17 Maja 2024 03:41:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.222.118.14
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
Asus wl-500g premium
comor
Czy ktos z forumowiczow posiada ten sprzet? Kosztuje niecale 400zl, posiada 2 porty usb Shock . Czy mozna do niego wgrac jakis FW poza openWRT? Cos czuje ze jezeli sprzet bedzie stabilny to wrt54xx odejda na drugi plan.
 
arteq

Cytat

comor napisał/a:
Czy ktos z forumowiczow posiada ten sprzet? Kosztuje niecale 400zl, posiada 2 porty usb Shock . Czy mozna do niego wgrac jakis FW poza openWRT? Cos czuje ze jezeli sprzet bedzie stabilny to wrt54xx odejda na drugi plan.


narazie pozostaje tylko oficjalny. OpenWrt jest Untested, no chyba ze ma jtaga to bym próbował :]
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
bigl
Sprzęt ma dokładnie taką samą specyfikację jak Linksys WRTSL54GS (ten pewnie drugi port USB ma na płycie niwyprowadzony) a na tym działa Thibor. Także myślę, że za chwilkę pojawi się do niego oficjalnie i Openwrt i DD-WRT.

Kolega kupił i czeka na przesyłkę także dam znać co i jak. Ale obstawiam, że sprzęt jest dopracowany i stabilny (jak to Asus) więc ryzyko dla Linksysów widzę duże.

Ciekawe tylko ile osób zrezygnuje z oryginalnego firmware z Download Masterem ściągającym po FTP, HTTP i BitTorrent-ie. Wink A może pojawi się taka funkcjonalność w jakimś zmodyfikowanym FW?
 
comor
Mnie najbardziej kusi mozliwosc ssania z p2p na dysk usb. Jezeli sprzet bedzie udany to szybko powstanie alternatywny FW - mam tylko nadzieje ze nie bedzie ustepowal w mozliwosciach oryginalnemu FW. Z drugiej strony kto wie, moze asus sie postaral i standardowy FW bedzie jak najbardziej w porzadku.
 
dzigi
comor dokładnie. Router i tak chodzi 24/7 wiec czemu by nie wykorzystać GO, podpiąć hdd i niech robi swoje Smile. Skoro BS zrobił soft do ASUS WL-500G Deluxe, wiec chyba nie ma przeciwskazań aby zrobił tesh do ASUS WL-500G Premium.
A tak w ogóle, to czym one się różnią DELUXE/PREMIUM??
Edytowany przez dzigi dnia 26-05-2006 09:00
TO_MA_TO co?
WRT54G+tomato v1.28 shibby
 
arteq
Uwazam ze Linksys WRT54G nie odejdzie w niepamiec. Nadal bedzie popularny. Jak wiadomo technika idzie do przodu, a wiec w czasach 2002/03 jak powstawał wrt54g niebyły potrzebne w routerach złacza USB, LPT i Bóg wie co jeszcze, i ludzie robili co mogli, aby podpac dodatkowa pamiec itp. Dlatego jest duzo modów na niego, poporostu był tak populatny, że rozkrecali go i szukali nowych mozliwosci. Tego nie widac juz na Asusach, Motorolach. Mozliwe ze producenci zabezpieczyli sie przed tym, ale czlowiek znajdzie zawsze jaka luke :] Jak bedą wrtki tansze napewno kupie se jeszcze i realizuje te mody jakie bałem sie zrobic(SD, dodanie RAMu). Pozatym niezapomnijcie, jak by nie było WRT nie było by softów modyfikowaych na te i pochodzne routerom Linksysa. Dla mnie WRTXX jest nadal popuilarny i bedzie jako zwykły router.

