26 Kwietnia 2024 21:56:19
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.240.243
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500Lv2
sojkin
Różnica w cenie jest dość spora moim zdaniem bo wersje v1 mozną juz kupić na allegro za 185 zł (z już wgranym Tomato). Mam podobny problem, szukam nowego routera i zastanawiam się nad sensem wyboru v2. Jakie plusy w wykorzystaniu widzicie w różnicach pomiędzy nimi? Jestem świeżakiem i będzie to mój pierwszy router. Wersja v1 ma wszystko to co chce by mój router posiadał ale o ile dobrze rozumiem to v2 będzie maił to samo ale będzie wydajniejszy. Kupić w takim razie v2 i czekan na wersje Tomato na niego czy kupić v1 bo się nie opłaca dopłacać do v2?
 
przemasisko
To zależy co chcesz na nim "wyprawiać". Bo jeśli to tylko ma być podział Internetu, QOS i inne tego typu to nie ma sensu brać V2.
Inaczej sprawa się ma, jak będziesz chciał korzystać z aplikacji z optware. Wtedy może się przydać ta większa ilość RAMu. Flash 128 MB, to póki co też bardzo dużo. Nie wykorzysta się tego. Chociaż jest to przyszłościowe.
 
sojkin
Jak pisałem jestem świeżakiem i nie do końca wiem co będę mógł z nim "wyprawiać" ale z wiedzy która znalazłem na forum do tej pory optware jest czymś z czego na bank skorzystam (torrenty, dlna, samba, webcam, mc i pewnie inne jak się na coś nakrece). Zatem rozumiem że lepiej dopłacić do v2 i poczekać aż wyjdzie na niego Tomato.
 
buniaczek
Torrenty, dlna, samba są standardowo wbudowane w soft i nie potrzebujesz do tego optware Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
sojkin
kierowałem się tym co znalazłem tutaj i tutaj więc chyba coś źle zrozumiałem i czekają mnie dalsze poszukiwania na temat optware.
Netgear 3500Lv2 K26USB 1.28.RT-N5x 101 AIO

- (...) jeste?my otoczeni...
- To ?wietnie! Mo?emy atakowa? we wszystkich kierunkach!!!
 
buniaczek

Cytat

sojkin napisał(a):

kierowałem się tym co znalazłem tutaj i tutaj więc chyba coś źle zrozumiałem i czekają mnie dalsze poszukiwania na temat optware.


Oczywiście masz rację iż dlna, czy transmission można zainstalować z optware, ale równie dobrze możesz wrzucić jeden z bildów shibby-iego gdzie już wszystkie te rzeczy są na pokładzie.
Zobacz na tabelkę zawartości różnych softów:
tomato.groov.pl/K26/build5x-083V/builds.png
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
sojkin
Dzięki za info ale chodzi mi głownie o odpowiedź na pytanie:
Czy różnica pomiędzy v1 a v2 jest na tyle duża że punktu widzenia dalszego "wyrabiania" z aplikacjami i rożnymi buildami że warto jednak się skusić na wersje v2?

Jak rozumiem nie ma jeszcze nic ciekawego na ta wersje ale spodziewam się że będzie równie mocno supportowana jak v1. Będzie to mój pierwszy tak "wypaśny" router i będę chciał z nim poeksperymentować.
Netgear 3500Lv2 K26USB 1.28.RT-N5x 101 AIO

- (...) jeste?my otoczeni...
- To ?wietnie! Mo?emy atakowa? we wszystkich kierunkach!!!
 
buniaczek
Z tego co piszesz moim zdaniem v1 raczej powinno Ci "styknąć" jeśli masz zamiar się bawić nim. Jeśli nie jest to dla Ciebie sprzęt "roboczy" (mam na myśli że nie dzielisz neta innym ludziom odpłatnie). To możesz się nim bawić. Zapinasz do niego jakiegoś pendrive-a i możesz się bujać. Faktem jest że im więcej ramu tym lepiej (tak jak z kompami) ale do jakiego etapu warto czekać czy dorzucać kasę to musisz Sobie samo odpowiedzieć. Ja osobiście mam v1 i jak dla mnie działa spoko i jestem zadowolony. Mam kilku userów na nim od roku i złego słowa nie powiem. Czasem ściągam na nim torty i spokojnie wyrabia.
Ale przede wszystkim pamiętaj o tym że TO TYLKO RUTER i nie można zestawiać go z komputerem. Po USB nie oczekuj wysokiej wydajności, a po procku że wyrobi Ci w tym samym momencie z pobieraniem 5torrentów, przesyłaniem plików po ftp czy sambie, działania dlna oraz obsługiwania sieci - tak się nie da...
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
sojkin

Cytat

buniaczek napisał(a):

Po USB nie oczekuj wysokiej wydajności, a po procku że wyrobi Ci w tym samym momencie z pobieraniem 5torrentów, przesyłaniem plików po ftp czy sambie, działania dlna oraz obsługiwania sieci - tak się nie da...


