19 Kwietnia 2024 00:44:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.243.184
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Raspbeerry PI jako centrum multimedialnej rozrywki?? Sprawdźmy!!
shibby
elinux.org/images/4/45/Rasp_turn_around.gif

I o co tyle szumu??

Chyba każda osoba choć trochę interesująca się nowinkami technicznymi słyszała o Raspberry PI. Dla mniej wtajemniczonych tłumaczę: Raspberry PI, potocznie zwana "malinką", to mini komputerek stworzony w oparciu o architekturę ARM. Płytka ma zaledwie 85.60 mm długości i 53.98 mm szerokości. Urządzenie oparte jest na układzie Broadcom BCM2835 SoC, który to składa się z procesora ARM1176JZF-S taktowanego częstotliwością 700 MHz, układu graficznego VideoCore IV i 256 megabajtów pamięci współdzienej między pamięć RAM i układ graficzny. Model B, bo o nim będzie mowa, posiada następujące złącza
- port HDMI
- port Composite
- port audio jack 3,5 mm
- karta sieciowa 10/10Mbps
- złącze kart pamięci SD/MMC
- złącze microUSB do podłączenia zasilania
- 2x port USB 2.0
- pozostałę złącza to 8 x GPIO, UART, szyna I2C , szyna SPI z dwoma liniami CS, +3.3 V, +5 V, masa


upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/Raspberry_Pi_Beta_Board.jpg

źródło: Wikipedia



Jest paczka z RPi i co dalej?

Ci, co zamawiali RPi wiedzą, że trzeba swoje odczekać. Czas oczekiwania to ok 11 tygodni od złożenia zamówienia (i zapłaty) do otrzymania paczuszki, choć oczywiście bywają wyjątki.
Otwieramy naszą paczkę... Naszym oczom ukazuje się Raspberry PI, karteczka informacyjna i ... jeżeli liczyliśmy na coś więcej to się rozczarujemy. Po resztę musimy udać się do sklepu Smile
Na początek musimy zaopatrzyć się w zasilacz o napięciu 5V i natężeniu 700-1200mA z wtykiem microUSB. W moim przypadku idealnie pasowała ładowarka od telefonu HTC. Kolejny konieczny zakup to karta SD. Polecam kupić taką, która będzie posiadała prędkości ok 20MB/s - na więcej raczej nie ma co liczyć w przypadku RPi. Z drugiej strony wolniejsza karta negatywnie wpłynie na działanie systemu. Pojemność? Hmm od 4GB w górę, choć na upartego i na 2GB karcie da radę postawić system. Pozostała jeszcze kwestia czytnika kart SD. Jeżeli nie posiadamy takiego w naszym PC lub laptopie, konieczny będzie jego zakup.

Posiadając już kartę, czytnik kart i zasilacz nie możemy zapominać o kablu HDMI lub Component oraz o kablu sieciowym.

Od razu radzę się zaopatrzyć w program SDFormatter, który to można pobrać ze strony https://www.sdcard.org/downloads/form...rmatter_3/. Umożliwi nam on szybkie i kompleksowe czyszczenie karty (i usunięcie partycji), które to powinniśmy wykonać przed każdą instalacją nowego systemu.

Pozostała jeszcze kwestia "sterowania". Mini klawiatura z wbudowanycm touchpadem będzie jak znalazł.

Zabawę z Raspberry PI czas zacząć !!


Raspbmc

Raspbmc to kompilacja popularnego środowiska XBMC specjalnie przygotowana pod RPi. Podstawą środowiska jest Debian w najnowszej stabilnej wersji wheezy. W chwili pisania tej recenzji pojawiła się długo oczekiwana wersja Raspbmc RC4.