Co do wl-500 premium. Napewno wyjdzie oleg na premium, ale cóz po min jak niema QoSa nawet, zenada :/ Dziwi mnie ze DD_WRT działa na Deluxe i "wycina" dodatkowe mozliwosci tego AP jaki sa złącza USB. Przeciez ten soft nie wspiera tych złącz, szkoda. Mozna ratowac sie pakietami z OpenWrt + partycja jffs2. Pozostaje tylko OpenWrt w którym jest mozliwe wszystko. Sam sie o tym przekonałem. Ustawianie zajeło dwie godziny. I mam co trzeba, czyli Sambe, USBStorage, torrent, serwer wydruku, qosa + traffic shaping na 3 osoby. Ogólnie wole uzywac openWrt niz oleg. Oleg mnie cholerne rozczarował, fakt bazuje na ubogim oficjalnym.

Ja niemam innej alternatywy jak OpenWrt, bo dd-wrt nie chodzi na wl-500g(nie deluxe), i wcale nie nazekam, ba jestem zadololony. Soft chodzi juz 10 dni i zero zwisów. aha p2p non stop Pfft
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
bigl

Cytat

ArteQ napisał/a:
Co do wl-500 premium. Napewno wyjdzie oleg na premium, ale cóz po min jak niema QoSa nawet, zenada :/ Dziwi mnie ze DD_WRT działa na Deluxe i "wycina" dodatkowe mozliwosci tego AP jaki sa złącza USB. Przeciez ten soft nie wspiera tych złącz, szkoda.


Co do opinii ogólnie o przydatności WRT54 to zgadzam się zdecydowanie - jest to jak najbardziej dobry sprzęt, większość ludzi nie potrzebuje USB i dla nich to jest OK i będzie jeszcze długi czas. Natomiast nie mogę się zgodzić z tym, co napisałeś powyżej. DD-WRT ma wsparcie dla USB, tylko że w standardowych firmware nie ma tej obsługi. Ale wystarczy ściągnąć źródła i skompilować je z opcją wsparcia dla USB i wszystko jest. Wszystko to znaczy wsparcie dla dysków i drukarek na USB na poziomie jądra Linuxa. Do tego doinstalowuje się pakiety z Openwrt i jest już całość. Fakt - nie ma tego ładnie w GUI ale w Openwrt też chyba nie ma (chyba - nie próbowałem).

Tak czy inaczej nie demonizowałbym tego USB. Oczywiście jest to miłe mieć wszystko razem w jednym pudełku i gdybym kupował teraz tego typu rzeczy do domu "od zera" to bym kupił takiego z USB. Ale te same funkcje ma od dawna dostępny tandem typu router z rodziny WRT54 i do tego jakiś NAS z alternatywnym firmware. Sam mam właśnie coś takiego - WRT54GL + NSLU2 i efekt jest dokładnie taki sam - WRT54GL routuje al NSLU2 jest serwerem wszystkiego w sieci domowej i ściąga na dysk wszystko co potrzeba. Także funkcjonalność jest już od dawna - tutaj jest tylko w jednym pudełku.

Nota bene jeśli ktoś szuka jeszcze większej integracji to wyszedł też model WL-700G, który jest taki sma jak 500gP ale pudełko jest większe i w środku jest już dysk 160 GB. Wtedy już nic nie trzeba podłączać zewnętrznego. Nie ma tego modelu jeszcze w PL, ale na zachodzie niestety cena jest taka, że bardziej opłaca się 500gP i dokupienie dysku. Sad
Edytowany przez bigl dnia 26-05-2006 17:37
 
dzigi
bigl a jak to wszystko wygląda z tym HDD USB??/ jak to jest przeysyłane na dysk, czy komp moj musi byc uruchomiony, czy wyłaczam go a router sam sobie sciaga na TEN dysk co potrzebuje Smile ??
(pytam bo nie wiem jak to działa i nie miałem styczności z tym)
TO_MA_TO co?
WRT54G+tomato v1.28 shibby
 
