29 Marca 2024 12:54:01
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [28]
· [Howto] Xpenology... [15]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.222.196.236
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N10 vC1 / RT-N10U vB1 / RT-N12 vC1 - nowe szaty od Asusa
shibby
Wstęp

Rodzina Asusów przechodzi ostatnio "face lifting". Przyjrzyjmy się starym routerom z dolnej półki w nowej szacie graficznej. Czy prócz diamentowej powłoki coś jeszcze się zmieniło?
Zapraszam do recenzji modeli:
- Asus RT-N10 vC1
- Asus RT-N10U vB1
- Asus RT-N12 vC1

Z góry przepraszam za słabą jakość niektórych zdjęć ale na chwilę obecną dysponuję jedynie takiej klasy sprzętem.
Jak tylko nadaży się okazja, zamieszczę zdjęcia w lepszej jakości.


Asus RT-N10 vC1

openlinksys.info/images/10vC1/IMAG0459.jpg

Pierwsze wydanie modelu Asus RT-N10 było lubiane i cenione przez użytkowników ze względu na przyjazną cenę i posiadanie procesora Broadcom a co za tym idzie możliwość instalacji tomato. I chociaż przestał on być wspierany wraz z nadejściem build53, nadal był chętnie kupowanym routerem. Po pojawieniu się wersji B1 z procesorem Ralink router ten odszedł w zapomnienie. Teraz pojawiła się najnowsza wersja tego modelu. No wlasnie Broadcom czy Ralink?

Muszę was zmartwić. Sercem wersji C1 jest Ralink 3050F. Wnętrze routera zostało żywcem przeniesione z wersji B1 (zwanej również jako RT-N10+) do nowej obudowy, tak więc wartości pamięci flash i RAM nie uległy zmianie i wynoszą odpowiednio 4MB i 32MB. Obudowa z wyglądu jest identyczna jak dla RT-N66U - czarna, matowa i imitująca diament. Router zresztą wszędzie przedstawia się jako model RT-N10.B1.

Od góry znajdziemy szereg diód. Diody są koloru zielonego i nie imitują "błysku" - są zwyczajnie okrągłe. Z tyłu zaś tylko podstawowy zestaw złącz i przycisków. Antena jest jedna i na dodatek niedemontowalna - szkoda.

openlinksys.info/images/10vC1/IMAG0460.jpg openlinksys.info/images/10vC1/IMAG0462.jpg

openlinksys.info/images/10vC1/IMAG0465.jpg openlinksys.info/images/10vC1/IMAG0466.jpg


Oprogramowanie dostarczane wraz z routerem to standardowy soft z "doktorkiem". Nie oferuje za wiele, jedynie podstawowe funkcje do podziału internetu. Ponad standard dodano jedynie opcję MultiSSID, która umożliwia nam stworzenie do czterech nazw rozgłoszeniowych, wraz z definicją priorytetu i poziomu dostępu do sieci LAN/WAN oraz EzQoS.

Router nie zachwyca możliwościami, nie mniej jednak jest to najniższy model w ofercie i jest kierowany do niewymagajacych użytkowników. Cena jego to ok 89zł.

Ponieważ vC1 to tak naprawdę vB1 w nowej szacie, można na niego wgrać z powodzeniem DD-WRT, zyskując w ten sposób trochę większą funkcjonalność. Instalacja DD-WRT jest bezproblemowa. Wgrywamy najpierw obraz factory-to-default.trx wprost z GUI Asusa a następnie aktualizujemy do pełnego DD-WRT.


Zalety:
+ alternatywa w postaci DD-WRT
+ obsługa 4xSSID

Wady:
- na stałe wbudowana antena
- cena mogłaby być niższa
- tylko 4MB pamięci flash


Asus RT-N10U vB1

openlinksys.info/images/10UvB1/IMAG0481.jpg openlinksys.info/images/10UvB1/IMAG0482.jpg

W przypadku tego modelu oczekiwania są już większe z racji posiadania przez router portu USB.

Obudowa jest identyczna jak w modelu RT-N10vC1, diody również są koloru zielonego. Doszła nam jedynie dioda sygnalizująca pracę portu USB. Z tyłu również bez wiekszych zmian. Antena jest odkręcana i dodano przycisk Power On/Off. Wraz z routerem otrzymujemy antenę o zysku 5dbi, zasilacz, kabel Ethernet, CD i "papierologię".

