18 Maja 2024 09:29:14
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.198.132
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
WAG54GX2 & PAP2T - bramka leży po reconnect'cie neo.
piwo
Mam identyczny problem, jak Tomek z posta z 15/12/06: po codziennej zmianie adresu Neostrady bramka PAP2T nie potrafi dolaczyc sie do SIP operatora (IPFON)- 'Can't login to server' Konfiguracja
-WAG54GX2 Firmware Version: V1.00.09
-PAP2T Firmware Version: 5.1.1(LS)
Pomaga (1) wylaczenie rutera i bramki oraz (2) wylaczanie linii w bramce na jakies 5 min i pozniej wlaczenie
Prosze o pomoc, poniewaz nie chce wyrzucac WAG54GX2
Pozdr, Pawel
 
bigl
Poza aktualizacją FW na WAG54GX2 do najnowszej wersji niewiele można poradzić bo jest to raczej kwestia implementacji firewalla na routerze. Być może też pomoże wyłączenie forwardowania portów na routerze.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
piwo
Tak! Wylaczylem forwardowanie jakichkolwiek portow, ktore moga byc zwiazane z VOIP (5060-1) oraz, w desperacj,i ustawilem bramke w DMZ. Moze to wylaczy wszystkie funkcje (spapranego) firewalla na adresie bramki?
Wynik poznam dzis wieczorem, bo zmiana adresu w w mojej Neo wystepuje zwykle ok godz. 18tej.
Ciekawe, ze PAP2T zachowuje sie lepiej - "trzyma sie nawet 2-3 dni" - jesli wlacze DHCP (zmienny lokalny adres IP) ??!!
Jestem wdzieczny za kazda pomoc, bo pracuje nad problemem (z przerwami) od pazdziernika.
Pozdr, Pawel
 
piwo
Kicha! DMZ na bramce nie pomogl. Co robic? Wyrzucic ruter?!
Pozdr, Pawel
 
robsonn
No właśnie wspomniałeś, że PAP2 zachowuje się lepiej na DHCP?
A próbowałeś wyłączyć na routerze DHCP i postawić całą sieć na sztywno - włącznie z kompami no i oczywiście bramką PAP2?
Jaki czas masz ustawiony w opcjach linii Register Expires: ? Może bramka za rzadko się loguje do operatora np. c o 600 sekund i stąd problemy z podłączeniem - ustaw tę opcję na 60 sekund.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
sanspam
hey,


ta sama konfiguracja, ten sam problem. ipfon na jednej linii, freeconet na drugiej i wszystko lezy po reconnect'cie neo z komunikatem Can't connect to login server....
 
piwo
Robsonn, dzieki.
1.Postawie siec 'na sztywno' i wtedy dam znac.
2.Mam rzeczywiscie 600 sekund. wpisywalem 60 s ale klopot polega na tym, ze IPFON sam mi to zmiania po jakims czasie na 600s. Jak sobie z tym poradzic?
Pozdr, Pawel
 
sanspam
Provisioning zdaje sie trzeba wylaczyc.....


pozdr
 
fox2plus
ad.2 operator ten parametr sam ustawia i bedzie Ci sam wracal
Sprzedam domene http://high-definition.com.pl
WR850G OpenWRT+SB4Ls
WRT54GL Tomato 1.02
WRT54GL Tomato 1.04
AG-188 IFon+Betamax
fox2pluspl@sip.voipdiscount.com
55413@sip.ifon.pl
GG: 8384201
 
robsonn
Operator nic ci sam nie ustawia. Bramka korzysta z domyślnych skryptów koniguracyjnych dla danego operatora, które wczytywane są tylko gdy masz włączone Provisioning (skrypty wysyła do ciebie sam operator) - taka jakby zdalna administracja przez opa twoja bramka - np. mozliwosc zdalnego upgradu i blokada bramki Wink
Musisz zalogować się jako Admin i przejść w advanced view -> następnie zakładka Provisioning i pierwsza opcja od góry Provision Enable ustaw ją na NO. I po kłopocie. U mnie jakoś na bramce nic się samo nie przestawia Wink
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
misb
Mam ten sam problem na innym sprzęcie, czyli lekko zmodyfikowany modem (na router) DSL-300T + bramka AG188. Dość mocno drążyłem problem, no i chyba go zidentyfikowałem. Spróbuj zrestartować sam router, i zaczekaj z 5 minut. Bramka powinna załapać providera. Kolejny sposób to po padzie zmienić lokalny port SIP w bramce... zdalny jest zawsze 5060, a lokalny może byc dowolny (ag188 ma taką możliwość). W tym momencie bramka natychmiast łapie providera bez konieczności restartu czegokolwiek. To przybliża nas do źródła problemu, czyli routera. Otóż skubaniec keszuje w swojej pamięci trasy routingu oraz przypisania portów (tak sądze), i po zmianie IP te trasy prowadzą do nikąd... No i bramka pada. Jak zmienimy port źródłowy, to tworzy się nowa trasa i wszystko startuje normalnie. Niestety to jest opis problemu, ale na razie nie znalazłem rozwiązania. Nie udało mi się zmusić router do odnowienia tras (np poprzez konsole telnet, bo router ten też jest oparty na linuxie). Aczkolwiek mam słabe pojęcie o linuchu, więc może ktoś bardziej obeznany w tym temacie mnie oświeci.
Metody testu:
Powiesić bramke: Zrób disconnect na połączeniu PPPoA, a po chwili connect. IP sie zmienia, po chwili bramka leży. Można rownie dobrze odłączyć na chwile linie telefoniczną od routera aby stracił synchro i połączył się ponownie. Efekt ten sam - bramka po chwili leży (to znaczy leży od razu, ale po chwili dobiero "jaży" ze sie nie może zalogować).
Dźwignąc bramke: Zmienic w bramce "local SIP register port" na dowolny inny np.54321. Po max 3 minutach bramka wstaje jakby nigdy nic... Druga metoda to restart routera w dowolny sposob (przez www, telnet, wtyczką z prądu ect...). Efekt podobny - bramka wstaje.
Kolejny test to po zmianie portu na inny - jak już bramka wstanie, to jeszcze raz zmienić numer portu na ten poprzedni - bramka znów leży. Ale jak zmienimy na dowolny inny (wcześniej nieużywany albo spowrotem na ten nowy) to bramka robi reconnect w ciągu kilku sekund i dalej działa poprawnie.
Uff, ale się rozpisalem... Ale może jakiś guru od linucha wymyśli sposób na czyszczenie tych cache (albo co innego) po zmianie IP. Bo dodanie komendy REBOOT do automatu uruchamianego co 24 godziny chyba nie jest najlepszym pomysłem...
 
