16 Maja 2024 21:59:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.211.23
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
Koleiny sposób dzwonienia za Free
stegano
No i moja brameczka dostał dodatkowego operatora Smile
http://blog.konieczny.be/2007/01/31/darmowe-rozmowy-voip-umieraj-skajpie-umieraj/
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
wo__jo
Przecież to klon Betamax.
=======================================
ASUS RT-AC56U -- Fritz BOX fon ATA
 
bigl
Na dodatek zasilenie w nim daje tylko 90 darmowych dni (w wielu innych klonach Betamax za to samo zasilenie dostaje się 120 dni) i stawka na komórki jest 8 centów (w części innych klonów jest to 5 centów). Generalnie jeśli chodzi o klony Betamax to aktualnie polecam Voipdiscount - ma 120 dni za 5 Euro (zakup zasilenia od resellera) i 5 centów na polskie komórki. Piszę "aktualnie" dlatego, że to się zmienia - Betamax tworzy nowe klony i zmienia zasady na istniejących klonach.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
fox2plus
podobnie jak bigl polecam voipdiscount uzywam i jestem zadowolony 120 dni free (max. 300min na tydzien)
Sprzedam domene http://high-definition.com.pl
WR850G OpenWRT+SB4Ls
WRT54GL Tomato 1.02
WRT54GL Tomato 1.04
AG-188 IFon+Betamax
fox2pluspl@sip.voipdiscount.com
55413@sip.ifon.pl
GG: 8384201
 
stegano
Tak Panowie, tylko że ja tu nic nie muszę płacić żeby wykonywać połączenia do 5 minut za free Smile
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
bigl
Hmm - gdzie to jest napisane na ich stronie? Nie neguję, że można to robić, ale co innego deklarowana funkcja a co innego coś, co jest a jutro może tego nie być. Wink

Tak czy inaczej to nie dla mnie - zdecydowaną większość połączeń mam ponad 5 minut więc wolę zapłacić 6 zł miesięcznie w Voipdiscount i rozmawiać ile potrzebuję.
Edytowany przez bigl dnia 02-02-2007 16:21
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
stegano
A ja wolę nic nie płacić i dzwonić do 5 minut za free ! I tak większość połączeń które wykonuje nie przekracza 3 minut.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
jankespl
jezeli wiekszosc Twoich polaczen nie pzrekracza 3min...to i tak warto brak voipdiscounta - 300 minut nie wykorzystaszSmile a jak juz uda Ci sie pzrekroczyc...to 4 gr za minute to nie jest zaden koszt...

a 5minut darmowych..to na krotka mete tylko jest ok..z czasem sie zaczniesz wkurzac, ze co chwile cie rozłacza...

ktos wie moze jaki jest koszt polaczen tpsa na numery voipowe? i ktore sa najtansze?
gg 4335862
 
flader
@jankespl nigdy nie mow nigdy, mi sie udalo przekroczyc 300 minut w voipdiscount'cie Smile Ale 5 minut to rzeczywiscie za malo do normalnych rozmow, chociaz w celach testowych i za darmo jest OK.
 
jankespl
hehe...mialem na mysli tylko te 3minutowe short-rozmowySmile tzreba by ich wykonywac 100 tygodniowo Pfft

ja nagminnie przekraczam te 300 min...ale 4gr za minute mnie nie przerazawczesniej..jak nie mialem bramki zawsze uzywalem CallBacku .. a to juz samo w sobie jest platne....ale dzieki temu mialem pewnosc ze rozmowa bedzie w 100% czysta, bez echa, pzresuniec itp
gg 4335862
 
gRRuby

Cytat

bigl napisał/a:
....polecam Voipdiscount - ma 120 dni za 5 Euro (zakup zasilenia od resellera) .

A możesz polecić jakiegoś resellera ?
Ogólnie mam pytanie o najpewniejszą (i w miarę prostą i szybką) metodę zasilenia konta Voipdiscount/Betamax
Na ich stronie jest cała masa możliwości, ale troche im nie ufam tzn mam np obawy co do Visa Elektron, ktorą dysponuje - nigdzie nie spotkalem się z platnościa internetowa taką kartą - tyklo tu.

I jeszcze mnie nurtuje sprawa "Voip-in number" czy ktoś z Was nim dysponuje (z Voipdiscount oczywiście) ? Z samym Voip discount nie można się skontaktowac w tej sprawie (w żadnej zresztą) bo feedback nie działa.
 
flader
@gRRuby z tego co wiem to tu na forum resellerem jest @arthi. Zagadaj do niego na priva. Mozesz tez kupic u 1 z wielu sprzedawcow na Allegro: http://allegro.pl/search.php?string=b...=7&order=p Ja kupywalem od tego: http://allegro.pl/show_user_auctions....id=4701335 i zero problemow.