arteq

Cytat

bigl napisał/a:
Cod opinii ogólnie o przydatności WRT54 to zgadzam się zdecydowanie - jest to jak najbardziej dobry sprzęt, większość ludzi nie potrzebuje USB i dla nich to jest OK i będzie jeszcze długi czas. Natomiast nie mogę się zgodzić z tym, co napisałeś powyżej. DD-WRT ma wsparcie dla USB, tylko że w standardowych firmware nie ma tej obsługi. Ale wystarczy ściągnąć źródła i skompilować je z opcją wsparcia dla USB i wszystko jest. Wszystko to znaczy wsparcie dla dysków i drukarek na USB na poziomie jądra Linuxa. Do tego doinstalowuje się pakiety z Openwrt i jest już całość. Fakt - nie ma tego ładnie w GUI ale w Openwrt też chyba nie ma (chyba - nie próbowałem).
(


Prawda, mozna to skompilowac, ale duzo jest roboty. instalacja cross-compilatora i do tego mozolna kompilacja. Wiem cos o tym, bo swego czasu chciałe kompilowac dd-wrt i thibora, za cholere nie umiałem :/ I dlatego szybciej jest zainstalowac OpenWrt + pakiety. Wszystko jest w HowTo prosto opisane. Open niema w GUI USB to fakt.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
arteq

Cytat

nickname777 napisał/a:
bigl a jak to wszystko wygląda z tym HDD USB??/ jak to jest przeysyłane na dysk, czy komp moj musi byc uruchomiony, czy wyłaczam go a router sam sobie sciaga na TEN dysk co potrzebuje Smile ??
(pytam bo nie wiem jak to działa i nie miałem styczności z tym)


Potrzebujesz chyba przejsciówki IDE-USB. Podłączasz dysk do przejscówki, potem instalujesz pakiet USBStorage, dzielisz dysk na partycje jako fat32(ograniczenie do 2GB) lub jako ext2,ext3. Dysk USB zachowuje sie jak normaly komputerowy dysk twardy. Majac zainstalowany pakiet ctorrent, po odpowiednim konfigu sciaga plik na dysk usb, przy wyłączonym kompie. Majac zainstalowane sambe(odpowiednik windowsowego wsółdzieleniea plików) mozesz na niego "wchodzic" i przegrywac pliki na komputerowy dysk z predkością USB 2.0. Nalezy pamieteć, ze taki dysk troche ciagnie pradu, moze sie to wiazac ze zwiekszeniem mocy zasilacz. Dysk mozna ładnie umieścic w obudowie AP i podłaczyc do ukrytch portów USB(jesli takowe sa w Premium), wtedy nic nie widac na zawnatrz. Super rozwiazanie. Maja duzy dysk, stawiam strone www, ftp, i inne usługi netowe. Zastepuje komputerowy router w 100%.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
bigl

Cytat

nickname777 napisał/a:
bigl a jak to wszystko wygląda z tym HDD USB??/ jak to jest przeysyłane na dysk, czy komp moj musi byc uruchomiony, czy wyłaczam go a router sam sobie sciaga na TEN dysk co potrzebuje Smile ??
(pytam bo nie wiem jak to działa i nie miałem styczności z tym)

Pytasz o NSLU2? Jeśli tak to wygląda to tak:
1. Kupujesz dysk z interfejsem USB - albo gotowy albo najtaniej to dysk IDE i do tego obudowa zewnętrzna z USB.
2. Podłączasz dysk do jednego z portów USB (NSLU2 ma 2 porty ale może mieć więcej jak podłączysz huba USB)
3. Formatujesz dysk przez WWW - format to ext3 także nie ma problemu z wielkością plików i nagłymi wyłączeniami
4. Udostępnianie jako dysk sieciowy jest automatyczne a jego dokładne parametry konfigurujesz na WWW
5. Resztę funkcji takich jak ściąganie BitTorrentów czy serwer multimedialny robi się z linii poleceńdokłądnie tak jak w routerze na DD-WRT czy Openwrt. Czyli z linii poleceń używasz polecenia ipkg, potem edytujesz pliki konfiguracyjne i uruchamiasz. Oczywiście robi sięto tylko raz żeby doprowadzić daną funkcję do stanu, w którym już jest OK.
6. Potem obsługa to już albo zupełnie innym urządzeniem (np. serwer multimedialny za pomocą odtwarzacza multimedialnego) albo podstawowa obśługa jest bardzo prosta a rzeczy bardziej zaawansowane to z linii poleceń (np. BitTorrent).

