19 Maja 2024 13:51:50
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.91.37
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Backup Bandwidth History
Camis
J.w jak zrobic kopie histori transferu na lokalny komputer ? (Zeby pózniej moc przywrócic po resecie NVRAM)

Aktualnie zapisywanie mam:

Save history location : NVRAM


Mogę ustawić na user directory, ale jaki katalog podac ? Czy utworzyc go przez ssh ?
* Opera * WTW * Foobar *


* Asus RT-N10 + Tomato *


* Net 60mbit/2mbit*
 
Lukasz_82
Też mam z tym problem. Jak zapisywać historie transferu żeby nie znikała po każdym restarcie routera?
Jak daję zapis do NVRAM wyskakuje info że jest to niezalecane. Dlaczego?

CIFS nie potrafię zamontować:/(może ktoś to potrafi wytłumaczyć)
Nie wiem też jak użyć user directory. Czy trzeba samemu utworzyć katalog? Jak tak to gdzie i jak podać ścieżkę do niego w ustawieniach żeby go widział?
 
Slig
CIFS jest to dysk sieciowy stworzony np. pod sambą (linux). Pod windowsem możesz użyć udostępniania katalogów (chyba) i taki udostępniony katalog tam podać. Ja używam do tego dysku samba na serwerze który chodzi nonstop, a Pomidor zapisuje sobie tam co godzinkę.
NVram nie służy do przechowywania takich danych bo to niepotrzebnie męczy kości flash, ew. zabiera miejsce albo nie wiem dlaczego jeszcze Smile
A co do user directory to sobie chyba trzeba partycję jffs2 zrobić najpierw żeby tego użyć, ale ona i tak pójdzie z dymem po następnym flashowaniu zdaje się... No oczywiście można plik z tej partycji przerzucić najpierw na CIFS Smile Jednak przypuszczam że jest to podobnie nie zalecane jak zapisywanie do nvram.
Edytowany przez Slig dnia 03-11-2006 00:09
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
Lukasz_82
Dzięki za informacje.
A możesz mi jakoś wytłumaczyć jak utworzyć dysk sieciowy pod sambą w linuxie? Albo podać chociaż jakiegoś linka z opisem. Bo szczerze mówiąc próbowałem coś takiego zrobić i nie bardzo mi wychodziło.

P.S.
A może to user directory jednak inaczej się robi. I co to wogóle jest jffs2?
 
Slig
User directory to prawdopodobnie (!) dowolny katalog wskazany przez Ciebie, czyli może to być katalog na partycji jffs2, albo na cifs1 lub cifs2 dowolnie wybrany (/cifsX/katalog1/katalog2/itd/). W każdym razie ten katalog musi mieć prawa zapisu a na wrtku tylko te 2 sensowne mi do głowy przychodzą (jffs2 albo cifs), no jest jeszcze /tmp, ale to jest ramdysk.
Ja konfigurowałem sambę używając tego opisu zdaje się: http://zlobek.tcz.wroclaw.pl/dzial.ph...p3?dzial=6 tylko że nie tej sekcji z linuxconfem, tylko tej dalszej - z grzebaniem w pliku smb.conf. No fakt że samba jest trochę popierniczona i do tej pory nie wiem jak to do końca działa... niemniej jednak ustawienie dysków z podstawowymi uprawieniami jest wykonalne bez strasznych problemów. Jak już Ci się uda zrobić dysk sieciowy, który będziesz w stanie uruchomić na 2gim kompie to tylko podajesz wrtkowi dane i wszystko śmiga.

Jffs2 to jakiś system plików do flashów, tu masz więcej o nim: http://sourceware.org/jffs2/, możesz sobie zrobić partycję w wolnej przestrzeni flasha na wrtku z tym systemem plików i zapisywać tam co chcesz (oczywiście w granicach rozmiaru tej niezbyt wielkiej partycji - na WRT54GL ok 1MCool
Edytowany przez Slig dnia 03-11-2006 00:30
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
Lukasz_82
Udało mi się zamontować dysk sieciowy udostępniony przez linuxa pod CIFS1. Router zapisał tam swój plik historii. Ale po restarcie nie załadował historii transferu w logu znalazłem takie wpisy:
Nov 4 00:00:40 unknown user.err kernel: CIFS VFS: Error connecting to IPv4 socket. Aborting operation
Nov 4 00:00:40 unknown user.err kernel: CIFS VFS: cifs_mount failed w/return code = -148
O co może chodzić?

Po ostatnim restarcie nie było tych błędów w logu ale i tak nie pobrało zapisu historii.
Edytowany przez Lukasz_82 dnia 04-11-2006 10:20
 
bigl
Powiem szczerze, że próbowałem już różnych ustawień i jedyne co działa to wrzucanie statystyk na zasób. Ale potem z wczytywaniem ich po restarcie routera jest już dużo gorzej. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby coś co można połączyć z czymś w sieci a nie w LAN-ie. Na przykład wrzucanie statystyk na serwer FTP a przy starcie ściąganie ich stamtąd. Zakładanie, że w LAN-ie jest coś dostępnego non-stop to w wielu przypadkach kiepski pomysł - a do tego jeszcze import nie bardzo działa. Sad

Jest to IMHO jedna z niewielu pięt achillesowych Tomato.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
Slig
Nie wiem czego wam to nie chodzi, ja nie mam z CIFS najmniejszych problemów. Jak ktoś chce to mogę wrzucić moją konfigurację samby.
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
Lukasz_82

Cytat

Slig napisał/a:
Nie wiem czego wam to nie chodzi, ja nie mam z CIFS najmniejszych problemów. Jak ktoś chce to mogę wrzucić moją konfigurację samby.


