29 Kwietnia 2024 02:06:12
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.143.228.40
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
[Fotorecenzja] ITX na Asrock`u H61m + G540 + AIO + SSD
jack78
120W to olbrzymi zapas, więc nie ma co kombinować nad obniżaniem taktowania, bo taki zestaw bierze ci jakieś 25-30W. Więc bardzo prawdopodobne że zasilacz jest uszkodzony. Tylko teraz kwestia sprawdzenia który z nich.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
johnny86
a macie pomysł jak to sprawdzić bez podmieniania podzespołów?
 
labik

Cytat

johnny86 napisał(a):Mam problem z zlozeniem tego zestawuSad mianowicie posiada tytulowa plyte i procesor , dodatkowo dysk ssd i zasilacz pico i przy wkladaniu pena z instalka komp sie resetuje. Przelozylem dysk ssd do laptopa i jormalnie dziala i sie ilzainstalowal windows 8. Potem przelozylen do htpc i komp sie resetuje. Wlozylem zwykly dysk sata od laptopa z w7 to komp nawet sie nie Zdazy odpalic nie widac biosu. A z dyskiem ssd widac resetuje sie w mokencie pojawienia logo windowsa. Obstawiam zasilacz pico 120w lub zew. Co moze byc powodem? Pico ma wtyczke 20 pinowa + 4 pin. A na plycie jest 24, czy to moze byc powodem,? W instrukcji jest napisabe ze plyta obsluguje tez zasilacze 20 pinowe ale moze trzeba cos przestawic w opcjach? Nie mam juz pojecia.

P.S gdzie w tej plycie obniza sie taktowanie procesora? Moze to pomoze jak zasilacz pico nie wyrabia z dyskiem.


Stawiam na ten zasilacz i to chyba na 100%.Ja jak dostałem płytę z prockiem to nie miałem jeszcze obudowy z zasilaczem.Wygrzebałem ze starego PC zasilacz 20 pin + 4 pin 12 V. Podłączyłem , żeby zobaczyć jak to ustrojstwo działa.Włączenie na zasadzie zwierania śrubokrętem PWRBTN . i wszystko gulało idealnie.Ten zestaw max bierze 50W.Obecnie mam zasilacz 80W i wykorzystanie procesora w granicach 10% starcza to na wszystko (film HD + rtorrent , pyload , apache2 , mysql , minidlna,lstat ,itp.)
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
johnny86
jaki zasilacz pico czy zew?Smile Kurcze ja jako zew użyłem od xboxa fat 150 W 12v 12.1.
Może jest za mocny? chodz nie wiem czy to może być powodem.
 
labik
nie mam pico ten stary to jakiś noname (20pin) a obecny (24pin) z obudowy InWin BQ669 ITX i wszystko na obydwu działa jak należy.
Edytowany przez labik dnia 24-12-2012 00:28
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
jack78
Podobna płyta (pożyczona) u mnie działała na zasilaczy 12V 2.5A, więc spokojnie możesz poszukać czegoś słabszego do testów.
Wiadomo, zalecane jest 5A, ale na taki 2,5 lub 3 A też da się odpalić, z tym że taki zasilacz pewnie po roku padnie z przeciążenia.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
johnny86
czy tylko zasilacz zew panie czy wew?Smile a taki procek nie pobiera więcej W niż te 30W?
Pytam ponieważ posiadam jakiś zasilacz 12 2.5A mógłbym tylko wtyki pomienić i potestować ale boję się że coś spalę w środkuSmile
 
labik
jak masz w domku jakiegoś kompa to odkręć 4 śrubki wyjmij zasilacz i zerknij co z tą płytą.Swój pico pomiń.Masz dwie możliwości płyta lub zasilacz Pfft
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
jack78
Tak od razu nie padnie, bez obaw. Podepnij przetestuj i będziesz wiedział który jest walnięty.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
johnny86
oki dzięki to potęstujęSmile Jak coś to dam znać.
 
majkel152
dysk jako ide czy ahci ?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
johnny86
AHCI



P.S. okazał się wadliwy zasilacz zew, pico sprawneSmile
Edytowany przez johnny86 dnia 04-01-2013 11:23
 
zobal
Witam .
Mam pytanie do osob ,ktorzy maja taki zestaw lub podobny ,jaki jest opisany na poczatku tematu.Czy jestescie ,zadowoleni z jakosci dziweku ,a w szczegolnosci na ich efektaktach w filamch?.Nie interesuje mnie granie.Wszystko ewentualnie bede mial podlaczone przez SPDIF.Czy ,w tym przypadku nie oplaca sie dokladac do karty dzwiekowej?

Z gory dziekuje za odpowiedz.
 
shibby
wg mnie nie opłaca się dokladać osobną kartę. Co prawda nie mam audio wypuszczonego po optyku tylko po HDMI ale na jakość dźwięku nie mogę narzekać.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
zobal
Czyli,jak pojdzie po spdif,moze byc tylko lepiej?.
 
labik
Wrzucam to tutaj gdyż jest to wytestowane w 100 % na płycie jak w temacie.


