14 Maja 2024 20:09:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [28]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.139.81.210
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
NSA325v2
bychol
No więc postanowiłem kupić sobie nasa i wybór padł na wyrzej wymieniony model, ale zanim go zamówię chciałbym się dowiedzieć jeszcze kilka rzeczy o nim, a mianowicie:
1. czy w konfiguracji JBOD dyski są wybudzane niezależnie ??, tzn. gdy jeden coś czyta to 2 może być uśpiony ??
2. czy serwer obsłuży mój poczciwy UPS ERA 0.8
3. czy pod usb 3.0 z przodu mogę mieć na stałe podłączone dysk 2,5 cala sformatowany pod ext2/3/4 i będzie on jako kolejny zasób do użytku czy to usb z przodu jest tylko do backupa
4. Czy system plików w zykselu jest standardowo EXT4 i można w razie awari wyjąć dysk podłączyć pod kompa i zgrać dane ???

i to chyba na tyle co bym chciał wiedzieć
 
balagaan
jak masz możliwość dołożenia trochę kasy to przemyśl jeszcze używane/nowe synology, ja po zmianie z zyxela na syno jestem bardzo zadowolony, choć już mam apetyt na mocniejszy model.
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
bychol
Tzn. jaki model synka polecasz ??, ogólenie nie wymagam zbyt wiele od nasa chcę mieć przyzwoitę transwery po smb/ftp/nfs i dlna tyle mi do szczęścia potrzeba, i USB3.0 na dodatkowy dysk 2,5 cala który też mógł by trzymać dane czyli być widziany jako kolejny dysk, co do dokładania kasy to wiem jak to się kończy chciałem kupić malucha kupiłem porshe Grin, ja poprostu przeanalizowałem co mi będzie potrzebne i poadło na 325 lub netgear redynas v2, a reszta czego szukam to tylko miłe dodatki jak np czy będzie działał z moim UPS itd.
 
balagaan
z allegro znalazłem np:
http://allegro.pl/synology-ds212-serwer-plikow-okazja-tanio-i4132238839.html

ale czasem można znaleźć też w bardzo przyzwoitej cenie 213+, z dwoma rdzeniami. (ok 800zł)

dodatkowo masz rewelacyjny support oraz niezłe polskie forum.

co do ups to zobacz na to:
http://www.synology.com/pl-pl/support/compatibility

rzuciłem jedynie to w formie rozważenia, gdyż każdy ma inne potrzeby, ale z doświadczenia wiem, że to wciąga Smile

Jestem jedynie zwykłym użytkownikiem, a to co oferuje synology jest dla mnie bardzo przystępne i dlatego również polecam to innym.

pozdro.
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
bychol
Idąc dalej tym tokiem myślenia wkońcu będę chciał mieć synka z atomem za 2000zł Grin, tak niestety będzie to u mnie wyglądało, do tej pory używałem jako serwera/NAS komputer który zbudowałem specjalnie na te potrzeby z płyty asus E45M1-delux i według mnie nawet rozwiązania synology są ubogie Grin, ale mniejsa teraz chcę poprostu jak najtańsego nasa z pożądną wydajnością, 2 dyski twarde, obsługa dysków 3TB i więcej + usb 3.0 i wszystko to ma zyxel 325v2 za 439zł, co według mnie itak jest za dużo Grin, widząc płyte główną i obudowę myślę sobie że chinczyki produkują to za mniej niż 100zł a oprogramowanie nie jest praktycznie nic wartę....

Połączony z 09 kwiecień 2014 23:24:23:
Takie coś to dla mnie prawdziwy kombajn zapakowany w ładne opakowanie Grin

http://allegro.pl/show_item.php?item=...4130182133
Edytowany przez bychol dnia 09-04-2014 23:24
 
g_betiuk
Dlaczego nie wykorzystasz tego co już masz? Wgrywasz XPEnology i masz soft Synka z bardzo przyzwoitą wydajnością, od której tanie nasy "zintegrowane" są dosłownie lata świetlne, a już Zyxele zwłaszcza. Inna sprawa, że ich oprogramowanie standardowe jest, delikatnie mówiąc, kiepskie, a z kolei bawić się w jego podmianę na Linuxa mając jako alternatywę już gotowy komputer to jak dla mnie kombinowanie jak koń pod górkę.
Nie rozumiem też twoich słów odnośnie ubóstwa softu Synology - no OK, pełny OS to to nie jest, ale sam przecież mówiłeś o zastosowaniach typu CIFS/DLNA, a do takich XPE bez problemu się nada.
 
bychol
Mógł bym w zasadzie tak zrobić, ale wolę gotowę rozwiązania, i nie mówię że synek jest zły tylko nie porównywalnie drogi do oferowanych możliwości, przeglądałem produkty zyxela i wpadł mi w oko 214+play jest fajny i owszem ale jego cena też jest wysoka, a przecież za połowę tej ceny kupimy płytę z obudową pod nas...
 
