18 Maja 2024 21:11:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.217.249.77
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
WAP54 i "przedluzenie" antenki
mk00
Witam wszystkich

Szukalem takiego tematu juz w archiwach, ale nie znalazlem. Mozliwe ze zle szukalem, bo tematy anten itp. sa mi zupelnie obce. Ale samo WiFi generalnie rozumiem Wink

Ale do rzeczy:
Mam w domu siec WiFi na routerze WRT54GS i wszystko swietnie chodzi. Mam tez ladna sasiadke Wink ktorej chce udostepnic sygnal z mojego routera. Mieszkania nasze sasiaduja w narozniku budynku, z jej balkonu (zabudowanego sporym oknem na aluminiowej ramie) widze "naocznie" antenki mojego routera, ale karta sieciowa w laptopie niestety nic nie widzi, mimo raptem moze 8 metrow zasiegu, a po drodze tylko (?) dwie podwojne szyby. Aha - i ja widze na laptopie ponad 10 sieci WiFi z okolicy, a u niej w mieszkaniu ZADNEJ(!)
Drugie podejscie - pozyczylem AP WAP54 i skonfigurowalem go jako repeater dla mojego WRT54. Oczywiscie u mnie dziala jak nalezy, widze oba SSID'y - routera i AP, podlaczajac sie do AP mam siec - wiec dziala jako repeater. Ide do sasiadki z WAP54 - oczywiscie z laptopa zasieg do niego (AP) jest super, ale WAP z WRT chyba slabo sie widza, co prawda jako tako, ale okresowo i niestabilnie. ALE jak otworze na osciez okno (te balkonowe u sasiadki) to istotnie polepsza sie zasieg.
No i teraz sedno sprawy:
- czy to mozliwe ze aluminiowe okno w jakis sposob ekranuje WiFi?
- czy ta standardowa wykrecana antenka z WAP mozna za pomoca jakiegos kabla "przedluzyc" i wystawic na zewnatrz (nawet przykleic do okna od zewnatrz) ale tak, zeby WAP pozostawal na tym zabudowanym balkonie? z tego co wiem to sa to zlacza RP-TNC
- czy w takim razie trzeba wystawiac obie anteny, czy tylko jedna?
- czy po prostu isc do sklepu z takim sprzetem i poprosic o zrobienie przedluzacza, przynoszac WAPa ze soba w celu demonstracji potrzeb Wink

z gory dzieki za odpowiedzi, ewentualnie wskazanie podobnego tematu w archiwum

pozdrawiam
mk
 
Ja-Bo
Mylsle, ze przedluzanie oryginalnej antenki nie ma sensu, bo na kablu beda bardzo duze straty...dlaczego WAP45 ustawiles jako repeater? Ustaw jako AP Client i daj Site Survey...zobacz czy widzi...
- MAG -
 
kulikark
Witam!
Ja testowalem WAP54G z WRT54GL w trybie repeater na krotkich odleglosciach, mam antenke wyrzucona na kabelku za okno (standartowa antena + kabel wlasnej roboty + rurka instalacyjna do ochrony antenki przed warunkami atmosferycznymi). Koledzy okolo 100m maja antenki w mieszkaniach i wszystko smiga jak nalezy. Sila sygnalu na odleglosci okolo 400m (testy) okolo 50 %. Jeden kolega 100 metrow oddalony , pomiedzy antenami ze 3 sciany nosne, sygnal na poziomie 12% i stabilne polaczenie.
Prawidlowo wykonana przedluzka anteny za okno bardzo pomaga.
Pozdrawiam!
Arkadiusz
 
tporem
A karta bezprzewodowa w Laptopie jest włączona? Miałem podobny problem problem, potem okazało się, że poprzez kombinację klawisza funkcyjnego Fn i F8 lub F10 uruchamia się bezprzewodówke w Laptopie i wszystko chodzi bez problemu. To był Laptop Fujitsu-Siemens, myślę że w innych może być inna kombinacja.
Pozdrawiam
Tomek
 
chrupek
WiFI dziala na takiej czestotliwosci ze nawet kartka papieru ma niewielki wplyw na sygnalPfft Mam podobne doswiadczenie z karta w lapie otwarcie okna pozwala na wykrycie sieci, ale to poprosty materia wszechswiataPfft w postaci szyby i ramy okiennej tlumi sygnal. Do laptopow sa dostepne anteny ktore montujesz wewnatz lapkaSmile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 47

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,089,867 unikalnych wizyt