Jako iż swego czasu zastanawiałem się jak zrobić aby mój ITX był "bezobsługowy" tzn. włączał się sam i wyłączał o określonej godzinie zapytałem wujka google o tą możliwość no i dostałem rozwiązanie.Opiszę to na przykładzie Debiana lub Ubuntu bo takich systemów zazwyczaj na nim używam.Oczywiście istnieje też inna możliwość niż ta którą poniżej opiszę a mianowicie WOL (wake on lan) którą obsługuje bios większości płyt.Soft Shibby-iego udostępnia nam tą możliwość i wystarczy skonfigurować schedulera aby o odpowiedniej godzinie "obudził" naszego itx-a i go "uśpił".Ja jednak starając się wykorzystać możliwości płyty którą posiadam (większość innych też) zrobiłem to troszkę inaczej.Wykorzystałem funkcję ACPI (Advanced Configuration and Power Interface).

1.Wchodzimy do bios-u naszej płytki i upewniamy się czy tryb ACPI S5 jest włączony.
2.Wpisujemy z palca jako root (su u debiana,sudo ubuntu)


echo `date '+%s' -d '+ 10 minutes'` > /sys/class/rtc/rtc0/wakealarm
cat /sys/class/rtc/rtc0/wakealarm


Jest to test aby nasz ITX uruchomił się za 10 minut.Sprawdzamy :


cat /proc/driver/rtc


wynik powinien być podobny :


rtc_time   : 23:40:26
rtc_date   : 2013-02-01
alrm_time   : 23:50:26
alrm_date   : 2013-02-01
alarm_IRQ   : yes
alrm_pending   : no
24hr      : yes
periodic_IRQ   : no
update_IRQ   : no
HPET_emulated   : no
DST_enable   : no
periodic_freq   : 1024
batt_status   : okay


teraz wyłączmy sprzęcik poleceniem :

shutdown -h now


Nasz itx powinien sam włączyć się po 10 minutach.

Jeśli tak jest no to sobie robimy własny skrypt:


nano /home/user/sleep.sh


do którego wklejamy zawartość :


 
#!/bin/sh
sudo sh -c "echo 0 > /sys/class/rtc/rtc0/wakealarm"
sudo sh -c "echo `date '+%s' -d '+ 8 hours'` > /sys/class/rtc/rtc0/wakealarm"


nadajemy mu prawa:


chmod +x /home/user/sleep.sh


teraz edytujemy plik crontab poleceniem :


nano /etc/crontab


i dopisujemy poniższe linijki :



00 23    * * *   root    /home/user/sleep.sh
00 0     * * *   root    /sbin/shutdown -h now


oznacza to ,że nasz skrypt wykona się każdego dnia o godz.23.00 ustawiając czas "wstawania" itx-a za 8 godzin czyli o 7.00.Drugi wpis wyłączy nasz sprzęt o godz. 0.00.


Jest to jeden ze sposobów.Drugi bazuje na gotowym skrypcie który znalazłem w internecie i jest o wiele łatwiej i przyjemniej ;-) . Skrypt w załączniku.Wrzucamy go tam gdzie chcemy.
Użycie :


/miejsce skryptu/sleep.sh 1830


Powyższe powoduje wyłączenie itx-a po ok.7 sekundach i uruchomienie go o godz.18.30.Skrypt ma możliwość usypiania , wyłączenia ,hibernacji.Jego wykonanie można wrzucić do crontab i tak samo będzie wyłączał i włączał nasz sprzęt.
Może się komuś to przyda.Jeśli tak to miłej zabawy.
labik załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
rysiu453
A do czego ten zestaw może służyć bo nie bardzo rozumiem ;p?Tzn. czy ma jakieś praktyczne zastosowanie, jeśli tak to jakie? A ta obudowa to z 200 zł. przynajmniej jest warta a nie 60 zł. ;'
 
labik
no mi służy jako HTPC Wink A obudowę Shibby trafił w maksymalnej promocji której nigdy potem już nie było.
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
rysiu453
No tak htpc tylko co na nim można robić to ja nie wiem, teraz większość tv, normalnie odtwarza nawet bluraye z pena lub przez sieć ;'.
 
sapcio2

Cytat

rysiu453 napisał(a):

No tak htpc tylko co na nim można robić to ja nie wiem, teraz większość tv, normalnie odtwarza nawet bluraye z pena lub przez sieć ;'.

Nie kazdy ogląda filmy na tv.Smile Kolega nie widział chyba działania XBMC na 113". Jak sama nazwa wskazuje HTPC-->Home theater personal computer, służy jako centrum multimedialne... w moim przypadku do kina domowego. Dla mnie kino domowe to projektor + porządny ekran i w miarę nagłośnienie.
Zależy komu co wystarczy do szczęścia. Wink
Edytowany przez sapcio2 dnia 02-02-2013 23:20
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 23

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,422,881 unikalnych wizyt