Wnętrze zostało przeniesione z poprzedniej rewizji, tak więc bez zmian procesor taktowany jest częstotliwością 300MHz, pamięć RAM to 32MB i 8MB flash, radio B/G/N lite do 150Mbps oraz jeden port USB. Procesor dodatkowo chłodzony jest niewielkim radiatorem.

openlinksys.info/images/10UvB1/IMAG0483.jpg openlinksys.info/images/10UvB1/IMAG0472.jpg

Tu również oficjalne oprogramowanie nie wnosi nic względem poprzedniej rewizji. W porównaniu do modelu RT-N10 dodano jedynie możliwość zmiany trybu pracy urządzenia. Wybierać możemy między:
- Router, czyli domyślny tryb. Internet odbierany przez przez port WAN i rozdzielany na LAN i WiFi. Funkcja NAT jest aktywna
- Repetear, czyli tryb poszerzania zasięgu. Sygnał WiFi odbierany jest z innego AP/Routera i przekazywany dalej bezprzewodowo do klienta. Funkcja NAT jest wyłączona.
- AP, czyli "switch" dla sieci bezprzewodowych. Funkcja NAT jest wyłączona. Tryb ten pozwala na komunikację klientów przewodowych z bezprzewodowymi.

Port USB wykorzystać możemy tylko do podłączenia drukarki. Zaletą routera jest obsługa urządzeń wielofunkcyjnych. W oficjalnym oprogramowaniu nie ma możliwości wykorzystania portu USB do podłączenia urządzeń typu Storage.

Chcąc zwiększyć możliwośći routera i w pełni wykorzystać potencjał portu USB musimy wybrać jedną z alternatyw tj: DD-WRT lub Tomato. Instalacja standardowa a więc do wyboru:
- najpierw ddwrt, następnie tomato (należy zmienić rozszerzenie z trx na bin)
- od razu przez Asus Firmware Restoration

Router cenowo wychodzi podobnie do pierwszego "białego" wydania i oscyluje w granicach 140zł. Jest to nadal najtańszy router z USB pod Tomato.

Zalety:
+ alternatywa w postaci DD-WRT i Tomato
+ port USB i obsługa urządzeń All-In-One
+ najtańszy router z USB pod Tomato
+ odkręcana antenka o dużym zysku

Wady:
- brak możliwości wykorzystania portu USB dla urządzeń typu Storage na oficjalnym oprogramowaniu


Asus RT-N12 vC1

openlinksys.info/images/12vC1/IMAG0478.jpg openlinksys.info/images/12vC1/IMAG0479.jpg

Nie zadziwię Was jak powiem, że i w tym przypadku na rewolucję nie mamy co liczyć. To również rewizja B1 "ubrana" w nową obudowę. Od wyżej omawianych modeli różni się jednak delikatnie. Obudowa jest błyszcząca a diody niebieskie. Z tyłu dodatkowo znajdziemy trójfunkcyjny przełącznik zmiany trybu pracy routera. Anteny o zysku 5dbi zostały wyprofilowane, identycznie jak w przypadku modelu RT-N66u.

Sprzętowo nic się nie zmieniło i nadal mamy procesor Broadcom BCM5357 taktowany częstotliwością 300MHz oraz 32MB RAM. Pojemność kości flash wynosi 8MB. Na plus zaliczyć należy radio B/G/N 2T2R do 300Mbps.

openlinksys.info/images/12vC1/IMAG0469.jpg openlinksys.info/images/12vC1/IMAG0471.jpg

Oprogramowanie dostarczane przez Asusa nie różni się niczym szczególnym od tego, które dostępne jest w modelu RT-N10+. Jedyna kosmetyczna zmiana to podgląd trybu pracy urządzenia bez programowej możliwości jego zmiany. Zmianę, tak jak już wspominałem, dokonujemy przełącznikiem umieszczonym na tylnim panelu.

Na ten router również dostępne jest alternatywne oprogramowanie w postaci DD-WRT lub Tomato (pasuje od modelu RT-N12B1).

Router można zakupić już za ok 150zł. Sam router skierowany jest do osób, które potrzebują polepszyć zasięg w mieszkaniu lub domu.

