03 Maja 2024 18:53:05
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.2.184
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Modecom MC-WR22 jak skonfigurować przedłużenie wifi
bysior
Potrzebuje dołączyć kolejnych userów(2 laptopy) do mojej domowej sieci niestety w sąsiednim budynku o pancernych ścianach nietylko mój Asus RT-N16 nie daje rady GSM też wymieka chociaż na zewnątrz sygnał jest ok
Zakupiłem wyżej wymieniony sprzęt bo podobno ma 2 radia i odkrecane anteny więc wykombinowałem sobie żę powieszę zewnętrzną antenkę na wprost jakieś 25m od AP i ten ruterek będzie rozsyłał sygnał wewnątrz budynku za pomocą drugiej swojej antenki
Sprzęt przyszedł więc narazie na stole jakies 5m od asusa z Tomato ML postanowiłem go skonfigurować
ale okazje się żę niechce to działać , drugi wieczór się męcze i nie mogę ich połączyć

Podstawowe pytanie to w jakim z 3 trybów powinienem go ustawić: Gateway , Bridge, Wirleless ISP?
Jakie IP mam ustawić identyczne jak w Aussie?


Tu opis ze sklepu gdzie go kupiłemhttps://www.hurt.com.pl/router-modeco...p8610.html

Mam nadzieję że da się to ustrojstwo jakoś ustawić bo jak nie to go będę musiał odesłąć spowrotem i szukać czegoś na jego miejsce
 
hermes-80
Pierwsze słyszę, że to urządzenie ma dwa radia - chyba popełniłeś fopa z zakupem tego sprzętu - pomyliło ci się z AirLive G Duo.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
bysior
No właśnie ja trochę tego nie mogę zrozumieć, sprzedawca (dość poważna firma ) w swoim sklepie internetowym
wytłuszczonym drukiem twierdzi że to pudełko ma 2T2R rozebrać nie mogę bo jest zaplombowane
ale skoro ma dwie karty to powinienem gdzieś znaleść ich dwa MAC adresy

nic już nie rozumiem
w zakładce Wireless mam takie tryby: AP, Client, WDS, AP+ WDS
dodatkowo jeszcze okienko: Enable Universal Repeater Mode (Acting as AP and client simultaneouly)

kombinuję z tymi trybami ale za nic nie mogę sie połączyć z moim AP
wpisuję w WDS jego MAC zaznaczam szyfrowanie i chasło i dalej ani w ząb
 
hermes-80
2T2R to nie oznaczenie wskazująca na dwa radia w urządzeniu.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
bysior
a ja nie douczony myślałem żę 2T to dwa transmiter a 2R to 2 receiver

A mógłbyś w skrócie wytłumaczyć prostemu człowiekowi czy towogóle ma prawo działać

cytat z linku:



"Router można skonfigurować na wiele sposobów:
AP / AP Client Router / AP Client + AP Router (universal repeater) / AP Router. Jako nieliczny w swoim przedziale cenowym ma możliwość dzielenia Internetu otrzymanego drogą radiową - można dzielić sygnał otrzymany z innego access pointa Wi-Fi.

Dodatkowo - w trybie WISP (AP Client Router) można aktywować niezależny punkt dostępowy - Universal Repeater - niespotykana funkcjonalność - można stworzyć niezależną - nową, bezprzewodową sieć domową, korzystając z sygnału radiowego innego AP - i to wszystko przy wykorzystaniu tylko jedego urządzenia - rozwiązanie zdecydowanie bardziej niezawodnie i bardziej zaawansowane jak tryby Repeater, czy Extender występujące w podobnych urządzeniach."


muszę jakoś uzasadnić zwrot sprzętu bo przecież nie napiszę że mi się kolor nie podoba
Edytowany przez bysior dnia 17-10-2011 23:26
 
hermes-80
On ma tylko G ale ma 2 radia wifi + odkręcane antenki.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
b3rok

Cytat

bysior napisał(a):
muszę jakoś uzasadnić zwrot sprzętu bo przecież nie napiszę że mi się kolor nie podoba

Jeżeli kupiłeś w sklepie internetowym to masz prawo do zwrotu w ciągu 10 dni od otrzymania - bez podawania przyczyny.
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
branetre

Cytat

Jeżeli kupiłeś w sklepie internetowym to masz prawo do zwrotu w ciągu 10 dni od otrzymania - bez podawania przyczyny.


O ile sklep internetowy w regulaminie nie umieścił klauzuli że sprzęt można bez podania przyczyny oddać tylko jeżeli produkt nie został wypakowany z pudełka a same 10 dni mogą przez sklep zostać skrócone do 48 godzin
 
bysior
no to mnie panowie pocieszacie

jak pytałem na schoutboxie co kupić to nikt mi nie podpowiedział tego ovisa

napewno nie da rady go jakoś ustawić ?

Połączony z 17 listopad 2011 00:18:36:
Już sobie poradziłem więc temat do zamknięcia

Problemem była Opera w moim kompie która nie poprawnie wyświetlała stronę konfiguracyjną ruterka przez co nie było widać checkboxa połącz z AP
W IE konfiguracja zajeła mi 5min i sprzęt od tej pory działa bez zająkniecia w trybie repeater z moim asusem obsługując kilka laptopów ...