Instalacja Raspbmc jest banalnie prosta i sprowadza się do ściągnięcia windowsowego lub linuxowego instalatora, który następnie uruchamiamy a on przygotowuje dla nas kartę gotową do umieszczenia w czytniku Raspberry PI.

www.raspbmc.com/wp-content/uploads/2012/06/rwin32.png

źródło: www.raspbmc.com


Przed uruchomieniem musimy upewnić się, że mamy podpiętą sieć. Zaraz po uruchomieniu włączy nam się właściwy instalator, który ściągnie kernel, root itd i zainstaluje wszystko na kartę. Zajmie to chwilę o czym informuje nas komunikat byśmy udali się na kawę Smile

Po automatycznym restarcie naszym oczom ukaże się XBMC. Domyślny podział pamięci to 128MB dla RAM i 128MB dla GPU. Procesor domyślnie jest taktowany zegarem 800MHz a więc został on nieznacznie podkręcony. Karta pamięci podzielona została na trzy partycje:
1) 70MB FAT32 jako /boot
2) 128MB jasko SWAP
3) pozostała część karty jako root / z systemem plików ext4

Domyślnie dostępną mamy konsolę SSH. Możemy więc się zalogować na usera pi z hasłem raspberry.
Przy pierwszym logowaniu poproszeni zostaniemy o ustawienie locali. Proponuję wybrać 3:
- en_US.UTF-8
- pl_PL.ISO-8859-2
- pl_PL.UTF-8

I ostatni wybieramy jako domyślny.
Strefę czasową wybieramy oczywiście zgodnie z prawdą Smile W moim przypadku jest to więc Europe -> Warsaw.

Ponieważ podstawą jest Debian, mamy dostęp do narzędzia apt-get i potężnej bazy pakietów. Nic tylko korzystać.

Parę słów o korzystaniu z Raspbmc. Muszę przyznać, że wersja RC4 ma niższy stopień obciążenia CPU w XBMC względem wersji RC3. O ile jeszcze w wersji RC3 było to ponad 90%, tak w obecnej RC4 obciążenie waha się w granicach 70%. To naprawde widoczna różnica. Menu dzięki temu chodzi bardzo przyjemnie a wczytywanie kolejnych okien nie sprawia problemu i przebiega szybko.

openlinksys.info/images/rpi/IMAG06161.jpg


Niestety Raspbmc nie jest pozbawione błędów i problemów. Raspberry PI nie radzi sobie z prawdziwym materiałem FullHD i to zarówno odtwarzanym po sieci jak i bezpośrednio z dysku USB. Raspbmc ma też problem z odtwarzaniem formatu WMV a to już dość poważne uchybienie.

W mojej ocenie Raspbmc oceniam na 6,5/10.


OpenELEC

Kolejna dystrybucja podobnie jak Raspbmc to gotowiec, który ma nam umożliwić korzystanie z XMBC.
Przygodę z OpenELEC zaczynamy od pobrania gotowego obrazu ze strony http://openelec.thestateofme.com/. Ściągamy najnowszy obraz, który znajdziemy na samym dole strony. Na chwilę obecną ostatnią wersją jest r11785.img.zip. Po ściągnięciu rozpakowujemy archiwum i zapisujemy obraz przy pomocy narzędzia Win32DiskImager, który pobrać możemy ze strony https://launchpad.net/win32-image-wri.../+download. Następnie wsadzamy kartę do naszego RPi i gotowe. Naszym oczom ukaże się XBMC.

openlinksys.info/images/rpi/IMAG06181.jpg


Pierwsze wrażenie... wygląda identycznie jak Raspbmc. Nie ma się co dziwić. Wkońcu XBMC jest dokładnie takie samo jak w poprzedniej dystrybucji. Diabeł jednak tkwi w szczegółach...

OpenELEC wyraźnie dłużej uruchamia się niż Raspbmc. Chodzi też znacznie wolniej, obciążając przy tym znaczniej procesor.

OpenELEC ma domyślnie uruchomiony deamon SSH więc nic nie stoi na przeszkodzie by się zalogować do konsoli. Użytkownik to root a hasło to openelec. Po zalogowaniu się widzimy, że pamięć została podzielona identycznie jak w przypadku Raspbmc, czyli po 128MB dla RAM i GPU. Procesor jest jednak taktowany domyślną częstotliwościa a więc zegarem 700MHz.

Na OpenELEC napotkałem na te same problemy co w poprzednim systemie czyli WMV nie jest odtwarzany a o fullHD można zapomnieć.