Zalety:
+ alternatywa w postaci DD-WRT i Tomato
+ obsługa 4xSSID
+ możliwość zmiany trybu pracy, w tym obsługa funkcji Repetear
+ pełne radio N
+ dwie odkręcane anteny o sporym zysku
+ 8MB pamięci flash

Wady:
- możliwości nie idą w parze z ceną


Podsumowanie

Asus zastosował prosty chwyt marketingowy. Szkoda, że prócz zmiany obudowy nie zdecydował się na nic więcej. Nowy design jest miły dla oka i może się podobać jednak od czołowego producenta sprzętu SOHO wymagać należy trochę więcej.
Pomimo wad, nowe modele routerów zawierają na szczęście zalety swoich poprzedników i napewno znajdą swoją rzeszę odbiorców.


Na zakończenie małe zestawienie routerów:

openlinksys.info/images/10vC1/asusy.png


Podziękowania

Podziękowania należą się firmie Sieciovo, która dostarczyła sprzęt do testów.

openlinksys.info/images/baner_ol_sieciovo.jpg

Pozdrawiam

Połączony z 05 kwiecień 2012 10:54:58:
update:

sprawdziłem wydajność Rt-N10U vB1 na dysku z ext3. Po sambie osiąga 6/6MB/s odczyt/zapis. Po ftp na odczycie przekroczył 7MB/s
Edytowany przez shibby dnia 08-06-2012 13:45
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jack78
Szkoda że żaden nie ma Gbit LAN, wtedy były by to znacznie ciekawsze pozycje, warte rozważenia podczas zakupu nowego sprzętu.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
shibby
powiem wam szczerze, że właśnie uruchomiłem tryb Repetear na RT-N10 C1. Nie jestem obecnie pewien czy oprogramowanie fabrycznie wgrane na router to umożliwiało (na pudełku o repetear`ze nic nie pisało) a później miałem już wgrane DD-WRT tak wiec sprawdzić tego nie mogę. Wgrałem na ddwrt soft ze strony Asusa dla RT-N10 B1 (dla C1 nie bylo) i mam wybór trybu pracy miedzy router, AP lub repetear. Włączyłem repetear i jestem w szoku jak ładnie działa. Staje się przeźroczysty i rozgłasza tą samą sieć, z tym samym szyfrowaniem zwyczajnie wzmacniając jedynie sygnał. Bardzo dobra funkcja gdy chcemy jedynie zwiększyć sygnał bez zabawy w roaming czy WDS. Wpinamy jedynie do prądu i gotowe Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kille72
http://service.asus.com/demoui/RT-N10...ntent.html

Widac ze w OFW tez ma Repeater mode.
 
goabroad
Dla znajomego będę stawiał coś takiego:
TP-Link TL-WA830RE Access Point Extender WiFi 300M
Szczegóły: http://www.tp-link.com.pl/products/de...TL-WA830RE
Jest to typowy wzmacniacz sygnału.

Czytałem że tryb repeater najbardziej się lubi z tymi samymi sprzętami więc wybrałem urzadzenie firmy z jakiej ma już router.
Narazie nie wiem jak działa ale TPLink się chwali, że będzie współpracował z każdym urządzeniem.
Oczywście ma służyć tylko i wyłącznie jako powiększenie sygnału w domu.
Pozdrawiam,
Goabroad

-------------------------
- RB2011UAS-2HnD-IN ROS 6.38.1
- RB951U ROS 6.38.1
- RT-N10U + Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-109 K26 USB Nocat-VPN
- Fritz7170
- Hik DS-2CD2032 3Mpix
- Raspberry Pi 3B
- QNAP TS-251
 
tengen

Cytat

shibby napisał(a):

powiem wam szczerze, że właśnie uruchomiłem tryb Repetear na RT-N10 C1. Nie jestem obecnie pewien czy oprogramowanie fabrycznie wgrane na router to umożliwiało (na pudełku o repetear`ze nic nie pisało) a później miałem już wgrane DD-WRT tak wiec sprawdzić tego nie mogę. Wgrałem na ddwrt soft ze strony Asusa dla RT-N10 B1 (dla C1 nie bylo) i mam wybór trybu pracy miedzy router, AP lub repetear. Włączyłem repetear i jestem w szoku jak ładnie działa. Staje się przeźroczysty i rozgłasza tą samą sieć, z tym samym szyfrowaniem zwyczajnie wzmacniając jedynie sygnał. Bardzo dobra funkcja gdy chcemy jedynie zwiększyć sygnał bez zabawy w roaming czy WDS. Wpinamy jedynie do prądu i gotowe Smile

