19 Kwietnia 2024 04:50:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.21.104.109
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
Netgear WNR3500L v2 + Tomato 1.28 _ Problem z Voip-em
Cukier
Witam wszystkich jestem świeży na forum, potrzebuje porady mam router Netgear WNR3500L v2 + Tomato by shibby 1.28.0000 MIPSR2-092 K26 USB AIO.

1. Mam stworzoną sieć bardzo prostą w biurze 7 komputerów, dostawca mój to GTS(radiolinia).
Problem dotyczy z Voip-em
Bramki voip są skonfigurowane zgodnie z zaleceniami operatora (4 bramki linksys -> 7 telefonów), połączenia z zewnątrz są realizowane na poszczególne numery w obie strony.
Problem polega na tym że nie ma połączenia między telefonami w wewnątrz w firmie. Sygnał i połączenie jest
(np tel, .........31 <-> tel. ............32) lecz po odebraniu telefonu nie ma głosu, nie słychać rozmówcy po obu stronach.

Proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczny.
 
jarek7714
Pożycz od kogoś router np. TL z oryginalnym oprogramowaniem producenta i sprawdź-być może jest to problem firewall Tomato.
jareq
 
Cukier
Dzięki wielkie upewniłeś mnie w temacie Smile
Zastosowałem używany RV082 i jak ręką odjął

Szkoda że Firewall w tomato płata takie figle
 
Kontrolny
Miałem podobny problem, tylko że nie mam 7 telefonów lecz jedną bramkę Linksys i dwa telefony. Co dokładnie pomogło, tego już nie pamiętam, ale na pewno zmieniłem kodeka na G726-36. Coś też ruszałem w Tomato. W tej chwili SIP helper mam zaptaszkowany i jest bardzo dobrze. Obejściem jest też ustawienie na bramkach połączeń na numery wewnątrz sieci bezpośrednio - bez wychodzenia poza sieć lokalną. Robi się to w Advanced View, User1 (2), speed dial. Możesz skonfigurować 9 "numerów". Numery wpisujesz w formacie user@NUMERIP. Dzwoni się cyfra#. Czyli usera skonfigurowanego jako abc na hoście 192.168.1.155 wpisujemy abc@192.168.1.155. Jeżeli został wpisany na pozycji 4, to dzwonimy do niego wybierając 4#.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
jarek7714

Cytat

Kontrolny napisał(a):

Miałem podobny problem, tylko że nie mam 7 telefonów lecz jedną bramkę Linksys i dwa telefony. Co dokładnie pomogło, tego już nie pamiętam, ale na pewno zmieniłem kodeka na G726-36. Coś też ruszałem w Tomato. W tej chwili SIP helper mam zaptaszkowany i jest bardzo dobrze. Obejściem jest też ustawienie na bramkach połączeń na numery wewnątrz sieci bezpośrednio - bez wychodzenia poza sieć lokalną. Robi się to w Advanced View, User1 (2), speed dial. Możesz skonfigurować 9 "numerów". Numery wpisujesz w formacie user@NUMERIP. Dzwoni się cyfra#. Czyli usera skonfigurowanego jako abc na hoście 192.168.1.155 wpisujemy abc@192.168.1.155. Jeżeli został wpisany na pozycji 4, to dzwonimy do niego wybierając 4#.
Robisz koledze @Cukier zamęt-problem jest w firewall Tomato, wielokrotnie ostrzegam przed zakupem tego modelu routera ze względu na ubogość software (jest na niego tylko Tomato), gdyby to była v1 można by zrobić update do DD-WRT, OpenWRT, ewentualnie jak chcemy na siłę mieć Tomato to chińskie 4xWAN-soft bardzo rozbudowany i sprawdzić w nim działanie firewall). Jest to przestroga dla potencjalnych nabywców tego routera-omijać, chcemy mieć sprzęt z identyczną wydajnością a dodatkowo z całą paletą software to zdecydowanie Asus RT-N16 (to tego sprzętu wrzucimy dodatkowo jeszcze Olega i mamy support modem NDIS 3/4G). Smile
jareq
 
Kontrolny
Problem jest prosty i wymaga kilku kliknięć myszką, a nie zmiany sprzętu, jak doradzasz.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
jarek7714

Cytat

Kontrolny napisał(a):

Problem jest prosty i wymaga kilku kliknięć myszką, a nie zmiany sprzętu, jak doradzasz.
Poza zamętem nic twórczego nie widzę w tym poście, udowadnianiem na siłę że to będzie działać-nie będzie na "dłuższą metę". Kolega już pozbył się problemu, podpinając inny router i działa z kopyta, może i na tym sprzęcie będzie działać ale na oryginalnym firmware producenta. Smile
jareq
 
Kontrolny
Mam ten router, mam na nim Tomato, miałem analogiczny problem, rozwiązałem go przy pomocy paru kliknięć myszką i działa od miesięcy non-stop. Nie wymądrzaj się.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
kamilj
@jarek7714
Chwalisz RT-N16 a miałby ten sam problem gdyby wgrał na niego tomato więc nie rozumiem twoich problemów z WNR.
Jeżeli to tomato blokuje to jak możesz napisać ze to wina hardware WNR?
Ja nie miałem kłopotów z tym routerem...
Może to nie wina sprzętu tylko użytkownika?
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
jarek7714

