29 Kwietnia 2024 14:03:21
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.223.119.17
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » OpenWrt - firmware
 Drukuj wątek
TP-Link MR3420 v2 Problem z routerem i ZTE MF821
xsunnyx
Witam. Miałem problem z routerem TP-Link MR3420 v2 i modemem ZTE MF821, modem był widziany przez router a pozniej go rozłączał. Zainstalowałem więc Gargoyle jednak to nic nie dało. Przeczytałem gdzieś, że aby wrócić do starego oryginalnego oprogramowania należy zainstalować openwrt-ar71xx-generic-tl-mr3420-v2-squashfs-factory jednak po zainstalowaniu tego router przestał być wykrywany przez komputer. Nie mam do niego dostępu. Świecą się w routerze 2 pierwsze zielone kontrolki. Router jest niewykrywalny przez PC- wifi. Po wgraniu openwrt przestał być widziany przez inne sprzęty więc nie mogę się do niego zalogować. Świeci się cały czas dioda zasilania i dioda systemu. Po podłączeniu bezpośrednio przez kabel z pc dioda portu uaktywnia się. Proszę o pomoc bo chciałbym wrócić jakoś do oryginalnego oprogramowania TP-Link.
 
majkel152
ten modem dużo prądów wsysa, bez huba aktywnego nie obejdzie się Sad trzeba się serialem podpiąć i zobaczyć co go boli, pewnie sofcik po tftp wgrać
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
xsunnyx
Ok a jak to zrobić?
 
smereka
Musisz mieć konwerter USB to TTL. Ja używam na układzie CP2102 wcześniej używałem na innych ale nie ze wszystkimi routerami działał. Ten działa na wszystkich. A tu masz instrukcję:

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-mr3420

Poza tym w google masz dużo rozwiązań. Trzeba szukać i się uczyć :-)
 
xsunnyx
Podłączyłem wszystko pc, internet, router tak jak trzeba i wszedłem w 192.168.0.1 i są ustawienia tp-link tylko jakby od jakiegoś innego routera: wr841n/wr841nd
 
smereka
Od kogo masz internet? Jak od jakiegoś znajomego? - to być może wpisując ten ip połączyłeś się z jego routerem. Jak od jakiegoś większego ISP to na pewno nie.Profesjonalni ISP używają innej kategorii sprzętu Wink Wepnij ten kabel co Ci przychodzi do mieszkania bezpośrednio w kompa i zobacz wtedy czy po wpisaniu 192.168.0.1 coś wyskoczy.
 
xsunnyx
Właśnie podpiąłem kabel od dostawcy internetu bezpośrednio do pc i też mam dostęp do jakiegoś routera heh
 
smereka
Ale strona do logowania wyskakuje inna, niż ta co wcześniej napisałeś? Jak wcześniej wpinałeś się? Konkretnie opisz który kabel do jakiego portu. W ogóle taka zasada jak chcesz żeby ktoś Ci na jakimś forum pomógł musisz jak najdokładniej opisać zaistniały problem.
 
xsunnyx
podobno według tego mogę zainstalować oprogramowanie:
http://tplink-forum.pl/faq-alternatywne-oprogramowanie/watek-tymczasowy/

tylko że ja nie mam dostępu do internetu aktualnie więc jak mam pobrac z cmd Luci na router..

Kabel od dostawcy internetu mam podłączony pod WAN, pod port 1 podpiąłem kabel łączący się z PC.

A jak loguję się do tego routera.. jakiegoś tam bo nie wiem w sumie co to jest teraz, wifi mam wyłączone tylko jest połączenie kablowe, no to ukazuje się normalne menu 192.168........ tp-linka tylko jakby od jakiejś innej wersji routera. Nie mogę też zrobić aktualizacji firmware: "error code: 18005 upgrade unsuccessfully because the version of upgrade file was incorrect"
 
smereka
Jak jest na gwarancji to go oddaj. Powiedz, że nie działa. Wymienią Ci najprawdopodobniej na nowy. Bez konwertera i rozebrania tego routera najprawdopodobniej niewiele zrobisz.
 