piwo
Misb, jestem przekonany, ze dotarles do sedna sprawy. Wszystkie zachowania, tak, jak w Twoim opisie. Ciekawe, ze sa routery (i to Linksysa!), ktore nie maja tej wady, bo "oczyszczenie cashu" odbywa sie prawdopodobnie rowniez po zmianie zewnetrznego adresu IP.
A moze ktos wie jak usprawnic firmware aby problem zniknal. Moze inne rozwiazanie?
Pozdr, Pawel
 
misb
Coś mi się zdaje że jest to "urok" routerów opartych na chipie Texas Instruments AR7DB. Zarówno mój D-Link, jak i Twój WAG54G do nich się zaliczają. Jest jeszcze sporo innych routerów na AR7 (http://www.linux-mips.org/wiki/AR7). Jestem ciekaw jak sprawa wygląda w AVM Fritz!Box, bo przecie to kombajn typu modem adsl+router+bramka, a też oparty jest na AR7. Może tam poprawiono firmware, albo co.
Na razie jestem na etapie przesiewania informacji, może coś znajdę. Choć prawdę mówiąc coraz bardziej skłaniam się do zamiany tych wszystkich pudełek na Daytrek'a 2700V ... all in one.
 
sanspam
A czy mógłby ktoś sprawdzic u siebie to na ustawieniach jakiegos klona betamaxu? bo w sumie jedynie jak ustawie na jakiejś linii betamaxa (akurat na voipcheapie mam konto) to po reconnect neo bramka ładnie wstaje jednoczesnie oczywiście druga linia od razu leży, czy jak ustawie ipfona, czy tez freeconeta.

pozdr.
Edytowany przez sanspam dnia 06-02-2007 22:44
 
misb
Nie mam konta na zadnym betamaxie, wiec raczej nie bede mogl tego sprawdzic.
 
misb
Problem rozwiązałem nieco naokoło, aczkolwiek skutecznie. Przestawiłem DSL-300 w tryb Bridge, i skorzystałem z routera wbudowanego w bramkę AG-188. Jako router ma kiepskie możliwości, ale przynajmniej w tej konfiguracji wszystko działa bez problemu. Pozostało mieć nadzieję że kiedyś wyjdzie poprawione firmware do mojego DSL'a.
 
fox2plus
sanspam mam WRT54GL polaczona pod niego AG-188 2 konta VOIP (voipdiscount czyli betamax i iphone) po rebocie brameczka laczy sie natychmiast z tymi 2 operatorami, jak byly prace modernizacyjne robione przez tp sa i czesto byl reconnect tak samo laczyla sie natychmiast aha zarowno port lokalny jak i zdalny mam taki sam czyli 5060
Sprzedam domene http://high-definition.com.pl
WR850G OpenWRT+SB4Ls
WRT54GL Tomato 1.02
WRT54GL Tomato 1.04
AG-188 IFon+Betamax
fox2pluspl@sip.voipdiscount.com
55413@sip.ifon.pl
GG: 8384201
 
misb
fox2plus:
Tyle że Ty masz router WRT54GL, a problem występuje na WAG54GX2, a to zupełnie różne routery. Na WRT54GL problem ten nie występuje.
 
KOSU
Udało nam się znaleźć rozwiązanie na problem z gubieniem rejestracji przez bramki PAP2T, podłączony do routerów ADSL marki Linksys takich jak: WAG200G, WAG54GS,WAG325N i inne, po zmianie adresu IP przez dostawcę internetu.

Problem polegał na tym iż routery utrzymywały na NAT w pamięci przez 120 sek. trasę [stary adresy IP publiczny] <->[adres IP lokalny dla bramkiPfftort lokalny].

Pamięć tak była przez bramkę odświeżana przez domyślne ustawienia czasu ponawiania nieudanej rejestracji co 30 sek. oraz pakiety keep alive co 50 sek.

Rozwiązaniem okazało się spowodowanie, aby występował okres 120 sekundowej ciszy w komunikacji między bramką a routerem, pozwalający routerowi zapomnieć o tej trasie.

Należy poprawić ustawienia bramki PAP2T w takim zakresie:

1. zalogować się na bramkę w opcji Admin + Advanced View

2. w zakładce Provisioning ustawić Provisioning Enable = NO,

3. w zakładce SIP zmienić ustawienia 2 parametrów:

- Reg Retry Intvl: 240

- NAT Keep Alive Intvl:120

4. w zakładce Line parametr Register Expires: 600
« Ostatnia zmiana: Piątek, 29 Luty 2008, 16:42:48 wysłane przez psiwek » Zgłoś do moderatora Zapisane
Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 29

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,069,623 unikalnych wizyt