18 Maja 2024 07:14:28
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.218.130
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Ruter z funkcją AP/repeater
gala27a
Witam
Poszukuję Rutera do 170zł z funkcją AP/repeater. Tam gdzie owy ruter będzie stał nie ma zasięgu lub jest na jego pograniczy. Ruter z którego jest sygnał Wi-Fi to Asus RT-N56U.
Daję poglądowy obrazek
Pozdrawiam
Dawid
gala27a załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
Kontrolny
Jeżeli nie ma zasięgu, lub prawie nie ma, to repeater nic nie da. Potrzebny jakikolwiek APek, który będzie przypięty do RT kablem ethernetowym. Przykładowo Netgear WNCE2001, 37 zł poniżej Twojego budżetu.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
gala27a
Tylko nie da rady kablem ethernetowym bo pomiędzy domami jest droga a wujek mieszka naprzeciwko mnie. chyba że ruter będzie tylko wzmacniał sygnał.
 
Kontrolny
Jaki router i jaki sygnał, jeśli - jak nam tu napisałeś - sygnału nie ma, lub prawie nie ma?
Więc są następujące możliwości:
1. Wujek zamówi sobie własny internet i będzie za niego płacił abonament i wszystko będzie w zgodzie z regulaminem, ponieważ internet z Twojego domu nie będzie udostępniany poza lokal.
2. Przeciągniesz jednak kabel nad/pod drogą do domu wujka i w ten sposób udostępnisz wujkowi swoją sieć, co jest najprawdopodobniej niezgodne z regulaminem usługi, na którą podpisałeś umowę.
3. Zrobisz bezprzewodowy most do wujka z antenami kierunkowymi po obu stronach - to rozwiązanie jak w pkt. 2.

W każdym razie nie zmieścisz się w 170 zł. Chyba, że zrobisz to na urządzeniach z demobilu.

Na początek możesz wziąć jakiegoś APka, który ma odkręcane anteny, np. stary Linksys WAP54G. I spróbuj podłączyć do niego anteny na przewodach. Zainstaluj to u wujka w trybie AP client z antenami na zewnątrz, od strony Twojego domu i sprawdź, czy złapie sygnał.
Edytowany przez Kontrolny dnia 16-09-2013 18:32
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
gala27a
A nie da się zrobić z rutera wzmacniacza sygnału żeby rozprowadzał sygnał dalej
gala27a załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
maxikaaz
Dwa używane TL-WR740N po 35PLN sztuka załatwią sprawę.
Bez ciągania kabli.
 
Kontrolny
Jeżeli nie ma sygnału, to co ma wzmacniać?
Żeby było co wzmacniać, musiałbyś umieścić urządzenie pracujące jako repeater wewnątrz okręgu wyznaczającego zasięg od AP z routera.
Juk już wspomniałem wcześniej: możesz próbować z antenami zewnętrznymi. Z antenami kierunkowymi sygnał będzie, ponieważ zasięg nie będzie miał kształtu okręgu (sfery), tylko będzie rozciągał się w stronę, w którą będzie skierowana antena kierunkowa.
Edytowany przez Kontrolny dnia 16-09-2013 19:17
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
maxikaaz
Jak nie ma sygnału, to go trzeba stworzyć Smile

Dlatego dwa urządzenia.
Jedno w oknie u wspomnianego wujka, drugie w budynku "źródle", w oknie od strony "wujkowej".

Obydwa konfigurowane jako client-bridge, oraz AP (AP na interfejsie wirtualnym).
Na DD-WRT do wyklikania myszą.

BTW - nawet kupując nowe urządzenia budżet jest z dużym zapasem.
 
gala27a
maxikaaz
W tym przykładzie co ty dałeś o u Wujka internet byłby po kablu czy po wi-fi???
 
Kontrolny
Jeżeli sygnał dotrze do drugiego urządzenia.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
maxikaaz
@gala27a - nie czytasz wszystkiego, tylko wybiórczo. Napisałem przecież wcześniej - "bez ciągania kabli".

@Kontrolny - skoro z Asusa jest na granicy zasięgu, a znajduje się on wewnątrz budynku - bo tak sugeruje obrazek... to dlaczego z urządzenia mającego tyle samo mocy, znajdującego się na podobnym poziomie, i bliżej, za szybą a nie murem, miałby nie być wystarczający ?