W mojej ocenie OpenELEC w obecnej formie zasługuje na ocenę 4/10 za mułowate działanie. Przed jego twórcami jeszcze daleka droga by doprowadzić dystrybucję do używalności.


Raspbian

Raspbian jak sama nazwa wskazuje jest dystrybucją Debiana dostosowaną do działania na urządzeniu Raspberry PI. Obraz gotowy do instalacji pobrać możemy ze strony http://www.raspberrypi.org/downloads ściągając plik 2012-07-15-wheezy-raspbian.zip. Po rozpakowaniu archiwum, kopiujemy obraz na kartę poznanym wcześniej programem Win32DiskImager.

Raspbian w przeciwieństwie do dwóch poprzednich dystrybucji nie jest dostarczany z XBMC. Domyślnym środowiskiem graficznym, który możemy włączyć jest LXDE. Sprawia to, że Raspbian może w dostateczny sposób sprawdzić się jako system operacyjny do codziennych działań typu serfowanie po internecie.

openlinksys.info/images/rpi/IMAG06201.jpg openlinksys.info/images/rpi/IMAG06211.jpg


Przy pierwszym uruchomieniu zostanie nam wyświetlony krótki konfigurator, przy pomocy którego możemy ustawić parę podstawowych opcji systemu. Proponuję na początek ustawić:
- expand_rootfs po to by rozszerzył nam partycję roota na całą powierzchnię karty SD
- overscan proponuję wyłączyć na początek
- change_pass by ustawić hasło dla naszego użytkownika `pi`
- locale i strefę czasową ustawiamy jak chcemy. Możemy to zrobić później
- memory_split - tu możemy ustawić przydział pamięci miedzy RAM a GPU. Proponuję ustawić pół na pół
- ssh oczywiście włączamy
- boot_behaviour - tu decydujemy czy ma nam się uruchamiać LXDE automatycznie czy konsola. Ustawmy by się uruchamiało LXDE narazie

openlinksys.info/images/rpi/IMAG06191.jpg


Następnie klikamy i wykonujemy reboot o który zostaniemy poproszeni. Nasze ustawienia zostaną zapamiętane i naszym oczom ukaże się LXDE. Jeżeli zechcemy zmienić wcześniej ustawioną konfigurację, wystarczy że w oknie LXTerminal wydamy komendę sudo raspi-config. Procesor domyślnie nie jest podkręcony a więc taktowany jest częstotliwością 700MHz. Nic nie stoi na przeszkodzie by go jednak ręcznie podkręcić Smile

Domyślnie zainstalowana przeglądarka `Midori` bez problemów pozwoli nam serfować po stronach, niestety o Youtube możemy zapomnieć. W standardzie nie ma obsługi Flasha. Można go sobie doinstalować.

Wróćmy jednak do XBMC. Nie ma go w standardzie, więc trzeba go sobie doinstalować. W tym celu uruchamiamy raspi-config i wyłączamy LXDE. Po restarcie powita nas konsola. Wydajemy kolejno komendy:

Cytat

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade


Zaktualizowaliśmy bazę pakietów oraz system. Teraz czas na XBMC

Cytat

wget https://github.com/downloads/RB-tomaz/xbmc-rdp-tomaz/xbmc-rdp-tomaz.armhf.deb
sudo dpkg -i xbmc-rdp-tomaz.armhf.deb; sudo apt-get -y -f install


Teraz zostaniemy zapytani o dwie rzeczy:
1) czy XMBC ma się ładować automatycznie przy starcie czy chcemy go uruchamiać ręcznie komendą `xbmc`. Ja wybrałem automatyczny start.
2) czy ma automatycznie próbować montować podpięte już dyski. Ja wybrałem - tak.

