18 Maja 2024 08:36:30
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.2.233
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki router kupić? Zestawienie routerów obsługujących TOMATO.
fireboy
Szczególnie, że ReadyNAS cenowo jest bardzo konkurencyjny. 4 dyskowy odpowiednik z Qnap'a czy Synology to już prawie 4-5 stówek więcej. Generalnie zastosowanie jest na prawdę podstawowe dla mnie (przynajmniej na chwilę obecną). Chociaż jest to zakup na kilka lat (mam nadzieję) więc może warto tą kasę dołożyć.
 
Kontrolny
Tak jest z NASami, że jak się nie miało wcześniej, to się myśli, że "zastosowanie tylko podstawowe obecnie". Jak już się go ma, to się stopniowo odkrywa, że różne rzeczy, o których się wcześniej nie wiedziało do czego w ogóle służą, stają się po kolei potrzebne. Dlatego warto kupić od razu prawdziwego NASa, a nie wydać najpierw parę stów na produkt nasopodobny i potem jeszcze raz kupować.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
v3r1
Witam serdecznie,
Chciałbym się poradzić w kwestii zakupu nowego routera =)

W chwili obecnej w mieszkaniu 40m2 posiadam router Netgear WNR3500L v2. Na routerze oczywiście jest wrzucone Tomato forumowego kolegi.
Do routera podpięte jest przez wifi: 2-3 laptopy, 2-3 telefony, tablet. Przez kabel: pc, laptop, NAS i czasem drugi NAS albo jakiś pc. Przez usb: drukarka.
Generalnie na routerze nie wykorzystuje jakichś zaawansowanych funkcji. Otworzyłem parę portów i chyba tyle. Z routera jestem zadowolony poza jedna kwestia, mianowicie router stoi w jednym rogu mieszkania, w drugim rogu praktycznie nie ma zasięgu.

Do drugiego mieszkania 70m2 potrzebuje zakupić router. Będzie on stal w centralnym punkcie mieszkania. I teraz się zastanawiam czy kupić taki sam Netgear czy może można kupić coś lepszego (oczywiście tez na Tomato, przyzwyczajony jestem)? Taki Netgear tylko z lepsza antena i obsługą zarówno 2.4ghz jak i 5ghz by mnie zadowolił. No chyba, ze to 5ghz to problem i nie jest mi to potrzebne Pfft

Proszę o pomoc!
 
Steel_Rat
Wszystko zależy ile chcesz wydać. Jak do 300 zł. to pasuje RT-N18U - ma zewnętrzne anteny ale ma pasmo tylko 2.4 Ghz. A potem ceny jak i możliwości idą w górę.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
v3r1
Nie wiem czy ktorys z moich sprzetow w ogole obsluguje pasmo 5ghz wiec to moglbym sobie odpuscic. Chyba, ze przyszlosciowo powinienem szukac jednak z takim pasmem?

Ten Asus wyglada sensownie. Jak wypada w porownaniu ze wspomnianym wyzej Netgearem?
edit: widze, ze masz oba te routery, moglbys napisac ktory w Twojej opinii lepszy? =)
Edytowany przez v3r1 dnia 19-08-2015 21:06
 
Kontrolny
Po pierwsze bardzo dziwne, że w mieszkaniu 40 m2 jest problem z zasięgiem na jakimkolwiek routerze. U mnie WNR3500L v2 pokrywa zasięgiem duuużo większe przestrzenie. Albo mieszkasz w bloku, w którym są wyjątkowo silne interferencje, np. sąsiad odpalił jakieś urządzenie przekraczające dopuszczalne normy. Albo coś jest nie tak z ustawieniem Twojego routera. Faktem jest, że najlepiej ustawić router blisko środka mieszkania.
Na początek spróbuj wgrać najnowsze Tomato i wykonać całą procedurę z czyszczeniem NVRAM i skonfigurowaniem routera od początku ręcznie.
Edytowany przez Kontrolny dnia 19-08-2015 21:17
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
majkel152
asus n66u /ac66u/ ac68u( coś z antenami zewn) , piątka to przyszłościowo bo jak będzie tłok w 2.4 to mogą się zakłócać nawzajem sieci sąsiadów,
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Steel_Rat
Sprzętowo to oczywiście RT-N18U - Ma procesor ARM, ale tylko 1 rdzeniowy, anteny zewnętrzne. Tu masz test
https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=18177
Właściwie to go używam jako routera. Netgear był wcześniej ale wylądował jako switch przy telewizorze.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
v3r1
Mała aktualizacja, przeglądając forum odkryłem, że mój Netgear to jest jednak wersja v1, a nie v2. Może stąd gorszy zasięg.
 
tomeq62
Co na dzisiaj jest najlepsze jeśli chodzi o sprzęt w technologii AC. Musi być rado 2,4GHz oraz radio 5GHz, musi obsłużyć łącze minimum 200/50 Mbit/s (im więcej obsłuży tym lepiej na dłużej zakup po prostu będzie). Dobrze aby był jakiś soft alternatywny, zastanawiam się pomiędzy netgear r7000, r7500 oraz sprzętem asusa rt-ac68u lub rt-ac87u proszę o propozycje i wady,zalety osób mających wspomniany sprzęt.
 
majkel152
na r7000 i ac68u jest działające tomato, r7500 chyba openwrt działa, ac87u ofw albo merlin tylko Smile spokojnie wystarczy ac56u który ma taki sam procek jak ac68u Smile r7000 położysz poziomo a ac68 nie,shibby ma r7000 to o czymś świadczyć musi ;p
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
mgrzemow
Cześć,

Nie mam ręki do routerów, co kupię to albo się wiesza, albo psuje, pomimo niby dobrych opinii.