Ja na przykład sobie skonfigurowałem BitTorrent tak, że pliki *.torrent jak zapiszę w odpowiednim katalogu na dysku sieciowym to już NSLU2 samo je zauważa i zaczyna ściągać. Czyli z PC robi się tylko zapisanie pliku - potem już NSLU2 wszystko robi i PC można wyłączyć. I zajrzeć d okatalogu za parę godzin lub dni czy już się wszystko ściągnęło. A postęp ściągania jest dostępny do obejrzenia narzędziem z linii poleceń.

Tak to mniej więcej wygląda.

W tym Asusie jest ta różnica, że wszystko już jest gotowe do łatwej obsługi przez WWW łącznie z BitTorrent-em. Takż dla kogoś kto nie chce albo nie umie wiel Linuxa i nie lubi grzebać w linii poleceń jest to na pewno wygodniejsze. Ale dla kogoś kto to lubi (ja przyznaję - lubię) moim zdaniem lepsze jest NSLU2 bo pozwala mi zrobić dokładnie to co chcę. Także dla każdego coś miłego.

Ideałem byłby Asus z alternatywnym firmware posiadającym wsszystkie możliwości oryginalnego i jeszcze dużo więcej. Ale ponieważ Asus źródeł raczej nie publikuje to szance są powiedzmy 50% na takie firmware. Albo sprzęt się spodoba deweloperom DD-WRT i Openwrt i zrobią to albo się nie spodoba i masz to co jest dostarczane przez Asusa.
Edytowany przez bigl dnia 26-05-2006 17:52
 
bigl

Cytat

ArteQ napisał/a:
Prawda, mozna to skompilowac, ale duzo jest roboty. instalacja cross-compilatora i do tego mozolna kompilacja. Wiem cos o tym, bo swego czasu chciałe kompilowac dd-wrt i thibora, za cholere nie umiałem :/

Eee - roboty nie jest dużo jeśli tylko to się wogóle kompiluje. Wiem bo robiłem coś takiego z firmware do NSLU2 a to bardzo podobne. W zasadzie nawet to samo tylko, że w Asusie jest port USB jeden ale za to pełen router a w NSLU2 jest wiele portów USB ale za to jeden eternet. Ale jak się doda kolejne eternety na USB to robi się dokładnie taki sam router z USB. Robiłem tak dla zabawy i to ładnie działa. Smile Nawet jest to samo ipkg i dokładnie te same pakiety.

Gdybym miał takiego routerka to na pewno bym skompilował FW z USB i byłoby po kłopocie. No ale mam WRT54GL+NSLU2 także kombinuję na 2 urządzonkach.
Edytowany przez bigl dnia 26-05-2006 18:02
 
arteq

Cytat

bigl napisał/a:
Ale ponieważ Asus źródeł raczej nie publikuje to szance są powiedzmy 50% na takie firmware.


publikuje Smile to skąd sie wzioł Oleg ??
Edytowany przez arteq dnia 26-05-2006 18:06
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
bigl

Cytat

ArteQ napisał/a:

Cytat

bigl napisał/a:
Ale ponieważ Asus źródeł raczej nie publikuje to szance są powiedzmy 50% na takie firmware.


publikuje!! Smile to skąd sie wzioł Oleg ??

Nie wiem skąd się wziął (czasami źródła nie śą potrzebne), ale nie mogę na stronie Asusa znaleźć źródeł.