Z pierwszym pytaniem wiąże się jeszcze jedna kwestia. Będziemy pytani o start XBMC. Jeżeli nic nie naciśniemy uruchomi nam się XBMC. Jeżeli natomiast w ciągu 5 sekund naciśniemy dowolny klawisz uruchomi nam się konsola. Mamy więc kontrolę nam systemem co zasługuje na plus.

openlinksys.info/images/rpi/IMAG06221.jpg


W moim odczuciu XBMC chodzi bardzo szybko, jeśli nawet nie najszybciej z dotychczas testowanych dystrybucji. Obciążenie CPU jest podobne jak w przypadku Raspbmc. Odtworzył też film 1080p (waga ok 8GB) bez większych problemów po sieci, co nie udało się dwóm pozostałym systemom. Oczywiście mojej testowej 3-minutowej próbki fullHD nie podołał Smile Z filmami w formacie WMV również, co daje jasno do wiadomości, że to wina samego XBMC a nie Raspberry PI. Wkoncu żaden z trzech systemów nie potrafił WMV odtworzyć.

W mojej ocenie taki tandem zasługuje na ocenę 8/10


Coś jeszcze?

Na Raspberry PI dostępne są jeszcze inne systemy jak chociażby Arch linux, Fedora czy Qtonpi, jednakże nie udało mi się na nich uruchomić XBMC, dlatego też nie zostały one ujęte w zestawieniu.


I o co tyle szumu?? - podsumowanie

Czy Raspberry PI to faktycznie taki HIT? W moim odczuciu nie. Zdecydowanie jest to HIT marketingowy. Zastanówmy się:
1) obiecywano nam pełnoprawny komputer za $35. Dostajemy jedynie płytkę i to za znacznie wyższą kwotę, ponieważ dochodzi VAT i transport. Doliczając zasilacz, kartę SD i obudowę szybko zdajemy sobie sprawę, że cała zabawa kosztować nas będzie ok 300zł lub więcej
2) brak przycisków. To co mnie najbardziej denerwowało to brak przycisków Power i Reset. Każdorazowo chcąc wyłączyć lub zresetować urządzenie musiałem wyciągać wtyczkę microUSB z gniazda co na pewno negatywnie wpłynie na długowieczność złącza zasilania.
3) obiecywano nam, że Raspberry PI będzie "połykać" fullHD na śniadanie. Zamiast tego ma niestrawność Smile Ledwo co radzi sobie z 720p.
4) złącza... Pierwszy raz widzę sprzęt, który ma złącza ze wszystkich stron. Ciężko to obudować a jeszcze ciężej postawić w widocznym miejscu w salonie obok TV. W koncu takim nabytkiem powinniśmy się chwalić a nie ukrywać go.

W moim mniemaniu gdyby płytka była 2x większa, procesor był 2x wydajniejszy a i portów było 2x więcej (np USB) to byłby to prawdziwy HIT. A tak dostajemy sprzęt, który tak naprawdę nie ma zastosowania ani jako tani i wygodny w pracy komputer ani jako multimedialne centrum rozrywki. Jak mawiała moja babcia: to taka sztuka dla sztuki. Niby zrobiono najmniejszy komputer na świecie tylko po co?? To tak jakby instalować Windows7 na Pentiuma III Smile W moim przypadku RPI więcej czasu spędziło w szufladzie niż było aktywnie użytkowane.

Pozdrawiam
Edytowany przez shibby dnia 12-08-2012 18:04
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anonim747874734
no właśnie... otoczka marketingowa + mizerna wydajność,czas oczekiwania na shipping - nie widzę żadnych "za" aby go kupić...dobrze ,że oddałem swój kod na zakup Smile
 
arteq
Nie jest to projekt komercyjny, nie jest to również produkt dla użytkownika końcowego, a co za tym idzie nie dla każdego.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
iroc
Po konsultacji z @rtkiem zrezygnowałem z zakupu.
Recenzja potrzebna chociażby po to żeby niektórzy jednak 2 razy zastanowili się zanim kupią RPI, @shibby brawo za poświęcony czas...

ps. Mój zakup byłby (czysta ciekawość możliwości sprzętu oraz gabaryty) tylko przez reklamę użytkowników, a nie z racji potrzeb takowego sprzętu. Pozdrawiam
Proud winner of NETGEAR WNR3500L
tomato,ddwrt,gargoyle
 