No, to jak się już poskarżyłem, to bardzo bym was prosił o rekomendację prostego routera wifi tylko do internetu, który ma spełnić 2 warunki:
1. Ma działać. Nie wymagać restartów, ma po prostu działać bezobsługowo przez maksymalnie długi czas.
2. Jakby dał radę zrobić zasięg na cały parter domu jednorodzinnego stojąc na piętrze to byłby plus. Ale przede wszystkim pkt 1.

Teściowie sobie zażyczyli "tablet z internetem, żeby działał w domu". Zgadnijcie kto to będzie serwisować...
 
shibby
jeżeli pasmo 2,4GHz wystarczy to RT-N18u będzie idealnym wyborem. Jeżeli zas polujesz w dual-band to RT-AC56u będzie dobry. Jedyny jego minus to anteny wbudowane, bo wcale nie musi oznaczać, że nie da on sobie rady z domkiem. Tu wszystko zależy od tego z czego są ściany zbudowane i jaka jest ich tłumienność.

Jeżeli zaś szukasz coś maksymalnie prostego to może RT-N12 (unikaj tylko wersji N12+) lub poszukaj z używek nieśmiertelnego RT-N16u.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
majkel152
+1 dla n16
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
SqL84
Witam
Przymierzam się do zakupu routerta. Na allegro kusi mnie oferta
http://allegro.pl/asus-rt-56-nu-router-idealny-i5718645887.html

Mieszkam w dwupiętrowym domku 140m2. W sąsiedztwie nie ma innych sieci. Mam zamiar korzystać z DLNA, może kiedyś podpiąć jakiś dysk a na pewno pendrive z filmami. W przyszłości myślałem zbudować jakiś system zabezpieczeń np. zamontować dwie kamery IP, i streamować to gdzieś - raczej nie ma sensu zapisywać na pendrive który może ukraść potencjalny włamywacz (nie wiem czy w ogóle jest mozliwość takiego streamowania z zapisem?).

Czy ten Asus n56u to będzie dobry wybór ?

Znalazłem jeszcze RT-N65U
http://allegro.pl/router-asus-rt-n65u-n750-wifi-dualband-usb-3-0-i5716466733.html
ale autor zawarł tam dziwną informację:
"Sprzedaję, bo niestety nie sprawdziłem przed zakupem, że nie obsługuje dysków powyżej 2Gb."

DYSK 2Gb WTF ? nie możliwe!
 
majkel152
asus n18 lub coś lepszego na arm
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
ralfs269
Dzisiaj podpisałem umowę na internet dostarczany światłowodem. Jutro mają mi montować router.
Firma proponuje 2 modele TP-Linka:
- TL-WR841N (2 antenowy)
- TL-WR1043ND (3 antenowy)
Podczas prac podłączeniowych rozmawiałem z 3 ekipami monterskimi i każda z nich polecała ten 2 antenowy, jako router ze zdecydowanie lepszym zasięgiem.
Firma nie wymaga że muszę kupić sprzęt u nich stąd moje pytanie, a może kupić coś zupełnie innego.
Sygnał w domu ma przejść w niektórych miejscach nawet przez 2 stropy, dlatego zależy ma na dobrym sprzęcie.
W życiu miałem już kilka różnych routerów i wiem że byłem nie zadowolony z D-linka, miałem też już jakiegoś TP-Linka i te 2 routery dość często się wieszały. Zadowolony byłem z jakiegoś Linksysa i teraz z Huaweia. O tym 3 antenowym TP-Linku czytałem że też potrafi się przywieszać.
Może ktoś doradzi jakiś naprawdę dobry sprzęt?
 
Steel_Rat
Zależy ile masz zapłacić za niego. Jaką szybkość netu masz mieć na tym światełku. Routery nie są za drogie. Do czego chdzesz je wykorzystać?
Oby dwa mają radio 2.4 Ghz, ale ten 3 antenowy switha 1Gbit.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
ralfs269
2 antenowy 150 zł, a 3 antenowy 250 zł. Na razie będzie 50 mb, w przyszłości może więcej. Do routera bezprzewodowo będą podpięte 3 laptopy, telewizor, 3 smartfony i 2 tablety.
 
Steel_Rat
Hmmm. Na ceneo ceny od 60zł za 2 antenowy i od 185 zł za trójantenowy. Do 50 mb to ten pierwszy da radę, ale później to może mieć problemy. Szczególnie, że ma swith tylko 100mbit. Nie wiem może Asusa RT-N18U weź (300 zł i dużo lepszy). Taka propozycja, nawiązująca do tematu wądku. Bo do żadnego z tplinków nie wgrasz tomato Smile
Edytowany przez Steel_Rat dnia 29-10-2015 19:27
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 28

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,068,218 unikalnych wizyt