Czy to na pewno tak działa w RT-N10?
RT-n12 C1 działa jako repeater zupełnie inaczej. ( wskazana jest aktualizacja firmware do pracy jako repeater)
Po ustawieniu sprzętowego przełącznika na repeater i uruchomieniu softu wbudowanego w RT-N12 trzeba wybrać sieć z listy widocznych i nawiązać połączenie pomiędzy wybraną siecią oraz RT-N12.
Przed czynnością nawiązania połączenia niedoświadczony użytkownik może mieć co najwyżej złudzenie że RT-N12 działa jako repeater (w rzeczywistości będzie tylko przeszkadzał robiąc tłok w eterze) i ponarzekać że nie wzmacnia sygnału/nie działa Smile
Co do przydatności RT-N12 jako repeater to mam wątpliwości ze względu na zasięg niewiele większy od karty WiFi w laptopie ale w specyficznych sytuacjach może się przydać bo jego zasięg nie należy do tragicznych.
W przydatność RT-N10 jako repeater wątpię jeszcze bardziej bo jego zasięg musi być wyraźnie mniejszy niż zasięg RT-N12 C1.
 
shibby
tak jestem tego pewiem.

W jednym domku jednorodzinnym jest Neo dzielona bylejakim routerem. W drugim domku ten sygnał nie dociera. Znikomy sygnał jest jedynie w jadalni na oknie (jedna kreska sygnału). Postawiłem w tym miejscu rt-n10 c1 jako repetear i wpiąłem do sieci z domku obok. Sygnał w 'magiczny" sposob rozszerzyl sie na drugi domek na cale piętro. Urządzenia pokazuja max zasieg tej sieci, internet dziala dobrze i szybko. Transfery tez sa ok (tam jest neo 2Mbps wiec szalu i tak nie ma). Rozwiązanie takie działa od prawie miesiąca i osoba u której to zrobiłem jest mega szczęśliwa Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tengen

Cytat

shibby napisał(a):
...
Urządzenia pokazuja max zasieg tej sieci, internet dziala dobrze i szybko. Transfery tez sa ok (tam jest neo 2Mbps wiec szalu i tak nie ma). Rozwiązanie takie działa od prawie miesiąca i osoba u której to zrobiłem jest mega szczęśliwa Smile

Więcej powiedziała by odległość do której jest ten max.
RT-N12 C1 utrzymuje z laptopem połączenie od 72 do 130 Mbps (najczęściej jest 104 Mbps przy otwartych drzwiach) przy odległości 10 metrów i 2 ścianach po drodze. Widać różnicę w sile sygnału w zależności od tego czy drzwi są pozamykane.
Przy zamkniętych drzwiach laptop pokazuje od 70% do 85% . Przy otwartych drzwiach laptop pokazuje od 80% do 100%.
Ustawienie 300 Mbps to fikcja przy takiej odległości i RT-N12 C1 , powoduje tylko przymulanie połączenia.
Edit:
Zasilacz do RT-N12 C1 jest dobrej jakości (cały czas zimny).
Edit2: Przeprowadzenie dokładniejszych testów (po przycinkach przy oglądaniu HD z youtube) wyszło na to że najlepsze ustawienie przy odległości 10 metrów to 54 Mbps, wtedy jest stała prędkość 54 Mbps i nie ma przycięć.
Do prędkości ponad 54 Mbps i 10 metrów potrzeba jednak coś mocniejszego niż RT-N12 C1.
Edytowany przez tengen dnia 05-06-2012 03:10
 
lolq
Witam

w wadach do RT-N10u Black podane jest: "brak możliwości wykorzystania portu USB dla urządzeń typu Storage na oficjalnym oprogramowaniu".

4.6.2012 wydana została nowa wersja fw.: http://www.asus.com/Networks/Wireless_Routers/RTN10U_B/#download , w opisie czytamy: "4. Enhanced HDD storage functions".
Dodatkowe screeny:

obrazki.elektroda.pl/4304490700_1341592709_thumb.jpg obrazki.elektroda.pl/9159535800_1341592709_thumb.jpg obrazki.elektroda.pl/2616546500_1341592710_thumb.jpg obrazki.elektroda.pl/6072952100_1341592710_thumb.jpg
Edytowany przez lolq dnia 06-07-2012 18:45
Karol
 
branetre
Dziś zupełnie przypadkowo stałem się posiadaczem routera Asus RT-N12 v C1 Po zabawie z softem i uwaleniu go pomyślałem o trybie ratunkowym z RT-N16 i po wprowadzeniu go w ten trym pod adresem 192.168.1.1 przywitała mnie miła stronka Smile