Kontrolny
Płytę z obudową, a zasilacz, pamięć i co tam jeszcze?
Jak już będziesz miał to i dyski to zaczynasz walczyć z oprogramowaniem. Masz czas na takie zabawy - masz szansę wystrugać coś fajnego. Ale może też się nie udać.
NAS ze sklepu to gwarancja na całość - sprzęt z oprogramowaniem i minimum czasu na struganie - działa out of the box.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
bychol
Sprzęt od dawna mam, wszystko jest złożone do kupy i działa, ale teraz zapragnełem mieć nasa firmowego Grin i znów się przeraziłem, jak składałem swojego nasa to złożyłem go właśnie dla tego że ceny nasów nie są adekwatne do ich możliwości, choć pewniem przełom jest np. produkty asustora, to jednak dalej mnie zastanawia dlaczego obecnie nie można dla domowego nasa wstawić procka atom z szyfrowaniem sprzętowym+ transkodowanie video w locie + jakąś baterie jak w laptopach takich kilka drobnych rzeczy by mnie przekonało na zakup nasa jednak ograniczeń też jest sporo, czemu są taki różnice w cenie 2 a cztero i więcej dyskowego nasa, do swojej płyty mogę 5 dysków podłączyć + esata + 4 usb 3.0 + 8 usb 2.0 także najbardziej przeszkadza mi cena w porównaniu do możliwości NASA

Połączony z 29 czerwiec 2014 23:39:35:
pytanie dla obeznznych, dlaczego nie mogę podmontować udziału w dekoderze z linuxem czy to przez smb czy nfs, pomijam już to że zyxel nie oferuje możliwości montowania prprzez nfs udziałów podłaczonych przez usb, tuner poprostu wpada w pętle, a w zyxelu pokazuje że użytkownik jest zalogowany
Edytowany przez bychol dnia 29-06-2014 23:39
 
majkel152
zyxel to padło ;p co nie zmienia faktu ze u znajomego po nfs działa

Połączony z 30 czerwiec 2014 00:48:41:
utworzyłem mu nowy udział "nbox" i udostępniłem go na konto admina, w dekoderku przeskanowałem otoczenie i wyskoczył ten udział, zapytał o user/pass wiec wpisałem admina i dodało, śmiga aż miło chyba tyle czarów ;p ,
Edytowany przez majkel152 dnia 30-06-2014 00:48
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
bychol
NFS nie posługuje się uwierzytelnianiem poprzez konta Pfft, albo dany adres/ pula adresów może korzystać z udziałów albo i nie w zależności od ustawień ale skoro wpisaywałeś login i hasło to montowałeś po smb, co nie zmienia faktu iż u mnie tuner wpada w pętle jak ma coś z zyxela podmontować, także muszę dalej pokombinować co z tym dalej
 
majkel152
fakt wpisywałem zakres podsieci ale kilka urządzeń po nfs się do niego łączy, tak jak napisałeś to mi z montowaniem smb zrobił kuku stąd po nfs jest, na omv od kopa się połączył, synek to samo ... a ten katalog który po nfs udostępniasz masz publiczny ?sprawdź uprawnienia w jakiej grupie masz
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
bychol
nfs także nie ma czeoś takiego jak katalogi pupliczne i nie publiczne, do tego zyxel ma tak okrojoną obsługę nfs że nawet udziału z usb nie można udostępnić, dlatego wolę po smb bo tam można wszystko udostępniać, a nie po to wyjełem dysk z dekodera żeby teraz nie mógł go sobie podmontować, sprawdzę jeszcze na innym tunerze z linuxem albo na innym image do mojego boxa
 
wajs
Witam.
Też jestem od niedawna posiadaczem NSA325v2,
na razie, wszystko to czego oczekiwałem od NAS, działa tak jak trzeba,
jednak dziś chciałem sprawdzić, jak działa wrzucanie filmików na yt,
i lipa, w ogóle nie mogę się zalogować, podaje prawidłowy login i hasło do yt
i wyskakuje komunikat: "Nie można uzyskać zezwolenia od YouTube. Spróbuj jeszcze raz."
Jak ktoś może sprawdzić czy działa logowanie na yt:
Aplikacje -> Automatyczne wysyłanie -> Flickr/YouTube
to będę bardzo wdzięczny.
 
bychol
A to nie jest tak jak z dopboxem że przekieruje cię na zewnętrzną stronę i youtube zapyta się czy pozwolić na dostęp zyxelowi ???, nie mam już zyxela także nie pamiętam jak to wyglądało bo tego nie używałem
 
wajs
Dzięki bychol za odpowiedź, niestety przekierowania na stronę YT nie ma,
ale natknąłeś mnie i trochę pogrzebałem w ustawieniach konta YT i zaskoczyło.
W google zalogowałem się loginem z YT, kliknąłem "konto"
i wszedłem do ustawień konta i tam trzeba było włączyć:
"Dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji"

Dlaczego takiej opcji w ostawieniach konta na YT nie ma,
tylko na google, to ja już nie wiem,
co raz bardziej te ich usługi są pokręcone.
 
lilo40
Witam. ZyXEL mam od kilku dni i mam pytanie.Czy można podłączyć pod usb nagrywarkę zew. i nagrywać płyty bezpośrednio?
 
TECHNIK92
Witam mam pytanie jak w serwerze Zyxel 325 v2 wersja softu V4.70 zainstalować FFP bo w pakietach go nie ma
 
wajs
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=14139&pid=128172
Tylko plik o którym tam mowa, pobierz z folderu: NSA325-v2
ftp://ftp.zyxel-tech.de/NSA325-v2/4.70/zypkg/
 
TECHNIK92
robiłem to i nie pojawia się jak dam pobierz liste z internetu ;(
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 24

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,791,399 unikalnych wizyt