To ja poprosze
 
Slig

########################################################
# konfiguracja samby
#
[global]
comment = Polaczenie z serwerem ...
log file = /var/log/samba/%I.log
dont descend = /dev,/proc,/root,/bin,/etc,/sbin,/sys,/usr,/store/.pub,/store/.priv

socket options = TCP_NODELAY # SO_SNDBUF=16384 SO_RCVBUF=16384 IPTOS_LOWDELAY

interfaces = eth0
bind interfaces only = no

read raw = yes
write raw = yes

write cache size = 65536

netbios name = myserver

debug level = 0
debug timestamp = no
timestamp logs = True

max log size = 1000

preserve case = yes
short preserve case = yes
hide dot files = yes

client code page = 852

character set = iso8859-2

security = user
guest ok = no
browseable = yes

force create mode = 0770

dos file times = yes

workgroup = LOCAL_GROUP

dead time = 20
keep alive = 20

mangled stack = 100
max open files = 500

domain master = yes
local master = yes

wins support = yes
os level = 64

nt smb support = yes
nt pipe support = yes
nt acl support  = no

domain logons = yes
logon script = startup.bat
logon path = \\%L\%U

time server = True

name resolve order = wins bcast hosts lmhosts

unix password sync = false
update encrypted = no
passwd program = /usr/bin/passwd %u
passwd chat debug = false
passwd chat = *New*password* %n\n *Retype*new*password* %n\n *updating*done*

encrypt passwords = yes
null passwords = false

server string = Server Lokalny

###################################################################
[store]
path = /store
volume = store
comment = caly katalog store
force create mode = 0770
force directory mode = 0770
oplocks = True
level2 oplocks = True
browseable=yes
group = +store
public = no

write list = @store
read list = @store
invalid users = guest
hosts deny = ALL
hosts allow = 10.


Oczywiście w Tomato używam oczywiście dysku sieciowego "store". Do tego mam dodanego użytkownika do smbpasswd który jest w grupie store żeby to wszystko chodziło. Jakoś się kręci, nie robi problemów. Kiedyś nawet wiedziałem do czego te opcję są ale teraz to za nic nie powiem :)
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
bigl
Wiesz - ja nie mam w LAN-ie nic działającego non-stop więc to jest główny problem. Może szafran napisze coś podobnego do uptime żeby te statystyki były trzymane gdzieś na zewnątrz? Smile
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
Slig
No to załóż sobie tą partycję jffs2 i na niej trzymaj, a jak będziesz zmieniał soft, to zgrywaj plik na dysk CIFS.
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
jank0
"Też mam z tym problem. Jak zapisywać historie transferu żeby nie znikała po każdym restarcie routera?
Jak daję zapis do NVRAM wyskakuje info że jest to niezalecane. Dlaczego?"

Dlatego że ilość kasowania i zapisywania do pamięci flash jest ograniczona....firmy podają że układ powinien "wytrzymać" 100000 cyki kasowania.Można powiedzieć że to dużo..ale np.firma Blaupunkt zrobiła radiodbiornik Concert na procku Motoroli (hc05) w pamięci flash były zapisywane wszelkie zmiany parametrów odbiornika...po 3 latach flesh-e padały(procesor do wymiany),następne wersje radiodbiorników bieżące ustawienia zapisywywały do ramu Grin
"Jeżeli nie wiesz jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie"
 
Slig
Podobno nowe WRT serii GL mają zmienione kości które wytrzymują 1.000.000 cykli
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
jank0
@Sing
"Podobno nowe WRT serii GL mają zmienione kości które wytrzymują 1.000.000 cykli".....podobno właśnie te modele WRT przemówią ludzkim głosem w Wigilię Bożego Narodzenia.
Autor Tomato wie że zbyt częste zapisywanie flesha skraca jego żywotność ,czy to będzie nvram czy jffs2 to bez znaczenia( fizycznie ta sama pamięć).Można zmienić ustawienia i "Save History Interval" np. co 2 dni
"Jeżeli nie wiesz jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie"
 
Lukasz_82

Cytat

Lukasz_82 napisał/a:
Udało mi się zamontować dysk sieciowy udostępniony przez linuxa pod CIFS1. Router zapisał tam swój plik historii. Ale po restarcie nie załadował historii transferu


Jednak wczytuje historie. Zmyliło mnie to że wykres się nie pojawił ale dzienne i miesięczne statystyki są,
 
Tyllian
a moze to byc partycja np: ext3
Router: WRT54GL v1.1 + Pomidorek
NAS: TS-101 - 300GB
DVD: KiSS DP-600
VoIP: MyFon + PAP2T
 
Lukasz_82

Cytat

Tyllian napisał/a:
a moze to byc partycja np: ext3

Tak
 
bigl
Powiem krótko - dane dzienne i miesięczne to zmienna w NVRAM. I jest ona zapisywana tam tak często jak to się ustawi w konfiguracji oraz przy każdym zgrywaniu pliku z konfiguracją (gdy jest włączone zpisywanie tych danych do NVRAM). Ona po prostu jest w tym pliku. Także można dane w ten sposób ręcznie archiwizować. Szczegóły tutaj:

http://openlinksys.info/forum/viewthr...ad_id=1286
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 25

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,110,321 unikalnych wizyt