Fajnie że jest takie coś Już miałem szukać kabla CA-42 Pfft

Gdyby ktoś nie wiedział jak się go wprowadza :
-Wyjmij kabel zasilania z routera
-wciśnij przycisk reset i trzymając go wepnij ponownie kabel zasilający
-wytrzymaj 10 sekund

Teraz w pasku przeglądarki wpisz adres routera i podaj ścieżkę do pliku z softem Smile (właściwym)
branetre załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez branetre dnia 07-10-2012 18:55
 
boomcak
Shibby jest dostępna ta wersja Tomato PL która ma wgrane Asus RT-N10U od sieciowo ?? Też mam od nich router ale wtedy jeszcze nie mieli z PL Smile. Na Twojej stronce w katalogu z K26RT-N jest tylko wersja EN...
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
shibby
obrazów sieciovo nie udostępniam. Wersje RT-N PL wydam wraz z v103. Będzie na początki grudnia bo chcę w niej zawrzeć skrypt TomatoAnon.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
branetre
@boomcak Napisz do nich Może wyślą ci na maila obraz do routera Ja bym spróbował Może się uda Smile
 
shibby
raczej nie udostępnią bo jaka jest szansa że ten obraz zaraz nie "upubliczni się"? Smile
Poczekajcie te parę dni na nową wersję. Będzie nowy sterownik wifi. Warto poczekać Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Jacek5
A czy na RT-N10U vB1 dziala normalnie transmission? Procesorek tylko troche szybszy jak na moim wrtkuSmile
Asus RT-AC56U @1200,666 + Tomato 138 AIO
GPON 75/75
ASUS RT-N16 + Tomato 132 AIO
Multimedia 60Mb/3
 
shibby
zdefiniuj "normalnie". W pamiętnym wl500gp procek był 266MHz a później 240MHz i transmission dzialalo.

ponadto w rtn10u jest już procek nowszej generacji. To tak jakbys porownywal Core2Quad i core i5. I jeden i drug to czterordzeniowki, czemu wiec i5 jest blisko 2x wydajniejszy od c2q??
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Jacek5
Czy przy paru podpietych uzytkownikach po wifi, laczu dajmy 30mega, torrenty beda hulac? Smile
Asus RT-AC56U @1200,666 + Tomato 138 AIO
GPON 75/75
ASUS RT-N16 + Tomato 132 AIO
Multimedia 60Mb/3
 
boomcak
ASUS RT-N10U Firmware 3.0.0.4.260:

New features:
1. New designed user interface
2. Enhanced QoS (Quality of Service) feature
- Flexible for manually setting the QoS rule
- Minimum reserved bandwidth and maximum bandwidth for each priority
- User can set different rule for the same port based on network traffic
3. 3G USB modem failover mode
4. IPTV support
5. IPv6 support
6. Flexible on-line time control for different client
7. New designed internet setup wizard
8. Fixed repeater mode related issue

Failover is a backup operational mode in which the functions of a system component (such as a processor, server, network, or database, for example) are assumed by secondary system components when the primary component becomes unavailable through either failure or scheduled down time.

Czyżby router ten na firmowym sofcie Asusa obsługiwał modemy 3G i w dodatku sam przełączał na niego w przypadku awarii podstawowego łącza ??

Manual strona 34 Wink

Jak ktoś potestuje niech da znać jak to śmiga Smile
boomcak załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez boomcak dnia 29-12-2012 11:11
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
gato1
A czy taka opcja jak AP-Client jest dostępna w nowym sofcie ?
Motorola WR850G v2 OpenWrt
Asus RT-N10U v.B1Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-110-PL-VPN.trx
 
boomcak
Wygląda na to że nie - przejżyj manuala.

Chociaż w manualu jest poprzedni soft. Najlepiej wgraj nowy i powiedz co tam jest Grin

Połączony z 02 styczeń 2013 15:24:40:
Wgrałem ten soft i potwierdzam, że funkcja 3G na nim działa Wink

Odnośnie trybów to są takie:
Tryb routera bezprzewodowego (domyślna) Tryb powtarzacza Tryb punktu dostępowego (AP)

Kiedyś jak bardzo potrzebowalem trybu klienta to używałem trybu powtarzacza i też działało Wink
Edytowany przez boomcak dnia 02-01-2013 15:24
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,442,487 unikalnych wizyt