że tam jest ???? #@%$#@%@!@@!!~!!@@ !!!!
Edytowany przez Slig dnia 16-10-2006 23:46
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
stegano
Napisz do Jona zażalenie.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
Slig
Ejj kurde ja sobie nie żartuję tylko próbuję zrozumieć jak to działa i liczę na to że ktoś może wie coś więcej na temat L7. Nie walnąłem postu że znalazłem błąd tylko że czegoś nie rozumiem i dlatego pytam... Ktoś kto poskładał takie oprogramowanie na pewno miał jakiś cel w tym że to tak zrobił, ja bym chciał tylko wiedzieć czemu.
Edytowany przez Slig dnia 17-10-2006 00:12
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
robsonn
To z readme Tomato

Cytat

Some L7/IPP2P patterns are directional and may not work as you expect. An HTTP request from a browser, for example, is different from an HTTP response from a server. The patterns are not clear which is which, unfortunately. You also have to take into account that all classifications are performed in the outbound direction only.

Jesli znalazles cos nie tak lub masz konkretne pytania - to faktycznie powinienes skierowac je do Jon'a. To on tworzyl ten soft czesiowo od poczatku, wiec wie co i jak.
Polecam rowniez zarzucenie okiem w zrodelka bo to wiele tlumaczy ... czasami jak jtos byl mily i umiescil komntarze Wink
P.S. mozesz sprawdzic jak Jon zapisuje access restrictions w pamieci tymczasowej. W pliku /tmp/qos masz kolejki i reguly QoS, jakos na razie specjalnie mi sie nei chcialo szukac, gdzie zapisuje (w jakim pliku) access restrictions. Mozesz poszukac tego pliku i porownywac z twoimi regulkami.
Edytowany przez robsonn dnia 17-10-2006 01:50
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Slig
Dzięki za wskazówki. Widzę że Tomato ma większy potenacjał niż widać to po GUI. Może da się z niego jeszcze więcej wycisnąć skryptami Grin
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
Slig
Napisałem do Jona o tym problemie. Przysłał odpowiedź i rozwiązanie:

Chodzi o to że L7 nie analizuje w tej chwili ruchu przychodzącego. Normalnie będzie zaznaczać się opcję "L7 examines inbound traffic...". Jon napisał że jest z nią jeszcze jakiś problem który trzeba rozwiązać. Natomiast można włączyć analizę ruchu przychodzącego przez L7 dla wybranych wzorców poleceniem firewalla:

Cytat

iptables -I FORWARD 4 -i ppp+ -m layer7 --l7proto wybrany_wzorzec


To jest dla mojego interfejsu WAN - ppp0. I rzeczywiście po tym poleconku L7 analizuje pięknie ruch przychodzący zarówno w QoS jak i w Access Restrictions.

To się nazywa support ! Smile Linksys jeszcze ma daleką drogę nie tylko w jakości softu Wink
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,608,056 unikalnych wizyt