Sigma
@smereka dobrze radzi. Oddasz na gwarancji mówiąc, że to się stało podczas zwykłej aktualizacji. Nikt nie będzie sprawdzał, co tam w środku siedzi.

A ten router, to już uwaliłeś. I jak go chcesz sam ratować, to tylko po kablu. A jak wrócić do oryginalnego softu sprawdza się albo na http://wiki.openwrt.org/ albo u Cezarego na http://eko.one.pl/ (zakładając, że to jego Gargulca wgrywałeś). To tak na przyszłość Smile

ps. Obrazy openwrt z "factory" w nazwie wrzuca się przy flashowaniu z OFW na Openwrt. Więc ktoś Cię na innym forum w maliny wpuścił.
[small]Netgear WNR3500L powered by Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-130 K26 USB BTGui
Netgear WNDR4300 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
TP-Link TL-WDR4300 v1 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
[b]TP-Link T
 
xsunnyx
nie mam juz gwarancji.
probuje wgrac luci offline
 
xsunnyx
zeby zainstalowac luci offline musze zainstalowac program WinSCP i zainstalowalem. Jednak nie mogę ustawić hasła w cmd.. wpisuję komendy i nie mogę wpisać nowego hasła, nie działa funkcja klawiatury..
 
xsunnyx
w serwisie mi nie pomogli bo zapewne im się nie chciało.
zaniosłem do innego.
 
xsunnyx
Proszę o pomoc bo jestem bezradny.
W kolejnym serwisie mi nie pomogli. Nie widzą routera przez wifi to opadają im ręce. Naprawa zbyt czasochłonna jak dla nich i nieopłacalna.. Sad
 
hermes-80
Wyślij sprzęt do @obsy lub @pepek z openrouter.info oni na pewno go postawią za jakąś tam opłatą.
Edytowany przez hermes-80 dnia 16-03-2015 12:26
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
xsunnyx
Włączyłem wifi w routerze za pomocą putty poprzez:

uci set wireless.@wifi-device[0].disabled=0
uci set wireless.@wifi-iface[0].ssid=moja_siec
uci set wireless.@wifi-iface[0].encryption=psk2
uci set wireless.@wifi-iface[0].key=super_tajne_haslo
uci commit wireless
wifi

Router jest widziany przez PC

Co mam dalej zrobić?
 
xsunnyx
Chciałbym wgrać oryginalne oprogramowanie i dowiedziałem się, że aby to zrobić trzeba zainstalowac luci-szatę graficzną. Niestety nie mam polaczenia z internetem to musialem zainstalowac luci offline jednak aby to zrobić trzeba wgrac odpowiednie pliki przez winscp ale podczas ich wgrywania braknie mi pamięci w routerze i słyszałem, że można je dograć przez pendrive tylko nie wiem jak..

Chcę wrócić do oryginalnego oprogramowania albo chociaż znów do gargoyle.
 
Sigma
Chcesz wrócić z openwrt do ofw, tak?


cd /tmp
wget http://dl.eko.one.pl/orig/tl-mr3420v2/mr3420v2_en_3_13_27_up(121011).bin
mtd -r write /tmp/mr3420v2_en_3_13_27_up(121011).bin firmware


Oczywiście po pobraniu upewnij się, że cały firmware się pobrał - bo jak wgrasz jakiś cząstkowy to uwalisz.
[small]Netgear WNR3500L powered by Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-130 K26 USB BTGui
Netgear WNDR4300 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
TP-Link TL-WDR4300 v1 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
[b]TP-Link T
 
Sigma
Jeśli nie masz dostępu do netu ściągnij ten firmware na kompa i wrzuć przez winscp. Koniecznie do \tmp - to katalog mieszczący się w pamięci RAM, więc tylko tam starczy Ci miejsca.
[small]Netgear WNR3500L powered by Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-130 K26 USB BTGui
Netgear WNDR4300 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
TP-Link TL-WDR4300 v1 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
[b]TP-Link T
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 27

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,439,425 unikalnych wizyt