25 Kwietnia 2024 11:27:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.141.0.61
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » D-Link
 Drukuj wątek
dir-320 dziwny model
herkules
Witam

Dostałem od kumpla dir-320 ,aby mu wrzucić tomato jest tylko jeden problem , żadna kompilacja shibbiego nie chce sie zaladować . Jedyne tomato ktore wchodzi do niego jest to z zalacznika . Czy ktos spotkal sie z takim przypadkiem .
herkules załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

 
iroc
A zmieniałeś rozszerzenie trx na bin lub odwrotnie ?

Zapytaj kolegę @marolman on ma takowy ruter.
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
herkules

Cytat

iroc napisał(a):

A zmieniałeś rozszerzenie trx na bin lub odwrotnie ?

Zapytaj kolegę @marolman on ma takowy ruter.
tak sam mam dir-320 wiec wszystkie kombinacje byly robione .
 
shibby
w moim tomato jest cos "skopane" jezeli chodzi o tablice partycji dla dir-320.

Robisz tak: wgrywasz dzialajace tomato, czyscisz nvram, wgrywasz moje tomato bez czyszczenia i dziala.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
herkules

Cytat

shibby napisał(a):

w moim tomato jest cos "skopane" jezeli chodzi o tablice partycji dla dir-320.

Robisz tak: wgrywasz dzialajace tomato, czyscisz nvram, wgrywasz moje tomato bez czyszczenia i dziala.
nic to nie daje

Edit.

Wrzucilem teraz to tomato z zalacznika i tez weszlo spokojnie . Tylko twoje shibby nie chce wejsc . Na marginesie fajnie tu jest rozwiazane ustawienie moduemu 3G . Moze byc cos takiego u siebie zastosowal Smile
thinkit.ru/images/blog/usersdata/528/reudrurxuidt.PNG
herkules załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez herkules dnia 15-11-2011 00:48
 
jarek7714
@herkules co to jest za wersja Tomato z obsługą połączenia 3G? Modemy CDMA też obsługuje? Wink
jareq
 
marung
to teraz ja zapytam Smile
Mam taki problem z moim dir-320 :
http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=14361
i chciałem do testów tomato wrzucić, jakieś sugestie którą wersję wybrać ??
 
bynio
Też mam dir320. Na początek wgrywałem jakieś chyba chińskie tomato dualwan k26 i dopiero później wchodziły te od Shibby'ego do czasu czyszczenia nvram. Dlatego też tego nie robię od ponad roku. Poszukaj moje posty dot. dir320, tam powinny być dokładne nazwy obrazów jakie wgrywałem.
 
omir
Mam taki sam problem. Aktualnie wrzuciłem Tomato z załącznika i działa, niestety nie przyjmuje żadnej wersji od Shibbiego.
---
Po czyszczeniu NVRAM udało się załadować nowy firmware Cool
Edytowany przez omir dnia 03-02-2013 19:25
 
Dawid_Bittner
Witam, niedawno szukałem alternatywnego oprogramowania do tego modelu routera (czyli D-Link DIR-320), ale ze wsparciem dla LTE. Znalazłem nieco stron od naszych wschodnich sąsiadów. Między innymi na stronie http://vampik.ru/ jest opisane ciekawe oprogramowanie (niestety zgodne wyłącznie z wersjami hardware A1 oraz A2 - z chipsetem Broadcoma), a dokładnie pobrałem je ze strony: http://vampik.ru/wl500g/rtn/5218/. Uruchamia się z anglojęzycznym interfejsem. Nie miałem problemów z jego instalacją. Zauważyłem natomiast, że oprócz nadania IP (192.168.0.5) oraz maski (255.255.255.0) dla komputera (Ms Windows 7) z którego wgrywałem firmware wprowadziłem jeszcze bramę tego routera (192.168.0.1). Pozostałe karty sieciowe były wyłączone. Wszystko uruchamiałem z folderu, w którym było widoczne systemowe polecenie TFTP (dla użytkownika z uprawnieniami administratora "User" to był folder "C:\Users\User"). Nazwę pliku zmieniłem na firmware.bin i wgrywałem za pomocą poniżej zamieszczonego batcha. Uruchamiałem batcha (zatrzymywał się na słowie komendzie pause, czekałem ze 2 sekundy i naciskałem ENTER). Jak wszystko szło poprawnie, to prawie od razu miałem komunikat, że dane zostały przesłane i czekałem około 2 minut na zainstalowanie nowego firmware-u (nie wyłączałem w tym czasie routera). Jeżeli jednak nie wstrzeliłem się w czas oczekiwania routera na firmware to dość długo musiałem czekać, na komunikat, ze "przekroczono czas oczekiwania" - czy coś podobnego.

pause
tftp -i 192.168.0.1 put firmware.bin
pause


Ten router można bardzo łatwo przywrócić do życia (przy włączonym routerze przez 30 sekund nacisnąć i przytrzymać klawisz resetu - jest na tylnej ściance obudowy, następnie wyłączyć go na kolejne 30 sekund i po tym czasie włączyć). Pojawi się pod adresem 192.168.0.1 specjalna strona z możliwością wgrania oryginalnego firmware ze strony D-linka.

Pozdrawiam. Dawid Bittner.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 21

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,323,604 unikalnych wizyt