Update: Do większości starszych modeli są. Do nowszych nie ma (jeszcze?).
 
arteq

Cytat

bigl napisał/a:

Cytat

ArteQ napisał/a:

Cytat

bigl napisał/a:
Ale ponieważ Asus źródeł raczej nie publikuje to szance są powiedzmy 50% na takie firmware.


publikuje!! Smile to skąd sie wzioł Oleg ??

Nie wiem skąd się wziął (czasami źródła nie śą potrzebne), ale nie mogę na stronie Asusa znaleźć źródeł.

Update: Do większości starszych modeli są. Do nowszych nie ma (jeszcze?).


strona asusa cos nie działa :/ troche źródeł jest tuhttp://files.wl500g.info/asus/
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
bigl

Cytat

ArteQ napisał/a:
strona asusa cos nie działa :/ troche źródeł jest tu http://files.wl500g.info/asus/

Już też patrzyłem - jest to samo na stronie Asusa. Jest to tylko mirror a nie coś więcej - dla wszystkich nowych modeli w katalogu ze źródłami jest pusto.
 
dzigi

Cytat

ArteQ napisał/a:
... Nalezy pamieteć, ze taki dysk troche ciagnie pradu, moze sie to wiazac ze zwiekszeniem mocy zasilacz. ...

ale chyba mniej ciągnie prądasku niż komp, wiec lepiej zainwestować, a i ciszej bedzie w pokoiq Smile

bigl wielkie dzięki za wyjśnienie... moze sie sqsze na kolejny routerGrin
Edytowany przez dzigi dnia 26-05-2006 22:48
TO_MA_TO co?
WRT54G+tomato v1.28 shibby
 
bigl

Cytat

nickname777 napisał/a:

Cytat

ArteQ napisał/a:
... Nalezy pamieteć, ze taki dysk troche ciagnie pradu, moze sie to wiazac ze zwiekszeniem mocy zasilacz. ...

ale chyba mniej ciągnie prądasku niż komp, wiec lepiej zainwestować, a i ciszej bedzie w pokoiq Smile

Zdecydowanie - NSLU2 sam w sobie ciągnie 8W bodajże (Asus pewnie podobnie) a dysk to sam możesz sprawdzić. Do tego NSLU2 (Asus pewnie podobnie) nie ma żadnych wentylatorów także jest totalnie bezgłośny. Pozostaje tylko odgłos pracy dysku. Także wyjście jest świetne w porównaniu z PC. No i miejsca dużo mniej zajmuje.

A co do dysku i zwiększenia mocy zasilacza to moż tak być jesli podłaczysz dysk 2.5 cala zasilany z portu USB. Ale jak podłaczysz zwykły dysk 3.5 cala w obudowie z własnym zasilaczme to router zużywa swoje 8W i nie ma problemu. Ja tak właśnie zrobiłem bo dodatkowo dyski IDE 3.5 cala są najtańsze wię ekonomicznie to też najlepiej wycjhodzi.

Cytat

nickname777 napisał/a:
bigl wielkie dzięki za wyjśnienie... moze sie sqsze na kolejny routerGrin

Sam się nad nim zastanawiam. Nie wiem po co mi on tak czysto praktyczie ale się zastanawiam. Smile Gdyby Asus źródła wypuścił to bym brał w ciemmno ..... Grin
 
arteq
Zamieszczam fotki Premium'a. Wogóle inny od pozostałeym apeków z seri WL500XX. Fotki otzymałem od Przemka, za co mu dziekuje :]

img82.imageshack.us/img82/5906/przodpremium1xo.th.jpg
img96.imageshack.us/img96/671/tylpremium1kh.th.jpg
img135.imageshack.us/img135/8996/gorapremium5xk.th.jpg
Edytowany przez arteq dnia 27-05-2006 19:23
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
stegano
No ślicznie to on wygląda Smile a gdzie źródełka ?
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,952,434 unikalnych wizyt