Zawsze można zawęzić kanał do 5MHz, i skupić całą moc w takim wąskim zakresie, poprawi się zasięg i stabilność, kosztem prędkości. Do internetu wystarczy.
 
gala27a
Ustawienia z Asus rt-n56u
gala27a załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
maxikaaz
Ok, ale po co te ustawienia...?

Całość konfiguracji i tak nie będzie ruszać Asusa, wszystko odbędzie się na tych dokupionych "740".
 
gala27a
Myślałem że to "Zawsze można zawęzić kanał do 5MHz, i skupić całą moc w takim wąskim zakresie, poprawi się zasięg i stabilność, kosztem prędkości. Do internetu wystarczy" tyczy się do ustawień Asus
 
maxikaaz
Nie, zawężenie pasma będzie dotyczyć przerzucanego mostu na "740", bo do tej części instalacji zostały wyrażone obiekcje, czy będzie wystarczająco silny sygnał.
Poza tym - takie zawężenie dostępne jest tylko dla chipów Atherosa.

[Edit] No i popełniłem błąd... obydwa radia na Atherosie idą z taką samą szerokością kanału, co ogranicza zawężanie pasma do tego, co podyktuje Asus, czyli minimum to 20MHz.
Edytowany przez maxikaaz dnia 16-09-2013 21:02
 
Kontrolny

Cytat

maxikaaz napisał(a):

@gala27a - nie czytasz wszystkiego, tylko wybiórczo. Napisałem przecież wcześniej - "bez ciągania kabli".

@Kontrolny - skoro z Asusa jest na granicy zasięgu, a znajduje się on wewnątrz budynku - bo tak sugeruje obrazek... to dlaczego z urządzenia mającego tyle samo mocy, znajdującego się na podobnym poziomie, i bliżej, za szybą a nie murem, miałby nie być wystarczający ?


To jest gdybanie. Nie wiemy nawet jaka jest odległość między budynkami, czy po drodze są drzewa lub coś innego. Wcale nie jest pewne, że wystarczy postawić urządzenia w oknach i będzie stabilne połączenie.
Kiedyś miałem "link" na odległość ok. 100 metrów i jedną cienką ścianę z karton-gipsu. Z jednej strony była antena kierunkowa, z drugiej WAP54G z antenami wymienionymi na większe, czyli 7 dB. Wydawałoby się na logikę, że powinno być spoko, przecież to tylko 100 m, ale nie było. Połączenie było niestabilne. Pomogło dopiero zastosowanie anten kierunkowych po obu stronach.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
maxikaaz
Nie to, żebym się chciał czepiać, ale porównywanie radia w WAP-ie do któregoś z nowszych Atherosów jest trochę nie na miejscu. Nawet porównując do generacji AR231x i tak Atheros tłukł Broadcoma jeśli chodzi o parametry.

A wiem to z własnego doświadczenia, bo jako klienci pracowały u mnie Fonery i D-Linki na AR, oraz WRT54 i WAP54 na BCM. Nie było co porównywać.

Co do warunków pracy - nie ma co sobie gdybać.
Autor tematu wskazał konkretne warunki, nie narysował linii wysokiego napięcia, wzgórza ani lasu między budynkami.
Zaznaczył jedynie, że przy takim fizycznym ustawieniu Asusa ma szczątkowy sygnał w oknie w drugim budynku.
 
gala27a
Jutro przetestuję i jak wygląda sprawa w inSSIDer u wuja w obecnym położeniu i na strych koło okna.
Między budynkami jest gdzieś 20-30m max dokładnie nie powiem. między domami idzie słup energetyczny.
 
maxikaaz
Przetestuj w praktyce to, o czym piszemy. Bez zabaw w pomiary sygnału.

W oknie u siebie postaw Asusa, i sprawdź, czy u wujka w oknie da się do niego podłączyć. Jeśli będzie stabilny link z routera do laptopa, to dwie "740" ze swoimi przyzwoitymi antenami dadzą sobie radę bez problemu.

A dość dokładną odległość między budynkami da Ci zerknięcie na mapę w Google, i porównanie do aktualnej skali. Bo 20m od 30m różni się znacznie, o 50%.
 
Kontrolny
Na odległość 20-30 metrów do jakikolwiek sprzęt pociągnie bez anten kierunkowych i przez ścianę. Po prostu ustaw APka w trybie AP-client przy oknie u wujka, a Asusa u siebie też przesuń jak najbliżej i powinno działać. Chyba, że masz w okolicy zakłócenia.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,067,029 unikalnych wizyt