Cytat

kamilj napisał(a):

@jarek7714
Chwalisz RT-N16 a miałby ten sam problem gdyby wgrał na niego tomato więc nie rozumiem twoich problemów z WNR.
Jeżeli to tomato blokuje to jak możesz napisać ze to wina hardware WNR?
Ja nie miałem kłopotów z tym routerem...
Może to nie wina sprzętu tylko użytkownika?
Wiarygodność opisów @Kontrolny dla mnie=0, kolega @Cukier podłącza kilka tel. i nie będzie grzebał za każdym razem jak firewall wywali mu nr w oprogramowaniu aby tel. działały. Można udawać greka i twierdzić w zaparte że będzie ok, nie będzie ok. Z z jednym tel. IP, bramką przy zewnętrznym adresie IP można kombinować z przekierowaniem portów (nie z kodekami!!! Je dostosowujemy do możliwości łącza internetowego, np. ja stosuję wyłącznie G711 WAN-LTE iPlus). Może i działać tak jak pisałem wyżej na oryginalnym sofcie Netgeara, dlatego przestrzegam przed jego zakupem gdyż na ten router z alternatyw jest tylko Tomato, gdyby @Cukier miał RT-N16 nie było by żadnego problemu bo miał by 3 alternatywne softy na których na 100% by to działało: Oleg, OpenWRT, DD-WRT a może i na tym chińskim Tomato 4xWAN by działało (bo ten chińczyk jest trochę inny ;) ). Proszę jak za firewall operatora pod OpenWRT działają 4-operatorzy VoIP

 MAC Address:     00:0B:82:...
IP Address:     192.168.22.231
Product Model:     GXP2000 (HW0.4)
Part Number:     N/A
Software Version:     Program-- 1.2.5.3    Bootloader-- 1.1.6.9
System Up Time:     132 day(s) 5 hour(s) 56 minute(s)
System Time:     0:03
  Monday, 17 February, 2014
Registered:     Account 1 Registered
  Account 2 Registered
  Account 3 Registered
  Account 4 Registered
PPPoE Link Up:     disabled
:)
jareq
 
kamilj
Szczerze twoje rozumowanie mnie przeraża.
Skoro kupujesz router pod tomato i je wgrywasz musisz wiedzieć że będziesz w nim grzebał więcej niż w zwykłym sofcie.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
jarek7714

Cytat

kamilj napisał(a):

Szczerze twoje rozumowanie mnie przeraża.
Skoro kupujesz router pod tomato i je wgrywasz musisz wiedzieć że będziesz w nim grzebał więcej niż w zwykłym sofcie.
Ja nigdy nie kupuję routera na którym można zainstalować tylko jedną alternatywę (co to za alternatywa, przykład wyżej pokazuje jak zawodna). Może sprecyzujmy co mamy na myśli pod stwierdzeniem grzebanie? Kiedyś pod tym względem czepiano się OpenWRT, dziś mamy Gargoyle by obsy i już głosy umilkły. Przecież tu nie rozchodzi się o konkretną konfigurację dostępną z GUI, lecz grzebaniu w zawiłościach systemu i działaniu firewall pod Tomato. Sad
jareq
 
Cukier
Witam wszystkich
Widzę że mój temat wywołał burzę Smile
Dziękuję wszystkim za rozjaśnienie tematu, teraz już wiem że na Tomato Voip szwankuje lub w ogóle nie chodzi Sad
Przy mniejszej liczbie obowiązków sprawdzę konfigurację - "Kontrolny" dał ciekawą myśl do przetestowania.
Jeszcze raz dziękuję za prostą i fachową pomoc, i dziękuję że robicie ten zamęt.
 
michalb
@Cukier
Spróbuj w Tomato włączyć UPnP.
 
Cukier
Bardzo przepraszam, lecz z porad nie mogę skorzystać, brak czasu, myślę że na dniach postaram się sprawdzić porady i zmusić Tomato do współpracy z Voip-em.
 
TheWB
Pozwólcie że też dołożę 3 grosze
sprawa dotyczyła się 2 tel.voip fritz
po podłączeniu 2 sztuk działał albo jeden albo drugi
okazało się że na bramce nie idzie zmienić portu do logowania się z operatorem oby dwa wychodziły z nr.portu 5060
żadne przekierowania nic nie pomagały dopiero edycja firmware fritza umożliwiła zmianę portu na 5061

Potem odpowiednie otwarcie portu na ruterze i wszystko zagrało

Mogę tylko dodać że na tomato raf jest specjalna zakładka z ustawieniem voip testowałem i działa prawidłowo na zwykłym tomato muszę otwierać porty
Asus RT N-16
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-083V K26 USB AIO

OSCAM 1.10rc build #6000
http://www.2shared.com/file/YrSr457D/...ipsel.html
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,151,736 unikalnych wizyt