TheWB
Pragnę dołożyć do tematu to że raspberry w czasie "czuwania" pobiera tylko 2 Watty

można zrobić z niego bardzo oszczędny serwer karty

jest projekt uruchomienia starych gier typu konsola atari 2600,NES,SEGA
(każdy ma jakiegoś bzika)

no i mało jeszcze rozwinięty projekt z GPIO za pomocą którego można strwożyć prosty serwer za pomocą którego można sterować różnymi urządzeniami przez np. www

wszystko jest w dużej fazie betta
fakt jest taki że nie jest to zwykły PCet którego obiecali nam przed sprzedażą za parę złotych a tak naprawdę wyszło prawie 200 bez akcesoriów
Asus RT N-16
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-083V K26 USB AIO

OSCAM 1.10rc build #6000
http://www.2shared.com/file/YrSr457D/...ipsel.html
 
arteq
nie moja piaskownica. Dziwie sie adminom ze pozwalaja wprowadzac balagan w watkach i robi OT.

Ps. Nie ma czegos takiego Raspbeerry :-)
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
mr-jack007
ostatnio dość często wspomina się o wirtualizacji w różnych zastosowaniach chmury obliczeniowe, wirtualne desktopy itp.
Sytuacja wygląda tak na "serwerze" uruchamiamy np 3 wirtualne desktopy (win 7) do których musimy się w jakiś sposób podłączyć i tu pojawia się raspberry pi z linuksem na pokładzie i klientem SPICE wszystko jest realizowane na serwerze tylko pytanie jak malina sobie radzi z tym protokołem i czy jest dostępny w repo (kompilacja na takim sprzęcie nie będzie należeć do przyjemnych )
 
mr-jack007
Witam, jest szansa na przeprowadzenie testów tej "zabawki" w funkcji cienkiego klienta (protokół SPICE) ??
 
shibby
a cos wiecej mozesz napisac?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anonim747874734

Cytat

arteq napisał(a):
nie moja piaskownica. Dziwie sie adminom ze pozwalaja wprowadzac balagan w watkach i robi OT.


co do jednego się zgadzamy Smile ale dziękuję za zwrócenie uwagi - posprzątane...
ot o itx przeniesiony do : http://openlinksys.info/forum/viewthr...wstart=260
 
jack78
Przed chwilą sprawdziłem na Raspbmc materiał fullHD, ale zakodowany DivX5, z bitrate 7,8mbit.
Działa wszystko płynnie. Z tym że wydaje mi się że mam już nowsze wydanie XBMC niz RC4.

Niestety najgorszym moim problemem jest telewizor z rozdzielczością HD ready, za żadne skarby nie mogę zmusić playera do pracy w rozdzielczości 1366x768, wybiera sobie jakąś dziwną 1280x720 i obcina mi obraz.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
shibby
Jack78 mam ten sam problem Smile nawet jak mu zrobie kalibracje to wszystko sie psuje po wlaczeniu bylejakiego filmu

Co do fullhd to ja mam probke z bitrate 33mbps Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jack78
Niestety nie mogę sobie poradzić z siecią na RP, dlatego sprawdzałem tylko materiał który się zmieścił na pendriva. Jak się uporam z obsługą sieci, to wtedy przetestuje próbkę którą gdzie wcześniej zamieściłeś.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
shibby
zagadaj do kolegi @radzio, żeby podlinkował trailer bo mu go na FTPa wysyłałem (860MB).
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jack78
Gdzieś wcześniej widziałem linki do jakiegoś hostingu, jak będę w domu to sobie go zassę.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
ZzackK
Dobrze, że się wstrzymałem, myślę nad zakupem MK802II.
 
sasukepl
lepiej kup cos na itx małe nie znaczy super. Kupiłem tylko po to by zobaczyć jak działa FullHD. Po 2 dniach wylądował na Allegro.
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
ZzackK
Do 300zł nie kupię nic sensownego, a więcej nie planuje wydać .
 
hermes-80
A może - Hackberry - https://www.miniand.com/products/Hack...0Board#buy - są analogowe wyjścia i co ważne port LAN i o wiele tańsze, a parametry identyczne.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
michalzxc
A testował ktoś apache + php + mysql?
Mógłby ktoś np postawić wordpressa i nagrać filmik pokazujący "top" na konsoli i jak szybko się strona ładuje?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,148,604 unikalnych wizyt