Z numerem VOIP sie nie orientuje, ale tez bylbym zainteresowany Smile
 
bigl

Cytat

gRRuby napisał/a:
A możesz polecić jakiegoś resellera ?
Ogólnie mam pytanie o najpewniejszą (i w miarę prostą i szybką) metodę zasilenia konta Voipdiscount/Betamax
Na ich stronie jest cała masa możliwości, ale troche im nie ufam tzn mam np obawy co do Visa Elektron, ktorą dysponuje - nigdzie nie spotkalem się z platnościa internetowa taką kartą - tyklo tu.

Ja jestem zadowolony z http://netsalon.pl/ - skontaktowałem się z nimi na GG żeby zapytać o cenę (zależy od ilości kupowanych doładowań), potem wpłaciłem kasę na ich konto (mają konta w 8 bankach) wpisując w opisie przelewu mój numer GG i natychmiast po tym dostałem na GG numer vouchera. Cała operacja trwała może minutę.

Cytat

gRRuby napisał/a:I jeszcze mnie nurtuje sprawa "Voip-in number" czy ktoś z Was nim dysponuje (z Voipdiscount oczywiście) ? Z samym Voip discount nie można się skontaktowac w tej sprawie (w żadnej zresztą) bo feedback nie działa.

Betamax nie oferuje numerów w Polsce.
Edytowany przez bigl dnia 05-02-2007 18:06
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
gRRuby

Cytat

bigl napisał/a: Ja jestem zadowolony z http://netsalon.pl/...

Udało sie bez problemów, a netsalon,pl jest faktycznie godny polecenia. Błyskawiczne zasilenie. Kontakt idealny i to w środku nocy.
Ta więc bardzo dziekuję.

Tylko jak to jest z tymi 120 dniami free (jest tez opcja 365) 300min./7dni ? Co się dzieje po tym okresie, zakladającm że nic nie zmienią ? Zasilam sobie konto, gadam, czasem przekraczam 300min itd mija te 120 dni i co ? Potem juz nie mam tych 300 min na tydzień ?
 
flader
@gRRuby pozniej to musisz znowu zasilic konto i dostajesz nastepne 120dni Smile itd itd.
 
bigl

Cytat

gRRuby napisał/a:
Tylko jak to jest z tymi 120 dniami free (jest tez opcja 365) 300min./7dni ? Co się dzieje po tym okresie, zakladającm że nic nie zmienią ? Zasilam sobie konto, gadam, czasem przekraczam 300min itd mija te 120 dni i co ? Potem juz nie mam tych 300 min na tydzień ?

1. Po zasileniu masz na koncie powiedzmy 5 Euro i masz 120 dni, w ciągu których możesz dzwonić na numery stacjonarne w krajach wymienionych na stronie WWW.

2. W trakcie tych 120 dni masz 3 sytuacje, w których będziesz płacić za połączenia z tych 5 Euro:

a) gdy dzwonisz na stacjonarne do kraju nie wymienionego na stronie WWW
b) gdy dzwonisz na komórkę (z wyjątkiem Hong Kongu, Puerto Rico, Tajlandii i USA)
c) gdy w ciągu ostatnich 7 dni przekroczyłeś łącznie 300 minut połączeń.

3. Po 120 dniach nie masz już darmowych dni i za wszystkie połączenia płacisz zgodnie ze stawkami operatora (do Polski jest to 1 cent/min. na stacjonarne i 5 centów/min na komórki). Wtedy możesz albo zasilić konto jeszcze raz żeby mieć kolejne 120 darmowych dni albo też najpierw wydzwonić to co Ci zostało i dopiero zasilić konto. Jeśli rzeczywiście coś zostało to sensowniejsze IMHO jest to drugie wyjście - pieniądze z konta nie znikną (Betamax wprowadził taką zasadę parę miesięcy temu) więc po co zasilać skoro można najpierw wydzwonić to, co zostało?

Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne.
Edytowany przez bigl dnia 06-02-2007 11:27
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
gRRuby
Baaardzo dziekuję za wyjaśnienia. Wszystko jasne.
Edytowany przez gRRuby dnia 06-02-2007 13:03
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 15

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,919,671 unikalnych wizyt