Pozdrawiam
Edytowany przez bysior dnia 17-11-2011 00:18
Asus RT-N16 Tomato Firmware 1.28.0905 MIPSR2-079V K26 USB AIO
 
shibby
mozesz sprobowac na nim skonfigurowac Universal Repetear. Ogólnie nie polecam tego rozwiazania ale może na twoje potrzeby wystarczy.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
bysior
A czym to grozi?
Tak włąśnie mam to ustawione i działa miesiąc stabilnie
no ale muszę przyznać ze odbiorcy końcowi to raczej starsi ludzie więc mój
android więcej pasma pożera niż te ich dwa laptopki...........
ten ruterek uratował sytuację bo nie było możliwości kabla przeciągnoć choć to tylko 30m.
Asus RT-N16 Tomato Firmware 1.28.0905 MIPSR2-079V K26 USB AIO
 
shibby

Cytat

A czym to grozi?


router nie ma fizycznych dwóch modułów radiowych. Universal Repetear to czysto programowe rozwiazanie a wiec zeby router byl w stanei odebrac sygnal i go nadac dalej musi sie szybko przelaczac miedzy trybami APClient a AP. Przy niewielkim ruchu to zda egzamin. U mnie takie rozwiazanie nie wyrabiało i musiałem kupic drugi AP - pierwszy ustawic jako Klient, drugi jako AP i spiąć je kablem. Wtedy to jakos dzialało.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
maksioo
@bysior
czy moglbys napisac jak skonfigurowales tego mc-wr22?
walcze juz drugi dzien i zero rezultatow...
 
mastaair
Podłączam się do prośby. Walczę i walczę ale nie chce działać... Sad
 
maksioo
livebox ustawiamy na 192.168.1.1
w liveboxie w konfiguracja zaawansowana sprawdzamy statystyki systemu a tam serwery dns

Teraz w wr22:

Pokolei od gory zakladkami:
Wizard - darujemy sobie
Operation mode:
- Bridge
WAN Setup:
WAN Access Type - DHCP Client
Host name - nic
MTU Size - 1492
Attain DNS AUtomatically - zaznaczyc
Nic wiecej nie zmieniac.
LAN Setup:
IP Address - 192.168.1.2
Subnet Mask - 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.1
DHCP - Server
DHCP Client Range: 192.168.1.100 - 192.168.1.200
Domain Name - nic
802.1d Spanning Tree - Disabled
Clone MAC Address - zostawic zera
Wireless Setup:
Band 2.4 GHz (B+G)
Mode - Client
Network Type - Infrastructure
SSID: To samo jakie ma Twoj livebox (np. neostrada_9e12)
Chanel Number - Taki sam jak ma livebox
Broadcast SSID - Enabled
WMM - Enabled
Data rate - Auto
Odznaczyc Mac Clone
Zaznaczyc Enable Universal Repeater Mode
SSID of Extended Interface: znowu nazwa waszego liveboxa (np. neostrada_9e12)
w wireless security ustawiamy taki sam sposob szyfrowania i haslo do wifi jak w neo
w site survey wybieramy naszego liveboxa i next i nastepnie znowu haslo do wifi i klikamy connect.

Na koniec we wlasciwosciach Polaczenia Bezprzewodowego na kompie w ustawieniach tcp/ip4 zostawiamy
dynamiczny IP, ale DNS wpisujemy na sztywno takie jak w Liveboxie (patrz poczatek).
Edytowany przez maksioo dnia 28-12-2011 00:46
 
mastaair
Wielkie dzięki, a jak mam zwykły router i na nim dynamiczne ip i dns to tak może zostać czy będzie źle to działało?

Działa ale tylko w teorii, jest tak wesoło, że jak podpinam do prądu wr to na lapku wyskakuje mi, że jestem podłączony ale nie mam dostępu do neta. Jak odłączam to problem znika, co to może być?


I jeszcze jedno, mam zablokowane Default Gateway: 192.168.1.1 nie mogę tam nic zmienić.

Spróbuję mu zrobić restart dzisiaj do ustawień fabrycznych i ustawić to wszystko jeszcze raz.

Dodatkowe pytanko, jak jedna antenka kręci się w koło (ten metalowy element) to znaczy, że jest urwana i trzeba wysłać do serwisu?
Edytowany przez mastaair dnia 29-12-2011 15:07
 
maksioo
Jak nie bedziesz mial na sztywno wpisanych DNS to wlasnie bedzie zle dzialalo. Nie bedzie dostepu do neta.
Jezeli livebox jest na IP 192.168.1.1 to on jest twoja brama i jezeli default gate jest zablokowana to nic nie szkodzi.
Jezeli chodzi o antenke to nie wiem Smile
 
mastaair
No dobrze no to muszę jeszcze powalczyć Smile

Tylko co w takim razie z podłączaniem komórki/psp itp urządzeń do neta? W większości nie da się ustawić DNSa.
 
maksioo
na moim glaxy s2 sie da Grin
ale moze jest jakis inny sposob na to wszystko, ja sobie tak poradzilem i dziala.
 
szunaj
No niestety zastosowałem sie do wszystkich zaleceń maksioo odnosnie konfiguracji modecoma działajacego jako repeatator i mam połączenie z routerem ale strony sie nie wyswietlają,może ktoś jeszcze coś pomoże bo zmarnowałem cały weekend i nic.Jak nie miałem neta pod wiatą to dalej nie mam,co za złośliwe te urzadzenia.Pomocy
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,545,703 unikalnych wizyt