Jednym z głównych powodów wymiany routera jest to że duzo korzystam z torrenta na kompie co wiąże się z opłatami za prąd. Chciałbym to zadanie scedować na router z dyskiem zewnętrznym który by jednoczenie był serwerem DLNA (Twonky czy coś tam innego). Z tego co napisałeś nie ma szans na to żeby router jednoczenie ściągał torrenty i udostępniał film jako media-serwer w v1 czy nawet w v2? Resztę zabaw z eksperymentowaniem pewnie bym robił mając te usługi wyłączone.
Netgear 3500Lv2 K26USB 1.28.RT-N5x 101 AIO

- (...) jeste?my otoczeni...
- To ?wietnie! Mo?emy atakowa? we wszystkich kierunkach!!!
 
buniaczek
Na to pytanie nie czuję się zbyt kompetentny żeby odpowiadać gdyż nie korzystam z DLNA. Wydaje mi się, że jeśli na czas oglądania filmu będziesz limitował torrenta np do 1 zadania to może dać rade.. Ale takie coś trzeba sprawdzić empirycznie.. Może chłopaki którzy działają na Swoich sprzętach zarówno z DLNA i tortami mogą coś więcej powiedzieć. Mimo wszystko obawiam się że proc to może być wąskie gardło. Z tego co widziałem to ma 480MHz a w v1 jeśli zapuszczę kopiowanie pliku po ftp to proc idzie mi na 100% (operacje I/O na dysku tyle "kosztują").
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
zabul
http://wiki.openwrt.org/toh/netgear/wnr3500l
WNR3500Lv2 Broadcom BCM5357 128MiB NAND flash 128MiB
 
shibby
BCM5357? to ten sam procek co w RT-N10U i RT-N12B1. Troche dziwne. bo on jest taktowany 300MHz?!?

btw i co z tym torksem?!? Damy rade go rozkręcic?
Edytowany przez shibby dnia 14-12-2011 08:39
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tysiu
No właśnie znowu za duży mi przynieśli, będę musiał kupić ten najmniejszy...
 
sojkin
No i stało się. Jestem nowym posiadaczem v2 okaże się dopiero czy szczęśliwym Wink Chciałbym wgrać Tomato i z tego co wygoolowałem jest wersja która obsługuje v2. Jako że jestem swieżakiem nie chciałbym zepsuć router. Czy ktoś może mi doradzić czy soft z tej strony mogę do niego wgrać? Rozumiem że na niego powinna pasować wersja K26.

Router CPU K26 K24 K26 Editions/Notes
Netgear WNR3500 v2 / U R2 Yes No NoUSB-Mini
Netgear 3500Lv2 K26USB 1.28.RT-N5x 101 AIO

- (...) jeste?my otoczeni...
- To ?wietnie! Mo?emy atakowa? we wszystkich kierunkach!!!
 
hermes-80
Ale ja tam nie widzę wersji WNR3500L v2.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
sojkin
Jest wersja Netgear WNR3500 v2 / U myślałem że to o to chodzi. To co innego?
Netgear 3500Lv2 K26USB 1.28.RT-N5x 101 AIO

- (...) jeste?my otoczeni...
- To ?wietnie! Mo?emy atakowa? we wszystkich kierunkach!!!
 
hermes-80
Jak nie zauważyłeś autor tego wątku miał właśnie problem z wgraniem Tomato do WNR3500L v2 - Shibby musi się dopiero temu bliżej przyjrzeć. No chyba, że już rozwiązał @tysiu problem.
Edytowany przez hermes-80 dnia 20-12-2011 20:45
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
sojkin
W takim razie się wstrzymuje, dzięki za przestrogę Smile

Połączony z 22 grudzień 2011 10:13:36:
Znalazłem coś takiego w sieci http://www.rice.dreab.com/p-Tomato_(firmware)

Cytat

Support for the Asus RT-N16, Asus RT-N12, Asus WL-500W, Linksys WRT-160Nv3 and Netgear WNR3500L/v2 has been added via a new firmware modification (based on Linux kernel 2.6). There are several other mods based on this code which offer more features.


czy to link podany jako firmware modification będzie działać na WNR3500Lv2? Próbował ktoś?
Edytowany przez sojkin dnia 22-12-2011 10:15
Netgear 3500Lv2 K26USB 1.28.RT-N5x 101 AIO

- (...) jeste?my otoczeni...
- To ?wietnie! Mo?emy atakowa? we wszystkich kierunkach!!!
 
shibby
NIE

to jest to Netgear 3500L lub 3500v2 a nie do 3500Lv2.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sojkin
W takim razie drugi raz już znalazłem zły soft. Poczekam aż ktoś z Was zamieści tutaj informacje o tym co można wsadzić na ten model bo widzę błądzę po omacku bez skutku w moich poszukiwaniach. Dzieki za pomoc.
Netgear 3500Lv2 K26USB 1.28.RT-N5x 101 AIO

- (...) jeste?my otoczeni...
- To ?wietnie! Mo?emy atakowa? we wszystkich kierunkach!!!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 43

· Użytkowników online: 1
esil

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,381,538 unikalnych wizyt